æ's Friends
20 most recent entries

User:laba_doma
Date:2018-03-19 21:51
Subject:
Security:Public

Šodien apskatījos, ka man te, mājās, relatīvais gaisa mitrums ir 15 %. Komforta diapazons ir 40 - 60 %. Nu pisģec. Un es te brīnos, kāpēc man ir sajūta, ka sāk izkalst ne tikai deguns, bet arī smadzenes. Ar skubu uzsāku pretpasākumus.

post a commentUser:heda
Date:2018-03-19 20:25
Subject:
Security:Public

Stokholmas Stadsteater direktors Benijs Fredriksons, kuru #metoo kampaņas rezultātā atlaida no darba un brutāli izvazāja pa medijiem, izdarījis pašnāvību. Viņu pašu ne par kādām metoo-iskām darbībām neapvainoja, bet gānīja par stingro vadības stilu, kura dēļ varbūt iespējams it kā dažas darbinieces neesot nākušas klajā ar saviem metoo agrāk.
Pirms pāris mēnešiem kaisli raganas medījušie mediji šovakar vaimanā, kāds lielisks teātra darbinieks gājis bojā.

post a commentUser:simamura
Date:2018-03-19 19:26
Subject:
Security:Public

Džeimss Rodss par Rahmaņinova 2. klavierkoncertu: "Jums tiešām ir akmens sirds, ja jūs no šī gabala nedabūjat pat puserekciju."

2 comments | post a commentUser:dooora
Date:2018-03-19 16:42
Subject:nobloody's diary
Security:Public

"Whether he went on with the diary, or whether he did not go on with it, made no difference. The Thought Police would get him just the same. He had committed---would still have committed, even if he had never set pen to paper---the essential crime that contained all others in itself. Thoughtcrime, they called it. Thoughtcrime was not a thing that could be concealed forever. You might dodge successfully for a while, even for years, but sooner or later they were bound to get you." [George Orwell, "1984"]

Welcome back, George. Things are playing out as you predicted.

From the UK Met Police website, here is the latest official attempt to censor speech. It's actually more than that. Read carefully while pointing a fan at the screen to disperse the noxious fumes:

"If someone does something that isn't a criminal offence but the victim, or anyone else, believes it was motivated by prejudice or hate, we would class this as a 'hate incident'. Though what the perpetrator has done may not be against the law, their reasons for doing it are. This means it may be possible to charge them with an offence."

Really.

It---an action or statement---isn't a crime, but the perpetrator's reasons for "doing it" may spring from hatred---and then it turns into a crime.
Magic.
[no Džona Rapoporta bloga No More Fake News]

viņš blodziņu ar šādu titulu uzsāka 2001. gadā, pāris mēnešus pēc 9/11.
Džona '96. gada uzstāšanās How to Defeat the New World Order ar 10K skatījumu ir mana trubas kanāla augšgalā. jāuzliek fōnā. lai Sirī klausās telepōnā.

post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-03-19 16:18
Subject:
Security:Public

eju dzert! (aka vedu E uz pulciņu)

1 comment | post a commentUser:dooora
Date:2018-03-19 15:42
Subject:down under syndrome
Security:Public

neliels kapu tramvajs sanācis Jaundienvidvelsas* valdībai. šie par 2,3 miljardiem dolāru (drošvien vietējo, bet vienalga) Korejā pastellējuši 512 modernu vilcienu vagonu, ar bezvadu toleti un bezmaksas kotleti. konstituenti sajūsmā lauž veco vilcienu krēslus, līdz izrādās, ka jaunie sastāvi ir par 20 cm platāki, kas rada zināmas problēmas, lai traversētu 10 tuneļus, ko gadsimtu iepriekš kalnos izdolbījuši katordznieku mazbēŗni
[avots]

varbūt ņemt cirtni pār pleciem un pieteikties darbā par tuneļu paplašinādōru un eventuelli luxiferu?

-----
* štats Austrālijā, dibināts kā britu Gulags, kurā sākotnēji ietilpa arī Jaunzēlande, ar visiem saviem kivī un citiem endēmiķiem.

post a commentUser:scorpse
Date:2018-03-19 15:19
Subject:
Security:Public

Viņnedēļ lidoju mājup no izstādes Vācijā un tiku pie izbīļa Frankfurtes lidostā.
Pie drošības kontroles visu kā parasti jau laikus biju sagatavojusi, sapakojusi, caurspīdīgaizspiežammaisiņojusi un veicīgi izplāju mantas pa slīdlenti, izgāju ķermeņa skeneri bez nevienas piezīmes un ar laipniem smaidiem no visām pusēm un sāku gaidīt mantas. Gaidu vienu dienu, divas labu brīdi, nekas nenāk pa to lenti laukā no čemodānu skenera. Ieskatos tai viņu ekrānā, redzu, ka tur pamatīgi pēta vienu koferi. Pēta, pēta, vizina to koferi šurpu turpu, nu es ar sāku pētīt, skatos, kas viņiem tur notiek. Bet tur kaut kādi savienoti vadiņi redzami tai koferī, kaut kādi četrstūraini bloki, nevar saprast, bet vispār, jāatzīst, aizdomīgi, jānudien, izskatās pēc kaut kāda spridzekļa. Un tieši tajā brīdī man pielec, kas tas par koferi un kas tas par spridzekli - TAS IR MANS KOFERIS! Un četrstūrainā manta ar vadiņiem ir viens tāds skeneris, ko man vajadzēja izstādē uzņēmuma jaunumu prezentācijā un ko es muļķīgā kārtā aizmirsu izņemt no rokas bagāžas un laist caur skeneri kā elektroierīci. (Lidojot turp no LV, arī biju aizmirsusi, bet ne čiku, ne grabu, nez kāpēc. Varbūt arī tāpēc īpaši neiespringu un pavisam aizmirsu, ka vajadzētu tak izņemt no somas.)
Nu es sapratu, ka labi nav, jo ap slīdlenti lēnām saradās Polizei un cilvēki uz mani sāka aizdomīgi blenzt. Sarku un bālēju, un mēģināju vienlaikus izskatīties mazliet nokaunējusies, par sevi pārliecināta, maķenīt vainīga un ļoti rāma. Pa to laiku cilvēku rinda aiz manis, ieskaitot to visu jau uz slīdlentes uzkrautās mantas, tika forvardēti uz citām lentām, un kāds beidzot sāka ar mani runāt, ne pārāk jau vairs laipni, paņēma dokumentus, un informēja, ka sauc nopietnāku policiju.
Es jau pa šo laiku vairs īpaši satraukta nebiju, jo zināju, ka lielākoties esmu bez grēka - tikai aizmirsusi izņemt uz pārbaudi no somas tiešām nevainīgu elektroiekārtu. Kas gan varēja būt sliktākais, kas notiktu? Man atņemtu skeneri? Tak lai. Nokavētu lidmašīnu? Ha, varētu neiet uz auditu nākamajā dienā darbā. Bet nu ok, beidzot man pajautāja, kas tas tāds vispār ir tai somā, uz ko es rāmi un godīgi atbildēja, ka ienākošās un izejošās gaisa plūsmas skeneris, ko mūsu uzņēmums demonstrēja tādā un šitādā izstādē un ko es tikai aizmirsu izņemt no somas.
Nu, un neskatoties uz to, ka man aiz muguras stāvēja policists ar automātisko ieroci un ka manu koferi neviens vaļā nevēra līdz brīdim, kad tika paveikts sprāgstvielu tests (ar kaut kādu mazu lapeli un iekārtiņu turpat blakus), un ka tad, kad to koferi atvēra, viņi vēlreiz veica sprāgstvielu testu jau atvērtām mantām, sajutu, ka viss būs ok - laikam jau tomēr mans nu jau vairākkārt atkārtotais, ļoti konsistentais stāsts un korporatīvajā blūzītē tērptais stāvs lika visiem iesaistītajiem atslābt, mierīgi izplunderēt manu koferi, palaist mantas pa daļām caur bagāžas skeneri un secināt, ka viss ok.
Visiem viss arī bija ok, izņemot manam koferim - zinot, ka Vācijā pirkšu kādu jaunu spēli, ar apdomu bija ņēmusi līdzi komandējumā maz mantu, lai, atpakaļ lidojot, mierīgi varētu iekraut vēl to. Nopirku divas, tāpēc mans rokas bagāžas krāmējums bija ļoti pārdomāts, kompakts un blīvs. Bēet nu, neko, ar izplunderētu koferi laidos lapās, kamēr nav pārdomājuši, nolīdu kaut kādā stūrī, ar gara spēku un ļoti dusmīgu rāvējslēdzēju aizdabūju ciet to koferi un visu atlikušo ceļojuma laiku samierinājos ar krītelējošu, nestabilu bagāžu.
Vismaz uz lidojumu vairs nebija jāgaida it necik ilgi.

6 comments | post a commentUser:unpy
Date:2018-03-19 14:03
Subject:Sabiedrības attīstības tendenču vērotāja piezīmes.
Security:Public

Nav tā, ka viss ir slikti, vienlaikus ar sarežģītajām diskusijām par ģimenes termina pārskatīšanu mantkārības kontekstā, tiekot strādāts pie likuma izmaiņām, kas paredzēšot, ka visi līķi, kuru īpašnieki savas dzīves laikā nav to strikti nolieguši, kļūst par orgānu donoriem. Lai cik tas dīvaini neizklausītos no pirmā skata, šie abi jautājumi ir cieši saistīti, lietas būtība ir tajā, kam tad īsti pieder dzīves laikā uzkrātais kapitāls pēc īpašnieka nāves, šajā gadījumā līķis - kaut kādiem mantiniekiem vai sabiedrībai kopumā valsts izpausmē. Ja aizdomājas, ir divi principiāli atšķirīgi sabiedrības attīstības ceļi - indivīda dzīves laikā uzkrātais paliek "ģimenes"(lai ko tas tobrīd nozīmētu) vai "sabiedrības"(kādā no tās pārvaldes formām) īpašumā. Ja konsekventi iet vienā vai otrā virzienā, tad arī līķu utilizācijai vajadzētu šim virzienam atbilst - vai nu šī izmantošana ir "ģimenes" rūpe, attiecīgi, "ģimene" šo var izmantot, kā vien vēlas, tajā skaitā notirgojot orgānos, lopbarībai vai kādiem zinātniskiem eksperimentiem, vai nu šīs ar īpašnieka nāves iestāšanos pāriet "sabiedrības" īpašumā un tā tālāk uzņemas visu atbildību par tā izmantošanu, ieskaitot uzglabāšanas, pārvadāšanas un apbedīšanas izdevumus, ja tādi nepieciešami.

Jā, labi apzinos, ka tā ir tāda teorētiska spriedelēšana, būt konsekventiem nav cilvēku iedabā un, būsim reāli, nekad nebūs :)

7 comments | post a commentUser:dooora
Date:2018-03-19 14:14
Subject:pusotrās pasaules problēmas
Security:Public

vārdu nule es nekad neesmu mutē ņēmis.
man nav skaidrs, kura zilbe tur jāuzsver, lai neizklausītos pēc tizlas klizmas.

post a commentUser:dooora
Date:2018-03-19 13:42
Subject:0.66666 vs 13.333333
Security:Public

čehu Satversmes tiesa nule ir lēmusi sūtīt Ansi uz nosacītajām mājām:
http://lat.vesti.lv/news/ansi-ataolu-berzinu-deporte-uz-latviju-parsudzet-vairs-neko-nevar-te-vinu-gaida-cietums?19205

es gan cerēju, ka vēl kādu laiku ilgs izmeklēšana par viņa atštaukāšanu (var jau būt, ka vēl ilgs, tikai jau bez viņa).

pagāšnedēļ Kaimiņš arī Rampas ugnīs mazliet Ansim pieskārās:
http://play24.lv/video/11778/rampas-ugunis-viesos-artuss-kaimins
[no 39:20]

un vakar Nekā Persōnīgi plusmīnus sabalansēts sižets:
https://tvplay.skaties.lv/parraides/tv3-zinas/928771
no kura izriet, ka jāturpina Vējonim rakstīt vēstules (man vēl atbilde nav pienākusi), jo „šī lieta esot sadzirdēta”. tas nenozīmē, ka tiks uzklausīta, protams. bet izklausās, ka viņi vienu otru vēstulīti šais nedēļās ir saņēmuši.

petīciju nepilna mēneša laikā ir parakstījuši vēl 700+ cilvēku.

nu, ko – iesim sagaidīt?

pēc dažām nedēļām būs gads, kopš viņš tup tuptūzī. sods – 18 mēneši. lai Prezidents varētu apžēlot, viens no nosacījumiem ir 2/3 soda izciešana. un 12 pret 18 attiecas tāpat kā 2 pret trīs.
0,666

ai, vells, nē – viņam taču apelācijas tiesa vēl divus mēnešus klāt pielika. tātad nevis 18, bet 20.
tie tad būtu 13,333333 mēneši.
13. janvāra lietai piedienīgi.

post a commentUser:unpy
Date:2018-03-19 12:28
Subject:Vēlēšanu vērotāja piezīmes.
Security:Public

Tā ir liela veiksme, vērot Krievijas hanātā notiekošos procesus, esot ļoti tuvu visādās nozīmēs, bet ne tik tuvu, lai konkrētajā vēsturiskajā periodā būtu tajā iekšā. Tas ir kā būvobjektā redzēt kolēģi krītam no sastatnēm. Var jau būt, ka, atšķirībā no neprātīgā kolēģa, esi ķiverē un tev pat ir atsaite, bet stalažas tieši tās pašas, tieši tikpat nestabilas. Skaidrs, ka kolēģim labi nebūs, bet cik ļoti un vai neparaus līdz, skaidrs nav.

8 comments | post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-03-19 12:24
Subject:
Security:Public

atkal brokastojam Degunradzī - gulašu ar griķiem, salātiem un kompotu par 2.60.
kāpec lai es vispār gatavotu pati, ja no tādas porcijas var paēst trijatā?

post a commentUser:simamura
Date:2018-03-19 11:17
Subject:
Security:Public

visus putnus sauc par vārnām
kad labs garastāvoklis
par vistām
kad slikts

post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-03-19 11:10
Subject:
Security:Public

džips pie mājas notrieca tantiņu

6 comments | post a commentUser:hedera
Date:2018-03-19 09:41
Subject:
Security:Public

Cibas visu jomu eksperts atkal runā muļķības - arheoloģijā nenotiekot eksperimenti seno tehnoloģiju izpētē. Notiek gan. Iepazīties ar tēmu var sākt šeit: šī žurnāla publikācijas ir open access, žurnāls iznāk kopš 2004.g. četras reizes gadā, tā kā - lūdzu, materiāla, ko lasīt, ir daudz, uz priekšu.

UPD: Vēl var meklēt literatūru ar The Digital Archaeological Record palīdzību, ierakstot vajadzīgos atslēgvārdus. Protams, pēc tam pašiem jāmeklē, kur atlasīto literatūru iespējams dabūt izlasāmu, jo diemžēl vairums nav open access.

UPD 2: Vēl, protams, mani sajūsmina tēze, ka arheologi neko nepēta un stāsta, ka viss jau ir zināms un izpētīts, jo naudu tāpat varot dabūt. Lol. Ikviens, kuram sanākusi kaut mazākā darīšana ar zinātni un akadēmisko pētniecību, zina, ka ir tieši pretēji: lai dabūtu finansējumu saviem pētījumiem, tev no ādas ārā jālien, pierādot, ka tēma ir nepētīta/par maz pētīta/līdzšinējās interpretācijas ir novecojušas, utt. Citādāk nekādu naudu nedabūsi un varēsi iet pārkvalificēties par taburešu meistaru.

31 comments | post a commentUser:virginia_rabbit
Date:2018-03-19 09:07
Subject:
Security:Public

Simons ir tas tips, kas izvēlas citronu sieriņu

1 comment | post a commentUser:chimera
Date:2018-03-19 08:54
Subject:
Security:Public

cenu diapazons par kādu grāmatu ibookā kārtējo reizi apliecina: subjektīvam situācijas vai dajebkā vērtējumam ar taustāmo realitāti nav tikpat kā nekāda sakara.

piemēram, šeit

4 comments | post a commentUser:honeybee
Date:2018-03-19 06:38
Subject:
Security:Public

Sinisalo "Saules kodols" atsevišķi nav nekas tāāāds (nu tb tā ir nejēgā aizraujoša lasāmviela, bet, imo, pārāk vienos vārtos), bet lasīt Sinisalo un atšķaidīt ar gnidriņu ir samoje to ^^

2 comments | post a commentUser:inese_tk
Date:2018-03-18 21:54
Subject:
Security:Public

lsm.lv: Latvijā tirgo arī viltus dūmu detektoru

1 comment | post a commentUser:rasbainieks
Date:2018-03-18 19:35
Subject:
Security:Public

ar vieglu roku, bet smagu sirdi atdevu prīmavairas biļetes citiem sobremēzām
kā mums ar to portugāli neiet pēdējos pāris gadus

3 comments | post a comment


browse
my journal