Wed, Nov. 24th, 2010, 11:01 pm
par rakstīšanas stilu

Pakomentējiet manu ablomiņu!

Ar šo mēģinu nošaut divus zaķus:
a) eu, iekomentējiet, gribas papļāpāt,
b) es ar laiku vēroju, ka ir cibiņi, kuriem ir tik īpašs (rakstīšanas) stils, ka tas mēdz neviļus/viļus pielipt citiem. Trīs, kas man nāk prātā uzreiz, ir [info]viipsna (žesc+nopūta), [info]vistu_zaglis un savā ziņā arī [info]dienasgramata, bet tas par ablomiņu arī no kāda cibiņa aizgāja tautās, tikai tagad baidos sameloties. Bet no kā jūs ietekmējaties?
(Drīkst saukt arī bibliotēkās ievietotu autoru vārdus+uzvārdus.)

Thu, Nov. 25th, 2010, 12:22 am
[info]zvirbuleens

Man patīk, kā raksta daudzi cibiņi, bet īsti neietekmējos ne no viena (varbūt — no visiem). Dažreiz nokopēju (neapzināti) kāda tikko lasīta cibiņa lietotu īpatnību, piemēram, šeit iekopēju domuzīmi (tās savu epizodisko lietošanu cibā es varētu nosaukt par ietekmi no Tevis). Bez sistēmas. Varētu teikt, ka ietekmējos no ekskavatoru tehniskās apkopes rokasgrāmatām vai gaisa kondicionētāju lietošanas pamācībām.
Vispār — manuprāt, stilam nav nozīmes, visu izšķir... figviņzinkas.

Thu, Nov. 25th, 2010, 12:30 am
[info]pzrk

:) Jūtos pagodināts par domuzīmes ieviešanu vismaz Tavos rakstos, es toties nesen salasījos pieturzīmju gudrības un sapratu, ka "tā nevar" un "kārtībai jābūt", tāpēc aktivizējos uz pareizās domuzīmes lietošanu.

Bet vispār, ja piemini rokasgrāmatas, atcerējos, ka man milzīgu ietekmi uz rakstīšanas stilu atstāja pāris gadi ES tiesību aktu līgumtulkošanā, tā birokrātiskā valoda iesēžas kaulos (un savā ziņā ļoti palīdzēja garu, piņķerīgu teikumu/frāžu uztveršanā/lasīšanā/rakstīšanā ikdienā). Nevarētu gan teikt, ka būtu baigi nepieciešams tā rakstīt, bet domu formulēt palīdz neapšaubāmi.