Humānisms |
[Nov. 9th, 2024|12:39 am] |
Par tiem komentāriem aizdomājos.
Sievietes meditāciju centrā -
ļoti konservatīvas, visas staigā svārkos un kleitās, gandrīz visām vismaz 2 bērni, veģetārietes meditē vismaz 2x dienā nodarbojas ar radošām lietām - rada zeķes, gleznas, jostas, cimdus, sveces u.c. stāv un krīt par saviem vīriem, kamēr tie ir uzticīgi un mīloši visām garīgās vērtības ir svarīgākas par materiālajām visas cenšas sevī izskaust čūskas dabu, intrigantes, skandālistes, tenku vāceles un citas dabas visas mācās būt labākas mātes/sievas/māsas/draudzenes, mācās no sirds atvainoties, beigt skaust citas sievietes cilvēkus uztver kā cilvēkus, netur citas sievietes vai vīriešus aizdomās par kaut ko uztver dzīvi kā skolu, kurā jāmācās no savām kļūdām katru dienu
Un tādas mums ir 70+ dāmas.
Septiņdesmit vismaz, nevis dažas.
Ir skaidrs, ka salīdzinot ar "parasto" sievieti, šādi uzskati ir netradicionāli. Ja nu vienīgi laukos ir vēl Latvijā ļoti konservatīvas sievietes.
Tāpēc es saprotu, ka mērīt citas sievietes ārpus meditāciju centra pēc šādas mērauklas, ir neloģiski.
Jā, es to saprotu.
Taču piemērs ar E. parādīja, ka arī sieviete no malas, kura vienkārši grib labāku dzīvi sev un bērnam, un kuras konservatīvisms nāca no tā, ka viņa bija diezgan stingra kristiete, var iekļauties šādos rāmjos.
*** Sākt valkāt vilnas svārkus rudenī un beigt ēst gaļu ir izdarāms. Pa 1.5 gadu radoša viņa laikam vēl nav kļuvusi. Neesmu arī dzirdējis, ka būtu sākusi aizstāvēt vīriešus. Iemācīties meditēt dažu mēnešu laikā var.
Taču viņa redz, ka šāds dzīvesveids, kopā ar ļoti daudz praktiskām zināšanām, var nodrošināt labāku dzīvi sev un bērnam, pat ja ir jāmācās uzņemties atbildība par savu dzīvi. Jāmācās ar citām sievietēm nevis konkurēt, bet sadarboties.
Mēs nesolām paradīzi kā kristieši. Mēs solām, ka, ja strādāsi ar sevi - meditējot, skaitot mantras, ejot pie dziedniekiem, ejot uz psihoterapiju, piedodot sev un visiem, uzņemoties par VISU, VISU atbildību savā dzīvē, tad Tu jutīsi, ka Tev ir vara pār savu likteni, un Tu esi nevis apstākļu verdzene, bet apstākļus Tu veido pati.
Un šī nav reklāma. Šis ir stāsts, ka ar cītīgu darbu var izmainīt savu dzīvi. Lai sakārtotu pasauli, ir jāsakārto viens cilvēks, un tas esi Tu. |
|
|