Sat, Feb. 13th, 2016, 12:13 am
otrais šī gada ieraksts

Oh wow, 7 gadus pēc iepriekšējās versijas iznākšanas ir iznākusi jauna Semagic versija!

Ķeriet bulciņas, kamēr svaigas!*

* Viena no manām kliedētajām atmiņām no padomju laikiem ir tāda, ka maiznīcā pie manas skolas visvienkāršākās bulciņas maksāja 6 kapeikas. Es tolaik gāju 1. klasē un mums skolā bija pionieru vadītājs, kurš šobrīd ir kāda nopietna LV plašsaziņas līdzekļa galvenais redaktors un amatu apvienošanas kārtībā arī cibiņš, haha.

Sat, Feb. 13th, 2016, 12:28 am
[info]kautskis

You people disgust me. Pagātne ir gaŗlaicīga; kuŗu gan piš tas, cik tieši agrāk maksāja būlciņas?! Vai es kaut ko laižu gaŗām, tajās trejās kapeikās ir baigais stāsts?

Jauni cilvēki, bet jau pensionārus tēlo.

Sat, Feb. 13th, 2016, 12:31 am
[info]simamura

Nedirsies. Tagad tam, protams, nav nozīmes, tāpat kā visam instagramam,bet pēc gadiem desmit tas jau būs avots. Tāpat kā ciba pirmsdemences ērā.

Sat, Feb. 13th, 2016, 12:34 am
[info]pzrk

Nevarēšu ielinkot precīzu laiku, bet re ku, pirms 22 gadiem ielas šķērsošana nepareizā vietā varēja maksāt 25 santīmus un cilvēkiem nebija tādas naudas, vari iedomāties?
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/10.02.2016-zebra.id65605/

Sat, Feb. 13th, 2016, 12:37 am
[info]kautskis

Jā, tāpēc mums ir patēriņa cenu indekss, kas sniedz aptuvenu, tomēr lietojamu priekšstatu par to, cik agrāk bija vērti tik un tik santīmi.

Sat, Feb. 13th, 2016, 12:38 am
[info]pzrk

Sk. apmēram 9:00 tai video.

Sat, Feb. 13th, 2016, 01:01 am
[info]pzrk

Skatoties komentāru laika atzīmēs, secinu, ka kādu pusstundu par to esmu domājis. Laikam jau darba bekgraunds maina skatījumu, visi tie patēriņa cenu indeksi, bet es uz to skatos bez profesionāla piesitiena – es atceros, ka tad, kad sāku piestaigāt uz veikalu pēc alus ar klasesbiedriem, tad pilzenieks maksāja 27 santīmus, es atceros, ka man ap to laiku bija kabatasnauda 50 santīmi un, ka vēl nopirka lētās cigaretes, tur nekas no tā daudz pāri nepalika, bet šis tas iekrājās. Atceros, ka dažus gadus vēlāk man vecāki reizēm iedeva 5 Ls, kad devos nedēļas nogalē tusēt, un ar to pietika. Reversā hronoloģiskā secībā atceros, ka 1990.-to gadu sākumā, iepretī manu vecāku mājām bija kiosks/pārtikas veikals, un tur kādi "biezie" jaunieši iepirkās par 5 Ls jeb 500 repšikiem un tas bija tā, wow.

Reizēm tādām atmiņām ir klāt kaut kāda "nuostaļģija", kā saki, nevis cenu patēriņa indekss.

Man reizēm liekas, ka arī sadzīviskas lietas piemeklē inflācija. Piemēram, izglītības grādus. Kuru gan tagad krata, ka tev man ir bakalaura grāds?

Sat, Feb. 13th, 2016, 01:13 am
[info]kautskis

LVL 5 bija 1000 repšiki, ja jau mēs te par nuostaļģiju un cipariem :) lab, lab, es te diršos, ir jau taisnība, viss nav ciparos mērāms. Arī par inflāciju tiesa, lietām zūd vērtība, lai gan mēs esam tajā posmā, kad esam pieredzējuši, nevis novecojuši. No otras puses, daudzām lietām arī aug vērtība, piemēram, atmiņām -- tas, cik agrāk maksāja būlciņas, pirms 20 gadiem bija pilnībā bezvērtīgs fakts, tagad tas jau ir nuostaļģija, pēc 20 jau tas būs vēsturea liecība. Es te sacepos par to, ka, manuprāt, šis viens fakts joprojām ir pārlieku nevērtīgs, lai būtu interesants pats par sevi, un es neesmu no Rīgas, tāpēc nevaru viņu iepīt kontekstā, kur tas ir daļa no kaut kāda pastāsta.

Sat, Feb. 13th, 2016, 10:12 am
[info]sirdna

mani vairāk kretinē izlutināto rīdzinieku stāsti. Manā, pļaķ, kaktā nekādas bulciņas vispār nebija nopērkamas principā, un saldējumu varēja nopirkt pāris reizes gadā ar cīņu un kilometra rindu. Vai arī ekskursijās uz lielpilsētām Rīgu un Liepāju.

Sat, Feb. 13th, 2016, 11:23 am
[info]nrk

Vai ne? Vai ne? Lielās ar visādām Vēsmām, kamēr man laukos tikai trauciņos ar šokolādes skaidiņām vai ievārījumu.

Sat, Feb. 13th, 2016, 07:49 pm
[info]goddes

Nū, reizēm stāsti par manu tāltālo perifēriju izlutinātos rīdziniekus iedzen zaļā skaudībā. Kad es dzēru fantu un pepsi uzēdot košļenes, šie vēl tikai sapņoja par to. bet nu tāltālai perifērijai specifiska vieta un vēsture:))