pajautaa

« previous entry | next entry »
Aug. 14., 2019 | 08:02 pm
posted by: mtldd in pajautaa

labprāt uzklausītu pieredzes stāstus un argumentētus ieteikumus par vietām, kur 26gadīgs peldētnepratējs varētu iemācīties tomēr peldēt. šķiet, ka šajā vecumā, kad bailes no dziļuma sāk tikai pastiprināties, nu vajag psiholoģiski orientētu un profesionālu instruktoru.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {12}

Agnese

from: [info]magic_raddish
date: Aug. 14., 2019 - 09:18 pm
#

Olimpiskajā sporta centrā ir peldēt apmācības pieaugušajiem. Par kvalitati nemacešu teikt, jo nevaru salidzināt ar citām vietām, bet peldēt iemāca.

Atbildēt | Diskusija


kants

from: [info]kants
date: Aug. 15., 2019 - 12:51 pm
#

Tur arii or atsevushkja baseina dalja 1.40 sekla

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Skabičevskis

from: [info]begemots
date: Aug. 15., 2019 - 04:01 pm
#

hmm, vai tad viss baseins nebija 1.40? Es tur peldēju vēl pavisam nesen, bet it kā nesapratu, kur būtu tāds dziļāks.

Atbildēt | Iepriekšējais


aai

from: [info]aai
date: Aug. 15., 2019 - 11:00 am
#

Hmmm... no rakstītā kaut kā tomēr šķiet, ka noderētu arī psihoterapeita padoms, jo nedomāju, ka, p., pieredzējis alpīnists var palīdzēt iesācējam pārvarēt bailes no augstuma, ja tām cēlonis ir kaut kur dziļāk.. but who knows

Atbildēt | Diskusija


mtldd

from: [info]mtldd
date: Aug. 15., 2019 - 11:54 am
#

psihoterapijā ir būts dažus gadus, bet ne koncentrējoties uz bailēm no dziļiem ūdeņiem (lai gan baiļu tēma kā tāda tika celta augšā ļoti bieži).

kaut kā liekas - ja man jēdzīgi pastāstīs/parādīs/ļaus pieredzēt to, kā tieši no fizikas viedokļa cilvēks peld un turas virs ūdens,lielai daļai baiļu vajadzētu mazināties vai manī vajadzētu būt lielākai pārliecībai riskēt, bet pagaidām minu - iespējams, tas nebūs tik vienkārši. ja ir kāds ieteikums par terapeitiem, kas varētu tieši šajā ierakties dziļāk - droši - varbūt man jāuzsāk nākamais etaps.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Lacy F

from: [info]panacea
date: Aug. 15., 2019 - 02:42 pm
#

hmm, nu nez, vai tiešām būs tik traki, ka bailes no ūdens spēs risināt tikai psihodakters.

es pirms vairākiem gadiem apmeklēju peldēšanas nodarbības, kur lielākā daļa bija iesācēji no pilnīgas nulles, kam būtībā visiem bija diezgan paniskas bailes no ūdens. es tjipa mācēju peldēt, bet tikai tā, ka galva virs ūdens un, lai arī uzskatīju, ka man nebija bail no ūdens, man vajadzēja krietnu saņemšanos, lai iebāztu galvu zem ūdens un izdzēru pusi baseina, kamēr iemācījos arī pareizi elpot.

nu un nekas, kursu beigās pēc kādām 10 nodarbībām visi, pat bailīgie iesācēji bija tā tikuši galā, ka varējām uzspēlēt visādas gremdēšanas spēles pa visu baseinu.

visiem baseiniem ir seklais un dziļais gals - seklajā ir ūdens, nu tā, līdz pupiem. tad nu peldētapmācību rīko vai nu lielā baseina seklajā galā vai arī īpašā mazākā seklajā baseinā. no sākuma iemāca peldēt un tikai tad sūta tur, kur ir pāri galvai. iemāca arī to, ka ūdenī vispār nav nepieciešams īpaši kustēties, jo cilvēks ir kā pludiņš, kas peld pa virsu. nogrimt (nonirt) līdz baseina dibenam ir vispār diezgan grūti un to ir speciāli jāmācās.

rekur, piemēram, ir raksts par trenneri, kas māca nervoziem cilvēkiem peldēt: https://www.theguardian.com/lifeandstyle/the-swimming-blog/2014/jan/02/learning-to-swim-fear-of-swimming

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


mtldd

from: [info]mtldd
date: Aug. 15., 2019 - 03:05 pm
#

tās bija speciāli organizētas nodarbības tikai pieaugušajiem vai tā vienkārši sagadījās, ka bija daudz pilnīgu iesācēju? vari varbūt padalīties, kurā vietā tas bija?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Lacy F

from: [info]panacea
date: Aug. 15., 2019 - 03:12 pm
#

tās bija speciāli organizētas nodarbības pieaugušajiem, kur nāca visu līmeņu censoņi, no sākuma pārbaudīja spējas un sadalīja grupās un tad katram tika veltīta sava pieeja. tas bija ārpus LV, bet grūti iedomāties, ka citur varētu būt īpaši savādāk.

nesen viens pazīstams interesējas par kaut ko līdzīgu rīgā, un piemēram ķīpsalas baseinā arī piedāvaja peldētapmācību pieaugušajiem un ja pareizi atceros tika aicināts nākt svētdienu rītos, kad būtu viens no diviem apmeklētājiem, tā ka gandrīz privātstundas. un izskatās, ka ķīpenē arī no sākuma tiek veikts spēju novērtējums:

https://www.baseins.eu/lv/cenas-2/#PELDETAPMACIBAS-NODARBIBAS-lielaja-baseina

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


mtldd

from: [info]mtldd
date: Aug. 15., 2019 - 05:01 pm
#

lieliski, pirmais konkrētais ieteikums, paldies, pačekošu :)

Atbildēt | Iepriekšējais


Pelēks krauklis

from: [info]far_away
date: Aug. 15., 2019 - 02:34 pm
#

iespējams, ka var iztikt arī bez. man 20+ gadus bija paniskas, tiešām paniskas bailes no suņiem līdz iepazinos ar draugu suni. pirmais bija atļaut sunim būt manā tuvumā, tad sāku iet pastaigās ar draugiem un viņu suni reizē, tad arī viena ar to pašu suni, sāku skatīties izglītojošus raidījumus par suņiem, lai viņus mazliet saprastu utt., un tiku bailēm pāri. un tagad esmu jau stadijā 'es gribu suni, suņi ir awesome'. dažreiz bailēm labākā terapija ir exposure therapy, tikai tur gan vajag instruktoru kam ir pacietība, un kas nesāks kliegt vai gribēs pārāk ātri progresēt.

Atbildēt | Iepriekšējais


t

from: [info]tiga
date: Aug. 16., 2019 - 12:12 pm
#

Ķīpsalas baseinā, privāti pie treneres Jeļenas, telefona numurs: 2 6 345 172. Es gāju kā tāds, kurš neprata labi peldēt un īpaši nebaidījās, bet gāju pēc paziņas ieteikuma, kurš gan ļoti, ļoti baidījās pat pabāzt galvu zem ūdens, bet viņa kaut kā iemācīja viņam peldēt. Tas bija pirms pāris gadiem, ceru, ka telefona nr vēl aktuāls.

Atbildēt | Diskusija


mtldd

from: [info]mtldd
date: Aug. 16., 2019 - 09:25 pm
#

Paldies, paldies! :)

Atbildēt | Iepriekšējais