Snorke ([info]snorke) rakstīja,
@ 2023-03-24 18:38:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
veeru valjaa statistiku ar drosu dziveszinu, ka bus vel samazinajies, bet ups atkal augsaa
inficeetie +5249 (vakar bija zem 5), mirusie +743 (vakar bija 601) - un btw tas ir vienaa dienaa puse Titanica'

man raksta Kjina - kaadi mani plani, kad domaju braukt (man ir projekts uzvinnets pie viniem un butu japlano tagad) ? jaa, kur es varu braukt, es uz ielas nevaruz iziet un kad varesu


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2020-03-25 13:29 (saite)
Vajag. Var apmācīt brīvprātīgos palīdzības sniedzējus pāris nedēļu laikā.

Šeit ir tas, ka mēs uzskatām medicīnu par tādu kā svēto govi vai mistiku, kuru ir spējīgi praktizēt tikai izredzētie. Jā, ārstam ir jābūt ļoti vispusīgam, pieredzējušam un zinošam. To ne katrs var. Bet atsevišķas funkcijas var viegli apgūt arī citi. Man iemācīja veikt gripas vakcīnas vienas dienas laikā. To var iemācīties faktiski jebkurš. Ja būtu kāda pandēmija, kuras dēļ mums vajadzētu visus steidzami vakcinēt, un ārsti ar to netiktu galā, tad pietiktu ar nedēļu, lai visu noorganizētu – apzinātu brīvprātīgos, tos apmācītu, piegādātu vakcīnas un sarindotu cilvēkus vakcīnas saņemšanai.

Paliatīvā aprūpe jau nenotiek vienpersoniski. Ir ārsts, kas izlemj, bet zāles jau var parakstīt medmāsa. Un pārējo var veikt kāds radinieks. Ja trūkst apmācītāju, tad mūsdienās ir pilns ar youtube materiāliem. Pāris nedēļas vajadzētu, lai tam sagatavotos, bet nu jau ir pagājis mēnesis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]neraate
2020-03-25 14:00 (saite)
Neaizmirsīsim tomēr, ka medicīnai vismaz tikpat svarīga kā zināšanas un prasmes ir arī ētika un tur pāris nedēļu kursi neko nedos, ja tas cilvēkam jau nav iekšā.
Par pēdējo rindkopu tev interesants teorētisks skatījums, ja nu gadījumā gribi palasīt kā tas dzīvē izpaužas, ieguglē rakstu un video sēriju Izmisuma zonā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]snorke
2020-03-25 14:16 (saite)
nu bet vajadzigi arsti, medmasas un kopeji 100iem cilveku (papildus parastajam limenim) kur vini radisies ? mums raksta, ka veza paliativie slimnieki ir novartaa un neviens pie viniem nenaak, jo jaudas ir cik ir

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-03-26 07:42 (saite)
Kad mans tēvocis mira no vēža, viņa aprūpi uzņēmās mana brāļa sieva. Medmāsa atnāca tikai ik pa reizei ievadīt i.v. šķīdumu.

Ikviens to var uzņemties, tā nav augstākā matemātika. Tur ir vajadzīga empātija.

Vēl no tā wiki raksta:

In 2015 and 2010, the UK ranked highest globally in a study of end-of-life care. The 2015 study said "Its ranking is due to comprehensive national policies, the extensive integration of palliative care into the National Health Service, a strong hospice movement, and deep community engagement on the issue."

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?