black_robin ([info]black_robin) rakstīja,
@ 2024-01-30 18:40:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
"Kamēr izpratni par seksualitāti ietekmē dzimtes stereotipi un varas pozīciju asimetrija, piekrišanas iespējas ir ierobežotas, taču šo robežu izvaicāšana ir daļa no to pārvarēšanas."


Kā tad. Un man ir labs piemērs: Ja vīrietis uzvedas 'kā sieviete', tad tas tā ir tāpēc, ka tāds viņš ir piedzimis, savukārt, ja sieviete uzvedas 'kā sieviete' (maiga, pakļāvīga etc) tad tas tā ir tāpēc, ka patriarhāts caur opresīvajām varas struktūrām ir izskalojis viņai smadzenes.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mapats
2024-01-30 20:52 (saite)
Ja vēlies atrast loģiku šajā sistēmā, jāskatās ir tā, ka "viņi" speciāli rīkojas, lai būtu sliktāk mums.

(Atbildēt uz šo)


[info]ctulhu
2024-01-30 21:16 (saite)
Man šķiet tur ir drusku citādi, ir komplekts #1 pozitīvu jeb konstruktīvu cilvēka īpašību kā drosme, lepnība, izlēmība, savaldība, skaidra domāšana utt un ir komplekts #2 negatīvu jeb destruktīvu īpašību kā bailīgums, pazemība, nesakarīgums, nekompetentums, histēriskums. Ir stereotips ka komplekts #1 vairāk tipisks vīriešiem, komplekts #2 vairāk tipisks sievietēm. Tas protams ir aplams stereotips. Bet tas arī ir tas kas veido minēto asimetriju.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]black_robin
2024-01-30 21:37 (saite)
Un tā vietā, lai pasludinātu, ka, piemēram, ka rūpes, maigums un pakļāvība ir ok, pats feminisms paziņo, ka nē, ka labākas un augstvērtīgākas ir citas vērtības, t.i. - sievišķība kļūs vērtīgāka tad, ja vairāk līdzināsies vīrišķībai.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krii
2024-01-30 21:52 (saite)
Absolūti garām, jo mūsdienās feminisms tieši to sludina, ka rūpes, empātija, maigums utt. ir vērtības neatkarīgi no dzimuma.
Kas attiecas uz pakļāvību - hierarhijai manā (un feminisma) izpratnē nebūtu jāizriet no dzimuma, bet no konkrētās sociālās lomas/situācijas. Piemēram, skolotājs/-a vs. māceklis/-e vai priekšnieks/-ce vs. padotais/-ā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-01-31 11:09 (saite)
Šī kāreiz ir tā vieta kur man ir drusku debate ar feminismu. Rūpes, maigums, empātija - OK. Neatkarīgi no dzimuma. Pakļāvība, vājums - nav OK, arī neatkarīgi no dzimuma. Nu un augstāk minētais stereotips arī nav OK.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krii
2024-01-31 22:23 (saite)
Vājums ir vnk. sūdīga eksistenciāla situācija - nu, ir kāds piedzimis ar astēnisku ķermeņa konstitūciju, zemu IQ, stresa nenoturību un vēl ko tur - vai arī ieguvis dzīves laikā, kādas traumas rezultātā utml. Šaubos, vai kāds gribētu pēc tā tiekties. Bet kopiena iegūst vairāk, ja atrod veidu, kā integrēt vājus cilvēkus, piedāvājot viņiem iespējas savu vājumu kaut kā kompensēt.
Pakļāvība savukārt var būt izdzīvošanas stratēģija situācijā, kad nav resursu, lai dominētu - un tas nav nedz labi, nedz slikti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2024-01-31 22:33 (saite)
/ piedāvājot viņiem iespējas savu vājumu kaut kā kompensēt./

OK, tā būtu minimālā programma.

Optimālā programma - novērst vājumu. Ja nesanāk - pētīt kā. Tas ir tāpat kā sadzīvot ar slimību vs radikāla terapija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2024-01-31 22:34 (saite)
/izdzīvošanas stratēģija situācijā, kad nav resursu, lai dominētu/

Drīzāk - slēpta resursu uzkrāšana?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krii
2024-02-01 15:53 (saite)
Ne vienmēr. Piemēram, ja iesaistos projektā, kuru vada cilvēks ar tieši šim projektam nepieciešamām specifiskām zināšanām, kuru man nav, tad lēmumus pieņem viņš vai viņa, bet es tos izpildu, un man šīs hierarhijas ievērošana nesagādā problēmas (ja nav kādas psiholoģiskas nesaderības), nedz arī obligāti mudina iemācīties to ļoti specifisko, kas ļautu man pārņemt vadību.

Tāpat jebkurš skolotāja (meistara) - skolnieka (mācekļa) attiecību modelis ietver hierarhiju un varas attiecības. Pat, ja fitnesa trenere (kuru ārpus viņas sporta zāles es uzskatītu par padumju cacu) man uzdod noteiktu vingrinājumu programmu un man nav pamata apšaubīt viņas kompetenci nozarē, es pakļaušos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]krii
2024-01-30 21:53 (saite)
Kaut vai rūpju ētika kā ceturtā dimensija līdzās deontoloģijai,teleoloģijai un tikumu ētikai. Tīrs feminisma skatpunkts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?