barbala ([info]barbala) rakstīja,
@ 2016-02-13 16:09:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
sistēma, kas uz mirāžas uzrāvās
Satriecoši kruts pastāsts – par tukšajiem nesējiem, skaļiem vārdiem, sakruķītiem pētījumiem un neticami teicamu blefu; par (ne-paš)kritisku redzējumu prestižās augstskolās.


Iesaku lasīt apmēram šādā secībā:


1 )http://www.dn.se/debatt/i-resign-from-my-position-as-vice-chancellor-of-karolinska-institutet/
2) http://www.sciencemag.org/news/2016/02/top-nobel-prize-administrator-resigns-wake-macchiarini-scandal
3) http://www.sciencemag.org/news/2016/02/karolinska-institute-has-lost-confidence-paolo-macchiarini-says-it-wont-renew-his
4) http://www.vanityfair.com/news/2016/01/celebrity-surgeon-nbc-news-producer-scam (šis vispār ir ļoti paedogoģisks materiāls visu zemju sapņotājām un sapņotājiem, teicami izvērpts. Oh, Benita, Benita.).

In the recent discussion Karolinska Institutet has also been criticised for a culture of self-sufficiency, unhealthy elitism and prestige thinking. This may be true, I don’t know. What is, however, true is that we have high ambitions in our endeavour to use research and education to improve people’s health and at the same time contribute to medical breakthroughs and innovation in the field of life sciences which will benefit the whole of society in Sweden.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2016-02-13 17:34 (saite)
Par daudz drāmas un par maz medicīniskas informācijas. Mani neinteresē, ar ko viņš gulēja, ko runāja ar Pāvestu utt., bet kāpēc viņa metode nestrādāja. Precīzāk, cik gadījumos tā strādāja, jo kopumā ir iespaids, ka tā ir inovatīva un perspektīva cilmes šūnu izmantošanas metode, kas vēl nav līdz galam izstrādāta. Kā gadījās, ka viņš drīkstēja veikt tik riskantas procedūras? Es domāju, ka daudzi pacienti paši uzprasījās, jo kurš gan ir spējīgs saprast visus riskus. Secinājumā, šis ir institucionālās uzraudzības feils.

Ironiski, ka šobrīd daudzi protestē pret to, ka valdībai būtu jābūt piesardzīgai, regulējot plašos pētījumos nepārbaudītas medicīniskas manipulācijas. Bet kā lai valdība nav piesardzīga, ja šādas lietas notiek par ar tik prestižiem iestādījumiem?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]barbala
2016-02-13 20:27 (saite)
Ikurāt par to- par sistēmu kopumā- ir mans, eeee, izbrīns: cik ļoti daudz interpretējamā ir pat rajā līmenī (prestižas uni). Otrs, ievēroju, ka eksperimenti tika veikti ar korejiešu bērnu, krieviem, nu tā, tip, zemāk/lētsk apdrošinātiem/ tiesspējīgiem pacientiem.,

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2016-02-13 20:43 (saite)
Dažreiz ir jāpieņem, ka jaunu inovāciju ieviešana ir riskanta. Tā nebija gluži 100% krāpniecība, lai gan viņš noviltoja dažus datus. Viņa pirmā operācija bija veiksmīga un pacients vēl pēc 6 gadiem ir labā veselībā. Acīmredzot viņam ļoti gribējās pēc iespējas ātrāk ieviest šo tehnoloģiju un viņš neievēroja drošības pasākumus un pārējie viņu pietiekami neuzraudzīja.

Nesen Spānijā 1. fāzes zāļu klīniskajā pētījumā arī viens cilvēks nomira no negaidītām zāļu blakusparādībām, lai gan viņi visu darīja saskaņā ar noteikumiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?