æ's Friends
20 most recent entries

User:krishjaanis
Date:2016-07-29 02:58
Subject:
Security:Public

Visas jūsu ballītes, visas jūsu sagrieztās kājas - tās nekad nenotiks.
Visas lēzenās vannas, puķēm kaisītie mati, visi mākslinieku plēves bari - tie nekad nenotiks.
Visas spulgaces, vitamīna pilnās, jūsu cerības, neoniem rotātās - tās nekad nenotiks.
Nekas (uz vītuša paklāja izkaisīts) nenotiks, nekad.

post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-07-29 00:10
Subject:
Security:Public

"All new and great impulses, every revolution and reformation, every new elite originates from asceticism and voluntary or involuntary poverty (poverty meaning above all the renunciation of the security of the status quo)."

[Schmitt, C. The Age of Neutralizations and Depoliticizations]

Papildinājums, pēdējie Lutera rakstītie vārdi pirms nāves: "Mēs esam nabagi: hoc est verum."

post a commentUser:evia
Date:2016-07-29 00:05
Subject:
Security:Public

Cockblocker and a wingmen at the same time.

post a commentUser:aicisiv
Date:2016-07-28 22:35
Subject:FLUFF FEST 2016
Security:Public
Mood:superīgs
Music:Rosetta - Scoot

Aizbraucām un atkal bija forši. Ļoti forši!


Kā mums gāja citus gadus - FLUFF 2010 | FLUFF 2011 | FLUFF 2012 | FLUFF 2014 | FLUFF 2015
PĀRĒJĀS FOTOGRĀFIJAS )

post a commentUser:elpa
Date:2016-07-28 22:29
Subject:
Security:Public

paga, es pareizi sapratu, lv pirmā grand freelanceru datubāze ir x cilvēka atvērts publisks googledoc?

2 comments | post a commentUser:sinusoid
Date:2016-07-28 21:00
Subject:meteorolōģija
Security:Public
Mood:hi-fi widescreen
Music:mallikarjun mansur - rāga jayat shree

abend macht breit

1 comment | post a commentUser:gaia
Date:2016-07-28 20:29
Subject:*****************************
Security:Public
Music:Chymera- Swim Away (Connaisseur Recordings)

✽Manas apziņas apgaismotā zemapziņas tumsa.
Es lecu iekšā savas dvēseles tumšajā bezdibenī un izplešu savus ēnas spārnus. Izjūtu kā šī bezdibeņa zemapziņu bailes mani pārņem un apgaismoju tās ar savas apziņas klātbūtni.
Es sevi ienīstu. Es ienīstu sevi par to, ka es sevi ienīstu. Tā ir taisnība, kuru atklāja manas dvēseles tumšais bezdibenis. Bet es ticu, ka es spēju noticēt tam, ka es spēju sevi mīlēt.
Es ticu, ka spēju savu svina sirdi pārvērst zeltā.

2 comments | post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-07-28 20:25
Subject:
Security:Public

Vai tu esi nepareizajā vēstures pusē? - https://www.youtube.com/watch?v=ikjZo7w4pq8
Šī mūzika nav iekļaujoša!! - https://www.youtube.com/watch?v=6Sxttk5REkM

2 comments | post a commentUser:bauda
Date:2016-07-28 20:20
Subject:;
Security:Public

Raganu medības
Diagnoze: cilvēks
Melnā atraitne
Uh, un man likās, ka tie laiki, kad par Fruity Loops izmantošanu muzonā tā kā kaunējās/kaunināja, bija vēl pavisam nesen. Perturbātors arī nupat intervijā teica, ka tas viņam visam esot pamatā. Nu nekro, laikam novecoju #foreverold #esnopirku #bendkempā #nesen

post a commentUser:fjokla
Date:2016-07-28 17:13
Subject:
Security:Public

es atvainojos, man bija uznācis ficuku errors,.
Vārdskot /intriģējošs žests/ -jaunākās klačiņas (kam tad lai es stāstu, kam tad lai es stāsu?!!). VIŅŠ strādā 1 km attālumā no manis un rīt es māšu viņam no balkoniņa kā princese, kapiš?! Un es nupat visā nopietnībā klausījos mersedesu sosu un lēnā garā stipri apraudājos no domas vien kā būs, kad es ar glītu blaukšķi aplauzīšos.
Kur tanīs nīgrajās vecenēs, esnesaprotu, tākā mitrenes zem akmeņiem tās jokainās cerības, meitenīgās stulbības dzīvo, esnesaprotu, viss, tak, dighlofosēts jau sen, vata ne? vata ne!

32 comments | post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-07-28 18:44
Subject:
Security:Public

Labi, sarunāts, es gribu iztulkot gan Feijerābenda "Pret metodi", gan Skrūtona "Kā būt konservatīvajam", šai grāmatai mūsu trauksmainajā laikmetā un reģionā gan būtu noiets, jo viņa ir vienkārša un lakoniska, turklāt trāpīga, lai gan oficiāla un pompoza izdošana caur lielajām izdevniecībām mani tik daudz neinteresē - kāpēc nevar atjaunot samizdatu? Kas vēl, pūļfinansēšana?

Vēl man pirms kāda laika radās ideja par kaut ko, ko nokristīju kā "decentralizēti voluntāro tulkošanu". Piemēram, kāpēc obligāti jābūt vienam, apmaksātam tulkotājam? Kāpēc gan nevarētu būt vismaz 5-8 tulkotāji, kuri ik pa laikam katrs atsevišķi, kāpēc ne brīvprātīgi, iztulko savu tekstu daļu, kādas desmit lappuses katrs. Kāpēc lai tulkojums obligāti būtu superprecīzs un literāri noslīpets, plus vēl redaktoru izskalpelēts? Galvenais, lai ir izlasāms un saprotams, kas savukārt neskaidrās vietas uzaicinātu paskatīties pašam oriģinālvalodā. Kaut kā taču tai latviešu valodas (līdz ar to arī apziņas) taisnajai lietai ir jāiet uz priekšu.
Jo, piemēram, Liepnieks/Rītups tulkojumi, protams, ir brīnišķīgi. Taču viņi dārgi izmaksā un ir laikietilpīgi (bet laika latvju valodai nav), tuklāt vairums tos cenas dēļ nemaz nevarēs nopirkt. Es saku, ka ir alternatīvas. Vēstījums ir svarīgāks par visām piezīmēm, redaktoriem akadēmiskajām niansēm, naudām, cietajiem vākiem, formātiem, literāro meistarību, autortiesībām utt.

7 comments | post a commentUser:imago_dei
Date:2016-07-28 17:37
Subject:
Security:Public


(pateicoties jz 217 ierakstam atcerējos par tādiem putniem kā lauči. viņiem, manuprāt, ir vienas no visiespaidīgākajām kājām pasaulē, to 'daļējās peldpleznas' izskatās brīnumaini)

2 comments | post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-07-28 16:28
Subject:leiboristi pret strādniecību
Security:Public
Music:Agalloch - Melancholy Spirit

Skrūtons par demokrātiju pēc Brexita https://www.youtube.com/watch?v=BshklFb84zI

Daži izvilkumi:

- ES neuzticas tautai, tauta neuzticas ES.

- status quo apmierinājā urbānās, transnacionālās elites, kuri būvē karjēras, kopīgus projektus, sadarbību pāri robežām; urbānos raksturo "experiments in living" (Mills), gluži kā senatnes aristokrāti, urbānās elites veido tīklus bez atsaucēm uz nacionālajām robežām, savā kopības sajūtā viņi nav atkarīgi no noteiktas vietas, noteiktas ticības vai noteiktas rutīnas. nesenajā balsojumā urbānās elite nevilcinājās teikt jā ES, jo tā tikpat kā neapdraud viņu dzīvesveidu (way of life). Tomēr pat modernos apstākļos, pilsētas elites ir atkarīgas no citiem, kuri tai nepieder - zemniekiem, ražotājiem, drēbniekiem, mehāniķiem, kareivjiem un administrātoriem, kuriem piesaiste vietai un tās paražām ir implicīta visā, ko tie dara. identitātes jautājumā šie cilvēki visticamāk balsos citādāk nekā urbānās elites, no kuriem viņi savukārt ir atkarīgi kā no valdošajiem.
Šo izvilku, lai sev komentētu, kāpēc manu ilggadējo cibas lasītāju french_mime tik ļoti sarūgtināja Brexits un mans atbalsts tam. Jo skaidrs, ka vairums cibas antibrexiteru pieder šīm " transnational urban elites", kādēļ brexiteri tiek saukti par urlām, maziglītotajiem utt (Streips Trampa balsotājus sauc par "neizglītotiem"). Skaidrs, ka french_mime un citi starpvalstu zinātnieki pirmajā brīdi no Brexita šķietami zaudē. Taču zinātnieki nav vienīgie valsts iedzīvotāji.

- Demokrātija un nacionālā identitāte ir savstarspēji atkarīgi. Sense of community, common first person plural.

- Romas līgums pret nacionālo suverenitāti.

- Balsojot par Brexitu, balso par tiesībām balsot nacionālo interešu kopīgajos jautājumos.

- Romas/Lisabonas līguma ietvaros - suverenitāte tiktāl, cik to pieļauj Eiropas Komisija. Kas nav suverenitāte.

- Referenduma nozīme ir jautājumā par to who has the power to decide.

- Referendums deva balsi tiem, kuri no globālās ekonomikas viestajām pārmaiņām drīzāk ir zaudējuši.

"Labour party seemed happy to discard the indigenous working class and to speak for the multinational restaurateurs (?) of Islington rather than the struggling factory workers of our northern cities".

post a commentUser:imago_dei
Date:2016-07-28 16:31
Subject:lasu Ārenti
Security:Public

pamats, kas nerādās ir pārāks par virspusi, kas rādās.

uzskats, ka cēlonim ir jābūt reālākam par sekām (tā, ka sekas viegli noniecināt tās novedinot uz cēloni), ir viens no senākajiem, ietiepīgākajiem metafiziskajiem maldiem

'autentiskas parādības' - atklājas pašas

'neautentiskas parādības' - (auga saknes, dzīvnieka iekšējie orgāni) kļūst redzamas tikai tad, kad kāds spēks iejaucas autentiskajā parādībā un to pārveido vai izjauc

Āriene ir bezgala dažāda un ārkātīgi diferencēta; augstāko dzīvnieku sugu indivīdus parasti citu no cita var atšķirt. Turklāt dzīvo būtņu ārējās iezīmes ir kārtotas pēc simetrijas likuma, tāpēc rādās noteiktā un tīkamā kompozīcijā. Turpretī iekšējie orgāni nav acij tīkami; ar varu padarīti redzami tie izskatās kā nejauši kaudzē samētāti un, ja vien nav slimības vai īpatnējas anomālijas deformēti, šķiet visiem vienādi. Pēc iekšām vien grūti ir atšķirt pat dažādas dzīvnieku sugas, kur nu vēl atsevišķos indīvīdus. Iekšieni, dzīvības norišu funkcionālo aprātu, apslēpj āriene, kurai, ciktāl runājam par dzīvības procesu, ir tikai viena funkcija - slēpt un aizsargāt iekšieni, nepieļaujot, ka to skar rādīgās pasaules gaisma. Ja iekšiene rādītos, visi cilvēki izskatītos vienādi.

'pašizrādes dziņa' ...ārienes dominēšana ir saistīta ne vien ar mūsu jutekļu uztvērību, bet arī ar kādu spontānu aktivitāti: viss, kas redz, pats grib būt redzams, viss, kas dzird, pats grib būt dzirdams, viss, kam piemīt tauste, pats piedāvājas taustīšanai.

"..ārienei piemīt maksimāls izteiksmības spēks salīdzininājumā ar iekšieni, kurai ir elementārākas funkcijas." (Portmans)

Ko izteiksmība izteic? (pauž, dara uztveramu) Kaut ko iekšēju, kādu priekšstatu, domas, jūtas. Tomēr ārienes izteiksmība ir pavisam kas cits; āriene izteic vienīgi sevi, t.i., tikai eksponējas jeb izrādās.

...tradicionālie, metafiziskos pieņēmumos un aizspriedumos stingri sakņotie spriešanas standarti pēc kuriem būtīgais atrodas zem virsmas, turpretī pati virsa ir 'pavirša', neiztur nekādu kritiku, bet parastā pārliecība, ka tas, kas cilvēkiem iekšā, viņu 'iekšējā dzīve' labāk raksturo kādi viņi 'ir', nekā tas, kas rādās ārpusē, nav nekas vairāk kā ilūzija.

post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-07-28 15:29
Subject:Soross un Polija
Security:Public
Music:Burzum - Keliohesten

Nu jau par regulāru cibas un feisbuka sorosītu (kā lai citādāk viņus nosauc?) gulbja dziesmu kļuvusi arī Polijas piesaukšana, skat, cik traki. Pirms kāda laika biju pārsteigts, ka latviešu mediji arī tiražē ziņas a la par "fašismu Polijā" un autoritārismu. Tas bija dīvaini. Tagad palasot kļūst skaidrs, no kurienes šim aug kājas. Garāks citāts SPECIĀLI CIBAI, kurā arī teju katru dienu var lasīt par autoritārisma atdzimšanu Eiropā, kur Polija arī piesaukta par vienu no "viss iet uz galu" piemēriem.

kā tur īsti ir )

"The people KOD represents  — ex-communists and “elite Brussels-centred socialists”  — Mr. Tyrmand says are precisely the political class who have “absolutely looted the country the last 25 years”

Un tad mēs lasām, ka Klintons, Sorosa mudināts, arī peļ Poliju.
Galu galā var ļoti apmulst. Kā tik daudzi spēki, personas un mediji var būt pret Poliju? Ka vispār ir iespējams kaut kas tik pretfaktuāls? Kā cilvēki uz šo naratīvu uzķeras un tiražē tālāk? Kaut gan Polijā šobrīd ir viena no jēdzīgākajām, antikomunistiskākajām un antikrieviskākajām valdībām kopš neatkarības atjaunošanas, Polijas valdība ir cerība arī Latvijai un Ukrainai. Tomēr tas Sorosam nepatīk. (Sorosa un Orbana pretīmstāvēšana izslavēta jau sen). Jautājums ir vienkāršs - vai Soross finansē absurdu? Kurš ir par lielāku haosu pasaulē - es vai Soross? Es esmu absurdists, bet līdz šādiem Sorosa, Karla Popera skolnieka, meistarstiķiem man vēl ir ko augt. 

post a commentUser:krishjaanis
Date:2016-07-28 14:41
Subject:veltījums Sorosam
Security:Public
Music:Deathspell Omega

Turpināsim sekot Sorosa pēdās. Neuztraucies, draugs, man patīk Sorosa sponsorētās balto vāciņu grāmatas, soc. filoz. tulkojumi, (interesanti, ka tajā sērijā ir tulkots arī Heidegers, Sorosam pavisam noteikti nepatīk Heidegers), taču mani nevar nopirkt, tāpat kā mani nevar nopirkt EU projektu ceļi, kohēzijas fondi, utt.

Tā jau Soross man būtu vienaldzīgs. Taču izrādās, ka viņa nauda stāvējusi klāt daudz kam, par ko pēdējā laika Eiropā un pasaulē esmu sevišķi dusmojies. Ar ko sāksim?

- Soross bija netālu organizācijai, kura uzstāj uz un promotē "atbildīgu" mediju ziņošanu par teroristu uzbrukumiem. Piemēram, Charlie Hebdo sakarībā "pareizi" būtu norādīt par franču koloniālismu un par to, vai Muhameda karikatūras vispār ir adekvātas 21. gs. multikulti situācijai. Arī "The MDI urges positive media coverage of “diversity” in Europe, which it says inspires “social and economic progress, vibrant communities, and a richness of life”. Its website states that the MDI’s aim is to “prevent the media from intentionally or unintentionally spreading prejudice, intolerance and hatred”." Secinājumi par rakstu baisi. Interesanti, ko intenormal domā par Charlie Hebdo?

- Lieki piebilst, Soross dod naudu daudzām nevalstiskajām organizācijām, kuras promotē atvērtās robežas. Pēc Brexita Soross gan sācis teikt ko citu, arī kritizēt Merkeli un pat atzīstot, ka UK varētu iet normāli arī bez EU

- Vienā no interesantākiem rakstiem parādīts, kā Soross patiesībā tomēr dabūja ievērojamu piķi no Brexita (citā raksta saka, ka tomēr naudu zaudējis). Soross, tā teikt, ir atgriezies no pensijas/atvaļinājuma. Lielu naudu viņš dabūtu jebkurā gadījumā, pat ja EU sabruktu. Īstenībā, piemēram, kautskis, mūsu lielais ekonomikas vecis, varētu mācīties no Sorosa: "“It’s like yelling ‘fire!’ in a crowded theater, and getting people to run out of the theater, and creating an ‘event’ out of nothing. That’s reflexivity – a run on banks is a reflexivity,” he said, using Soros’ famous shorting of the British pound as an example. As Tyrmand put it, “He got short, then he got vocal, and he drove an outcome that got him paid off.”"

- Sorosam un Polijai es veltīšu atsevišķu ierakstu, jo Polijas liktenis reģionālā tuvuma dēļ man sevišķi rūp.

Mans secinājums ir tāds, ka finanšu (neredzamajam, netaustāmajam) kapitālam un biržas/valūtas spekulācijām ir jāpieliek trekns punkts. Dīvaini, ka pēdējā krīze Rietumu valstīm nav iemācījusi NEKO.

15 comments | post a commentUser:adinkra
Date:2016-07-28 14:43
Subject:
Security:Public

"Amfions akmens bluķus nenesa; viņa zeltstīgu kitāras skaņām paklausīgie akmeņi gāja paši un, nostādamies cits uz cita, veidoja augstu, nesagraujamu mūri."
Reāli skauž. Sēdi, "stabulē", darbs notiek.

post a commentUser:adinkra
Date:2016-07-28 13:43
Subject:cik jauka diena!
Security:Public

Brīnišķīgs laiks, skaidri definējams, nevis tu izgāzis kapeiku ceļam uz darbu kūrortpilsētā un nervōzi glūni pār plecu vai tik paspēs un kurā brīdī beigt. Vai neaizbrauc uz darbu un visu dienu tirinies ar vainas apziņu kāds smuks laiciņš.
Ko tādu es laikam jau vienreiz teicu.

post a commentUser:evia
Date:2016-07-28 13:19
Subject:
Security:Public

Vēl nedēļa līdz Rainbow gathering Alpos.

post a commentUser:tessera
Date:2016-07-28 12:56
Subject:
Security:Public

“I see nobody on the road,” said Alice.
“I only wish I had such eyes,” the King remarked in a fretful tone. “To be able to see Nobody! And at that distance, too!"

...

“Who did you pass on the road?” the King went on, holding out his hand to the Messenger for some more hay.
“Nobody,” said the Messenger.
“Quite right,” said the King: “this young lady saw him too. So of course Nobody walks slower than you.”
“I do my best,” the Messenger said in a sulky tone. “I'm sure nobody walks much faster than I do!”
“He can't do that,” said the King, “or else he'd have been here first.

post a comment


browse
my journal