Neprātīgā saprāta balss -
[Jaunākais][Arhivētais][Draugi][Par sevi]
10:03
[Link] | Varētu parunāt par Bruknu un Mediņu, jo ir bijusi personīga saskare ar viņu, tomēr to nedarīšu. Reiz jau šeit esmu izteicies par šo tēmu.
Visvairāk šajā lietā kaitina mediju attieksme. Vēl nesen visi Mediņu apbrīnoja, intervēja, lika uz glancētu žurnālu vākiem, viņa skarbos izteikumus citēja un izplatīja. Un tad pēkšņi, vienā dienā, attieksme izmainās par 180 grādiem. Turklāt visiem reizē. Viņš ir kļuvis par sektantu, mazgadīgo paverdzinātāju, rupekli un visa ļaunuma sakni. Kaut kā zūd ticība neatkarīgai žurnālistikai. Vai tiešām bērnu tiesības ir kļuvušas par tādu tabu tēmu kuru pārkāpjot visi žurnālisti momentā zaudē jebkādu loģisku spriestspēju un metas linča tiešā? Pat ja paši pirms brīža ir aprakstījuši Mediņa paveikto un apbrīnojuši viņa skarbos izteikumus.
Tags: eksistenciālisms
|
|
|
Nu bet, ja pirms tam nebija nekāda info, ka tur varbūt nenotiek viss lieliski, kādēļ gan žurnālistiem neslavēt un nelikt uz vākiem tādu nesavtīgā labdara piemēru? Nedomāju, ka te var runāt par kaut kādu divkosību vai tml., manuprāt, loģiska reakcija uz jaunu info.
Manās grāmatās tāda "žurnālistika" pielīdzinās baumošanai.
Un tā, protams, nav tikai šī gadījuma problēma.
Nu a ko - neetiski ziņot par VBTAI pārbaudēm un pārējo, ja vienreiz pirms pāris gadiem biji uz koncertu un aprakstīji skaisto franču dārzu?
Neētiski ir taisīt sensācijas klikšķu dēļ. Tu pati tikko uzrakstīji depešu par predatory journals. Mēdiji (sic) ir vēl sliktāki par tiem.
Par sensacionalitāti piekrītu, tā ir interneta laikmeta mediju problēma. Bet tam jau nav sakara ar to, ka agrāk rakstīja par Bruknu labas lietas.
Tā nav problēma, tā ir PROBLĒMA, kura vismaz man atņem jebkuru vēlmi ticēt jebkam tur rakstītajam, izņemot reizes, kad tīšām meklēju dzeltenu informāciju.
Un pastarpināti rodas arī viedoklis par cilvēkiem, kuri atsaucas uz šiem medijiem kā uz patiesības avotu.
Nē, nu es gan nekad neuztveru ātrās ziņas no sērijas "šorīt tikos un tikos notikums notika tāds" kā pētnieciskās žurnalistikas paraugu, bet nu labi, PROBLĒMA.
Jā, es neprotu atšķirt mediju rakstīto no LETA ziņu lentes retranslācijas.
Atklājās jauni fakti un viņi arī pamainīja secinājumus, parasta lieta
Viena šņukura biasēta liecība - fakti. lol
Nuja.
Fakti: ko pats mediņš saka.
Var formulēt arī ``Viena šņukura biasēta liecība`` :D
Vai izmeklēšana jau ir pabeigta? Ja nē, tad ir vieni vārdi pret citiem vārdiem.
Nē nav, pašreiz ir tikai redzamā evidence skatīsies kas būs vēlāk.
Labo reputāciju taču zaudēt ļoti viegli, it īpaši, ja ir aizdomas par pāridarījumu neaizsargātajiem – bērniem vai dzīvniekiem. Jā, protams, tas neizskatās labi tādā ziņā, ka sliktās ziņas it kā nodzēš iepriekšējās labās ziņas, bet tā tie mediji darbojas.
Jā, tieši tā viņi darbojas. Mēdiji (sic) neveic pilnīgi nekādu izmeklēšanu vai objektīvu lietas apskatu, bet raksta šokējošas lietas – labas vai sliktas, nav svarīgi – par kurām dabū vairāk klikšķu, reklāmu, auditorijas un naudas.
Mediju naratīvs ir kā upe, kuras ūdens tecējuma virzienu, kad tas ir ieņemts, nevar tik viegli izmainīt. Tad vēl arī tas, ka ziņu žurnālistika ir safokusēta uz "šeit un tagad" - tāpēc tur ļoti reti kad būs iespējams plašāks konteksts un atmiņa par to, kas bija rakstīts pirms gadiem. Nu un visbeidzot slavenais "three makes a tiger" princips. |
|