_zirgs ([info]_zirgs) rakstīja,
@ 2016-05-08 19:05:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
lepns
Šodien zirgs ir lepns par savas ģimenes asinsspiedieniem un potītes-brahiālo indeksu, jo treniņnolūkos tas noteikts visiem. 
Zirgs ieņem godpilno pirmo vietu PBI rādītājā, bet ļoti patīkami zināt, ka arī mana mamma savos 60+ ir ar gluži līdzīgu rādītāju maniem 20+.


ā, jā, kāpēc tas PBI ir jāmēra? 
lai zinātu, ka pagaidām ateroskleroze nav aizķepinājusi artērijas un ka tuvākā laikā var nesatraukties par nedzīstošām čūlām vai pirkstu nopūšanu :) jī hā! 


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]_zirgs
2016-05-19 20:30 (saite)
PBI ir gana laba metode kāju išēmijas noteikšanai. Ko arī minēju - ka izskatās, ka mammai tuvākā laikā nedraud nedzīstošas čūlas. Tik augstu kā MI vai insulta risku paredzēt neapgalvoju, ka varu pēc PBI, un nesteidzos arī teikt, ka viņai vispār nav ateroskleroze. Pēc teorijas visiem viņas vecumā ir aterosklerotiskas izmaiņas. Gan jau man arī ir. Aterosklerotiskas pangas atrod pusaudžiem un bērniem post mortem.
Nu, augsti sensitīvais CRO var tikt izmantots. Ja atceros pareizi, tam esot paaugstinātam, ir riska pieaugums ar diezgan lielu nozīmi. Jā, var celties no dažādiem iemesliem, bet tos jau var arī pacensties izslēgt. Piem., vaskulīti, infekcija parastā un tā.
Bet galu beigās. ..
lepna turpinu būt, jo arī cerebrovaskulārais baseins ir no stenozēm brīvs pēc ultrasonogrāfijas. Kas arī ir mazinvazīva, operatora atkarīga, maz jutīga metode, kur ne mazas pangas var manīt, ne lielas stenozes dot simptomus, bet šeit ir pieejama.
Lai veiktu invazīvus testus jābūt indikācijām. Arī lai veiktu MRI, jābūt jēgai to darīt. Jo, ok, atradi kaut ko. Un ko ar to darīt?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]panacea
2016-05-19 23:00 (saite)
Hmm, rekur vikipēdijā par PBI un tā limitācijām: https://en.wikipedia.org/wiki/Ankle-brachial_pressure_index

C-reaktīvais diemžēl ir samērā nesensitīvs dēļ tā kā jau minēju -- tas ir cirkulējošs faktors un nav iespējams noteikt rašanās cēloni. Otrs iemesls, ka pat ja CRP būtu paaugstināts dēļ aterosklerozes, tas atstātu visus asinsvadus zīlēšanai un nedotu nekādu indikāciju, kurš ta tagad taisīsies plīst.

jap, piekrītu, ka ir sūdīgi ar to ko darīt, ja arī atrod nelaimīgo pangu! nu ok, miega artērijā taisa endarterektomiju (vēl joprojām...). ā, nē, haha, ērglis taisa stentus! bet vispār statīni ir bijuši vnk ūber life-changer šajā jomā. mums bija grūti dabūt pacientus pētījumiem, visiem tik sprauni asinsvadi (labi, ka ir skotija un glāsgova...). tagad taisa pētījumus ar aspirīnu un P2Y12 inhibitoriem kombinēti.

par ultraskaņu -- to parasti taisa IVUSā, lai būtu puslīdz precīzi, ne? nē nu ok, var arī no ārpuses, bet tur tiešām var baigi kko redzēt? (es tiešām nezinu, bet jautāju)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?