Pilnmēness nogurdinātie - На ночь глядя*

About На ночь глядя*

Previous Entry На ночь глядя*13. Okt 2022 @ 01:18 Next Entry
(ir doma)
[User Picture Icon]
From:[info]hedera
Date: 13. Oktobris 2022 - 07:59
(Link)
Es te iekomentēšu to pašu, ko iekomentēju pie adirred (bet joprojām noskrīnots):

Krionikai (pagaidām) ir vēl viena problēma - tā kā to piedāvā privāti uzņēmumi, tad maza ir varbūtība, ka ķermeņa uzglabāšana notiks līdz pietiekami tālai nākotnei. Dažādu krionikas uzņēmumu bankrots un sekojoša krionēto ķermeņu utilizācija jau ir notikusi daudzkārt. Līdz ar to, pagaidām krionikas prakse izskatās diezgan aizdomīga un krāpnieciska.
[User Picture Icon]
From:[info]mindbound
Date: 13. Oktobris 2022 - 08:08
(Link)
Visu lielo krionikas provaideru lapās ir izklāstītas detaļas par pacientu saglabāšanas ilgstamības nodrošināšanu un dažādām finansējuma iespējām. Vairs nav mežonīgie 70tie, kad pati joma vēl nebija iekāpusi pat bērna autiņos. Protams, visos šādos pasākumos ir gan zināmi, gan nezināmi riski un negodīgi būtu tos neiekļaut kopainā.

Diskleimeris: ne juridiski, ne finansiāli nepārstāvu nevienu krioprovaideri, bet esmu vienas šāda profila kompānijas klients.
[User Picture Icon]
From:[info]hedera
Date: 13. Oktobris 2022 - 08:16
(Link)
Bet te svarīgs ir tas punkts, kas arī rakstīts OP - uzņēmumi nepastāv simtiem gadu, veiksmīgi uzņēmumi pastāv pāris desmitgades. Manuprāt, tas, kā krionikas bizness tiek (ne)regulēts šobrīd, diemžēl ir utopisku sapņu tirgošana. Reālistiski skatoties nav vispār nekādu garantiju, ka tie desmiti tūkstoši, ko samaksāsi, tev nodrošinās pietiekami ilgstošu krionēšanu. Krionikas uzņēmumu mājaslapās sarakstītais ir tieši tas pats, kas jebkura cita profila uzņēmumu sarakstītais - "biznesa plāns", lai piesaistītu klientus, taču tas nedod nekādas garantijas un nav juridiski saistošs. Tā kā, jā - šis aspekts noteikti ir jāiekļauj kopainā.
[User Picture Icon]
From:[info]mindbound
Date: 13. Oktobris 2022 - 08:20
(Link)
Manā grāmatā "nav garantiju uz vēlamo rezultātu" ir praktiski nesalīdzināmi labāks scenārijs par "ir garantēts nevēlamais rezultāts".

Protams, es nenoliedzu, ka šādi pasākumi šobrīd joprojām nolasās kā pietiekami ekstrēmi un ļoti "на любителя", bet tas ir viens no pietiekami reālistiskiem un ar pakāpeniski pieaugošu evidenci balstītiem pasākumiem, ko apsvērt cilvēkiem, kuri nevēlas savas eksistences izbeigšanos pret viņu gribu.
[User Picture Icon]
From:[info]extranjero
Date: 13. Oktobris 2022 - 08:45
(Link)
Es pieļauju, ka uzņēmuma bankrota gadījumā, fonds, kas apkalpo krionizētā aizgājēja vēlmes un finanses, pārslēdz līgumu ar jaunu uzņēmumu.

Jautājums gan ir par to, cik ilgi tāds fonds var darboties. Šķiet, ka tā ir diezgan jauna sfēra un neviens vēl neko nezina. Tagad finanšu sistēmas šķiet ir stabilākas nekā pagātnē (lai gan daudziem šķiet, ka ir otrādi, lol), tāpēc cerība ir, ka vairākus simtus gadus varētu nostrādāt. Kā būs, neviens nezina.
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 13. Oktobris 2022 - 16:54
(Link)
Principā tā nav problēma: nopērk par smiekla naudu gabalu ledāja Antarktīdā, kur karalienes Modas zemē, izurbj šahtu un tad vienīgās izmaksas vien atliek ar nartām pa reizei atvest kapsulu ar līķi un iemest šahtā. Pat ja uzņēmums bankrotē pēc laika, datu bāzi pārņem kāda tur Labklājības ministrija un uzliek taimeri, lai pēc gadiem 200 zvana, ka jāvelk šos ārā.
[User Picture Icon]
From:[info]begemots
Date: 13. Oktobris 2022 - 20:01
(Link)
Neies krastā; cik es palasīju par iesaldēšanas tehnoloģijām, viņi tur stipri tuvāk pie absolūtās nulles nekā uz Zemes ir dabiska temperatūra.

Pie tam, ja būsi studējis fiziku vai ģeogrāfiju skolā, varbūt atcerēsies, ka temperatūra aug, palielinoties spiedienam. Tā ka šahtā būs siltāk, nekā tuvāk pie virsmas. Pie tam diezgan ātri jau, ne velti Antarktīdā ir pazemes ezeri.

Turklāt tikai pasakās un seno ēgiptiešu pielūdzējiem iekārtas ir pasīvas un var iztikt bez aprūpes.

Jebkas, kam ir saistība ar elektrību prasa regulāru apkopi. Jebkas, kam ir saistība ar elektroniku, prasa detaļu maiņu aptuveni reizi 50 gados MAX (tipiskām gala lietotāju iekārtām stipri mazāk pat).
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 14. Oktobris 2022 - 06:54
(Link)
Nu visādi mamutēni sasalumā saglabājas lieliski, bet lai jau būtu te smalkāka būšana. Šādā gadījumā es vispār neredzu jēgu spriedelēt. Tā ir nedaudzu indivīdu pašu izvēle, lai apdrošinās pret Tevis minētajiem riskiem (zinu pāris apdrošināšanas kompānijas ar ~200 gadu stāžu) un saldējas tā ašāk. Zeme jau tā ir pārapdzīvota (neatkarīgi no jautājuma, vai viņi kādam pēc 200 gadiem škitīs atsaldēšanas vērti).
[User Picture Icon]
From:[info]mindbound
Date: 14. Oktobris 2022 - 15:20
(Link)
Nepiekritīšu, ka planēta ir pārapdzīvota. Ir atsevišķas pārapdzīvotas vietas, bet, ja neesmu palaidis garām kaut ko kritisku un netrivviālu, tas lielākoties ir masīvi neefektīvas platības un resursu izmantošanas dēļ un šausmu stāsti par to, kā ir jāpārtrauc vairoties, jo zemesmāte vairs nevar panest visus savus bērnus, ir populārs, bet ilgtermiņā būtiskus riskus sastādošs mīts.

P.S. Jā, ar turēšanu arktiskos grādos vien nebūs līdzēts, neiztikt bez šķidra slāpekļa temperatūras uzturēšanai un padaudz viltīgas ķīmijas pašā saglabāšanas procesā.
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 14. Oktobris 2022 - 19:50
(Link)
Visa virsma, protams nav. Mums kaimiņos kaut tā pati Krievija, kurā apdzīvota ir tikai 1/4 teritorijas. Es vairāk domāju to, ka cilvēce kā suga savā vairumā ir diezgan bezjēdzīga - bezspalvaini, agresīvi un tupi stāvusstaigājošie pērtiķi, - un ja tās skaits pāris reizes samazināsies, pasaule neko nezaudēs. Līdz ar to man kaimiņu Jankas vēlme sevi iemūžināt, nešķiet ievērības cienīga un pārdomu vērta.
(ir doma)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba