antiprojekcija ([info]antiprojekcija) rakstīja,
@ 2021-11-04 09:47:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Transhumānistu maldi
Maziņš komentārs saistībā ar mind-body diskusijām, un transhumānistu ideju par simulētām būtnēm.

Man šķiet, ka idejas par prātu ielādēšanu "matricā" arī ir dziļi balstītas tajā pašā idejā par apziņu kā atšķirīgu no ķermeņa. To iedomājas kā tādu datorprogrammu, kas ielādēta bioloģiskā datorā (smadzenēs), no kā tiek secināts, ka to taču būtu jābūt tīri vienkārši noskanēt, un ielādēt kādā simulācijā. Ecce, mūžīgā dzīve!

Kas tiek palaists garām, ir tas, ka mūsu apziņa ir plūsma, nevis ārēja programma. Šīs plūsmas veidošanā piedalās visas ķermeniskās izjūtas, hormonālais regulējums, asinssastāvs, kā arī ārējā vide un apstākļi, kurā atrodamies. Izraujot no šī visa tikai smadzeņu stāvokli, un ievietojot to kādā simulācijā, mēs iegūsim kādu būtni, kam (vismaz uz laiku) piemitīs līdzīga atmiņa un prāta ieradumi, kā cilvēkam, no kura tās izņēmām, taču tas ļoti ātri kļūs par pilnīgi citu personu, balstoties uz realitātes pieredzi, kādu piedāvās simulācija. Smadzeņu ielādēšana nekādā veidā nesaglabās (nesaglābs?) to "Es" (šajā mirklī), kuru tik ļoti cer nosargāt transhumānisti.

Salīdzinājumam, varam iedomāties, ka mums tik ļoti patktu peldvieta pie mūsu upes, ka mēs to norobežotu ar vaļņiem no pārējās upes (un izbūvētu kanālu tai apkārt), lai to saglabātu mūžīgi. Ir taisnība, ka pirmajā mirklī būsim notvēruši precīzi to, ko vēlējāmies - visi tie paši augi, tas pats ūdens sastāvs, tie paši iemītnieki. Taču raugoties uz priekšu, mēs redzam, ka esam vienkārši izveidojuši dīķi ar noteiktu ekosistēmu, kas, lai kā mēs censtos (pat ja ierīkosim sūkņus, kas radīs plūstoša ūdens ilūziju), nekad vairs nebūs daļa no upes.

Varbūt vienkārši jāmācās tik ļoti nebaidīties no nāves?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2021-11-04 18:33 (saite)
> Grāmatām un tekstiem nav apziņas.

Grāmatām un tekstiem nav arī gremošanas, nu un tad? Protams, ka noteikta veida procesi ir raksturīgi zināmu veidu sistēmām un ne citām.

> Un nē, antīks "trīs musketieri" eksemplārs nav tas pats kas e-grāmata.

Nu, lūk, priekš tevis nav. Tur, iespējams, arī slēpjas liela daļa mūsu domstarpību šajā sakarā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-11-04 18:35 (saite)
Nu jā ja tajā e grāmatas failā ir arī antīkā izdevuma detalizētas fočenes un papīra utt analīzes dati, tad ir, jo var uztaisīt atpakaļ, neviens experts neatšķirs :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2021-11-04 18:37 (saite)
Es teiktu, ka pat tas ir ļoti "на любителя". Protams, nav jau vajadzības liegt vipendrīšanos tiem, kam no tā tiek prieciņš, bet citādi teksta saturs tomēr ir grāmatas pamata vērtība.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mranarhs
2021-11-04 18:50 (saite)
Grāmatas ir nederīgs piemērs, tas bija jāsaprot.

Citādi būs jāsecina, ka starp cilvēku un krokodilu nav atšķirības, jo abiem ir acis un kājas, un arī mute.

Man, kā ļoti daudziem rietumniekiem, japāņi un ķīnieši izskatās teju identiski. Bet viņi nav identiski. Tāpēc arī tava subjektīvā uztvere, ka antīka grāmata un tā pati grāmata e-versijā ir tipa viens un tas pats, neko nenozīmē vispārējam secinājumam - tā ir tava uztvere, kas ir totāli subjektīva.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?