æ's Friends
20 most recent entries

User:meness_berns
Date:2016-09-26 17:51
Subject:---
Security:Public

Ja nu kāds sestdien ap desmitiem šļūks pa Stabu ielu – laipni gaidīti!

https://www.facebook.com/events/522482637956141/

post a commentUser:indulgence
Date:2016-09-26 16:19
Subject:Urbāno nomadu identitātes meklējumi
Security:Public

Buks Artis. Urbāno nomadu identitātes meklējumi. // Satori. 26.09.2016.

(..)Cilvēkam, kurš savu identitāti apzinās "līdz matu galiem", ir "tajā iekšā", nav vajadzības to meklēt, jo viņš šo identitāti nav nekur pazaudējis un, galvenais, nejūt nepieciešamību savu izpratni par to uzspiest apkārtējiem. Līdzīgi kā ar reliģiozitāti. Pazīstu pietiekami daudz patiesi ticīgu ļaužu, taču viņi savu reliģiozitāti patur pie sevis, un apkārtējie bieži vien par to nenojauš, jo tā ir viņu pašu darīšana, savukārt ar sludināšanu visbiežāk nodarbojas neofīti, kas nupat kā pievērsušies un nu jūt mesiānisku vēlmi to paust visai pasaulei. Zinu pietiekami daudz vienai vai citai tautai piederīgo, kas ir dzimuši un auguši savā kultūrā, citu nemaz tā īsti nepazīst un negrasās nevienam mākties virsū ar to, kādam jābūt īstenam latvietim, krievam, vācietim, lietuvietim vai kam citam. Savukārt, cik nu nācies novērot sadzīvē – iespējams, kļūdos, jo statistikas pētījumus neesmu veicis, – visaktīvākie nacionālās idejas sludinātāji nāk no etniski jauktām ģimenēm vai lokālmigrantiem, kas pazaudējuši pēctecības sakņu sajūtu un nu cenšas rast sev jaunu identitāti aktīvajā nacionālismā. Sanāk, ka ar identitātes meklēšanu un glābšanu nodarbojas tie, kas to vai nu kaut kur pazaudējuši, vai kam tā jākonstruē no jauna. Vecais, labais Hantingtons to skaidro ar pārāk strauju provinciālās sabiedrības modernizāciju un kardinālām dzīvesveida izmaiņām. (..)

3 comments | post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-09-26 15:12
Subject:
Security:Public"First of all, [right-wing families] are nice and dedicated"

Heike Radvan of the controversial Amadeu Antonio Foundation warns that “children of right-wing parents are not necessarily different from other children”, but says they are often “very obedient” and might not talk much.

"The identifying features of right-wing families, it contends, are that they are “inconspicuous, blond, cute and engaged”."

post a commentUser:khosmos
Date:2016-09-26 14:50
Subject:
Security:Public
Mood: tired

ja mēs ar Kosmosu tā padomājam, tad man vairs īsti nav nekādas tur depresijas, vienkārši stress par finansēm, vētras neiropātija, hroniskas iesnas un brīžiem garlaicība vai apnikums.
diezgan grūti izvairīties no garlaicības, ja viss līdzšinējais darīts pēc principa "tagad vai nekad". šajā konkrētajā matricā jau to opciju nemaz nav tik daudz, atliek tikai lauzties ārā. piemēram, nevis iet uz veikalu pēc maizes, bet aizdejot. vai uzbūvēt lidojošo šķīvīti vai kāsi. vai noalgot Hitleru no pagātnes, nezinu. visu ko var, mans prāts ir vislabākais glābiņš.

post a commentUser:unpy
Date:2016-09-26 14:44
Subject:Populārzinātnisko rakstu vērotāja piezīmes.
Security:Public

Ceļā uz Latvijas "Nokiju" latvieši ir izdomājuši vikipēdijas šķirkli Pupa, kurā ir saite uz rakstu par to, kas ir pupiņas.

8 comments | post a commentUser:solipse
Date:2016-09-26 14:42
Subject:priekaduņas mežā
Security:Public

Es ritu dabas priekaduņas mežā,
Dzeltsarkans lapu vaiņags viz virs galvas,
- Es ritu, garām ritu.

post a commentUser:adinkra
Date:2016-09-26 14:36
Subject:
Security:Public

Sen nebija uznācis kārdinājums nogriezt matus. Tās krēpes netraucē vispār, kamēr nav jābāž galvā ķivere. Tad sākas stiprinājumu un dislocēšanas problēmas, un tāpat īsti ērti nekad nav.

post a commentUser:anonymous
Date:2016-09-26 14:37
Subject:Speed of light.
Security:Public

Bet tikmēr ziņās: "Long-range Russian bombers flew directly below an Icelandic passenger jet en route from Keflavík to Stockholm on Thursday, mbl.is reports. The bombers are believed to be of the type Tupolev Tu-22M. They are capable of carrying nuclear weapons and can travel beyond the speed of light. "

4 comments | post a commentUser:penny_lane
Date:2016-09-26 14:35
Subject:
Security:Public

roja andersona DP lekcijā viņš teica, ka viņi ar roju vienam kadram filmējot līdz pat 50 dubļiem. un ka nav nekā svarīgāka par laiku kino uzņemšanā. šo utopisko ideju šeit pierakstīšu, uz mirkli aizmirstot vizualizēt "laiks ir nauda" un septiņtūkstoš kadri dienā ritmu, ja nu reiz kāds kaut ko uzdrīkstas filmēt.

post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-09-26 14:07
Subject:
Security:Public

Asānžs no iekšējās perspektīvas par pasauli un Hilariju, TTP, TTIP: https://www.youtube.com/watch?v=wSqR375pip0
To negaidīju, bet jebkurš, kurš vēl šaubījās, video 5:34 min var pārliecināties, ka Hilarija tiešām ir ķirzakdēmons, tur parādīta viņas reakcija uz Kadāfi nāvi.

2 comments | post a commentUser:gedymin
Date:2016-09-26 12:05
Subject:Pa Nauru taciņu
Security:Public

... tālāk ... )

6 comments | post a commentUser:sirdna
Date:2016-09-26 14:01
Subject:
Security:Public

— Izglītība! — rūgti nopūtās I-ā, sabradādams savus sešus sprunguļus.
— Kas ir Mācības? — jautāja I-ā, aizsperdams savus divpadsmit sprunguļus pa gaisu.
— Tas, ko Visi Truši zina! Ha!


Poll #20829 Grādi
Open to: All, results viewable to: All

Man ir!

View Answers

Vairāki (>1) doktora grādi
1 (2.1%)

1 doktora grāds
1 (2.1%)

Maģistra grāds un esmu procesā uz doktora grāda saņemšanu
5 (10.6%)

Maģistra grāds ir, ar to arī apmierināšos
19 (40.4%)

Esmu bakalaurs un esmu ceļā uz maģistrību
1 (2.1%)

Mans bakalaurs ir, manam ar to pietikt.
11 (23.4%)

Vēl neesmu bakalaurs, bet būšu!
3 (6.4%)

Nav man nekāda grāda un nez vai būs.
6 (12.8%)

Tev arī liekas, ka "bakalaurs" ir stulbs vārds un skan pretīgi?

View Answers


9 (27.3%)

Tieši tā
3 (9.1%)

Absolūti piekrītu.
2 (6.1%)

Nē, es nemāku lasīt.
19 (57.6%)

18 comments | post a commentUser:methodrone
Date:2016-09-26 10:05
Subject:velninji
Security:Public

man ir jautaajums. 

cik es saprotu cilveekam ir tikai viena probleema - bailes no VVOOOIIIDDDD. un ar skrupulozi gjeniaaliem praatuljojumiem, lai shiis bailes izjustu grandiozaak, daba cilveeku apveltiija ar EEEGGOOO, kura vieniigais uzdevums ir shiis bailes apspiest, aizstuukjeet projaam, taam uzseesties, raukt uzacis un degunu pret taam, uz taam neskatiities un skalji klaigaat, aiztureet elpu, izlikties par akmeni, kuru bailes ljoti leeni bet meerkjtieciigi nedrupina uz naavi. 
un, cik es saprotu, shis chaklais ego ar baileem dubultsuperveiksmiigi tiek galaa, meegjinot kaut ko sasniegt, akumuleet, idealizeet, tiekties peec ambiicijaam, glorificeejot, iedomaajoties, utopizeejot, kveeli un svelmaini ticot, uzstaajot un taa taalaak atpakaljgaitaa uz naavi. 
kameer bailes fokuseeti, strateegjiski, meerkjtieciigi, aukstasiniigi, bet tajaa pashaa laikaa laipni, izpaliidziigi ar beznosaciijumu miilestiibu drupina tavu akmens sirdi. taa rodas cilveeka dziive. 
varbuut vinjsh 14 gados jau nekaveejoties atklaaj sho komisko situaaciju ar void, ego, baileem un akmens sirdi, un visu uzmet gaisaa un aizskrien ziedonii un gulj blakus spaariitem zaalee un ljauj saulei kaa medum klaaties paari veederam, stilbiem, pierei un luupaam, un shaadi atdevies dieva un universa aarpuslaika, aarpustelpas, aarpuspraata monoliitajam viedumam atlikusho dziivi vada veicot concise, effortless, wise, compassionate, resistance-free darbiibas, kas shaada cilveeka muuzhu paarveersh elegantaa, dabiskaa, dailjaa triumfaa. 
bet varbuut vinjsh pamostas tikai peec dekaades, vai divaam vai triis, vai chetraam vai piecaam vai seshaam, vai septinjaam. un pamodushamies vinjam ir skaaba un siiva garsha mutee, redzot kaa vinjsh neapzinaati ir ljaavis ego paarveerst savu dziivi groteskaa hranjaa. mans jautaajums ir sheit - tad, kad cilveeks, beidzot pilnasiniigi saprot, ka ego (kropls ego, veel, cik es saprotu, ir taadi ego, kas ir benign un nepiecieshami, lai veiksmiigi funkcioneetu un piedaliitos kopeejaa radoshajaa evoluucijaa) ir hranja un vinja dziive ir hranja, un ir pienaacis laiks visu uzmest gaisaa un atdoties dievam - vai tas ietver to, ka cilveekam ir vienkaarshi bez jautaajumiem un ceriibaam jaaturpina sava hranjiigaa ego hranjas izveidotaa dziive liidz naave vinjus shkjirs? 
kas ir tas faktors, kas citiem cilveekiem iedod gliitus, potentus ego, kameer citu cilveeku ego ir hranjas?
teiksim, piemeers no ikdienas - cilveeks iet pa lielu, vinjam ir karsti, gar stuuriem valstaas dzeeraaji, mashiinas shpricee indiigas gaazes degunaa, sausi puteklji braazhas sarkanajaas aciis, kaut kaadas sievietes lamaajas, citas zirgojas un zviedz, nokaltushas (nevis nodzelteejushas) rudens lapas sitas un skraapee sejaa, paariishi suucas, miskastes vonjii, pamestas cigaretes kuup uz naavi, cilveeks turpina iet pa ielu, bet tad vinjsh cauri nepatiikamo iespaidu duumakai izlauzies, atceras, ka pie VISA vainiigs ir ego, un taapat kaa jebkursh kaitiigs ieradums tas agri vai veelu buutu jaamet nost. bet tad uzreiz praatam priekshaa izlec kjeemiiga, nesmalkjuutiiga spekulaacija - vai atmetot ego es nenokljuushu tajaa nepskauzhamajaa situaacijaa, kur man buus jaautrpina shis gauzhi suudiigais un izgaazies projekts, kameer pats autors ir kaut kur notinies? 

es secinu, ka es veelaizvien nespeeju atshkjirt, kuras domas ir izdomaajis mans superfuckedupfuckshit ego hranjs, un kuras domas naak no dieva, un veel es veelaizvien nezinu vai es ticu jebkam aarpus ego un tukshumam. varbuut taapeec man shkjiet, ka man ir vieniigi melnbalta izveele veerot ego vai veerot tukshumu, un veerot ego vismaz ir interesantaak (vaarda 'interesanti' vispretiigaakajaa noziimee). tad mans ego veel iekomentee, ka ja dievs eksisteetu, tad vinjam arii buutu  daudz daudz daudz interesntaak veerot vinju (ego) nevis tukshumu, dubultaa uzvara.. 
mans tukshums nav pietiekami labs dievam. ja jau vinjsh labpraataak izveeleetos veerot shaadu seklu, bezkauniigu ego. nevis pieveerst uzmaniibu man, tukshumam, kas lai arii kaismiigi nicina sho suuda viepli, tam izdabaa un dod valju, jo ir iejuutiigs, nemotiveets un garlaiciigs.

es secinu, ka man jebkad ir bijusi tikai viena izveele, nevis buut impotentam tukshumam, nevis buut pasiivi agresiivaa opoziicijaa ar savu ego, nevis buut akmenim, bet uzmest gaisaa un pienjemt, ka es esmu dievs un ego ir mans beerns, kursh man ir atbildiigi un iejuutiigi jaaaudzina peec labaakaas sirdsapzinjas, un dziive veidosies taada, cik ruupiigi un kaadu es izaudzinaashu savu ego. problemaatiski man shkjiet nezinaat kur un kaa lai saak, attopoties ar shaadu mezhoniigu, apaatisku, rauduliigu, spiitiigu kverpli sev pie saaniem

 

1 comment | post a commentUser:inese_tk
Date:2016-09-26 11:57
Subject:septembris
Security:Public

Nolēmu, ka jāpaeksplorē romānu sērija "Mēs. Latvija XX gadsimts". Sāku ar Gailes "Stikliem" - it kā ok, bet kaut kas mani visu laiku kaitināja un likās neīsts (vai ne līdz galam? vai nepārliecinošs? vai nenoticams?). Tad pieķēros izdaudzinātajai Bērziņa "Svina garšai". Arī it kā ok, bet viss sākas ar spoileri - t.i. atbrīvošanos no priekšādiņas, kad skaidri zināms, ka grāmata beidzas 1941. gadā. Esmu izlasījusi kādas 3/4, situācija sāk sabiezēt un hitlerpolitika uzņem apgriezienus. Attiecīgi skaidrs, ka viss beigsies ļoti slikti un zūd motivācija lasīt tālāk. Nē, nu tas bija skaidrs jau tad, kad galv. varonis tapa apgraizīts, bet skaidrs bija arī tas, ka līdz vācu laikam Matīss noteikti izvilks. Tā jau forši tie citāti no tā laika aktuālas preses, vēsturiskās detaļas, valoda utt.
Ko man vēl no tās sērijas vajadzētu palasīt?

2 comments | post a commentUser:kants
Date:2016-09-26 11:51
Subject:dzīvnieku valsts jaunumi
Security:Public

suns kļuvis par kaķīša mīļāko rotaļlietu.

1 comment | post a commentUser:chimera
Date:2016-09-26 11:42
Subject:
Security:Public

nevaru vēl saprast, vai ciba izaugot/novecojot/whatever kļūst ļaunāka, vai vnk katram piemītošais ļaunumz beidzot uzņem pieaugušo apgriezienus.

29 comments | post a commentUser:sirdna
Date:2016-09-26 10:49
Subject:
Security:Public

No otras puses - ko var cirst? Tas, ka Lembergam iedeva svētā svētmocekļa ordeni (lai arī kāds gramatisks feils nebūtu "svētais svētmoceklis") viņu par svētmocekli padara tieši tik daudz, cik Lāčplēša ordeņa saņēmējus tas padarījis par Lāčplēšiem un Bikšu lentes ordenis tā saņēmējus padarījis par bikšu lentēm.

post a commentUser:anonymous
Date:2016-09-26 10:29
Subject:
Security:Public

Plakanciema lācis.

2 comments | post a commentUser:unpy
Date:2016-09-26 09:28
Subject:Nedaudz par lielšovinismu.
Security:Public

Interesantā laikā dzīvojam, ir lieliska iespēja drusku no malas vērot visas dīvainākās un riebīgākās šovinisma izpausmes kaimiņu valstī, visu to gatavību ar visiem karot, "krimnašus" un tādas štellītes. Ir tomēr diezgan dīvaini, kā savā būtībā dažādi cilvēki spēj apvienoties ap kaut kādām lupatiņām mieta galā, ierakstiem pasē un dažādiem citiem no pirksta izzīstiem imagināriem ķinķēziņiem, lai radītu paši sev ko? Gan jau, ka kaut kādu varenības sajūtu, apziņu, ka, lai arī esi sīka draņķība, bet sīka draņķība lielā, nopietni uztveramā un citiem dikti bīstamā mehānismā, tātad nemaz tik sīka draņķība neesi vis. Nav jau arī nemaz kaimiņos jāmeklē - tepat pie mums sākas diža rosība, ja kāds ar kaut vārdu piemin, piemēram, iespējamo Latgales atdalīšanos. Šausmas, šausmas. Rodas iespaids, ka visa veida patriotiem tas šķiet, lai arī iedomāts, bet teju vai tik baiss notikums, kā kāju vai roku zaudēt, lai gan tīri pragmatiski domājot, ekonomiski tas varētu būt pat izdevīgi. Tas nozīmē tikai to, ka pie mums šāds "krimnaš" arī lieliski strādātu, tikai nav jau neviena tik vārgulīga kaimiņa, kam varētu ko atņemt, nākas savas impēriskās tieksmes apmierināt, pārceļot savu žogu par pusmetru tālāk kaimiņa dārzā.
Ja pieņemam, ka šāda apvienošanās lielākās grupās cilvēkiem ir nepieciešama kaut kādas komforta izjūtas radīšanai tīri dabas uzspiestu iemeslu dēļ, tad mūsdienu vispārējās globalizācijas laikos apvienošanās ap kaut kādu ģeogrāfisko teritoriju vai dzimto valodu škiet tāds novecojis paņēmiens. Interesantāk būtu, ja cilvēki tikpat dedzīgi apvienotos pēc profesionālās piederības, piemēram. Tāpat programmētāji varētu ienīst oficiantus un keramiķus, vēlēt paši sev kaut kādus vadoņus un pulcēties baros ap pieminekļiem visu algoritmu mātei, taču iespēja uz šī pamata organizēt kaut kādus slaktiņus, kas sagādā neērtības trolejbusu satiksmē vai uzsprāgušus pārtikas veikalus tiem, kuriem ar to nav ne mazākās saistības, būtu krietni vien mazāka.

14 comments | post a commentUser:indulgence
Date:2016-09-26 10:20
Subject:par tautības ierakstu pasē
Security:Public

15. septembrī Saeimas deputātu vairākums nolēma nepieļaut Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā iespēju mainīt tautību, pie kuras nepieder vecāki un vecvecāki. http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/627050-genetiski_nemodificetie_latviesi

Tb ar steigu visos biogrāfiju izdevumos un vikipēdijā ir jāpārraksta Kārļa Ulmaņa, Jāņa Cimzes, Zigfrīda Meierovica, Vilhelma Muntera, Rūdolfa Blaumaņa, Gunta Ulmaņa, Teodora Tverijonas un simtiem citu tautas dižgaru datus, kuri bija etniskie vācbaltieši, lietuvieši, poļi u.c., kas letonizējušies un nepamatoti uzskatīja sevi par latviešiem.

Nu un vajadzētu uzrīkot pārbaudi – katram, kuram vecmāmiņa vai vecvectētiņš ir kāds baltkrievs, vācietis, krievs, ukrainis, leitis vai polis, jāsvītro no pases "latvietis", jo tie tagad vairs nav latvieši. Pirmā pazīme jau ir nelatviski uzvārdi, kas skaidri norāda uz nelatvisku izcelsmi, pēc tam arhīva izziņa par ciltskoka tīrību 7 paaudzēs.

26 comments | post a comment


browse
my journal