pajautaa

« previous entry | next entry »
Jun. 3., 2019 | 02:30 pm
posted by: es_esmu_dzhims in pajautaa

vai kāds ir bijis černobiļā kā tūrists? kā ir, vai kaut ko tiešām var redzēt vai tomēr tikai caur busiņa logiem?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {12}

silent wings

from: [info]sw
date: Jun. 6., 2019 - 11:48 am
#

Ļoti daudz visādu pieredžu ir internetā, iegūglē. Atbilde īsumā -nē, nav tikai busiņā, var arī staigāt apkārt.

Atbildēt | Diskusija


Kate

from: [info]es_esmu_dzhims
date: Jun. 6., 2019 - 11:50 am
#

paldies, internetu esmu izlasījusi, un vienmēr jau var pajautāt, ne

Atbildēt | Iepriekšējais


Meistars

from: [info]slepkava
date: Jun. 6., 2019 - 11:48 am
#

Skrunda ir tuvāk, ja par redzēšanu.

Atbildēt


.

from: [info]kaplacis
date: Jun. 6., 2019 - 12:20 pm
#

biju pirms kādiem padsmit gadiem, pieveda 100 metru attālumā no sarkofāga, pēc tam ekskursija pa pripetu - ļāva kāot ārā no busiņa noteiktās vietās, bet telpās un uz zāles nedrīkstēja.

Atbildēt


ro

from: [info]roncijs
date: Jun. 6., 2019 - 01:21 pm
#

man liekas ka razbaiņīkam kādreiz feisbukā bija galerija ar šito

Atbildēt | Diskusija


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Jun. 6., 2019 - 01:45 pm
#

jā, es biju nopietnā divu pilnu dienu tripā, kur uz tādiem klasiskajās ekskursijās iebraucošajiem tūristiem mēs knapi paspējām apskatīties un viņi jau bija prom. nakšņojām černobiļā, kas ir diezgan normāli funkcionējoša pilsēta ar sabtransu uz kijevu, diviem bāriem (viens bija ciet, bet otrā iedzērām). tur pārsvarā dzīvoja strādnieki, kas būvēja sarkofāgu (tas bija pirms 10 gadiem) un no rītiem gāja uz darbu un vakarā mājā. dzīvojām viesnīca no konteineriem, katram pa milzīgam numuram ar pilnizmēra ledusskapi saratov. un no rītiem braucām uz pripeti un visu gaišo dienas laiku pavadījām tur, brīžam pieskatīti, brīžam nepieskatīti. žēl, ka mūsu ceļabiedra travel journal šobrīd nav pieejams, tur bija laba dienasgrāmata. mums tur bija divi nopietni decay porn fotogrāfi, un tad mēs divi tādi razpizģaji, kurus interesēja tikai kāpt uz jumtiem un dzert dzirkstošo.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Kate

from: [info]es_esmu_dzhims
date: Jun. 6., 2019 - 01:49 pm
#

o, paldies! no lasītā es saprotu, ka staigāt pa mājām tik vienkārši neatļauj - kā jums tas izdevās?
also, kāda ir sajūta? ir viss tas, ko var iedomāties vai nemaz tik ļoti?

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Jun. 6., 2019 - 10:13 pm
#

man grūti iekāpt tavā galvā un komentēt par atbilstību iedomām :) katrā ziņā bija kruta, iespaidiem stipri bagāti, mūsu fotogrāfi vispār bija septītajās debesīs, viņu interešu līnijā par pripeti nekā krutāka nav. mēs tur arī šādos tādos piedzīvojumos iekūlāmies.

katrā ziņā tas nebija tāda veida trips, kur tu aizej līdz maidanam un piesakies tur, kur savācas grupas uz daytripiem – tajos ar ceļu šurp un turp tiešām sanāk pripetē tikai izlekt pāris pieturpunktos, nu tur centrālais laukums, ir viena māja, kurā manuprāt arī tiem ļauj iet iekšā, vēl varbūt baseins vai kāda no skolām, un viss, jābrauc atpakaļ. mēs tai viņu attiecīgajā valsts aģentūrā nobukojām vai nu pašu smalkāko vai vispār tailor made tūri, tas arī nebija lēti, bet pohuj, nebija arī pārdabiski dārgi. bija arī jāiesniedz nopietns iemesls, kāpēc mums tas vispār vajadzīgs, mēs razpizģaji arī izlikāmies par kaut kādiem nopietniem cilvēkiem. bet jāorganizē laicīgi, protams. piezīmēšu arī, ka mana pieredze ir tieši pirms 10 gadiem, 2009. gada pavasaris. nav īsti skaidrs, vai tā par pripetes tūrismu atbildīgā valsts organizācija (ar visādiem frīkiem, protams, bet valsts organizācija) joprojām pastāv, vismaz tādā veidā kā tolaik. tieši bijām kvīkendā kijevā, biedri kaut ko ieklepojās, moš vajag daytripu, un zinātāji teic, ka uz tādiem arī jāpiesakās reāli laicīgi, nevis tai pašā dienā aizslāt līdz maidanam kā tolaik. cik saprotu, tagad viņi to tūrismu cenšas ierobežot, ne vairs popularizēt. un tagad pēc seriāla domāju vispār centīsies atkauties no tūristu ordām.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Jun. 6., 2019 - 10:14 pm
#

tb kijevā tajā kvīkendā, kurš tikko bija

Atbildēt | Iepriekšējais


Kemune

from: [info]kemune
date: Jun. 6., 2019 - 02:54 pm
#

Te interesanti no solo ceļotāja perspektīvas: http://onherbike.com/content/chernobyl/

Atbildēt


varbūt nāra, varbūt taure

from: [info]sirena
date: Jun. 7., 2019 - 01:17 am
#

Es biju 2015 gadā, arī uz trim dienām, mums bija ļoti foršs gids, kas ļāva visur staigāt un rāpties piemēram tajā duga antenā augšā vai arī uz 16stāveņu jumta. Pa nakti gulējām jaunceltā viesnīcā un cenā bija ietvertas visas ēdienreizes.es nezinu ko tu gribi tur redzēt un sajust, bailīgi nebija, viss aizaudzis, pamests un izlaupīts, tā kā saka ka piemēram dzīvokļi palikuši kādi bijuši, nav tur vairs nekādu mēbeļu vai personisko lietu, viss izvazāts, esi kādreiz bijusi pamestā mājā? Tā arī tur izskatās tikai plašāk. Ļoti atgādināja skrundas pamesto armijas pilsētu. Ja gribi braukt iesaku uz vairākām dienām jo tā vienas dienas caurskrējiena
ekskursija galvenais laukums - bērnudārzs - slimnīca un piemineklis pie reaktora man liktos tāda nabadzīga.

Atbildēt


ieraksts

from: [info]ieraksts
date: Jun. 7., 2019 - 01:21 pm
#

tripadvisor vispār ir diezgan labi apraksti par katru tūri. jau gadiem domāju braukt, un nevarēju iedomāties, ka uzradīsies tāds seriāls, kura dēļ tur būs tūristu straumes. tagad domāju kā caur paziņām Kijevā dabūt kaut kādu pusoficiālu privāto tūri, jo atrodoties barā ar ārzemniekiem, īpašu pamestības atmosfēru nenoķersi.

bija labs apraksts post-apo.lv, bet nezinu, kur tagad palicis forums.

te viens apraksts krieviski, ar bildēm: https://www.facebook.com/pg/bricks.lv/photos/?tab=album&album_id=1775593745988355

Atbildēt