ieraksti iesaistītie iearhivētie par Iepriekšējais Iepriekšējais
Members
_re_
[info]_re_
Add to Memories
Tell A Friend
atsaucoties jau uz lentā atsaucītā alefa puksta komentāriem, es mūžā kopā neesmu runājusi tik daudz krieviski kā pēdējā pusgada laikā pie pāris celtniecības objektiem strādājot. un tur ir gan pa ruski ņemožna, gan pēc situācijām un acīm redzams, ka saprot, bet ne pušplēstu zilbi latviski, gan sirms saša no zilupes, kas atzīst jau kopš skolas laikiem nespēju apgūt un saprast šo priekšmetu, nekas, es viņam purvs, slieksnis un grīdlīstes, viņš man peregorodka, rakovina, nasos i šurupi. ir, kas piedāvā latviski, lai arī daži vārdi piemirstas un locījumi lokās nedaudz. rezultātā es neesmu daudz labāk apguvusi prasmi, jau skolā man līdz teicamnieces laimei bija 4 krievu valodā un fizkultūrā, brīžiem runas vidū iestājas noslaucīta tāfele vai četru mēģinājumu disleksija uz vienu zilbi, lai arī vēlāk, pie sevis viss atšķetinās un izritinās raiti. rezultātā esmu gatava pāriet uz krievu valodu pie pirmā teikuma, jo tāpat nav jēgas. savulaik esmu spītīgi turējusies savos ierakumos pat kantorī atbildot uz zvanu, kā sarunas izmisumā izrādījās, ar galveno, maskavas klientu.
es kožu sev mēlē un mēģinu noturēties pie latviskā pie iespējas, bet arī pārsteigti vēroju šo paralēlo sabiedrību. kaut gan, jau šobrīd darba vidē ienāk par mani 10 gadus jaunāki cilvēki, kas nespēj krieviski necik. drīz būs interesanti novērot saskarsmi viņu, viņu krievu vienaudžu, kā arī viņu un pirmajā rindkopā aprakstīto starpā.
tad vēl izlasīju bogeni, kas liek domāt no trešā punkta par šo, bet to citdien, man apnika formulēties, jūs tāpat ar mani nopietni nerunājat.
chaj
[info]chaj
Add to Memories
Tell A Friend
begemots
[info]begemots
Add to Memories
Tell A Friend
Sekundārie elementi
phz
[info]phz
Add to Memories
Tell A Friend
Ko darīt ar negaidīti uzradušos 15" ThinkPad T60?
Protams, ka ielikt šaurekrāna T61 pamatplati, lai būtu 64 bitu procesors, 8 GiB atmiņas atbalsts un SATA II, T500 radiatoru + ventilatoru, lai būtu vēsāk un klusāk, SSD, lai būtu ātrāk, otru SSD optiskās atvilktnes vietā, lai būtu vairāk, un, pats galvenais, 1600x1200 IPS ekrānu, lai būtu skaistāk.

T.i., jauki, ka arī datōru jomā ir klasika, ko neceļas roka mest ārā, bet gan uzšķūnēt līdz mūsdienu līmenim kā tādu Kārli - šosejas spoku.

Tags:

rasbainieks
[info]rasbainieks
Add to Memories
Tell A Friend
reizi miļōns gados nobraucām uz tallinu (ja precīzi, es reizi desmit, kicīšs reizi divdesmit piecos)
tur ir tik brīnišķīgs hipsteru kvartāls telliskivi, atliek tikai skaudībā noelsties – tāds vefa un andrejsalas hibrīds, tikai funkcionējošs un ar prastu ģentrifikāciju neuzmests (taču dārgs, bet, kā jau usne savulaik teica, hipsteriem ir gaume UN nauda)
un ļoti, ļoti apmeklēts, f-hoonē galdiņu dabūt pēc diviem brīvdienā jau ir nereāli, un jebkurā no terasēm un āra kafenēm (un to tur netrūkst) pēcpusdienā vēl varbūt ir kādas brīvas vietas, bet vakarā jau adatai nav kur nokrist
tā kā negribējās uzprasīties paziņām uz naktsmājām (bet draugi visi ir tartu), nobukojām apmēram pilsētā pēdējo jēdzīgo airbnb, kurš izrādījās kolosāls atradums
kicīšs gan teica, ka saimnieks izskatās pēc serial killera, un izrādījās, ka dzīvo viņš arī tāpat – studio jaunajā projektā, pilnīgi sterils, virtuve pilnībā balta, ieskaitot arī indukcijas virsmu un ūdenskrānu, mēbeles precīzi divas, gulta (viltīgā nišā ieslēpta) un dīvāns, neviena krēsla vai galda, skapī trīs krekli (un tā ir viņa pamatdzīvesvieta), pie sienas viena liela pelēka glezna, nu tāds androīda štābiņš, kur apsēsties un gaidīt, kad varēs no rīta atkal iet ārā un izlikties par cilvēku
bet ērts un patīkams, un desmit minūšu gājienā uz vienu pusi ir telliskivi un uz otru tikpat – toompea (mēs gan vecpilsētā vispār ne soli nespērām, hipsteru rajons paņēma visu laiku un uzmanību)
starp citu, hipsteru rajonā bija patīkami, ka latviešu produkti un dizains ir cieņā – veloveikalā prominentā vietā ērenpreisi, craft beers krogā ir valmiermuiža (kuru cilvēki arī dzer), un apkārt staigā cilvēki one wolf krekliņos
apmeklējuma iemesls, jūs uzminējāt, bija festivāls
tāds maziņš, bet negants – ar zviedru joy division vai tomēr drīzāk new order viagra boys, maniem mīļajiem les attitudes spectrales no rīgas, japānieti kirilolu ar pilnīgi pārpasaulīgu rīkli, un st. cheatersburg, kurus jūs redzēsiet labādabā, bet, ja jūs jautājat man, nav vērts, tāds pops, kurš vismaz izskatās smieklīgi, tāda kapela "linards un andrejsalas zēni"
viss, atskaitot pēdējos, bija katrs savā veidā no-bullshit, gluži kā festivāla organizators – tumšādains brits, kurš jau gadus desmit vismaz dzīvo tallinā un rīko pasākumus tikai un vienīgi ar muzonu, kas viņu interesē, jūs varbūt viņu atceraties no tās reizes, kad magik markers bija rīgā
mājupceļā izmantojām arī tallinas plašās šopinga iespējas, piestājot pie veikala, kurš rīgā aizvērās, bet tallinā joprojām ir dzīvs un spārdīgs, un tur var dabūt smaržas ar sirsnīgo nosaukumu death and decay – ja jūs jūtat, ka kaut kur kāds smaržo pēc satrūdējušām maijpuķītēm, tā esmu es (kad atcerēšos nāvi un iznīcību ne tikai nolikt plauktiņā, bet arī uzpilināt uz sevis, jo vispār biju pārstājusi lietot smaržas, viņas visas nelāgi ož)
alefs
[info]alefs
Add to Memories
Tell A Friend
“Prapusķiķe invaļida,” paziņoja kāda sieviete, kas pie kases nostājās starp mani un rajona jaunekli pirms manis, un uz kases lentas mēģināja novietot alus bundžu.

Rajona jauneklis krieviski paskaidroja, ka šitas jau ir bezkaunīgi un ņeprojģot, un rindas gals ir tur, tālāk. Viņam piebiedrojās latviešu sieviņa, kas stāvēja aiz rajona jaunekļa, un sacīja, ka “jesļi bi u ņej maizes kukulītis bilo”, tad vēl varētu saprast, bet šādi par traku. “Pareizi,” ar vieglu akcentu latviski sacīja rajona jauneklis, “bez tā alus viņa badā nenomirs”. Latviešu sieviņa gan piebilda, ka ko gan viņa saprotot, jo “pasaule tak mūsdienās kājām gaisā apgriezusies”.

Kad pārdevēja sāka spurgt, es tā arī nesapratu, vai tas bija par šo etnolingvistisko saskaņu un vienotību zem sociālā taisnīguma karogiem vai arī par saldējuma kaudzi, kuru pa to laiku biju sakrāvis uz kases lentas.

Tags:

samantta
[info]samantta
Add to Memories
Tell A Friend
Nav ko vienai pašai svētdienas vakarā skatīties romantiskas sirdi plosošas filmas (Me Before You). Tagad sēžu darbā ar nopampušu seju no visas tās raudāšanas.
Fakts, Emilia Clarke vienmēr būs mana girl crush.

Mūzika: x ambassadors - unsteady

ripp
[info]ripp
Add to Memories
Tell A Friend
Tomēr būs jāpērk spiediena mērītājs, eh. Bet nu ko lai dara.

Cita starpā, ir jauki, ja draugi rīko ballītes tavā pagalmā. Nekas diži nav jādara, nekur nav jāiet, viss un visi atnāk pie tevis un tu, kad gribi, vari aiziet pagulēt. Un tad atkal iet patusēt, ja gribās. Ļoti jauki, jā :)
yeux_glauques
[info]yeux_glauques
Add to Memories
Tell A Friend
#daily discovery
divedivedive "festivāls" - huiņa, tanī skaitā arī huiņa no latvijas.

kalamaaja ir mīlīga, toties, un igauņu craft alus - labs.
yeux_glauques
[info]yeux_glauques
Add to Memories
Tell A Friend
#daily dromomania
bär linn

taani linn

and farther north i will go, crossing the waters.

Garastāvoklis:: back to the root directory

profile
Piezīmes tulkošanas procesā
User: [info]iztulko
Name: Piezīmes tulkošanas procesā
arhīvs
Back Jūlijs 2016
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
saites