æ's Friends
20 most recent entries

User:kants
Date:2015-07-03 19:42
Subject:iesakiet foršu lasāmo, lūdzu
Security:Public

pretī varu dot īsu ieskatu pēdējā laika patēriņā:

leif gw persson: between summer's longing and winter's end. patiks politisko/spiegu kriminālromānu cienītājiem, kam interesē zviedrija 80tajos gados (jā, jā, kad palmi noblieza). slepenie dienesti, izlaidušies menti, mūžīgs slapjdraņķis un rudens. visu cieņu autoram, kurš tās lietas ir pētījis laikam 30 gadus, bet manai gaumei kā krimiķis pārāk lēns. 
malcom gladwell: david and goliath. gaudena un pagarlaicīga haltūra, ja salīdzina ar viņa vecajiem gabaliem tipping point un blink. vilšanās ar pāris interesantām epizodēm, varbūt. 
joseph conrad: heart of darkness. ne velti esot pasaulē visbiežāk komentētais vai pieminētais romāns. nav garšs, bet daudz vārdu un daudzi no tiem nepazīstami, bet to atsver brīnišķīgās, barokāli sulīgās ainavas (vārda plašākajā nozīmē) un atjausma, kā jēgas reģistros pārkārtojas hēga ceļojums uz tumsas sirdi un kopolas mūsdienu apokalipse. pēdēju uzliku jau vilkties svaigam skatam. 
saldaisēdiens beigās. robert guffey: chameleo. no jz. doora nācis, tik labs, ka pat lasu .pdf; tāda svaiga, mežonīga un refleksīva literatūra, kas plūdeni spēlējas reizē ar vairākiem kanoniem. apakšvirsraksts vien ir nenovērtējams: a strange but true story of invisible spies, heroin addiction, and homeland security.

post a commentUser:antons_v
Date:2015-07-03 18:24
Subject:B нарисованных окнах даже плывут облака
Security:Public

Все неприглядные здания и места в городе завешивают баннерами. Все тротуары закатывают в асфальт, не соблюдая технологии, так что этот асфальт развалится через полгода. Некрасивые газоны застилают пластиковой травой, а некоторые – тем же асфальтом.

Как Уфа готовится к саммитам ШОС и БРИКС

1 comment | post a commentUser:sirdna
Date:2015-07-03 16:06
Subject:Elementi - Blondīne, ātrvilciens, trīs gliemeži un granāta
Security:Public

Pārdomas.

a)blondīne un trīs gliemeži brauc ātrvilcienā, vienam no viņiem ir granāta. Pirmais gliemezis saka - da nu jūs visus, un izlec pa logu.

b)blondīne vada ātrvilcienu, pa sliedēm rāpo trīs gliemeži. Vienam no viņiem ir granāta. Blondīne met pa mēmajiem un sabrauc pārējos divus.

c)trīs gliemeži ir nospēruši ātrvilcienu un tagad bēg uz Vjetnamu. Te pēkšņi viens no viņiem izrauj granātu, sprādziens. Visi lido pa gaisu, pārējie prasa, wtf?! granātgliemezis novelk čaulu un purina blondos matus;

šitais varētu pavilkt:

d)blondīne nokavēja ātrvilcienu, garām rāpo trīs gliemeži. Blondīne saka, veči parausiet līdz Ķegumam? OK, kāp virsū. Jūs lēni rāpojat, saka blondīne. A kas, mēs esam gliemeži! A man ir granāta, saka blondīne un gliemeži panāk ātrvilcienu pie Ogres. Ā, nē, man sajuka, tas ir granātābols, saka blondīne.

11 comments | post a commentUser:dienasgramata
Date:2015-07-03 16:11
Subject:
Security:Public

Runājot par Imantu Kalniņu. Vai jūs gribētu, lai jūs vērtē un ciena par to, ko esat izdarījuši pirms 40 gadiem, vai par to, ko izdarījāt vakar?

10 comments | post a commentUser:methodrone
Date:2015-07-03 13:44
Subject:
Security:Public

"413

Let us live by dreams and for dreams, distractedly dismantling and recomposing the universe according to the whim of each dreaming moment. Let us do this while being consciously conscious of the uselessness and of doing it. Let us ignore life with every pore of or body, stray from reality with all of our senses, and abdicate from love with our whole heart. Let us fill the pitchers we take to the well with useless sand and empty them out, so as to refill and re-empty them, in utter futility.

Let us fashion garlands so that, once finished, they can be thoroughly and meticulously taken apart.

Let us mix paints on a palette without having a canvas on which to paint. Let us order stone for chiseling without having a chisel and without being sculptors. Let us make everything an absurdity and turn all our sterile hours into pure futilities. Let us play hide-and-seek with our consciousness of living.

Let us hear God tell us we exist with a delighted and incredulous smile on our lips. Let us watch Time paint the world and find the painting not only false but also empty.

Let us think with sentences that contradict one another, speaking out in sounds that aren't sounds and colours that aren't colours. Let us affirm - and grasp, which would be impossible - that we are conscious of not being conscious, and that we are not what we are. Let us explain all this by way of a hidden, paradoxical meaning that things have in their divine, reverse-side dimension, and let us not believe too much in the explanation so that we won't have to give it up..
Let us sculpt in hopeless silence all our dreams of speaking. Let us make all our thoughts of action languish in torpor.

And over all of this the horror of living will hover remotely like a blue and unbroken sky.

414

But the landscapes we dream are just shades of the landscapes we've seen, ant the tedium of dreaming them is almost as great as the tedium of looking at the world."

-Fernando

post a commentUser:sickboy
Date:2019-09-03 14:21
Subject:
Security:Public

Vakar Vērmaņdārzā satiku Kārli, kurš ar pastiprinātāju smuki spēlēja kokli. Tiešām smuki sanāca viņam. Viņš teica, ka viņš, spēlējot, atslābinās. Es teicu: "Tev foršs darbs, tu atbrauc, atslābinies un brauc mājās." Viņš saka: "Jā, mājās piekusis - sieva, bērni, iešu, ka ārā labāk paspēlēt." :)

1 comment | post a commentUser:kautskis
Date:2015-07-03 14:16
Subject:Tā stulbi sanāca
Security:Public

Ko liegties, muļķīgi Aleksim Cipram sanācis ar to referendumu, muļķīgi. Nobalsos nē — Eiroparadīzes feiskontrōls draud, ka no eiro laukā gan, un grieķu tauta to negrib. Nobalsos jā — nu ko, grieķu tauta būtībā būs pateikusi, ej pupās, Aleksi. Jāsi pa labi, bietē dabūsi, jāsi pa kreisi — bietē dabūsi. Nav viegli.

Pats stulbākais, protams, ka Aleksim tajā sensenajā janvāŗa dienā, kad viņu sajūsminātie hellēņi uz roķelēm ienesa valdībā, bija tiešām spēcīgi argumenti. Bezdarbs drausmīgs, parāds neatmaksājams, turklāt, ņemot vērā, kā ECB tagad drukā naudu, ir gan vietā jautājums, vai tiešām visa šitā knapināšanās vajadzīga.

Pieņemu, ka Grieķijā bērni skolā lasa sengrieķu traģēdijas. Nu lūk, Aleksim gan būtu bijis lietderīgi no tām traģēdijām iemācīties to būtisko atziņu, ka viņu varoņi savu neapskaužami pareģoto likteni piepilda tieši ar to, ka cenšas no viņa izbēgt.

Darbs opozīcijā attīsta citas iemaņas, nekā darbs valdības koalīcijā. Koalīcijā nākas vienoties, piekāpties un pēc tam saviem vēlētājiem mēģināt izskaidrot, kāpēc tieši šī piekāpšanās bija nepieciešama. Opozīcijā nākas pēc iespējas skaļāk iebilst, taisīt troliņu un novelt vainu uz koalīciju. Šī brīnumjaukā simbioze var turpināties jo ilgi, bet lietas kļūst jo sarežģītas, ja mūžīgie opozīcionāri pēkšņi nokļūst valdībā.

Ja viņiem valdībā iedala tikai dažus amatus, viņus pamazām var mēģināt piejaucēt. Āreče, šepat mūsu valdībā ir partija, kuŗai viens spārns sāka polītisko darbību kā ļoti krāšņi margināļi, kas laika gaitā aizkārpījās līdz valdībai (atzīstams sasniegums, nopietni). Un viņi tur arī puslīdz uzvedas — bet tomēr, lai cik vilku barotu, viņš tomēr uz mežu lūrēs. Tak sametās uz vienu roku ar vēl aktīvajiem mūžīgajiem opozīcionāriem un izbīdīja tikumības likumu!

Bet ko tad, ja krāšņiem margināļiem pēkšņi iedala valdības vadīšanu, turklāt vēl piebilst — nu, jūs mēģiniet vienoties ar šitiem te čaļiem, mēs nespējām? Nu lūk, tad nu mēs redzam, kas notiek. Ir tiešām atzīstami, cik aši un cik pārliecinoši Grieķijas valdība ir pamanījusies salekties ar pilnīgi visiem, ar ko viņiem vajag vienoties. Un, kas pats daiļākais, pavisam bezjēdzīgi.

Ja Grieķija nobalso par, Aleksim Cipram tā īsti nav nekāda iemesla vairs palikt amatā. Viņa pēctecim nāksies griezties apkārt un soļot pretējā virzienā, un Aleksi atcerēsies kā to jaunieti, kas rekordīsā laikā pamanījās notriekt savu ievērojamo uzticības kredītu (kāda jautra sakritība! Tieši tā ir tā Grieķijas ķibele, kuŗu Aleksis mēģināja risināt.) Ja Grieķija nobalso pret, Aleksim daudz ko nāksies paskaidrot rūdītiem Eiropas polītikas smagsvariem ar sliktu humora izjūtu. Ja viss beidzas ar izstāšanos no eirozonas, Aleksim vēl vairāk nāksies izskaidrot saviem vēlētājiem, kuŗu humora izjūta tobrīd būs vēl sliktāka.

Es teiktu, šeit ir izcils materiāls kādam drāmaturgam, kas labi prot izteikties heksametrā. Klasiskā grieķu traģēdija pēc visiem punktiem. Tik tiešām, pusgada laikā Grieķijā var izmainīties viss, bet divarpus tūkstoš gados — nekas.

15 comments | post a commentUser:dienasgramata
Date:2015-07-03 14:15
Subject:
Security:Public

DELFI. Pasaules bīstamākā taka pēc rekonstrukcijas kļuvusi par drošu pastaigu celiņu.

post a commentUser:dienasgramata
Date:2015-07-03 14:11
Subject:
Security:Public

DELFI. Nākamajā komisijas sēdē, kas sanāks pēc pirmo mežacūku noķeršanas, plānots runāt arī par lapsām, kuras, kā sūdzas iedzīvotāji, dažviet cītīgi medījot kaķus.

post a commentUser:saccharomyces
Date:2015-07-03 13:30
Subject:kāpēc lasīt
Security:Public

In a secular age, I suspect that reading fiction is one of the few remaining paths to transcendence, that elusive state in which the distance between the self and the universe shrinks. Reading fiction makes me lose all sense of self, but at the same time makes me feel most uniquely myself.
(..)
A 2011 study published in the Annual Review of Psychology, based on analysis of fMRI brain scans of participants, showed that, when people read about an experience, they display stimulation within the same neurological regions as when they go through that experience themselves. We draw on the same brain networks when we’re reading stories and when we’re trying to guess at another person’s feelings.

Ceridwen Dovey, 2015, Can Reading Make You Happier?

(paldies [info]antons_v par linka iecibošanu)

1 comment | post a commentUser:chimera
Date:2015-07-03 11:32
Subject:
Security:Public

salaspils bibliotēkā vēl tikai rīt apskatāma izstāde par godu manas mīļākās latviešu rakstnieces lauras dreižes jubilejai, bet man nav ne mazākās iespējas tur teleportēties.

2 comments | post a commentUser:imago_dei
Date:2015-07-03 09:05
Subject:
Security:Public

northcape

post a commentUser:zin
Date:2015-07-03 10:33
Subject:
Security:Public

šodien un rīt Saldū paredzēts gaisa balonu lidināšanās pasākums

post a commentUser:cosmo_shiva2
Date:2015-07-03 08:59
Subject:
Security:Public

Pie mums +36. Man ir sviedru alerģija. Eju dušā 3reiz dienā, bet ko tas līdz, ja ir tveice un iznākot no dušas esmu uzreiz sasvīdusi atkal. Un zems asinsspiediens, kas tveicē kļūst vēl zemāks. Tā nu es te niezoša un nogurusi velkos un izbaudu vasaru. 36 grādi Ibizā bija jauki, jo jūras vējš nemitīgi veldzē un kad kļūst par karstu, aizej nopeldies, bet Vācijas dienvidos ir vnk sutoņa, nekāds vējš un daži mazi ezeriņi, kuri ir pārblīvēti ar tūkstoš ļaudīm.
Vislabākā gemperatūra ir +25, tādu es arī visu laiku gribu, bet šeit vasarās ir vai nu auksti, vai pārāk karsti.
Vīrs ir sajūsmā un šajā karstumā spēlē tenisu, kamēr es kaut kur malā pazām atdodu galus, nudien.

post a commentUser:sirdna
Date:2015-07-03 09:55
Subject:
Security:Public

OK, vasara oficiāli sākusies, pārejam no segšanās ar dūnu segu pie segšanās ar palagu.

15 comments | post a commentUser:antons_v
Date:2015-07-03 09:49
Subject:Can reading make you happier?
Security:Public

I’ve long been wary of the peculiar evangelism of certain readers: You must read this, they say, thrusting a book into your hands with a beatific gleam in their eyes, with no allowance for the fact that books mean different things to people — or different things to the same person — at various points in our lives.

http://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/can-reading-make-you-happier

post a commentUser:honeybee
Date:2015-07-03 09:00
Subject:
Security:Public

Atpūta vasarnīcā sākās ar episku trillertipa sapni (my favorite kind), veselu kaudzi Hugo nominantu (tostarp pilnīgi vienādām blogerēm) un sajūtu, ka viss būs jauki, pat ja lielāko daļu laika es būšu viena ar bērniem 1,5 km attālumā no tuvākā veikala. Zato 350 m attālumā no jūras.

2 comments | post a commentUser:unpy
Date:2015-07-03 08:28
Subject:10 padomu lasītāja piezīmes.
Security:Public

Paldies cien. [info]antons_v, biju kaut kā aplami iepriekšpieņēmis, ka interneti mūs, vīriešus, īsti nelutina ar padomiem, ko ar sievietēm iesākt randiņos tak jau tamdēļ, lai šīs gultā ievilktu. Tā nav, padomus atrast var. Lielākā daļa izskatīto rakstu bija pagalam pavirši, padomi tādi nekvalitatīvi, piemēram "aizved to jaunuvi nevis uz kino un kafetēriju, bet kaut kur citur" vai "ir labie signāli un sliktie signāli, ko sūta sieviete, par labajiem ta vēl tā, bet ja tu pamanītu sliktos, tas gan būtu labi", to, kas tad tie signāli vispār ir, paturot noslēpumā.

Taču viens raksts izskatās sakarīgs, lasīju vairākas reizes, uzskatu, ka visu nepieciešamo tagad esmu apguvis. 10 padomi vīrietim: kā fiziski satuvināties ar sievieti. Esmu švaks randiņotājs ar visai nelielu pieredzi, daudz kas no vienkāršā nudien nebija ienācis prātā.

Piemēram:
"Nākamreiz, kad kopīgi ieturēsiet maltīti, nejauši uzziediet viņai uz rokas putukrējumu no deserta vai mērci no makaroniem. Tad ar nelielu ironiju atvainojieties un lēni nolaiziet uzziesto ēdienu, skatoties viņai acīs."
Šiten man vajadzēs drusku patrennēties. Jau iepriekš lūdzu atvainot visas tās jaunietes, kurām man nesanāks nejauši to mērci uzziest tieši uz rokas ar pirmo mēģinājumu, būsim reāli, gan jau, ka arī ar trešo ne, esmu diezgan patizls, bet tas nekas, gan jau kaut kādā brīdī arī uz rokas trāpīšu. Līdz ar to, uzreiz brīdinu, iespējams, nav jēga uz randiņu ar mani apvilkt savas pašas smalkākās drēbes, ka nesanāk man pēc tam jau citām jaunietēm skatīties acīs caur vienu savu ļoti uzpampušo aci.

Labs padoms ir arī "Tā vietā, lai uzreiz sniegtu skūpstu, pamēģiniet apburt ar vārdiem. Sacītajam nav nozīmes(izcēlums mans) – vienkārši dariet to mierīgā balsī, runājiet lēnām un ļaujiet savām lūpām viegli skart dāmas auss ļipiņu."
Nu, jā, bet tik labs improvizators arī neesmu, kaut kāds teksts tomēr jāizdomā. Ko jūs man ieteiktu tādiem gadījumiem, kad sacītajam šā kā tā nav nekādas nozīmes?

71 comments | post a commentUser:khosmos
Date:2015-07-03 04:48
Subject:Maester Aemon Targaryen Has Ascended
Security:Public
Mood:arlabunakti
Music:Gallowbraid


Christoffer Relander via [info]vizionar

post a commentUser:khosmos
Date:2015-07-03 03:28
Subject:Zemeņu Mēness
Security:Public
Mood:zemenes <3
Music:Emyn Muil - Aure Entuluva

dziesma, ko klausos, ritmiski sasaucas ar hipnotizējošo Mēnesi, bet var gadīties, ka jau esmu pavisam nohipnotizēta, kā nekā dzīvoju uz zemenēm un fiziskām aktivitātēm, vismaz šodien, hhh.

post a comment


browse
my journal