Sasper velns to zaļo krūzi [entries|archive|friends|userinfo]
Registered User

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Apr. 18th, 2014|06:00 pm]
Delfi ziņo, ka smukajai un nīgrajai Stellai Straikerei šodien liela diena. Apsveicam!
linkregister

Hoka [Feb. 20th, 2014|10:26 am]
Nobirdināju asariņu. Ne jau tāpēc, ka zaudēja, bet tāpēc, ka vispār. Tomēr man šķiet, ka Pavlova vārdi "nomirt, bet uzvarēt" tika ieviesti dzīvē pārāk burtiski. Tīrelis, ne hoka. Puikas ievainoti vārtās, bet rāpus, bezmaz pirmsnāves konvulsijās raustīdamies, cīnās līdz galam (Bārtulis) - šādi Dīvai bija jārīkojas pirmās spēles pēdējās sekundēs; glābjot ierindnieku Indraši primvāts Girgensons speciāli noraidās, lai spēle tiktu apturēta, dodot iespēju Indrašim norāpot no laukuma; Godļevskis vispār gandrīz burtiski nomirst, bet parauj sev līdzi visas hokeja pasaules internetus par spīti paralēli notiekošajai amerikāņu spēlei. Tikmēr pasaule atkal izrādās mazs gruzis izplatījumā un Nolans atkal miedz ar aci Rufam (Rafam?) - trenerim, kurš tālajos deviņdesmitajos nomainīja Nolanu Bufalo Sabres galvenā trenera amatā, un kuru savukārt pirms dažiem mēnešiem nomainīja Nolans (Rolstonu neskaitīsim).

Un tomēr - pietrūka tikai mazs mazītiņš bišķītis. Un Lielajā Hokeja Likteņgrāmatā stāv rakstīts: ja Daugaviņš nebūtu apēdis vecu desu, tad Latvija olimpiskajās spēlēs būtu uzvarējusi Kanādu.
link1registered|register

[Jan. 17th, 2014|12:50 am]
Mīļo pasaulīt, kā tie truši kviec! Trakāk kā cūkas. Un cūkas vismaz visādus citādus trokšņus taisa, bet šitie garauši bez skaņas perina, perina, un tad pēkšņi kkkkā sāk kviekt! Pirmajā reizē es biju viena pati - es domāju, ka armagedons klāt, un neviens man neticēja, kad vēlāk stāstīju, ka šitādi maziņi piemīlīgi dzīvnieciņi spēj izverst tādas sirēnas. Šodien vīrs dabūja dzirdēt; sunis lai pārbijās. Lopiem bija aptrūcis graužamais.
linkregister

[Jan. 15th, 2014|11:29 am]
Cērtama egle un zāģējams kadiķis.
link2 registered|register

[Jan. 13th, 2014|09:25 pm]
Manilā halo ap mēnesi
link1registered|register

[Jan. 12th, 2014|08:56 am]
Trusim priekšā bļoda ar svaigu burkāniņu-kāpostiņu, bet tas tik grauž avīzīti.
link1registered|register

[Jan. 10th, 2014|10:35 am]
The Hobbit Ennis: An Unexpected Journey (FLA:BUF papildlaikā)
linkregister

[Jan. 5th, 2014|11:21 am]
Buffalo jāatpērk no Detroitas hokeja komandas nosaukums "Wings".


*man jau sen nenormāli garšo buffalo wings (vistu spārni bufalo gaumē?).
link3 registered|register

Aplis. [Jan. 2nd, 2014|10:11 am]
Gadu desmitiem sapņoju par trusi, kurš tupētu kaktā un perinātu.

Tagad pameita aizgāja nopirkt sev trusi.
linkregister

Melno Čūsku izvadot [Dec. 31st, 2013|12:17 pm]
Davai, pis dirst, lopiskais sūda gads! Un nekad vairs nerādies tuvumā - nedz tu, nedz kāds cits tev līdzīgs gads!
link1registered|register

[Dec. 27th, 2013|05:17 pm]
Dabūju reālu dz.d. dāvanu (tableti - nevis meducīnu, bet to, kur baksta burtus un skatās biudes) un reālu banketu lieliskākajā itāļu restorānā iekš tām Filipīnām. Alzo, vakarnakt sapļumpējos daudz alus, un kaut ko sapļumpēšos arī šovakar/nakt, bet hokeju (sābri pret līfiem, hoho, [info]mazeltov, jūs dzīvajā neejiet uz šovu?) rīt ķīķerēšu gultā no jaunās tabletes, jo plkst. 8 no rīta lejā nosvempties man būs par grūtu un arī nevajadzēs. Nu tad!
link11 registered|register

Rīt vēl viena kārtējā stūlbā dzimene [Dec. 26th, 2013|12:03 pm]
Varbūt man arī izlasīt to slaveno vilku grāmatu - varbūt izglābj? A huliš glābties? Izlasīju Karra Easyway to quit smoking, - palīdzēja, izglāba, aizvien nesmēķēju, - a huliš?
linkregister

Uzdot toni [Dec. 5th, 2013|04:11 pm]
Kopš man uz kauliem (nepienāca ne 40, kad jau beidzot!) pirmo reizi dzīvē parādījusies lieka miesa, izrādās, ka paveras vesela pasaule, un okeāns opciju, un ceļu, ko iet, tik pat, cik zvaigžņu Piena Ceļā. Un tā veselā pasaule, okeāns un miriādes vienā vārdā saucas: "tonings". Ho-ho! Ir parādījusies iespēja, teiksim, pārbīdīt lieko miesu no brangajām ciskām uz dibena. Vai no vēdera (jap, man vairs nav vēders mīnusā) uz pupiem. Un vaigus zem zoda, tfu, otrādāk.

Vot tik ja motivācija būtu. Redz kā lieku miesu cilvēkam uz vecumdienām izsniegt ir cūkām pērles bērt, jā gan.
link7 registered|register

[Dec. 4th, 2013|02:07 pm]
Avokado ir veselīgiēstcensoņa kečups. Ar avokado var apēst jebkādus (zaļos) sūdus. Man te bija pāris mēnešu ilgas ciešanas - nu, tādas tiešām "kā lai tagad dzīvo tālāk" ciešanas (kas, starp citu, ļoti spilgti atspoguļojas jaunākajā asinsainā) -, jo avokado nebija pieejami, bet nu ir klāt decembris un arī pirmie jaunās sezonas avokado - dārgi, reti un ūdeņaini, bet tomēr avokado. Un zaļie sūdi atkal ir ieēdami. Jē.
link10 registered|register

[Nov. 28th, 2013|11:31 pm]
Lai gan arī man dzimšanas diena ir 27.decembrī, arī man varētu piesiet īstā vārda atvasinājumu "Kikčiks", kā arī es esmu vistrūākā geimere universā, tā tomēr neesmu es. Paldies. Preses konferenci beidzu.
link3 registered|register

Shefer [Nov. 26th, 2013|11:13 pm]
Nez, Jugras hokejists ir Šēfers vai Šofjor? Nevar saprast ar tiem latīņu burtiem rakstītiem uzvārdiem uz krievu komandas krekliem.
link1registered|register

[Nov. 26th, 2013|02:46 pm]
Vēl par Filipīnu putniem runājot - drusku - jo vispār jau temats prasītos pēc kārtīgas, klasiskas publikācijas, bet nu tomēr pafanošu īsajā un vulgārajā versijā. Par Filipīnu ērgli, kurš ir nacionālais putns (vispār pelnījis būt ANO transnacionālais simbolputns), jeb karaļputnu, jeb mērkaķērgli - nejaukt ar mērgli (nevis tādēļ, ka izskatās pēc mērkaķa, bet tādēļ, ka uzturā lieto mērkaķus).

Filipīnu ērglis tik tiešām ir Putnu Karalis. Tas ir pasaulē staltākais jeb garākais ērglis (ja runā vispārīgi kategorijā "vislielākais", tad ir vēl pa kādai smagākai sugai, kā arī jūrās un līdzenumos operējošu ērgļu sugas ar plašāku spārnu atvērumu). No lidojošajiem putniem lielāks ir tikai kondors (pingvīni nelido - pingvīni, kā zināms, slido), taču tā stāja un skatiens! Tā pačka! Kondors ar savu pliko pļešku un melno plašķi izskatās pēc klasiska Ļaunā no supervaroņu komiksiem, kamēr Filipīnu ērglis - pēc viņa pozitīvā, lai arī bargaā, nemeša.

Tādēļ ir likumsakarīgi, ka eksemplāra, kuru redzēju Kezonas savvaļas dabas parkā, personiskais aizbildnis ir neviens cits kā Filipīnu nekronētais karalis Mannijs Pakjau. Pakmana aizbilstamais, (lai gan, ja ciešāk ieskatās abu džentelmeņu sejās, varētu padomāt otrādi) gan pats ir, kā minimums, sēdoša nekronētā karaļa augumā, turklāt viņi abi ir aptuveni vienaudži. Totēms? Bračka?

Putns, kas liek mulst par džentelmeņiem, kuri par imperatoriem nodēvējuši lempīgos pingvīnus nevis šo aristokrātiskā spēka un dailes iemiesojumu, gūgles bildēs.
link5 registered|register

[Nov. 26th, 2013|02:10 pm]
Mana ticība hjūmankaindam uzplaiksnī brīžos, kad sastopos ar burvīgiem dzīvās dabas pārstāvju savienotajiem nosaukumiem. Kā skudrulācis, skudrulauva, tad vēl nesen pašas acīm skatītā brīnišķīgā Filipīnu ērgļpūce (vai pūčērglis? nē, laikam tomēr ērgļpūce). Hjūmankainds ir tik piemīlīgs, kad izgudro šādus kustoņu nosaukumus.
link2 registered|register

Kas mīt puncī [Nov. 26th, 2013|01:50 pm]
Jautājums, ko man ļoti gribas uzdot, bet kuru nekādā gadījumā nedrīkst uzdot, jo grūtniecēm tādus jautājumus neuzdod. Tādēļ ceru, ka mani nelasa neviena grūtniece, un vaicāju šeit: Kas ir punčiemītnieks? Cērme?
link7 registered|register

Sēras - Latvijas Nokia [Nov. 25th, 2013|09:32 pm]
Nedomājiet, ka šī būs atkal kāda augstprātīga paskvila no klaida, kādu rakstīšanā mīļie tautieši mani un vispār ārzemēs dzīvojošos brāļus un māsas iekš to dzimten' un tautīb' pamatoti un biežāk tomēr nepamatoti apsūdz.

Bet tā mūsu(?) jūsu(?) sēru kultūra ir affigennā fīča, mīļie. Novērtējiet to un lepojieties ar to - nevis tā puskaunīgi, puslecīgi, bet riktīgi, stalti un pa īstam. Sēras - mūsu Nokia! Kapu svētki un Svecīšu jeb Mirušo piemiņas diena - mūsu eksportējamais Helovīns un Svētā Valentīna diena!

Kad Latvijā tika izsludinātas oficiālās trīs sēru dienas un atcelti izklaides pasākumi, godinot 54 Maksimas traģēdijā bojāgājušo piemiņu, pirmajā mirklī man kā latvietei tā likās visorganiskākā, visdabiskākā lieta - klusas, skumīgas mūzikas fonā noraust pa asarai un gremdēties pārdomās par visa pastāvošā traģisko īslaicību un par neparedzamo Likteni, kura priekšā mēs esam niecīgi pīšļi un putekļi. Bet tad es mirkli apstulbu un pārjautāju vīram: "Vai Filipīnās [pēc, iespējams, spēcīgākās vētras, kas jebkad skārusi sauszemi, - taifūna Jolanda, kurš tikai nesen, 7.novembrī, saskaņā ar oficiālajiem datiem nogalināja 5235 (pieci tūkstoši divi simti trīsdesmit piecus) cilvēkus] tika izsludinātas oficiālas sēras - atcelti šovi, izklaides pasākumi, reklāmas medijos u.t.t.?" Šāds jautājums savukārt pilnīgi apstulbināja manu vīru: Ko? Kā? Tas ir kā - apturēti šovi? "Tādi nu bezsirži mēs esam," atsmēja vīrs. Taifūnu, zemestrīču un citu dabas stihiju, kā arī cilvēku izraisītu katastrofu, piemēram, terorisma aktu un ķīlnieku sagrābšanas drāmu ar lielu upuru skaitu bieži piemeklētajām Filipīnām Jolanda bija milzīgs šoks. Visa valsts šausminājās, lūdzās katrs savus attiecīgos dievus (katoļi u.c. konfesiju kristieši savējo, musulmaņi - savējo), zumēja kā bišu strops; tauta vienojās palīdzības organizēšanā cietušajiem un atbildīgo par katastrofas seku likvidēšanu un glābšanas operācijām lamāšanā. Bet sērot tādā izpratnē, kā to pazīstam mēs, pilnīgi noteikti ne tuvu nesēroja. Bļaustīgie TV šovi ar uzmācīgām reklāmām griezās kā griezušies, karaokes bļaustīklas trokšņoja kā trokšņojuši, un vispār filipīnieši bija tie paši mūžam dzīvespriecīgie, jautrie atkarībā no vērotāja garastāvokļa konkrētajā brīdī ārkārtīgi kaitinošie vai neizsakāmi apbrīnojamie ļaudis.

Mūsu latvietes un filipīnieša septiņus gadus ilgstošā laulības dzīve ir visnotaļ politnekorekta. Mēs uz pilnu klapi mēdzam ironizēt gan viens par otra, gan kopā katrs par savējām nacionālajām un rases īpašībām. Ironija un pašironija gāja vaļā arī Maksimas traģēdijas dienās un naktīs. "Tu taču saproti, dārgais, - es nevaru tagad darīt to, to vai to, jo man tagad jāsēro," tā latviete. "Labi, labi, ej, mīļā, izsērojies, cik vien spēka," saprotoši svētību dod novārtā pamestais filipīnietis. Un latviete, pasmējusies par sevi, iet un nododas pilna laika sērošanai ar'.

Tikai šeit, mūžam jestrajās Filipīnās dzīvojot, esmu ieraudzījusi, cik savāda ir latviešu sērošanas kultūras un tās elementi. Un cik īpaša. Žēlabainā gauduļošana viena pati varētu izraisīt neizpratnes pilnu vīpsnu citas kultūras pārstāvim, taču kopā ar svecīšu gaismiņu un ziedu jūru tas ir neizmērojams un vienreizīgs skaistums. Pilnīgi noteikti eksportējams. Tādēļ es gribētu aicināt tautiešus ne tikai pašironizēt par mirušo piemiņas un nāves pielūgsmes kultu, bet ar to arī patiesi lepoties kā ar unikālu kultūras iezīmi un to aktīvi promotēt. Lai citiem riekstiņš, pīrādziņš un Riodežaneiro karnevāls - mums, luktur...
link21 registered|register

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]