< back | 0 - 20 |  
black_data [userpic]
by black_data ([info]black_data)
at January 29th, 2023 (07:23 pm)

Viss kas notika Matīsa ielā, tagad ir tikai vēsture. Nav tā, ka ar to vietu nesaistās labas atmiņas, piemēram, ķieģeļu sienas un gaismiņas. Bet tomēr pamatā tas bija simbols ļoti sarežģītai situācijai. Nu man vairs nav atslēgu, un ceļa tur atpakaļ. Parīt būs apkure, un visa uzmanība tiks jaunajai dzīves telpai.

 Stiller Ozean [userpic]
by Stiller Ozean ([info]klusais_okeans)
at January 29th, 2023 (06:14 pm)

Jau kādu laiku māksla mani nespēj aizraut un likās, ka esmu notrulinājusies uz visiem laikiem, bet Nenas Goldinas retrospektīva bija izcila, lai gan neko daudz no tās negaidījām, tikai labas mākslinieces darbus labā ekspozīcijā. Ar biedreni izgājām no izstādes tādas apskaidrotas un apstulbušas vienlaikus, un tas nebija tas banālais dzīves patiesuma aizkustinājums, drīzāk dziļa cilvēkmīlestības un vienotības sajūta caur Goldinas lieliski izgaismotajiem dzīves apjukuma un maiguma cikliem, mūžīgo mētāšanos tajā nospriegotajā trauslumā, kas mūs visus neizbēgami un (ikdienā nemanāmi) vieno. Priecājos, ka vēl spēju kaut ko tādu atrast arī mākslā, turklāt tieši tās nobružājumos.

Viss pēc tam skatītais likās pliekans un tukšs, un efekts diemžēl vēl nav pārgājis, tādēļ šodienas trīs stundas pārspīlētas bļaustīšanās un kliegšanas Dailes "Brandā" šķita sevišķi mokošas.

f [userpic]
by f ([info]f)
at January 29th, 2023 (10:53 am)

another love - tom odell, šis gan ir zwette edit.
skan galvā bez apstājas jau kuro nedēļu, tik ne dēļ vārdiem, nē, nē, bet dēļ visa kopīgā skanējuma.

nenopietns cilvēks [userpic]
telpiskā pilsēta
by nenopietns cilvēks ([info]pzrk)
at January 28th, 2023 (07:51 pm)
Tags:

Viens no šejienes dzīves aspektiem, kuru bija grūti aptvert (nepretendēju, ka tagad būtu pilnībā to aptvēris, bet ir uzlabojumi) – to, ka pilsētvide ir telpiska ne tikai divās dimensijās, bet (vismaz?) trijās. Pirmkārt, dažādi līmeņi – ja pārvietojos pa “augšpilsētu”, apmēram uztveru ielu tīklu un orientējos, bet lejā pie upes, ņemot vērā tās līkumus un to, ka savienojumi ar augšpilsētu ir relatīvi maz (stāvo klinšu dēļ), tik pēc ilgiem orientēšanās centieniem (piem., skaidrīšanu* šurp-turp gar upi) pamazām esmu apguvis, kas un kur ir kas. Otrkārt, vēl arī viņi šeit ir pamanījušies apgūt pazemi. Metro gluži viņiem te nav, pārāk maz iedzīvotāju, bet stāvvietu problēmu viņi te risina ar masīvām daudzstāvu garāžām (centrā), kas ir pilnībā pazemē. Šķiet, nevienai no tām neesmu aizbraucis līdz zemākajiem stāviem, bet parasti norādes uz kādiem -4 .. -5 stāviem ira. Plus vēl ar tādām attāli novietotām iebrauktuvēm. Nesen runāju ar dažiem “vietējiem”, kuri te jau daudz gadu dzīvo un kuri arī šo nebija nemaz apguvuši (un nebija atraduši, kā tur iekļūt). Centrā ir viens tāds laukums, kur agrākos laikos bija autobusu drūzma, tagad tas joprojām ir sab.trans. mezgls, bet uz tā ir patīkama paskata celtnes, pazemē -1 pārtikas veikals un tālāk -2 un vēl kādus 3-4 stāvus zemāk – autostāvvietas.

* Nu, ok, pārrakstījos, bet smieklīgi sanāca, gribēju rakstīt “skraidīšanu”.

porcelāna lellīte [userpic]
by porcelāna lellīte ([info]neraate)
at January 28th, 2023 (05:13 pm)

Kā uztaisīt garšīgu maizes zupu?
Receptes studijā!

porcelāna lellīte [userpic]
by porcelāna lellīte ([info]neraate)
at January 27th, 2023 (11:55 pm)

Ļoti gribas kādu zupu, bet pēdējoreiz frikadeļu, kas bija debešķīgi garšīga ar vīru ēdām divatā visu lielo katlu. Uzskrēja virsū raksts ar receptēm un tagad gribu gan griķu sēņu zupu gan atkal frikadeļu gan grūbu ar marinētiem gurķiem (kopš skolas laikiem nav ēsta) gan rasoļņiku gan soļanku gan piena dārzeņu zupu
Un virteņus, kuru recepti arī turpat izvilkuši no aizmirstības. /Bet neko tādu nevar, jānomoka tā iesprūdusī makaronu piena zupa/

https://receptes.tvnet.lv/7318037/nedela-lidz-algai-14-letas-un-garsigas-latviesu-virtuves-zupas?_ga=2.62804460.1552403707.1673620294-496811581.1662832059

nenopietns cilvēks [userpic]
Ko es šodien nopirku?
by nenopietns cilvēks ([info]pzrk)
at January 27th, 2023 (09:45 pm)
Tags:

Tādu gandrīz kafijas galda grāmatu par tēmu “Histoires de cartes” ar apakšvirsrakstu (vai lielo virsrakstu) "Map Stories" (vispār grāmata franču valodā, lai gan uz vāka daudz lielākiem burtiem ir virsraksts angļu valodā, dīvaini, bet nu katram savs). Bet ļoti simpātiska grāmata, atmodināju sevī paslēpto ģeogrāfu (kurš tā arī līdz ģeogrāfijas studijām netika).

Ja vārdnīcu plaukti mani joprojām uzrunā, tad no kaut kādiem laikiem, kad naudas vispār nebija, iegājies paradums pacilāt veikalā vārdnīcas un nolikt atpakaļ. Jo īsti jau nevajag, visas vārdnīcas pamatā ir elektroniskas. Bet joprojām patīk un savu vārdnīcu kolekciju arī atvilku uz šejieni (un arī turpinu papildināt).

Bet tas mans tūlītējais lēmums... tai pašā mirklī, kā ieraudzīju "karšu stāstus" ([vēstures] stāstus kartēs), tā uzreiz sākās pārdomas, ka varbūt man to vārdnīcu arī tik ļoti nevajag. Vārdnīcas pirkšanas vietā gan metos tirdīt pārdevēju, lai iesaka kādu literatūru vieglajā valodā (grāmatu vieglajā [franču] valodā par Arsēnu Lupēnu jau dabūju, bet vēl neesmu pieķēries), tad nu dabūju arī kādu citu grāmateli ar 13 stāstiem – nevienu autoru gan neatpazinu, bet tagad esmu apmierināts ar sevi, atliek tikai lasīt.

Pieturzīmju Piebilde: piedodiet, pārmērīgi pārpildīju pasāžu pavisam pilnu pieturzīmēm.

judging the mice [userpic]
by judging the mice ([info]rasbainieks)
at January 27th, 2023 (09:01 pm)

biju cibas arhīvos, atradu, ko meklēju, un atradu arī kaut ko vēl labāku
http://klab.lv/users/rasbainieks/1867919.html

black_data [userpic]
by black_data ([info]black_data)
at January 27th, 2023 (07:52 pm)
Tags:

Ja nu ko viss šis man ir iemācījis, ir neteikt "hop!", bet ja man apkuri tiešām beidzot pieslēgst tad, kad ir solīts, es reāli sākšu apdzīvot jaunās telpas 1. februārī. Simboliskie datumi and all.

f [userpic]
by f ([info]f)
at January 27th, 2023 (03:40 pm)

Kopumā mans pirmais brauciens ar sabiedrisko, izmantojot jauno rīgas satiksmes biļešu sistēmu, ir apmierinošs. Ar vienu 90 min biļeti izbraucu visu, ko man vajadzēja turp un atpakaļ. Iepriekš būtu vajadzējis divas biļetes. Nice.

by helmsdeep ([info]helmsdeep)
at January 27th, 2023 (03:13 pm)

maharadža no kāsviežastānas, bagātākais cilvēks pasaulē

vilibaldis [userpic]
by vilibaldis ([info]vilibaldis)
at January 27th, 2023 (12:25 pm)

Hmm, diezgan muļķīga sajūta. Atceros, ka vakar kaut kas mani ļoti iepriecināja, bet nekādi nevaru atcerēties, kas tas bija...

Božena Chodunska [userpic]
by Božena Chodunska ([info]bozena)
at January 26th, 2023 (11:16 pm)

Visu mūžu lasīju, ka “pastinaks šitā un pastinaks tā”. Nu man likās, ka pastinaks ir kaut kāds kaucmindiešu zelta standarts. Un, kad nu es nopērku pastinaku un piegriežu tā dūšīgi pie buljona, viņš vārot sāk smirdēt tā ka pēc kuiļa.

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]
by Krāšņais Kurvjziedis ([info]krii)
at January 26th, 2023 (10:26 pm)

Dedlaiii-īiii-nu naaav, dedlaiiiīni neēeēeksistēeeeeeēeeeeēēē...

black_data [userpic]
by black_data ([info]black_data)
at January 26th, 2023 (05:06 pm)

Šodien dzirdēju teoriju, ka pain of rejection (pat nemēģināšu latviskot) ir tāds pats evolūcijas produkts kā fiziskas sāpes. Tas, savukārt, rada visādas citādas pārdomas par bezmērķīgām ciešanām, un nekā nedarīšanu ar to. Neesmu gan iedziļinājies šinī jautājumā, tāpēc nojaušu, ka būtu kaitnieciski šo visu pārāk vienkāršot. Pieņemu, ka daudzos gadījumos ir cilvēki, kuriem drīzāk ir jādīlo ar savām nesamērojamām reakcijām, nevis jāmeklē fundamentālas problēmas savā dzīvē. Bet tomēr ir kaut kas interesants idejā, ka ar savām sāpēm, ko rada sociālā dzīve (vai tās trūkums), ir jādīlo apmēram tāpat kā ar lauztu kāju - jādara kaut kādas konkrētas lietas, lai to dziedētu. Nekad par to nebiju aizdomājies šādā veidā. Vai jebkurā citā, ja godīgi.

zazis [userpic]
by zazis ([info]zazis)
at January 26th, 2023 (04:23 pm)

Sen atpakaļ kāds cibiņš, kurš nu jau gadiem kā veiksmīgi pametis cibu, centās man ieskaidrot, ka viņam esot labāka reakcija kā sunim. Toreiz padomāju nu mazums, man tikai gļučī, ka suns ir krietni ātrāks par cilvēku un mazums konkrētajam cibiņam ir kāda īpaši laba reakcija. Šodien izdomāju apjautāties internetiem. Interneti man saka " for example, a study has shown that dogs can react to visual stimuli in as little as 13 milliseconds, while the average human reaction time is around 150 milliseconds." 13 pret 150. Vot. vot, kaut kā tā arī man likās. Tiešām nezinu kā var iedomāties pretējo.

porcelāna lellīte [userpic]
by porcelāna lellīte ([info]neraate)
at January 26th, 2023 (03:34 pm)

izgulējos, aizvedu uz b/d, nomazgāju traukus, uztaisīju divu dažādu medikamentu inhalācijas, pierakstījos uz MRI, pārcēlu pierakstu uz datumu pirms nosūtījums paliek vecs, sarakstīju datumus plānotājos ar visiem citiem izrietošajiem datumiem un darbiņiem, paēdu pusdienas, pabaroju bērnu, iemērcu žaketi, izmazgāju veļu, sazvanīju skolotāju, aizgāju samainīt veco matemātikas grāmatu pret jaunu, uzzināju, kas jāmājmāca (reizrēķins, dzijas vīriņš un bumbulis), uztaisīju inhalāciju, piezvanīju uz bd, noskaidroju kas ar zīmēm, sacerēju e-pastu ārstam lai pieraksta, iemērcu priekšautus, tūlīt izkāršu šo veļu un ielikšu nākamo un man jau sāk raustīties plakstiņš un liekas, ka kaut kas svarīgs piemirsts vai kaut ko kavēju

porcelāna lellīte [userpic]
by porcelāna lellīte ([info]neraate)
at January 26th, 2023 (09:27 am)

porcelāna feja bija man devīga un tā nu žāvētājā stāv desmit salātu? maizes? un viens deserta šķīvis visi RPR, balti ar zelta svītriņām, tieši tādi kā gribēju, tagad svētkos visiem būs vienādi šķīvīši un laicīgi jo divi mīļie ikdienas jau rāda, ka tūlīt beigsies. it kā sīkums, bet priecīgi un Getliņos arī vieta ietaupīsies

nenopietns cilvēks [userpic]
ja kas, es biju godīgi un pareizi noparkojies
by nenopietns cilvēks ([info]pzrk)
at January 25th, 2023 (11:18 pm)
Tags:

Tai rajonā, kur mums notiek kora mēģinājums, šodien bija kaut kāds... sazin kas. Nezināmu iemeslu dēļ visas stāvvietas pilnas, vietu nav. Kāds jau kora čatā brīdināja, ka jābrauc meklēt citu stāvvietu, bet nu, kā nu kurais to uztvēra. Es aizbraucu, vietu tiešām nav, braucu uz citurieni un gāju uz mēģinājumu ar kājām (no citurienes). Grūti izstāstīt deviņās minūtēs, bet tas tāds dzīvojamais rajons, kur nav caurbraukšanas ielu. 15 min pēc mēģinājuma sākuma ienāk kāda koriste ar ziņu, ka ārā policija liekot sodus* – trešdaļa kora metas ārā pārparkoties. Vēl 15 min vēlāk aiz mums paveras durvis, un tajās parādās 3 policisti, kuri sāk stāstīt, kas nu tagad būs (evakuatoru ieskaitot). Tā arī nesapratām, kas bija iemesls, kāpēc tur viss pēkšņi bija pilns ar mašīnām, un policija ieradās, jo laikam jau tie bija kādi vietējie iedzīvotāji, kas ar situāciju bija neapmierināti. Es tik varētu iedomāties, ka tur varētu būt bijis kāds pasākums, bet turpat blakus ir liels iepirkšanās centrs ar milzīgu pazemes autostāvvietu vismaz trīs stāvos zem zemes (šķiet, neesmu nekad braucis zemāk par -3). Tur augstākajos stāvos reizēm trūkst vietas, bet vienmēr kaut ko var atrast zemāk. Varbūt viņi braukuši uz netālu esošo ekspo centru – kas nez varētu būt bijusi meses tēma, lai būtu sapulcināts tik liels daudzums ar tādiem, kas negrib maksāt par iepirkšanās centra stāvvietu (bet tur tāpat 3 h bez maksas). Vārdsakot, mistika.

* Piezīme Pēcāk (P.P.): sodus par parkošanos ārpus marķētām stāvvietām – tajā dzīvojamā rajonā pie iebraukšanas ir zīme, ka parkoties atļauts tikai marķētās stāvvietās. Laikam ir bijis precedents.

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]
by Krāšņais Kurvjziedis ([info]krii)
at January 26th, 2023 (12:12 am)

Es tā pieņemu, ka visi visur ir pajokojuši par to, ka Zelenksis ir "jagodka opjatj" - tikai mani soctīkļu burbuļi pamazām pārtop par sakoptāku vidi, tāpēc es to neredzu.

< back | 0 - 20 |