antiprojekcija ([info]antiprojekcija) rakstīja,
@ 2021-11-04 09:47:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Transhumānistu maldi
Maziņš komentārs saistībā ar mind-body diskusijām, un transhumānistu ideju par simulētām būtnēm.

Man šķiet, ka idejas par prātu ielādēšanu "matricā" arī ir dziļi balstītas tajā pašā idejā par apziņu kā atšķirīgu no ķermeņa. To iedomājas kā tādu datorprogrammu, kas ielādēta bioloģiskā datorā (smadzenēs), no kā tiek secināts, ka to taču būtu jābūt tīri vienkārši noskanēt, un ielādēt kādā simulācijā. Ecce, mūžīgā dzīve!

Kas tiek palaists garām, ir tas, ka mūsu apziņa ir plūsma, nevis ārēja programma. Šīs plūsmas veidošanā piedalās visas ķermeniskās izjūtas, hormonālais regulējums, asinssastāvs, kā arī ārējā vide un apstākļi, kurā atrodamies. Izraujot no šī visa tikai smadzeņu stāvokli, un ievietojot to kādā simulācijā, mēs iegūsim kādu būtni, kam (vismaz uz laiku) piemitīs līdzīga atmiņa un prāta ieradumi, kā cilvēkam, no kura tās izņēmām, taču tas ļoti ātri kļūs par pilnīgi citu personu, balstoties uz realitātes pieredzi, kādu piedāvās simulācija. Smadzeņu ielādēšana nekādā veidā nesaglabās (nesaglābs?) to "Es" (šajā mirklī), kuru tik ļoti cer nosargāt transhumānisti.

Salīdzinājumam, varam iedomāties, ka mums tik ļoti patktu peldvieta pie mūsu upes, ka mēs to norobežotu ar vaļņiem no pārējās upes (un izbūvētu kanālu tai apkārt), lai to saglabātu mūžīgi. Ir taisnība, ka pirmajā mirklī būsim notvēruši precīzi to, ko vēlējāmies - visi tie paši augi, tas pats ūdens sastāvs, tie paši iemītnieki. Taču raugoties uz priekšu, mēs redzam, ka esam vienkārši izveidojuši dīķi ar noteiktu ekosistēmu, kas, lai kā mēs censtos (pat ja ierīkosim sūkņus, kas radīs plūstoša ūdens ilūziju), nekad vairs nebūs daļa no upes.

Varbūt vienkārši jāmācās tik ļoti nebaidīties no nāves?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]antiprojekcija
2021-11-04 11:03 (saite)
Nu, salīdzināsim to ar vingrošanu. Ja kāds visu mūžu ir bijis slinks un aptaukojies, bet tad sāk vingrot, tas arī var stipri paildzināt viņa mūžu. Taču tas nāk kopā ar būtiskām personības izmaiņām (biežāk pozitīvām šajā piemērā). Ikdienišķā nozīmē mēs, protams, teiksim, ka "tas ir tas pats cilvēks". Tajā pašā laikā, tas noteikti vairs nebūs tas pats cilvēks, kam mīļākā lieta pasaulē bija caurām naktīm stūķēt čītos ar kolu, un spēlēt datorspēles.

Tāpat ar to transhumānismu - jūs jau mīlat savu tagadējo pieredzi, nevis kaut kādu abstraktu atmiņas un iemaņu konfigurāciju. Kad nonāksi tajā mašīnā, vai citā ķermenī, es domāju, ka pieredze mainīsies tik drastiski (atšķirībā no narkozes, piemēram), ka tas jau faktiski būs jauns cilvēks, kas vienkārši sāks no tā punkta, kurā Tu beidzies.

P.S. Ja šī tehnoloģija būs pieejama, tad es noteikti to atbalstītu cilvēkiem, kas ir funkcionāli svarīgi cilvēcei - spilgtākajiem zinātniekiem, filozofiem, utt. Taču man bail, ka reāli uz to visvairāk rausies visādi miljardieri, ego-tripotāji, kam emocionālu traumu rezultātā smadzeņu patterni liek domāt, ka viņu pastāvēšana ir eksistenciāli svarīga pati par sevi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2021-11-04 11:06 (saite)
Pirmie divi punkti mani īpaši nesatrauc, jo, kā jau [pilnīgi pareizi] secināji, jebkuras būtiskas organisma izmaiņas kaut kādā mērā korelē ar personības izmaiņām. Protams, šādai tehnoloģijai būs jāiziet ļoti ekstensīvas pārbaužu un "tjūnēšanas" fāzes, lai varētu būt kaut kāda minimālā nepieciešamā drošība attiecībā uz digitizēto smadzeņu veselumu, atbilstību sākotnējiem bioloģiskajiem parametriem u.c.

Trešais punkts mani pilnīgi nesatrauc.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?