æ's Friends
20 most recent entries

User:solipse
Date:2015-08-02 02:10
Subject:pa to laiku
Security:Public

delfi: Pie Laimas pulksteņa, kas ir Rīgas leģendārākā satikšanās vieta, sestdien norisinājās starptautiskā sievišķības "zibakcija".

http://www.delfi.lv/vina/personiba-un-brivais-laiks/aktuali/foto-damas-kosas-kleitas-apvienojas-sieviskibas-zibakcija-pie-laimas-pulkstena.d?id=46286761#ixzz3hbkl6yKJ

post a commentUser:saccharomyces
Date:2015-08-01 23:07
Subject:
Security:Public

"An orgasm in a complicated mind is always more interesting than one in a simple mind - maybe that's not true, maybe sometimes a simple mind is made subtler and finer as it comes, since that's the most mental activity that's gone on in there for a while - but I mean an orgasm in an intelligent woman is like a volcano in a mountain with a city built on the slope - you feel the alternative opportunity cost of her orgasm, you feel the force of all the other perceptive things she could be thinking at that moment and is not thinking because she is coming, and they enrich it. You still there?"

//Nicholson Baker, 1993, Vox

4 comments | post a commentUser:imago_dei
Date:2015-08-02 07:55
Subject:
Security:Public )

post a commentUser:unpy
Date:2015-08-01 17:54
Subject:"Zeltenes" vērotāja piezīmes.
Security:Public

"Zeltene" piegādā. "Pēc tam viņiem vajadzēja klusējot skatīties vienam otram acīs četras minūtes. Pēc pusgada eksperimenta dalībnieki bija gatavi apprecēties!"

14 comments | post a commentUser:methodrone
Date:2015-08-01 15:41
Subject:
Security:Public

tad kad es esmu gatava un gribu mijiedarboties ar pasauli, vinja tup kaa slinka kljocka. kad es gribu pasiivi reflekteet savaa nodabaa, vinja gaazhas virsuu visos iespeejamos magjiskajos veidolos. taa dziive arvien vijaas starp vilshanos un vainas izjuutu.

post a commentUser:unpy
Date:2015-08-01 16:28
Subject:Latvietības izkopēja piezīmes.
Security:Public

Kā jau katru gadu, arī šogad oktobrī pieklājības pēc aizgāju sēņot, lai man neatņemtu pilsonību un būtu piekopis kādu valstsnācijas cienīgu nodarbi. Sēnēm šis gads izskatās piemērots, tad, kad apnīk līdz potītēm brist pa gailenēm, var aizgūtnēm vākt apšubekas un baravikas, ja šķiet, ka kaut kas tāds ir pieliekšanās vērts.

Neviļus ienāca prātā, ka, ja tie pirmie 250 ievestie zilganmelnie nēģeri metīsies bekot, iespējams, latvju nācija tomēr viņus beigs ksenofobēt, skaus savās villainēs un iemācīs dzīt kandžu, vienīgā neērtība būs nomenklatūrā, jo par nēģeriem šos saukt nevarēs, gan jau, ka par melnīšiem arī, bet vārdu "afrolatvietis" stiprā un sirdīgā Kleeverus svaigi iznīdējusī latviešu tauta bez ierakstīšanas preambulā nez vai atzīs par labu esam.

6 comments | post a commentUser:kaarl
Date:2015-08-01 12:31
Subject:
Security:Public

es esmu kaķis, eju nokārtoties

post a commentUser:unpy
Date:2015-08-01 02:35
Subject:Nevērotāja piezīmes.
Security:Public

Jā, cilvēki ir diezgan īpatnēji uzbūvēti un, jā, ja ilgāku laiku nav, par ko rūpēties, prasās kaķu, suņu, sesku, kāmju, tarakānu vai citu cilvēku.

22 comments | post a commentUser:narrenschiff
Date:2015-08-01 01:05
Subject:
Security:Public

Esmu dzirdējis, ka Barta teoloģiju var izteikt šādā vienkāršā propozīcijā: "Atbilde ir Jēzus. Kāds bija (ir) jautājums?"
Man visu mūžu ir bijis tā, ka "atbilde ir Dievs. Ļoti daudz jautājumu."

post a commentUser:narrenschiff
Date:2015-08-01 00:12
Subject:rakstot neilgi pēc pusnakts
Security:Public

Es gribētu rakstīt par Dievu, bet man, diemžēl, domas raisas ap nīdējiem. Piemēram, vienu lietu man ir grūti piedot kādai izbijušai dzejniecei, ko nesen atcerējos atkal - pasenā tekstā viņa visādi poētiski izsakās par un uzskaita dažādus nopraidistus, kas man šķiet pieciešami (kaut gan sekvence un uzskaņojums ir diezgan atgrūdošs), taču tad parādās frāze "latviešu ‘white trash’ elite", un man uzreiz aizveras, te dzejnieks, publicists, vērotājs manā pasaulē ir jau pāršāvis pār strīpu, savā kaismē vērsdamies pret homofobiju. Meklēdams šo tekstu, uzdūros vēl kādam citam izbijušās dzejnieces tekstam, kurā viņa lieto tieši šo pašu apzīmējumu - "white trash" - attiecībā uz kādu negantu indivīdu. Abi teksti datējami ap 2007. gadu. Interesanti, vai autorei tolaik šis jēdziens ir bijis tik aktuāls, varbūt tik tikko apgūts, iesavināts? Abos gadījumos šī jēdziena attiecināšanu uz tautiešiem izjūtu kā tādu briesmīgu pārkāpumu, letālu šaušanu pār strīpu - lai vai cik balti mēsli šie tautieši arī varētu būt. Ar vārdiem joki mazi. Es ticu un paļaujos, ka dzejnieki to zina. Un ir daži vārdi, kuri ir grūti. It īpaši attiecīgajos kontekstos. Kā pielādēta bise, kā kinžals kabatā, un tad tie tiek izspēlēti, samezgotās un sažņaugtās situācijās, un, šķiet, dvēselē šādi tiek izplēsts mazs caurums, it kā caur vārdisko apkārtceļu, it kā puspajokam, bet nopietni.

post a commentUser:vizionar
Date:2015-07-31 23:11
Subject:thangkas un mandalas
Security:Public
Music:monks of the dip tse chok ling monasterybuddha ar diviem mācekļiem un 18 arhatiem, tibeta 15.gs

tālāk )

post a commentUser:anonymous
Date:2015-07-31 21:53
Subject:
Security:Public

Godalgotais jaucējkrāns, kā tas nodēvēts "Latvijas Architektūrā", turpmāk varētu kuplināt mūsu mājā notiekošās vakariņas sveču gaismā.

3 comments | post a commentUser:narrenschiff
Date:2015-07-31 19:50
Subject:nīšanas anatomija (vivisekcija)
Security:Public

Tas ir stāsts par pakāpenisku redukciju, kurā teorētiski varam likt jebkādu vēsturiski kontingentu tautu, taču tā nu ir sagadījies, ka šoreiz mūsu uzmanība krīt uz kādu tautu Baltijas jūras krastā - latviešiem. Vispirms jānīst vecās trimdas pārstāvji, jo tie neko nezin no sūrās, grūtās okupācijas dzīves un vispār ir svešinieki. Tad jānīst jaunā trimda, imigrācija, visādi slaisti, dīkdieņi, deģenerāti, ekonomiskie bēgļi, pavisam noteikti tie nav īstie latvieši. Un tu, kas, tu vispār esi latvietis? Kaut kāds jauktenis, puskrievs, puspolis, pusžīds, nē, tu pavisam noteikti neesi latvietis. Čangaļi? - nu tie nav latvieši, lai jau Krievija viņus okupē. Tad jānīst lauku latvieši, tie ir baigie pāķi un viņi vispār neko nejēdz, ko viņi te bāžas uz pilsētu, tādi apmulsuši un neveikli. No otras puses, jānīst pilsētnieku latvieši, tādi izlepuši, uzpūtīgi un iedomīgi kundziņi, kas neko nejēdz no īstās dzīves. Pavisam noteikti jānīst visādi mākslinieki un universitāšu prātvēderi, no tiem sabiedrībai nav nekādas labuma, viņi neko nedara un nekam neder. Tad vēl jānīst bagātie un veiksmīgie latvieši, baigie blēži, šmaukļi, oligarhi un cūkas, braukā tur pa savām ārzemēm, ko viņi vispār tur pazaudējuši, es te sēžu uz vietas un man tāpat labi. Bet jānīst arī nabagie latvieši, jo viņi neko nedara, ir sliņķi un neizglītoti, pasauli nav redzējuši, neko nezin un tik tup savā dzīvoklī četrās sienās. Oi, nevar nenīst tumsonīgo tautas masu, tādi lohi latvieši, māj savus karodziņus un dzied dziesmas, bauro pret gejiem un imigrantiem, pff, lohi, ne latvieši. Tad stulbi latvieši, protams, ir kristieši, jo kristietība taču ir svešzemnieku ievazāta, tumsonīga žīdu mācība. Nē, ar to nepietiek! Nejēgas latvieši ir baltu ezotērisma praktizētāji, ūsiņu karinātāju un tamlīdzīgi tipi. Ko, tu neej uz svētkiem, kas tu esi par latvieti? Ks, tu ej uz svētkiem? Nu, fašists un baurs, labāk palasi žurnālu "Ir" un "Rīgas laiku", tur raksta visādi gudrie, saprātīgie un progresīvie latvieši. Turklāt, kas tu par latvieti, gatavais tautas nodevējs tāds, ja reiz esi precējies un nevēlies bērnus, tā jums nemaz nav īsta ģimene, tik vien tāds jauniešu joks. Nemaz nerunāsim par politiķu (tai skaitā pašvaldības līmeņa) latviešiem, latviešiem - riteņbraucējiem un autobraucējiem latviešiem. Var vēl nīst pagātnes latviešus, latviešu provinciālismu, aprobežotību, 19. gs. jaunlatviešus, latviešus - ulmaņlaikus, utt.

Vēl ir tā, ka lokālo īpatnību dēļ lielu daļu tautas nodarbina VALSTS. No tā izriet, ka, piemēram, latvieši dakteri pa kluso nīst latviešus skolotājus, jo abiem vajag naudu no lielā valsts pīrāga. Ja iedos naudu ārstiem, skolotājiem būs mazāk naudas, tā viņiem arī vajag! No otras puses, uz laukuma iziet latvieši mākslinieki un kultūras darbinieki - ko, piešķīrāt naudu ārstiem, bet tautas gara mantu glabātājiem nekā? Fui! Nu labi, ņemiet. Taču tad sāk bļaut latvieši policisti un ugunsdzēsēji, utt ad infinitum. Citkārt latvietis piensaimnieks vēl varētu panīst latvieti zemkopi, bet tas tā, sportam un brīvajam laikam.

Beigu galā, latvietis par visu vairāk nīst sevi. Nekam nederam, nekas neesmu, tāds, no vergu tautas nākušais, bāra bērns, mazākā un nabadzīgākā valsts Eiropā un pasaulē vispār, un es pats? nezinu, nav tādu latviešu, kauns būt latvietim, ienīstu viņus. Un tālāk? Nezin, ko vēl nīst.

_________________________

Kirkegors 19. gs. vidū rakstīja, ka vairums fundamentālo nelaimju rodas no salīdzināšanas, skatīšanās uz cita pirkstiem.

post a commentUser:fjokla
Date:2015-07-31 19:42
Subject:dienas prieks
Security:Public

http://www.youtube.com/watch?v=_mU85lUaYw8

7 comments | post a commentUser:toadbeauty
Date:2015-07-31 19:02
Subject:
Security:Public

— Почему ты за собой не следишь?
— А я таки себя ни в чем не подозреваю!

1 comment | post a commentUser:chimera
Date:2015-07-31 18:35
Subject:
Security:Public

grāvis un tonna šņabja

http://rus.delfi.lv/news/daily/criminal/v-vecmilgravise-nashli-pochti-tonnu-nelegalnoj-vodki.d?id=46284441

post a commentUser:kaarl
Date:2015-07-31 18:28
Subject:
Security:Public

petardes zieds

post a commentUser:methodrone
Date:2015-07-31 14:21
Subject:
Security:Public
Music:gayngs

dazhreiz man negribas iet aaraa, ja es jutos down, jo kameer mana downer aura ir contained dazhaas istabaas i can deal, bet izejot aaraa, shkjiet mana downer aura kaa sporas izplataas visur ar veeju un viss ko es apkaart redzu ir bad bad, uz visiem saules aplietajiem kokiem un skaistu viirieshu sejaas, uz balozhu mugurinjaam, noseedushaas uz augljiem un daarzenjiem tirdzinjos uz ielaam visur ir mana bad downer indiigaas sporas.

ja ir kaadreiz kaads vai kas deelj kaa izlikties, tad preteeji visiem fizikas likumiem bad downer izzuud kaa uz burvja maajienu kaa neveiksmiiga cilpa kosmiskajaa kvantu audumaa.

dziivee viss rodas un izzuud shkjietami bez sekaam, sekas vienmeer shkjiet ka manifesteejas, bet iisteniibaa tikai tad kljuust apjaushamas kad ir veelaak. varbuut ir iespeejams izprast tagadni caur pagaatnes aci, bet vai ir iespeejams saprast tagadnes noziimi taas naakotnes notikumu katalizaacijas kontekstaa?

slikti un labi garstaavoklji rodas un izzuud taapat, bet ja kaads no tiem ir iipashi intensiivs, tas uzkaveejas kaa patiesiibas ideja. be visaciimredzamaakaa patiesiiba ir tikai kaada cilveeka stipraaka ideja, vai evoluucijas sagadiishanaas

2 comments | post a commentUser:toadbeauty
Date:2015-07-31 16:23
Subject:
Security:Public

Ipiķi ir štruns, bet es esmu bijusi Felicianova un Maltā.
Un es zinu, kur ir Lielie Muļķi, Mazie Muļķi, Dibena ezers un Pasaules gals!
Vot!

12 comments | post a commentUser:narrenschiff
Date:2015-07-31 15:47
Subject:mīkla
Security:Public

https://en.wikipedia.org/wiki/Progress_Party_(Norway)#Populism

Lasu, ka Norvēģijas Progresa partiju uzskata par vienīgo populistu partiju Norvēģijā, kurpretim vairumam citu partiju ir stipri elitiskie pamati. Un neko nesaprotu, turklāt vienlaikus varbūt apstiprinās kādas manas tradicionālās šaubas par Skandināviju. Proti, mums ir paradokss - Skandināviju ilgi pārvaldījušo sociālistu partiju pamatā taču bija jābūt izteiktam anti-elitismam, vai ne? Turklāt kaut kādā mērā šīs partijas taču ir "populistiskas", ja reiz tik ilgi noturējās pie varas? Taču ideja ir tāda, ka ar laiku, nogulsnējoties valsts pārvaldē un struktūrās, šīs tradicionāli progresīvās un revolucionārās partijas tiešām kļūst par elitiskām organizācijām, līdz ar to iemiesojot un īstenojot manu galveno iebildumu Skandināvijai - ka visas labās lietas tur ir bīdītas un uzturētas "no augšas", nevis ar kādu kaislīgu tautas kustību vai iniciatīvu. "Augša, elite", Zviedrijas, Norvēģijas izpratnē tad nu būtu milzīgais ekspertu un birokrātu aparāts, visādi izglītotie, sociālie inženieri, tehnokrāti, utt, kuri tad nu bīda savus sociālos eksperimentus, it kā egalitārismus, utt. Visa tā rezultātā nav brīnums, ka zināmā brīdī rodas šis paradokss, kurā pret-sociālistiskas partijas sāk uzskatīt par populistiskām, antielitistu partijām.

+ Nesen Tallinā, runājot ar islandiešiem, dzirdēju atzinumu, ka "Iceland is a very conservative society, after all", proti, kad runājām par noraidīto jauno konstitūciju un viskaut ko citu.

+ Interesanti, ka Igaunijas kolektīvais, pamazām sasniedzamais mērķis kopš 80to gadu beigām ir kļūt par nākošo Ziemeļvalsti, taču izejas punktu kombinācijas un mikstūras ir it kā krasi atšķirīgākas nekā tradicionālajā Skandināvijā, proti, jā, Igaunijai ir gandrīz pusgadsimtu ilgs sociālistiskais (protams, okupācijas apstākļos un krietni lagojošs) fons, kurš līdz ar 90tajiem tika noārdīts, savukārt "lielais izrāviens" (puetuvināšanās Ziemeļvalstīm) Igaunijai ir tīri kapitālistisks, varbūt pat neoliberālisks pasākums - krasā pretstatā vecajai Skandināvijai ar visu viņu sociāldemokrātiju. Baltijas valstis vispār ir viens liels, ģeniāls un burvīgs eksperiments. Arī traģisks, kā jau tas piederas šai zemes malai.

3 comments | post a comment


browse
my journal