æ's Friends
20 most recent entries

User:rkktzd
Date:2017-08-20 23:46
Subject:
Security:Public

netīšām ietrāpīju ķimja emmijas laimē. kārtējais stāsts par imigrantiem, šoreiz no "imigranti arī ir cilvēki" puses ar ļoti daudz aizspriedumiem par arābiem. piem., arābi eiropā to vien dara, kā dejo savas dejas, spēlē kauliņu spēles uz naudu, pulcējas šaubīgos bāros un pīpē ūdenspīpes no kuras apdolbās kā no heroīna.
kopumā ļoti daudz vientulības, pārsvarā māras ķimeles vientulības. samākslots, bezgaumīgs sūds. jānis znotiņš gan kruts.

3 comments | post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2017-08-20 23:42
Subject:
Security:Public

1 comment | post a commentUser:rasbainieks
Date:2017-08-20 23:27
Subject:
Security:Public

kaķu ziņās te iet tā, ka vakar notika tas – pūce uzkāpa uz virtuves palodzes
ilgi sēdēja un saspringti skatījās, saņemšanās bija acīmredzama, tad izdvesa tiešām garu un tiešām apņēmīgu kaujas saucienu un augšā bija
nebūs vairs boldrikam iecienītās gulēšanas uz palodzes pie atvērta loga ar izkārtu elkonīti come here often
un arī virsmu skaits, kur viņš var mierīgi pagulēt tā, lai mazais bandīts viņam liktu svētu mieru, strauji sarūk
pūce vairs neizskatās pēc kaķēna, nu jau izskatās pēc kaķa, tikai maziņa

post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2017-08-20 22:41
Subject:Cilvēks dispensers
Security:Public1 comment | post a commentUser:martcore
Date:2017-08-20 21:59
Subject:rubrikā "dziesmas, kuras es mīlu"
Security:Public

oh

post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2017-08-20 21:47
Subject:
Security:Public

Eižena svinības bija diezgan epic, bet man episkākais brīdis bija, kad, beržot piepūšamo pili, pamanīju, ka Simoniņš ir jau uz kraujas malas, lai iekristu Zunda kanālā.E: viss bija baigi labi, bet nekas nebija tā, kā es gribēju.

Oh, well!

10 comments | post a commentUser:martcore
Date:2017-08-20 21:12
Subject:
Security:Public

ja meitenes sapņo par princi baltā zirgā, bet puikas sapņo par automašīnām ar beibi insaid, vai šī ir tāda paaudžu pretruna

2 comments | post a commentUser:gedymin
Date:2017-08-20 18:50
Subject:
Security:Public

Laukos ir vairāk konservatīvo. Kāpēc? Neesmu dzirdējis pieminam vienu iemeslu, kas man liekas viens no svarīgākajiem. Varētu to saukt par izvēles trūkumu.

Iedomājieties modernu pilsētu. Mēs reti komunicējam ar blakus dzīvojošajiem. Proksimitāte nenozīmē draudzību. Cilvēki ir sadalījušies savās sociālajās grupās un socializējas to ietvaros - ir "darba grupa", ir "hobija grupa", bet parasti nav "kaimiņu grupas". Visas grupas ir zināmā mērā brīvi izvēlētas vai vismaz atbilstošas konkrētā cilvēka līmenim un iespējām. Tā sākas jau bērnībā, kad bērni skolās un ārpusskolas nodarbēs noslāņojas, atrod paši savus kontaktus.

Laukos: pirmkārt, kaimiņi joprojām viens otru pazīst. Otrkārt, ja visā pagastā ir 20 viena vecuma bērnu, ir grūti izvairīties no būšanas vienā klasē ar vismaz 15 no šiem pārējiem. To, kurš vai nu vienreiz izdara "kaut ko traku" vai arī regulāri uzvedas un ģērbjas nekonvencionāli, 14 no viņiem uzskatīs par muļķi, ar ko labāk nekomunicēt. Atlikušais viens varbūt neiebildīs, bet lielākā daļa komunikācijas ikdienā tapāt sanāks ar pārējiem 14 gluži praktisku iemeslu dēļ.

Pieņemsim, ka vidējais laucinieks ir tikpat skeptiski noskaņots pret "kaut kā traka" darīšanu nekā vidējais pilsētnieks. Pēc manas teorijas, pat šajā gadījumā "kaut kā traka" darīšana laikus tiktu sociāli sodīta daudz lielākā mērā nekā pilsētā! Nav vajadzīgs, lai vidējas cilvēks būtu atšķirīgs - pietiek ar atšķirīgiem komunikācijas paterniem. Tāpēc laukos dzīvojošie daudz retāk dara kaut ko traku. (Piedzeršanās utt., ar ko lauku jaunatne izceļas, te neskaitās, jo tas nav nekas pa īstam jauns - "to dara visi", "mēs paši tādi bijām"...) Un cilvēkus, kas nedara neko traku, sauc par konservatīviem. QED.

Protams, ir arī citi iemesli, kaut vai klasiskais "visi tenko par visiem", kas šo izvēles trūkuma efektu palielina.


Viena no konservatīvākajām jebkad dzīvojošajām sabiedrībām, iespējams, bija Grenlades vikingu kolonizatori viduslaikos. Dzīvojot tādā Grenlades ciematiņā - vispār nekādu izvēles iespēju! Galu galā Grenlandes kolonizācija bija neveiksmīga. Patiesību sakot, Grenlandes vikingi beidza ar pilnīgu un galīgu izmiršanu (nevis asimilāciju) - tik slikts iznākums, līdz kuram ļoti reti kurai kultūrai sanāk tikt. Skandināvijā ierastā tradicionālā uzvedība jau sākotnēji bija bad fit Grenlandes klimatam un videi. Pēc klimata izmaiņām un valzirga ilkņu cenu krituma Eiropā nespēja adaptēties, izmēģināt jaunas idejas un izdzīvošanas stratēģijas, izrādījās nāvējoša.

4 comments | post a commentUser:dooora
Date:2017-08-20 20:42
Subject:runā kubriks, nummurs aizkrāšņots
Security:Public

man ir jauna atkarība. šūpeļtīkls.
jūs mani no intranetiem brīdinājāt…
turpmāk es tikai šūpēšos.

post a commentUser:martcore
Date:2017-08-20 19:37
Subject:
Security:Public

iedomājieties, kādreiz taču zirdziņi bija automašīnu vietā
un nebija ne ceļu satiksmes noteikumu, nekā tāda
visi pārvietojas pa ielām, pa ceļiem un bezceļiem, vārdsakot, kur vien zirdziņam ienāk galvā
un tu tāds, hujakš, nopērc bmw klases zirgu
eņeņeņ, buloņas mežā kardināla musketieri slēpjas aiz liepām
melns zirgs ar gaišzilu zvaigzni pierē, spējīgs pašrocīgi uzjāt bordeļa otrajā stāvā
kurš ferrari tagad var to izdarīt

2 comments | post a commentUser:wensdy
Date:2017-08-20 12:59
Subject:Sejas
Security:Public

Nesen sapnī redzēju Ingunu Sudrabu un pēc tam Ingrīdu Pičukāni. Iespējams, ka tās bija pēdējās lietas mana Fb listē pirms gulētiešanas.

post a commentUser:anonymous
Date:2017-08-20 09:47
Subject:
Security:Public

Kā jau ne reizi vien esmu pārliecinājies, sapņos telefona kamera nedarbojas. Tu spied to pogu, it kā viss ekrānā redzamais fotografējas, bet pie bildēm nekas nesaglabājas. Tāpēc arī neko nespēju jums parādīt. Piemēram, mūsu pašu jūru, kas laikam no kaut kādām aļģēm bija kļuvusi sarkanīgi rozā. Vai paceļamo tiltu pār Daugavu, kas celties sāka ar visiem uz tā esošajiem cilvēkiem. Un oranžos miglas mākoņus virs upes. Vai braucienu ar kuģīti pa to pašu sarkanīgo jūru - to gan laikam nebūtu bijis jēgas fočēt vai filmēt, jo jau sapņojot pamanīju, ka tā aina ir montēta: apkārt redzamā ainava izskatījās kā filmēta vienā dienā, bet paši kuģītī sēdētāji – citā laikā un citā paņēmienā.

1 comment | post a commentUser:simamura
Date:2017-08-20 09:45
Subject:
Security:Public

Nu tik mēs dzīvosim, cilvēki saka, kad iekārto māju, bet pēc tam aizmirst, ko tieši ar to bija domājuši.

3 comments | post a commentUser:martcore
Date:2017-08-20 09:24
Subject:
Security:Public

Kā jau minējām, viena no spilgtākajām pazīmēm, kas atšķir kseniāļus no Paaudzes X un mileniāļiem, ir fakts, ka viņi salīdzinoši agrā vecumā piedzīvojuši gan pasauli bez, gan ar tehnoloģijām un internetu. Viņi labi atceras bērnību, kurā lasīja grāmatas, spēlējās pagalmā, rakstīja zīmītes skolā, leca gumijas, zvanīja draugiem uz mājas telefonu utt., taču tajā pašā laikā viņi nav tik veci kā paaudze pirms viņiem, kuru dzīvēs tehnoloģija ienāca jau pieaugušā vecumā.

Paaudzei X rakstīgs noliegums, pārliecība, ka dzīve pirms viedtālruņiem, datoriem un interneta bija labāka. Mileniāļi pat nemaz nevar iedomāties, kā tas ir - nav interneta? 
xx

kas tas ir par sviestu vispār

6 comments | post a commentUser:martcore
Date:2017-08-20 07:59
Subject:
Security:Public

/turpinot cīnīties ar krustvārdu mīklu/
tātad austriešu rakstnieks, pieci burti, man te sanāk kafka
jebaķ, kāpēc prāgā (kad tā vēl bija austroungārijas sastāvā, moš viņš ir arī ungāru literāts?!) dzimis un audzis vāciski runājošs ebrejs tagad pēkšņi ir austriešu nevis čehu rakstnieks

11 comments | post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2017-08-20 00:51
Subject:
Security:Public

spilvens filmu skatīšanai un pilnvertīgai audio pieredzei

post a commentUser:zin
Date:2017-08-19 23:18
Subject:
Security:Public

Pink Floyd - High Hopes

post a commentUser:laba_doma
Date:2017-08-19 21:57
Subject:
Security:Public

Šodien tajā pašā vientuļajā parciņā sastapu odzi - pamanīju viņu ~1 m sev priekšā, bet tikai tāpēc, ka viņa, man tuvojoties, sakustējās un sāka nesteidzīgi slīdēt prom. Es skaidri varēju saskatīt odzei raksturīgo zigzag rakstu, un man tas bija wow. Ziņkāres mudināts, es lēnām gāju viņai nopakaļ, un tikmēr man iešāvās prātā, ka varbūt man vajadzētu mēģināt viņu panākt un nosist. Jo, kā zināms, vīrietim dzīvē ir jāizdara trīs lietas: jāiestāda koks, jāizaudzina dēls un jānosit čūska. Šī bija laba iespēja dabūt otru ķeksi.

4 comments | post a commentUser:de_profundis
Date:2017-08-19 21:43
Subject:
Security:Public

Identifikācijas garša

Īstenībā tā vienmēr ir viena un tā pati garša

post a commentUser:unpy
Date:2017-08-19 21:13
Subject:Glītu vārdu vērotāja piezīmes.
Security:Public

Man tomēr ir pašvaks vārdu krājums, ar vārdu "limanda" šodien pirmo reizi saskāros. Riktīgi glīts vārds, ja man būs meita, saukšu viņu par Limandu.

Poll #21055 Limanda
Open to: All, results viewable to: All

Zini, kas ir limanda?

View Answers

Skaidra lieta, ka zinu
1 (2.7%)

Nepavisam nezinu
31 (83.8%)

Bērnībā vecāki reizēm, savā ziņā, mani mēdza dēvēt par limandu
0 (0.0%)

Gribu dziedāt, negribu atbildēt
5 (13.5%)

3 comments | post a comment


browse
my journal