ZIRGOŠANĀS

Recent Entries

You are viewing the most recent 25 entries.

31st July 2019

7:02pm: zirgs ņerga
Un kā jūs ar sevi sarunājat darīt kaut ko, ko negribas?

2nd July 2019

11:58am: vasaras mūzika
International Music ar Die besten Jahre ir viens no labākajiem pēdējā laika muzkālajiem atradumiem. 

18th May 2019

4:15pm: bezdelīgu vidžināšana ir mana ultimate vasaras skaņa.
varbūt tikai bezdelīgu svirlināšana kopā ar gumijas bumbas atsitiena skaņu pret betona flīzēm pagalmā.

12th January 2019

9:04pm: Tā paranojas sajūta, kas sākas, kad Tev nav jāstrādā brīvdienās (un kad šis apzīmējums nav ironija).
Sestdiena, kad nav bijis darba naktī uz sestdienu un nav darba sestdienas naktī, kas nozīmē, ka arī svētdienas rītā es celšos bez modinātāja.
Sestdiena.

16th December 2018

2:02pm: briļļainais zirgs
zirgs ir smieklīgs. Kā izrādās, man ir gan + ,gan - redzes traucējumi, kam it kā vajadzētu izlīdzināties, bet beigās traucē abi. Arī astigmātisms ir mums visiem, bet man tas traucē. Tas viss man traucē, jo man ir darbs, kurā nogurst acis.
Optometriste man gari un plaši stāstīja, kas tieši man traucē, lietojot prefesionālo leksiku un slengu. Sapratu, kā jūtas parastie mirstīgie, jo lielāko daļu laika māju ar galvu un teicu jā, jā, jo pilnīgi neko nesapratu, izņemot acu daļu nosaukumus. Ārstiem parastajiem neviens neko šitādu nestāsta.
Tas savukārt mudināja atrast grāmatu Skills for communicating with patients.
Lai nu kā. top brilles.
Brīdī, kad optometriste pēc 40min ņemšanās salika visas lēcas, es sāku smaidīt tajā very silly smile, kad esi vienkārši priecīgs. Un viņa runā un runā, bet zirgs smaida, jo beidzot bilde ir kā vajag un uz to brīdi neko vairāk nevajag.
ā, un ja tev ir gan +, gan -, tad tev nav diagnoze. redzēt pareizi tu nevari, bet nosaukuma tam nav :D vai esmu disease mongerer? dodiet man diganozi, nevis faktu, ka workaholisms čakarē tavu veselību ;)

28th August 2018

8:59pm: vezumus velk zirgi
Spō ir palaidis vienreizēju pleilisti, kas ir tieši laikā, lai uzzinātu visu ko par to kā saldējumā veidojas kristāli. Nekas, ka man galvenais kristālu zinātājs neatbild uz epastu, zirgs velk vezumu tālāk.
Lūk, šo iemācījos the hard way. Ka VIENMĒR būs tā, ka es būšu vienīgais darītājs. Es gan esmu ar gaišu cerību, ka reiz pienāks laiki, kad man būs tīms ar tādiem cilvēkiem kā es, kas pie darba ķeras nevis novēršas, nočib un nozūd.

Es neticēju tam, ko sauc par runners high. Man šķita, ka tas ir sasniedzmas tikai maratonā, kad reāli iet ciet un smadzenes atvēl tev nomirt kaifā. :D
Ironiski, ka mediķis trenējas bez pulsometra. Bet varbūt tāpēc, ka es tā pat jūtu, kad ir sarkanā zona. Fizioloģija van tikai pulss.
Lai nu kā, es zinu, kā ir kad ir runners high. To vajag vēl.

Vispār. Vienā brīdī pirms laika pieķeru sevi, ka šobrīd bieži koncentrējos (varbūt par daudz) uz savām ķermeniskajām pieredzēm un ķermeņa sajūtām dažādos brīžos. Un tās pieredzes es akcentēju. Kādreiz es akcentēju intelektuālās pieredzes vairāk. Brīžus, kad kaut ko sapratu pirmo reizi vai kad novēroji fascinējošu. Iespējams man tā tikai šķiet.

Un vajag atgriezties vietā, kur esi audzis. Tur viss ir tik labi pazīstams, ka jāsāk iepazīt sevi. Tā ir skaista sajūta, kad lūkojies pa logu un visu tur pazīsti kā sevi. Tad sāc sevi izprašņāt - kas tad tu esi? kas tevī mainījies, kas ir tas, kas nekad nemainīsies un tevi definē.

23rd June 2018

8:05pm: līgo dienu, līgo nakti
Zirgs jāņo un līgojas pie rakstu darbiem. Jau sāku kontemplēt, kad ir bijusi pēdējā reize, kad svētkos nav bijis jāstrādā. It kā man nav jābūt hospitālī, bet tik un tā nodarbojos ar darbu.
Bet ne par to.
Tā pat kā es nebeidzu priecāties par farmakoloģijas atklājumiem, kas ar mazas ripiņas, kapsuliņas vai pāris mililitriem ļauj atrisināt daudz kaitinošu, nogurdinošu un nomokošu problēmu, tā pat es nebeidzu priecāties par tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas atzīst, ka cilvēks ir slinks, nekārtīgs un nepacietīgs un to atrisina ar pāris klikšķu palīdzību.
Šoreiz piemērs ir Zotero, kas ir atsauču orgnizētājprogramma. Mums jau sen to vajadzēja. Ir arī EndNote, bet par to jāmaksā, kas nemaz nav jauki. Bet nu man tieši 4 dienas visas tās atsauču sāpes vairs neeksistē. Un tur var atrast atsauču stilu katram žurnālam, jo neies jau visi vienādi norādīt avotus. Un lasot publikāciju netā, to uzreiz var ielikt savā mapītē. Mana sajūsma laikam nebeigsies.
Tā pat kā par automatizētajām statistikas programmām, kur man tikai jāpasaka, ko es gribu darīt, un pēc sekundes man ir izspļauta atbilde. Burvīgi.

19th June 2018

5:32pm: balināt vai krāsot lillā, tāds ir jautājums.

28th April 2018

5:58pm: Kur Jūs vestu viesus, kas Latvijā nav pirmo reizi?
Foršākās Rīgas vietas?
Ja dāma ir māksliniece un kungs ir ārsts? Abi amerikāņi.

22nd April 2018

10:40am: Pie mums ir kāds, kas fotografē portretus kā Avedons?

7th March 2017

9:00pm: Tikko uzgāju Jonny Wan darbus. www.jonnywan.com
Burvīgi.
Jī hā!

8th December 2016

11:15am: mazs vírusiņš gāž lielu zirdziņu
Apbrīnojami, cik spējīgs ir tāds vīruss šmīruss. Nogāza visuvarošo un darošo zirgu.
Ja nacionālajā gaismas pilī pasākumā šķita, ka pie vēdergraižu un šķērmās dūšas vainīgi ir pusdienu kāposti, tad vēlāk gan viss tapa skaidrs.
Kā man tapa skaidrs? Kurš gan uztaisīja veselu izklāstu par caureju ģenēzi, kur rādīja kāds raksturs vīrusiem, kāds baktērijām? Ironija uzsmaidīja zirgam.
Tad nu ļoti labi sapratu, ka šis ir vīruss. Es domāju, ka epidemioloģiskajā anamnēzē bieži figurējošais Norovalka vīruss arī būs šis. Vienlaikus šķiet savādi, ka krītu pēc gana ilga laika. Vairāki mēneši pavadīti šo vīrusu kara laukā. Pieļauju, atnācis štams, ko nepazīstu.
Lai nu kā arī nebūtu.
Tad vannas istaba kļūst par zirga istabu. Tad sēdi tur un gaidi, pa kuru galu tad šoreiz būs vispirms? Bet tad, čokurā sarāvies, kunksti un gaidi miegu.
Nākamā rītā pasūtīju to pašu zāļu komplektu ar ko sūtu mājā pacientus. Es dievinu mūsdienu farmakoloģijas atklājumus!

Ieguvu neizmērojamu empātiju pret mazuļiem ar gastroenterītu.

28th November 2016

10:58pm: svaríga piezīme sev.
kad atnāc mājā no hospitāļa un šķiet, ka esi dumjš un nekas nesanāk
tad vajag uzspēlēt basu

iemācījos the cure forest
mēs jau saspēlējam kopā. reāli kaifīgi.
riktīgi ōsom ir spēlēt kopā joy division disorder.
kaut kad jāpieliek pūles sakārtot dungu pavadījumus.

27th October 2016

9:41pm: seven nation army - galants basa motívs
kopš vakardienas mājā ir Bronco pastiprinātājs. riktīgs zvērs. sienas vibrē. bronco iebūvēti dažādi pastiprinātāju preseti. diezgan kūl skanējumus var dabūt.
šī thunderbird + bronco burvīgās kombinācijas baudīšana pilnīgi izdzēš dienas šitu un nogurumu.
jī hā!

25th October 2016

11:54pm: BASS
IR
VISS
KAIFĪGĀKAIS
INSTRUMENTS

the cure - push (sākuma ģitāru intro ir vuāaaaaa)
joy division - disorder (one of my most favourite songs ever. spēlēt gana vieglo basiņu ir nejēgā pacilājoša sajūta)

18th October 2016

10:20pm: for classics sake - Nirvana - Smells like teen spirit
for 'let's try something we like sake' - The Cure - Lullaby

kombis brauc pasūtīts. jī hā, kā rībēs! :) :D
šobrīd var izbaudīt naivu lepnumu par 're, ko es māku'
JĪ HĀ!
Current Mood: energetic

23rd September 2016

10:20pm: Mēs noskatījāmies filmu, kas būs IFF. In daimen handen. Jeb Tavās rokās.
Par māsu un puisi, kas veic asistēto pašnāvību Šveicē. Filma, kas turas uz tavu nervu šķiedru gala. Līdzīga Terija Prečeta dokumentālaijai filmai, kas par to pašu.
Filma jūtīga. Skumja.
Bet tad. Pēdejā aina ar Mocarta Rekviēmu. Nu kā var tā izšaut caur sirdi? Skaistākā skumju skaņa pasaulē.
Asaras plūst aumaļām. Kādam vēl Mocarta Rekviēms ir jūsu bēru mūzika? Tad, kam skanēt, kad būsi miris.
Lacrymosa.
Runāt ir tik pliekani.

11th September 2016

5:42pm: mutanti
šobrīd ir pārejas posms no vārda 'mutācija' uz 'alēliskais variants' vai vienkārši 'variants' tālāk paskaidrojot, kāds efekts no minētā varianta rodas. Slimību radošs variants, labdabīgs variants, variants ar nezināmu nozīmi.  
Kāpēc tā? Jo principā mēs visi esam mutanti. Ja ar mutāciju saprot izmaiņu genomā. Bet tāda saprašana ir pārāk simplicēta. Jo ne visas izmaiņas ir nozīmīgas, sliktas, vārda 'mutācija-mutants' stigmatizējamas. Tad radās - polimorfisms. Jeb bieži atrodams variants. Bet tad rodas problēmas ar tik biežām parādībām kā daltonisms, jo sanāk, ka tā ir nevis slimība, bet viena no iespējām, kā cilvēki var redzēt - mazāk krāsaini, bet toties labāk redz rakstus. Jo vairāk mēs uzzinām, jo piesardzīgāk mums ir jāspriež. Nevis balts-melns, mutācija-norma, bet variants, par kuru visu vēl nezinām. 

 Jau kādu laiku domāju par iespēju samaksāt 23andme, lai noteiktu izmaiņas savā genomā. Jo interesanti - kāds mutants esmu es. 
Domāju, gana drīz gluži ikdienišķi būs zināt kāds ir tavs genoma variants tajā vai citā gēnā. Tieši tik pat ikdienišķi, kā zināt, kādā krāsā ir tavas acis, kāds ir tavs garums, kāda ir tava asinsgrupa.  Interesanti, ka izvēloties noteiktus mūsu gēnus, kuros bieži atrodami varianti, iespējams iegūt unikālu ģenētisko 'pirkstu nospiedumu' jeb unikālu identifikatoru. Šobrīd to izmanto tikai īpašos gadījumos - tiesu medicīnā, paternitātes noteikšanā un līdzīgi. Bet iespējams, to ieviesīs kā ID sastāvdaļu. Gataca comes true. 


1st September 2016

4:36pm: Paganīni
Rahmaņinova variācijas par Paganīni tēmu ir izcilas.
Principā man laikam patīk bez maz jebkurš skaņdarbs, kas ir par Paganīni kaprīzes tēmu.
Piemēram, Ļutoslavska variācijas. Tāda galanta jokošanās par tēmu.
Tā. tagad man ir plāns atrast pēc iespējas vairāk variāciju. Jā. tas ir labs plāns. jī hā.
4:08pm: Z un D zirga dzīvē
Vienu brīdi gribas varēt un darīt visu uzreiz, mirkli pēc negribas neko.

Šķiet, tagad jāiet cauri tam, ko mamma bērnībā sauca un baidīja par katra darba garoziņu. Garoziņa gan tāda, kuru, šķiet, tikai skrāpēju un pat neesmu sākusi košļāt. [nopūta]
Kāpēc tā? Jo nesaprotu, kā tajā garoziņā iekosties. Nesaprotu.

26th May 2016

1:27pm: Dr. Zirgs!

JĪ HĀ! JĪ HĀHAHAHHA!

sajūta jocīga. vēl neaiziet, ka esmu Dr.

25th May 2016

5:05pm: zirgs dakteris
pirms kādas stundas parakstīju Hipokrāta zvērestu
un aizpildīju dokumentu, kas paredzēts ārstniecības personu reģistram.

bet rīt pacients būs Gaiļezerā. nav labi. var būt visu profilu slimības. not kūl.

19th May 2016

2:07pm: bietes
Tātad. dzelzs deficīts. Anēmija ir 1/4 pasaules populācijas. Puse no tām 1/4 ir no dzelzs deficīta anēmijas. Bet pirms anēmijas stadijas ir dzelzs deficīta jeb trūkuma stadija, kas atrodama 11% sieviešu, 4% vīriešu. 
Deficīts nozīmē to, ka anēmijas nav, bet dzelzs daudzums izsīkst un anēmija ir potenciāli sasniedzama tuvā laikā. Anēmija liek justies sūdīgi. 

Tas, ko tikko izlasīju tādu kā DIY mājas variants deficīta noteikšanā. Tas principā ir simptoms, ko visticamāk ārsts tev neprasīs, bet kas ir gana interesants, lai avotos liktu. Un tas ir evidence based ;) 

Beeturia. Jeb sārts urīns pēc biešu ēšanas. Šis fenomens ir normas variants 10-14% cilvēku, bet parādīsies 50-80% cilvēkiem, kam ir dzelzs deficīts. 
Kāpēc? Jo ir palielināta absorbcija zarnu traktā un sekojoša izdale urīnā tādai vielai, kā betalaīns, kas atrodams bietēs. Tas ir redox indikators, un, ja trūkst dzelzs jonu, kas 'dekolorizē' šo pigmentu, tad tas neizmainīts nonāk urīnā. Un tas ir sārts. Voila! 
Ja vienmēr esi novērojis šo parādību, iespējams esi tajos 10-14%, bet ja dažreiz ir un dažreiz nav, ar lielu varbūtību rekomendēju noteikt ferritīna līmeni asinīs vai vienkārši pusdienās neizlaist gaļu. 

16th May 2016

11:58pm: ļoti aizraujošā slimība-kā-pasaka
Tātad. Aizraujoša tā ir tādēļ, ka tai ir pazīmes, kam doti amizanti vārdi.
Tikai paklausieties!
Šūnas ar vīnogveida iekššūnu sakopojumiem - Morulas šūnas.
Šūnas, kam iekšā ķirsīši (ieslēgumi kā ķirši).
Liesmojošās šūnas.
Ar fibrillām pārbāztās šūnas - tezaurocīti!
Šūnas ar kristalīnām nūjiņām.
Šūnas ar kodoliem, kas izskatās kā ciparnīcas vai riteņu spieķi.
Un this is for real - gudrās grāmatās man stāsta par liesmiņšūnām un ciparnīcu kodoliem.
Un vēl - veicot šīs jau tā pēc alises brīnumzemē izklausošās slimības pacientu seruma proteīnu izmeklēšanu, raksturīgā iezīme ir pīķu veidošana - kas izskatās kā baznīcas torņi. Jeb ir divas smailes. Kontūra kā torņi.
Kauli slimniekiem RTG izskatās kā kožu saēsti. (tas tiešām tā izskatās, ļoti precīzi). Vēl mēdz teikt, ka kaulos ir izsisti caurumi - "punched out" bojājumi. Vai ka izskatās kā ar sāli un pipariem pārkaisīti.
Un reti var būt sindroms - POEMS.
Un diagnosticējot jāatceras krabis - CRAB kā akronīms iesaistīto orgānu bojājumam.
Midsummer's night tale - Multiplā mieloma.

9th May 2016

11:35am: jī hā! VP pēc 2 ned.
Powered by Sviesta Ciba