æ's Friends
20 most recent entries

User:chimera
Date:2018-06-23 15:45
Subject:
Security:Public

8. Disney’s The Lion King: Why do I class this as a Pagan/Heathen friendly movie? Primarily I do so because so much of the film deals with interconnectedness to the natural world, and moreover with ancestor veneration. We even have a shaman figure. There’s a fine thread of reverence and respect for the ancestors running throughout this film and moreover, when that balance is upset, when that thread is broken by neglect for tradition and the natural order of things, it shows the devastation (in the form of famine and drought) that may ensue. Plus, it’s especially nice in that it’s one you can watch with your kids. That’s not the case with many of my favorite Pagan/Heathen movies!

post a commentUser:unpy
Date:2018-06-23 09:18
Subject:Masu pasākumu vērotāja piezīmes.
Security:Public

Vidēji reizi trijos gados atgados kādā publiskā pasākumā. Vakar Mēness atkal bija aizgājis aiz Tukuma un Šaitans mani ievilināja Doles salā uz Dabas koncertzāli. Sev par lielu brīnumu atzinu, ka šis, iespējams, ir man pats piemērotākais masu tusiņa formāts - daudz vietas, iespēja pirms koncerta apskatīt visādas sīkas populārzinātniskas performances par tēmu "hloroplasts", tiešām patīkama, netraucējoša publika. Pašam koncertam arī nebija ne vainas, pieteicēji vien bija ko vērts - dāma ar Kanādas latvieša akcentu un kungs, kas bija varbūt rokeris, varbūt zinātnieks, runāja kaut ko par hloroplastu apmēram tā, kā to dara cilvēki, kuri tikko pētījuši, kas notiek, ja specifiskas hloroplasta formas spēcīgi sapīpējas. Tiešām bija mīlīgi un ne tik ilgi, lai sāktu krist uz nerviem. Muzikālā pasākuma daļa arī tīri tā neko, tajos senajos laikos, kad vēl klausījos muzīku, itin bieži liku pašmāju projektu, kura nosaukumu neatceros, kaut kas bija par putniem, apmēram tas pats, gan jau mūziķi tie paši. Faktiski, vienīgā neērtība bija paša radīta, nebiju sagatavojies tam, ka temperatūra strauji nokritīs līdz +10C, kas manā izpratnē ir jau dziļi mīnusi, tālab pamatīgi nosalu. Toties, tā milzīgā apmierinājuma sajūta, kad pamet pasākumu, lai dotos mājās, siltumā! Un tas brīdis, kad esi vai gatavs apraudāties no laimes, jo siltumā esi tomēr nokļuvis! Ikdienā, parastiem līdzekļiem tādu nedabūt gatavu.

Kopsavilkums - tāpat, protams, nesaprotu, kālab ļaudis vācas kopā uz šādiem pasākumiem, bet, ja jau ir tāda nepārvarama tieksme vākties baros, tad šis formāts ir viens no patīkamākajiem starp kopumā piedzīvotajiem.

post a commentUser:inese_tk
Date:2018-06-23 00:40
Subject:jūnijs
Security:Public

ārā ļoti skaisti sudrabainie mākoņi

post a commentUser:nistagms
Date:2018-06-22 22:07
Subject:
Security:Public

pamēģiniet papīpēt un pēc tam pa karti pietuvinājumā izsekot Gaujai pa visiem tās līkločiem no iztekas jūrā līdz Alaukstam. ceļojums garantēts!

1 comment | post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-06-22 20:53
Subject:
Security:Public

Talsu rajonā vēl nav iestājusies datu aizsardzības regula, var čakarēties

post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-06-22 19:27
Subject:
Security:Public

ZR galā nav nemaz tik slikts laiks

post a commentUser:n_komentari (posted by [info]nulle)
Date:2018-06-22 18:28
Subject:
Security:Public

Atnāc vakarā uz siena šķūni!

3 comments | post a commentUser:black_data
Date:2018-06-22 17:33
Subject:Internetu gaidot (un treniņu kavējot)
Security:Public

Nekas nepasaka "nu, bļeģ, nu" labāk kā DPD kurjeru pakalpojumi.

post a commentUser:kants
Date:2018-06-22 16:36
Subject:dīvainas izstādes latvijā un itālijā
Security:Public

kamēr biennāle karājas kā sulīgs, piebriedis auglis uz zema zara, citās telpās spokojas parastā māksla.
neapšaubāmi labākais - golfKlayderman pilnasinīgā 90to dekonstrukcija aresenāla otrajā stāvā, rotaļīgs avangards pēc klasiskā postmodernisma.
arsenāla pirmajā stāvā - liela un dīvaina tekstila izstāde, kur daži darbi ir smuki un atjautīgi, daži pat laikmetīgi, bet liela daļa novecojusi līdz ar autoriem, kas ieslīguši materiālā formālismā un nespēj atspoguļot laikmeta progresīvo īstenību. un koncepts 'identitāte'? *&^$$# nu, kas tā dara? un vēl tie līdzjūtību izraisošie darbu apraksti.
krietni vairāk prieka sagādāja cita kura-putra, virspusēji saistot rituāla un mākslas jēdzienus plašā, anonīmā grupas izstādē nongrata/museum.lv tik daudz sliktas mākslas nebija redzēts kopš ainavu izstādes pētera baznīcā, bet vecie, apgleznotie šķīvji - priceless! pa vidu arī šis tas cits aizraujošs un smuks.
gluži kā padziļinot jaunās erotikas fotoizstādi fotomuzejā, mākslinieciskus jaunu sieviešu aktus viena fotogrāfe maigas soc. kritikas aizsegā ir izlikusi baznīcas ielā 9/11. smuki iepakots viens izteikums vienā interpretācijā. kāpēc lai tāds nebūtu kaut kur mākslas tirgus privātajā pusē?
privātais mecenātisms un erotiski motīvi bieži vien uzkrītoši saistās (vai nauda nav fallogocentriska?), ko labi ilustrē kārtējais privātais laikmetīgās mākslas muzejs - katānijas pilsētā, sicīlijā. kā kasiere brīdināja - tāda figurāla viņiem māksla. īpašnieka gaumes manifests ar nolieci un okultismu, fotoreālismu un heteroseksuālo kanonu.
cita veida dīvainība gaida laisku ceļotāju puļas rajona bari pilsētiņas pinakotēkā - pasaulē puritāniskākā mākslas kolekcija ar sešām kailām krūtīm, no kurām divas pie tam ir jaunavām marijām. ēka toties varens musolīnī māniju tīrradnis.

post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-06-22 15:17
Subject:zaļā pietura Mērsragā
Security:Public

post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-06-22 14:21
Subject:
Security:Public

Rīgā iespējams vēl saulains, mēs jau iebraucām slapjā un pelēkā Jāņu pasaulē, kurā jau ir +16. drīz es aizmirsīšu, kā tas bija +25.

5 comments | post a commentUser:sirdna
Date:2018-06-22 13:40
Subject:
Security:Public

Ielīdu tīklos meklēt sevi un, ko domājiet, atradu. Dzimis 1783.gadā, viss kā pieklājas. Manā prātā tais laikos latviešiem uzvārdus nedeva...kamēr šitam kungam vēl ir atzīmēti senči, no kuriem senākais ar visu savu uzvārdu ir dzimis Latvijas teritorijā vēl 17.gadsimtā. Tas drusku iesit bukti teorijai, ka manu mazlatvisko uzvārdu uz Latviju atnesa Napoleons, hm.

Mana dubultnieka kontu regulē kāda kundze, kura, kā izrādījās, ir mana visai tuva radiniece. Serviss nepaslinkoja un pat radīja mūsu radniecības precīzu aprakstu : your ex-wife's great aunt's ex-husband's niece's ex-husband's ex-wife's father's wife's ex-husband's first cousin once removed's ex-husband's sister's husband's sister's husband's niece.

14 comments | post a commentUser:dooora
Date:2018-06-22 12:42
Subject:
Security:Public

viņnakt piecēlies, tā īsti pamodos, kad, vecajā Straumītē maļot robustās pupiņas, izsitu korķus visam stāvam. strāvas vads pirms salaiduma ar korpusu bija tik izdilis, ka jābrīnas, kāpēc es vēl nebiju dabūjis pa pirkstiem.
beidzamās dienas tālab pupiņas beržu lielajā piestā. rezultātā sanāk fjūženķipa čillī dzēriens ar fenheļa, kumina, kafijas, koriandra, kardamōna un attālu anīsa garšu.
divus tādus no vietas nevar izdzert.
dzeršu sidru. ļeigū!

5 comments | post a commentUser:black_data
Date:2018-06-22 13:15
Subject:Florence: Big God
Security:Public

https://youtu.be/_kIrRooQwuk

post a commentUser:black_data
Date:2018-06-22 12:01
Subject:Par cilvēkiem Latvijai netipiskos tērpos
Security:Public

"Valsts valodas centrs regulāri saņem informāciju no iedzīvotājiem par kebabu darbinieku valsts valodas lietojuma problēmām"

http://www.db.lv/zinas/vvc-regulari-sanem-sudzibas-par-valsts-valodas-lietojumu-kebabu-estuves-476469


Kaut kas stap "no shit, Serlock" un jautājumu, kas ir šie iedzīvotāji? Es, protams, saprotu, ka viens likums visiem, un ja tante, kas tirgo belašus, cilvēkus apkalpotu tikai krievu valodā, viņa būtu stulbā okupante. Lai gan pieļauju domu, ka tādas tantes ir dučiem vairāk kā kebabnīcu. Bet nopietni, pašam Valsts valodas centram nešķiet, ka viņi no malas izskatās pēc karikatūras? Pat pieņemot, ka mūsu valodiņa kaut kā ir jākopj arī ar administratīviem rīkiem, varbūt tomēr ir jānošķir, vai tevi valsts valodā neapkalpo lielveikalā, vai ūķī, kur rosās cilvēki Latvijai netipiskos tērpos. Es iztēlojos kādu kognitīvo disonanci piedzīvo tie, kuriem riebjas visi šitie melnie imigranti, bet tiesības uz dienišķo kebabu ir kārdinājums iekļaut preambulā.

1 comment | post a commentUser:likcepure
Date:2018-06-22 10:03
Subject:Pārgājiens
Security:Public

Mums iedeva vecu orientēšanās karti un teica - ejiet no Kandavas līdz Sabilei. Kilometru starp šīm pilsētām it kā nav daudz, bet gar šoseju negribas iet, un gar upi dažkārt fiziski nav iespējams iet. Tāpēc kādu brīdi gājām pa lauku ceļu. Piecreiz nomaldījāmies, apskatījām Musteni, pelēkas govis un jocīgu tiltu. Tiklāt viss idilliski. Pēkšņi zīme uz ceļa vēstīja, ka priekšā ir privātīpašums, kur dzīvo suns. Nešķēršot šo ceļa posmu nozīmētu iet krietnu gabalu atpakaļ un tad ložņāt caur kārtīgiem brikšņiem, tāpēc izlēmām būt drosmīgi un tomēr turpināt virzību uz priekšu. Kad jau bijām gandrīz tikuši garām mājai un bezmaz uzsākām atvieglotu nopūtu, no muguras sadzirdēju niknus rējienus. Pagriezos un noteicu: "Ak, Dievs". Tas, protams, ir amizanti, kā mēs, nakrištuoni, krīzes situācijās tomēr itin bieži kā pirmo piesaucam Dievu (ja vien nepiesaucam mammīti mīļo). Tas bija visslikākais iespējamais scenārijs. Tur bija milzīgs un nepiesiets kaukāzu aitu suns. J., kuram no suņiem ir daudzkārt vairāk bail (un varbūt tieši tāpēc), noreaģēja adekvātāk un, kāpjoties atpakaļ ar somu uz vēdera, mīļā balsī teica: "Sunīti, viss ir labi, esi mierīgs" vai ko tādu. Pēc kāda brīža no mājas iznāca mazs kvekšķis un abu suņu saimniece, kas neveiksmīgi mēģināja sasaukt savu kaukāzieti. Neizskatījās, ka viņš šo sievieti uztvertu pārāk nopietni. Tomēr ļoti uzvilcies arī nebija, drīzāk viegli neapmierinats par šo negaidīto traucējumu, un beigās mūs tomēr palaida tālāk neskartus. Sapratu, ka sen nebiju tik šausmīgi nobijusies. Biju jau vispār aizmirsusi, kas ir īstas bailes. Nevis tur no kaut kādas uzstāšanās vai tikšanās, vai kāda cilvēka dusmām, bet gan īstas bailes par savu nabaga dzīvībiņu.

Starp citu, vai kāds no jums netaisās svinēt Jāņus kādā jaukā vietā, kur tieši pietrūkst pāris līgotāju?

36 comments | post a commentUser:hedera
Date:2018-06-22 10:04
Subject:
Security:Public

heh

25 comments | post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-06-22 09:56
Subject:
Security:Public

kurš vispār atceras kā tas ir +16° un ko tad velk?

5 comments | post a commentUser:heda
Date:2018-06-22 08:11
Subject:
Security:Public

Pēc katra vasaras brīvlaika skolas un sociālie dienesti ziņo par mazgadīgām meitenēm, kuras neatgriežas skolas solā, bet aizvestas uz ārzemēm un varmācīgi izprecinātas. Labo cilvēku iestādes parasti plātīja rociņas, bet tagad beidzot esot atrasts risinājums - karote apakšbiksēs. Īsumā - meitene, kura baidās, ka viņu varmācīgi izprecinās ieliek biksītēs tējkaroti, lidostas drošības skaneri signalizē, darbinieki pamana karoti, saprot, kas ar to vēstīts, un parūpējas par nelaimīgo.
Kāda nekaunīga blogere šo metodi notestēja, tomēr viņas karoti diemžēl neviens nepamanīja, laikam nepareiza karote vai apakšbikses gadījās, bet labajiem cilvēkiem viss noteikti būs citādāk.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/vmPy2L/fler-barn-utsatts-for-tvangsaktenskaphttp://katerinamagasin.se/tvangsgifte-skeden-trosan-fungerar-inte-ger-inget-utslag-sakerhetskontrollen/

10 comments | post a commentUser:dienasgramata
Date:2018-06-22 08:53
Subject:
Security:Public

kopš iegādājos ūdens filtru, Getsbijs dienā izdzer divas līdz trīs reizes vairāk ūdens

20 comments | post a comment


browse
my journal