Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Interesanti, ja kāds celtnieku brigadieris savā blogā klāstītu, ka ir baigi normāli šad tad nozagt pa cementa maišelim un aizstāt projektā paredzētās skrūves ar lētākām, jo parasti jau tie griesti iztur un neiebrūk..., un pēc tam viņu izslēgtu no kādas tur Latvijas Celtnieku biedrības un atņemtu būvnieka sertifikātu (es nezinu, vai tādi ir, tas tikai pieņēmums), vai tad arī būtu pilns internets ar gaudām par nevainīgo cietēju un politkorektuma diktatūru?
  • Cik labi, ka tagad beidozt es redzu tikai to internetu, kuru izvēlos redzēt.
  • Zinot paša cietēja noslieci uz sazvērestības teoriju būvēšanu (kas visai koši izpaudās pavasara trača laikā), apmēram varu iedomāties, kas tuvāko mēnešu laikā būs rakstīts viņa blogā.
    • O, jā. Un kād grūpju sabati tur būs ar kaukšanu pret debesīm, mocekļa kanonizēšanu un pasludināšanu par otrreiz atnākušo un atkal jau krustā sisto mesiju...
      • Gan jau arī būs analīze par ļaunajām dāmām biedrībā un dzemdēm, kas kastrē vīriešus utt.
      • Tās nav grūpijas, tās ir sievietes, kurām patiešām ļoti nepieciešama īsta psihoterapeita palīdzība. Tās ir upura lomā iestrēgušās "mēs (bet patiesībā tikai "es") esam nevērtīgi sūdi, kam nemūža,nav lemts izkopt čību pienešanas mākslu, lai cik ļoti mēs arī necenstos, tomēr centīsimies no visa spēka enīvej", tās ir visās tās "stulbās duras, nu ko viņas neiet no tā bidlas prom". Tieši tāpēc jau vardarbība ir tik šausmīga, ka rada šādas un vēl visādi citādi deformētas "grūpijas" - ne jau vienkārši iepisiens pa muti, kas līdz kāzām sadzīs.
  • ak, Tev vēl arvien nav miera.
  • aizdomājos, cik korekti būtu psihoterapeitam savā blogā sūdzēties par to, kā viņam riebjas darbs un klienti.
    • jo no celtnieka puses tādas lietas taptu uztvertas pilnīgi mierīgi...8)
      • Vai tad visiem psihoterapeitiem neriebjas darbs un klienti? Jo īpaši pirmdienas rītā. Vai piektdenas vakarā - tas pēdējais nūģis, kurš vēl atvelkas ar nokavēšanos un īd par savu sapisto dzīvi, tā, ka psihoterapeits nevar laikus tikt uz autobusu un mājās?:)
        Protams, ja es būtu psihoterapeite, droši vien publiski nedalītos savās fantāzijās (ja man tādas būtu) par to, kā var klientam hipnozes laikā čukstēt "mirsti, maita!". Bet, ja dalītos, tad nebrīnītos, ka daži mani pārprot un dažiem es nepatīku.:)
    • Nu, reklāmisti un visādi grafiķi un dizaineri to dara visu laiku :)
  • Ir papilnam blogu, kur darbinieki un pat vadītāji sūdzas par dažādām nelikumībām savā darba vietā. Parasti tas viss paliek bez ievērības, jo vajadzīgi stiprāki pierādījumi. Vēl jo vairāk – pat tiešas sūdzības un whistlebloweri tiek atstāti bez ievērības.
    • Tad jau jāpriecājas par katru gadījumu, kad tā nav, vai ne?
      • Ja tas būtu par celtniecību, es priecātos. Ja tas ir par psihoterapiju, kas ir tāda pati pseidomedicīna, kā ājurvēda, tad mans viedoklis ir meh. Razborkas muļķu starpā, turklāt tas tikai padara psihoterapiju var vēl polikorektāku, kas nav labi.

        No otras puses, šādas razborkas arī labāk izgaismos psihoterapijas vājo bāzi un liks vairāk pievērsties uz pierādījumiem balstītai medicīna. Tā ka grūti pateikt, bet domāju, ka viss vēl tikai sāksies.

        • Tā tīri teorētiski - pieņemsim, ka tev būtu bērns, kurš brīvajā laikā graiza sev rokas. Vai brālis medībās cilvēku nošautu un juktu prātā aiz pārdzīvojumiem. Vai tavu bērnu skolā apsaukātu un viņš pārstātu iet uz skolu. Interesanti, kura būtu tā pierādījumos balstītā medicīnas nozare, kur tu meklētu palīdzību.
          Par psihoterapeitu ir jāmācās vismaz deviņus gadus. Tā ir zinātniska disciplīna, nevis māksla. Bet, protams, ir zināma sabiedrības daļa, kas visu zina labāk. Kā saka, žēl, ka valsti nevada tirgus sievas un krāvēji, kas to prot vislabāk.
          • Aha, tulīt parādīs fanu pūļi. Neviens jau nenoliedz, ka psihoterapija pretendē uz zinātnisku disciplīnu, vienīgi to, ka tai (pagaidām) nav nekādu izcilu rezultātu.

            Es vienkārši jautāju, kur ir pierādījumi, ka tā darbojas? Kur ir konsenss medicīnā? Kāpēc valsts neapmaksā psihoterapiju? Vai tā ir sazvērestība, neziņa vai tomēr vienkārši tāpēc, ka tā īsti neatmaksājas pēc izmaksām un ieguvumiem?

Powered by Sviesta Ciba