pajautaa

vakcinācija

« previous entry | next entry »
Maijs. 24., 2016 | 09:18 pm
posted by: ttp in pajautaa

cibas vecāki,

vai jūs vakcinējat/vakcinējāt savas atvases? Pret kurām kaitēm jā, kurām nē? Vai izvēlējāties komplekso vakcīnu, vai tikai atsevišķas slimības? Vai ievērojāt vakcinēšanas kalendāru?

Paldies

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {50}

Andris

from: [info]degeneralis
date: Maijs. 25., 2016 - 07:53 am
#

Tur jau tā lieta, ka linkā, ko ieliku, bija tieši runa par Infektoloģijas centrā noņemtajām ērcēm: "Ērču izplatība šogad ir divas reizes augstāka nekā pērn, turklāt 3,6% no Infektoloģijas centrā noņemtajām ērcēm pārnēsājušas vai nu encefalītu, vai Laimas slimību (Laimas boreliozi)"

Ja encefalīts/laims sadalās pusi uz pusi, tad sanāk, ka aptuveni 2% ērču ir inficētas, kas ir diezgan maz.

Jā, risks mazs, bet smagu komplikāciju risks toties lielāks - tieši tas biedē. Protams, kopumā risks ir minimāls, un ērču bīstamība ir stipri pārspīlēta, bet mani tās sekas (tieši bērnu sakarā) baigi biedē.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]ninona
date: Maijs. 25., 2016 - 08:00 am
#

Mani savukārt nebiedē, bet šajā ziņā man vienalga par citu lēmumiem. Nu, ja vien tie nav balstīti totālā neinformētībā vai tendenciozi pasniegtā informācijā, kas tā tiek izplatīta tālāk :)
Mani vairāk biedē smagas cilvēku pārnēsātas slimības, ko nevaru novērst ar profilaksi un uzmanīgumu.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Maijs. 25., 2016 - 08:30 am
#

Bīstamība lielākoties rodas, ja cilvēks to ērci pat nepamana - reāli dzirdēti vairāki stāti, btw. ķip cilvēkam sākas temperatūra, bet viņš pat neiedomājas par ērci, un tiaki, akd nāk aju tā otrā temperatūras paaugstināšanās, kas jau ir bezmaz meningīts, u.tml., tad tikai trāpa pie ārsta...
Turklāt nevajag nemaz mežu, paziņas ērces (tai skaitā tādas, ar kurām nolikās ar to encefalītu) saķēruši bezmaz piemājas zālītē..
Un arī nepaliekošas sekas nozīmē aptuveni vairāku mēnešu ārstniecības kursu, kur ilgu laiku nedrīkst darīt NEKO. Tikai gulēt gultā un skatīties griestos - ne TV, ne grāmatas, nekas. Gribu redzēt, kā Tu bērnu piespiedīsi mierīgi gulēt, ja jau pieaudzis cilvēks pat apzinoties sekas, bieži to nespēj.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]polija
date: Maijs. 25., 2016 - 08:33 am
#

Ā - turklāt pieredze saka, ka statistika ir viens, veiksme - pavisam kas cits. Imho L-jas apstākļos nepotēties pret ērču encefalītu ir paļaušanās nevis uz statistiku, bet uz veiksmi. Arī neslikta lieta. Mok arī ir civēki, kam veiksmes krājumi ir neizsīktoši. :)

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]ninona
date: Maijs. 25., 2016 - 09:38 am
#

Jā, es arī esmu lasījusi šausmu stāstus. Bet es lasu arī starp rindām, tai skaitā Tavējām. Gan par "ai, temperatūra, tas jau nekas nopietns", gan nespēšanu slimam mierīgi gulēt. Tieši šie aspekti bieži ir pamatā smagai slimošanai.
Katrā ziņā es esmu informēta, bet informācija mani nevis biedē, bet atbrīvo.

Atbildēt | Iepriekšējais


porcelāna lellīte

from: [info]neraate
date: Maijs. 26., 2016 - 09:39 pm
#

procents pilnīgi noteikti ir lielāks, jo ne visas piesūkušās ērces cilvēki pārbauda, jo tas ir dārgi, sarežģīti (ērcei jābūt dzīvai, 24 h laikā pēc piesūkšanās) un Rīgā.
ja ņemtu vērā arī tos gadījumus, kad ar encefalītu saslimst dzīvnieki (suņi, kaķi), epidemioloģija būtu citādāka. bet Latvijā šobrīd labaratoriskus testus dzīvniekiem, kam piesūkušās ērces, uz ērču encefalītu neveic un tā nebūt nav vienīgā ērču pārnēsātā slimība kurai ir NS pazīmes

bīstamība ir arī tāda, ka ar pretparazītu līdzekļiem neapstrādāti mājdzīvnieki (suņi, kaķi) ērces salasa brikšņos (meži, ceļmalas, grāvmalas, upmalas etc), tās pieēdas, nokrīt zemē, izdēj olas un jaunā paaudze šķiļas laukā tur, kur olas iedētas. arī piemājas dārziņā un pilsētas apstādījumos.
turklāt tie izslavētie gadījumi, kad cilvēkiem ir antivielas neslimojot (tātad pārslimojuši viegā formā) procentuāli notiek retāk, bet arī pieaugušajiem šī slimība ļoti bieži izpaužas smagi, ļoti smagi un pat letāli

Atbildēt | Iepriekšējais