nefolk_limited's Friends
20 most recent entries

User:teiksma_ragana
Date:2014-11-22 18:10
Subject:Sniega nemainīgā perfekcija
Security:Public

Sniegs ir svētums un tīrība. Kaut kas zemīgs, realitātei piederošs, bet reizē no augstākām dimensijām. Kaut kas tāds, ko zeme aptraipa, nevis baro vai kas baro viņu. Sniegs nepiedalās nekur, nekādās apritēs, tas ir nemainīs, mainīgums to tikai sabojā, jo tas ir ideāls. Tas ir dīvaini, ka man tas tik ļoti patīk, jo patiesībā sniegs ir pretstats visam, kas man visvairāk tīkams.

post a commentUser:anonymous
Date:2014-11-22 17:31
Subject:
Security:Public

Varu grozīties, kā vien ienāk prātā, bet viedokļu un dažādu jūtu sadursme ap šo rakstu un pats raksts atmiņā atsauc pirms gadiem padsmit pieredzēto Ālandu salās. (Atvainojos visiem, kam jau esmu šo stāstījis).
Tā bija kaut kāda starpnozaru konference, simpozijs vai seminārs ar makten raibu publiku - es dzīvoju uz vienas jahtas ar zobu sāpju pārņemtu Uldi Bērziņu (tā kā sala bija visai nomaļa, vienubrīd tika apsvērta ideja par evakuāciju ar helikopteru), vēl tur bija Borgs un kāds norvēģu pāris, kas ar visiem bērniem dzīvoja teltī. Norvēģiete, kā izrādījās, bija fizikas profesore, un kāds zinātājs jau pirmajā dienā pastāstīja, ka viņa izpelnījusies visai plašu ievērību, zīdot savu zīdaini auditorijas priekšā lekciju laikā. Bija pavēls rudens, uz jahtas nebija dušas, un lai gan ūdens nepavisam nebija silts, tā bija vienīgā pieejamā mazgāšanās iespēja. Agri no rīta drebinādamies ielīdis un vēl ātrāk izsprucis no ūdens un slaucīdamies, no krasta saklausīju "Dievs, svētī Latviju!" melodiju. Kāds to svilpoja, un svilpošana skanēja no norvēģu telts. Kolektīvajā ēdināšanas reizē norvēģim pieprasīju paskaidrojumus. Jā, viņš teica, viņš zinot, ka tā ir Latvijas himna. Viņam vienkārši patīkot melodija. Vārdi gan, kā viņam reiz teikts, esot nekam nederīgi.

post a commentUser:lemurs
Date:2014-11-22 17:24
Subject:
Security:Public

a man ir otrais desmitnieks :)
tas baltais no skrejceļiem nokusa, pagaidām var iztikt bez iejušanās stulbā lāča lomā. es, protms, zinu, ka viņš, tas baltais, atgriezīsies, zinu, tad arī iešu iepazīties ar lenti. bet šodien bija migla un viņa biezēja un biezēja, un taisīja baigo impresionismu ap mārasdīķi, un tad izkusa suņi un staidzinātāji, un pīles un gulbji, un, kad viņa apvienoja spēkus ar krēslu, tad pie trešā apļa arī dīķa gali un pretējais krasts pazuda, un bija tik neticami skaisti, vot.
[cipars nav smukāks, jo: a) kosmiskais sivēns izkoda ārā līkumiņus b)luksofori bija sazvērējušies pret mani, mašīnas bija sazvērējušās pret mani, un tramvaji vispār atļāvās pusnosprāgt šķērseniski pāri vietai, kas man steidzami šķērsojama, nu fuj, tu, cilvēks, skrien un skrien uz vietas, a šis tik stāv tev priekšā tāds garš un visu pāreju aizsedzis.]

post a commentUser:saccharomyces
Date:2014-11-22 17:19
Subject:what they say
Security:Public

"life itself will grind every one of us into the saddest version of ourselves before it's all said and done"

post a commentUser:sickboy
Date:2017-12-22 16:19
Subject:
Security:Public

Viziteeju mezhu. Senu druiidu kulta vietu. Koki bija ljoti skaisti, dazhkas atgaadinaaja Latviju. Ieveeleejos 3 veeleeshanaas, kas noteikti piepildiisies.

post a commentUser:penny_lane
Date:2014-11-22 17:05
Subject:
Security:Public

kāds mani nevēlas šovakar piedzirdīt? vēlams - publiskā vietā, bet var arī citādāk.

6 comments | post a commentUser:po
Date:2014-11-22 16:42
Subject:
Security:Public

Ja rodas iespēja, droši vien ir vērts aiziet uz "Modri". Gan kino labi uztaisīts, gan pats stōrijs kinda very trūiš.

post a commentUser:anonymous
Date:2014-11-22 16:27
Subject:
Security:Public

Nu jau atkārtojumā atkārtoti priecājos par TV spēlē "Gudrs un vēl gudrāks" uzdoto jautājumu par to, kas varētu būt attēlots uz veikala Elvi nosponsorētās tortes.
- Nora Ikstena? - min viena spēles dalībniece. Tas bija brīdis, kad TV notiekošajam sāku pievērst uzmanību.
Pareizā atbilde izrādījās Bjorka.

post a commentUser:aicisiv
Date:2014-11-22 15:49
Subject:MONO un HELEN MONEY
Security:Public
Mood:6diena
Music:Aussitôt Mort - Percuté

Ģertrūdes ielas teātrī uzstājās MONO un HELEN MONEY


Video -> Mono - KanataPĀRĒJĀS FOTOGRĀFIJAS )

post a commentUser:kaarl
Date:2014-11-22 15:35
Subject:
Security:Public

atgriezās migrēnas, pusi dienas sāp. šodien pēdējākā revidenta izrāde pasaulē. lasu x-men komiksus.

to revidentu filmēs ltv1 un filmēs arī pārbūvi aizkulisēs. laikam jāiet pūderēt deguns.

post a commentUser:penny_lane
Date:2014-11-22 15:11
Subject:
Security:Public

lielisks un pārāk garš pusdienu pārtraukums, kur visādas pērles bija, manas mīļākās laikam paliks:

first sort out of your own shit and only then make NEW shit. /skaidrā viss vienkārši nav tik vienkārši

mazliet nomierinājos. un, starp citu, tas teikums, kas man lika mazliet nomierināties, droši vien otram sarunu biedram paslīdēja garām.

4 comments | post a commentUser:anonymous
Date:2014-11-22 15:04
Subject:
Security:Public

Pāri Rīgas centram jūras virzienā aizlidoja kādi 6-7 paprāvi baloni, tiem bija piesieti kaut kādi vertikāli objekti. Nez, tie ir meteorologu triki?

1 comment | post a commentUser:inese_tk
Date:2014-11-22 14:32
Subject:Veganušī
Security:Public

Gribas vegānus sušī, bet parastie ar gurķi un avokado apnikuši?
Rīko sušī vakaru ar 50 zivīm, bet ciemos piesakās sen neredzēti vegān/veģetārdraugi?

klasik veganušĪ )

svaigie veganušī )

bezrīsu veganušī )

es, protams, saprotu, ka ar vārdu sušī šim visam ir visai maz sakara, bet nu nevarētu teikt, arī ka tas, ko mēs te esam pieraduši uzskatīt par īstu sušī ir ļoti īsts sušī.

p.s. visi velkomēti dalīties ar savām veganušī variācijām

3 comments | post a commentUser:imago_dei
Date:2014-11-22 12:45
Subject:
Security:Public

post a commentUser:217
Date:2014-11-22 17:58
Subject:Hampi
Security:Public

nu jā, kā aizbrauc uz otru pusi, uz īsto Hampi, atkal nemiers un burzma - nepaspēj vēl īsti no laivas izkāpt, kad jau divi rikšas klāt "wanna rikhsaw? very cheap prices!", tad vēl gidi, kas mēģina piedāvāt tūres, un tam pa vidam visi pārdevēji atkal, ieskaitot puisīšus, kas pārdod pastkartes un ilgi, ilgi nāk līdzi un mēģina pierunāt vienu nopirkt.
izstaigājām vairākus tempļus, dabūjām tempļa ziloņa snuķi(svētību) uz galvas, kāpām kalnā, skatījāmies uz miljons mērkaķīšiem. viens bija ielīdis miskastē, un laimīgi grauza plastmasas paku, kurā kādreiz bijis piens, mūsu doto cepumu viņš paķēra, apostīja, nometa zemē un turpināja žļembāt piena paku.
cita vietā, savukārt ļoti mīļam pērtiķītim, kad iedevām cepumu, tas ļoti garšoja, trešo cepumu gan viņs iegrauza, nolika uz tempļa maliņas un devās prom. labu gribot, es to cepumu pabīdīju viņam pakaļ, viņš strauji apgriezās, paķēra cepumu un sāka šņākt uz mani tā, ka bija bail, ka nokodīs degunu, nācas atmuguriski atkāpties un lekt kkādu metru zemāk nost no tempļa malas, jo starp mani un kāpnem bija Pērkaķis, vietējiem, protams, izrāde, viņi sirsnīgi smējās
bet jā, mērkaķīši ir mīlīgi, ja viņus nekaitina :) tikpat ļoti man patīk kā UK parkvāveres

post a commentUser:morloku_karalis
Date:2014-11-22 14:04
Subject:
Security:Public

likās, ka būs diezgan nejēdzīga darbadiena, bet kolēģim līdzi paņēmies RC helikopters.

post a commentUser:imago_dei
Date:2014-11-22 11:23
Subject:
Security:Public

Viena superspēja, kuru es sev vēlētos, būtu prasme smalki sajust un redzēt ķermeņa iekšējos procesus. Piemēram, vienu nakti man parādījās sāpe, kur sāpīgo vietu varēja just tikai tad, kad izelpoju. Gribētos redzēt, kas tieši un kā tur notiek tajā mirklī. Savā ziņā tas ir apbrīnojami, ka cilvēks var nezināt ļoti svarīgas lietas, kas ar viņu notiek, un atklāt to tikai vēlāk, kad jau parādās kādi ārēji simptomi. Tomēr tam droši vien ir sava jēga, jo, ja mēs varētu apzināti iesaistīties savu šūnu darbībās un kontrolēt šos procesus, tad tas varētu beigties visai bēdīgi. Piemēram, tu esi pilnīgā lopā, bet tev tagad ir jādarbina savs kuņģis un aknas un..vou..

1 comment | post a commentUser:adinkra
Date:2014-11-22 12:16
Subject:Памятка малярa aльфрейщикa.
Security:Public

Tāds nosaukums ir 1957. gadā izdotai kabatas formāta grāmatiņai, kas izrakta vecos bēniņos vai citā pamestā vietā.
Kādu laiku es domāju, ka minētais alfreiščiks ir no gastronomu un bakaleju sugas un nav vērts meklēt tur ko citu bez tā frei, kas uz haļavščiku pavelk. Slinkums tagad mežģīties ciktāl šī doma ir no patiesības, bet patiesība ir šāda:

альфре́йщик
-а, м.
Специалист по альфрейной росписи.

Uzreiz viss tik skaidrs palika, kā es to agrāk neiedomājos :D

альфрейная живопись
роспись водяными красками по сырой штукатурке.

альфре́ско
Техника настенной живописи, при которой краски наносятся на сырую штукатурку.
[От итал. al fresco — по свежему, по сырому]
Nu vai technique of mural painting executed upon freshly-laid, or wet lime plaster.

Atkal nekāda brīnuma. Ja nu tikai tas, ka krāsotāju piešāvuši, kur, manuprāt, vajadzētu būt māksliniekam.

Meklējot apskaidrojumu ru internetos, ar prieku redzēju, ka profesija nav mirusi. Interesanti vai Latvijā bez pagātnes restaurēšanas top kādas freskas arī no jauna. Vai ir kāda savrupmāja, kuras saimnieks lepni ved viesiem rādīt re šito sienu man slavenais tasuntas apgleznoja, stirniņas kā dzīvas vai ne? Un totur plikni aiz arkas atkaliņ utt..

Grāmatiņa, starp citu, tīri laba. Bez ideoloģiskā bloka par padomju māleriem satur arī noderīgas lietas. Uz ko es tā īsti nemaz necerēju. Un šodienas grafomānijas limits arī ir sasniegts.

1 comment | post a commentUser:anonymous
Date:2014-11-22 12:46
Subject:
Security:Public

Šodien vārda diena Aifonam.

3 comments | post a commentUser:inese_tk
Date:2014-11-22 12:36
Subject:novembris
Security:Public
Music:Kilimanjaro Dark Jazz Ensemble

Ir dzirdēts teiciens, attiecībā uz kristīgo tematiku mākslā - "Noņemiet taču beidzot to Jēzu no krusta". Skatoties zirgu attēlojumu mākslā man gribas teikt - "Beidziet taču vienreiz karāties zirgiem mutēs". Jā, jā, tas izskatās ekspresīvi un dinamiski, bet tā ekspresija un dinamika ir balstīta uz dzīvas būtnes ciešanām, sāpēm un bailēm. Uzzīmētiem zirgiem nesāp, es zinu, bet attēli noglabājas cilvēku prātos, kā norma, kā paraugi kā zirgi izskatās un kā tiem ir normāli izskatīties.

piemēram )

1 comment | post a comment


browse
my journal