Šulcs te garām gāja [entries|archive|friends|userinfo]
vistu_zaglis

[ website | šulcs.lv ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| VZL ]

[Oct. 22nd, 2014|10:50 pm]
[music |Halou / Wholeness]

Vot vadi tu vienas besīgas jo besīgas, uz bezjēdzīgiem, bet steidzamiem sīkumiem izķeskātas dienas pēdējās stundas, garastāvoklis mīnusos, acis kubā, organisms prasa iedzert, a te atnāk meils no pacienta piepeši, un pacients raksta "оу оу оу, мне очень очень очень нравится что ты сделал! прямо вообще, я аж рот открыла как на сайт зашла:) спасибо огромное!"

Un uzreiz kaut kā labāk ap sirdi. Jo pierasts, ka labākais un krāšņākais, un pozitīvākais novērtējums būs "paldies, tagad tikai to uzrakstu sarkanu un būs labi".
link4 garāmgājēji|iet garām

[Oct. 20th, 2014|12:20 pm]
[mood |Prmdn, bļķ]

Tā, nu re, pamazām sāk ieskicēties nākamā gada kultūras programma, un jau atkal iemesls gaidīt pavasari.

Mar 18: Archive @ Lucerna Music Hall Prague.
linkiet garām

[Oct. 17th, 2014|01:54 pm]
[music |Tom Waits / Pay Me]

Šūpuļdziesmiņa. Raudu.
link5 garāmgājēji|iet garām

[Oct. 15th, 2014|03:58 pm]
[Tags|]
[music |Kvety / Kostra]

Tā. Pie kā mēs te grāmatiņu jautājumā palikām, pie Fraja, ja? Nu OK, ar to viss tāpat ir skaidrs, lasām tālāk )

link21 garāmgājēji|iet garām

[Oct. 13th, 2014|02:18 pm]
Bet patīkami, ka cilvēki dara savu darbu ar pilnu apzinību un neskatoties ne uz kādiem šķēršļiem.

Pērku kino biļetes. Meituks kasē tāds "A jums klienta karte ir?"

Un es tāds "Nē".

— Vēlaties?
— Nē.
— Bet, ja jums būtu klienta karte, jūs varētu... un bliež vaļā rūpīgi apgūto tekstu par to, kā mana pasaule atmirdzēs krāsās un uz varavīksnes dejos rozā vienradži
— Nē
...kategoriski nedzirdot, ko es viņai saku, turpina tekstu par to, ka mana dzīve bez klienta kartes vienkārši nav iedomājama...
— Nē
...un pārvērtīsies skumjā bēdu ielejā, padomājiet, jums vienkārši ir nepieciešama klienta karte, jo...
— Nē
...abi knapi valdām smieklus, bet protokols prasa, meitene ievelk elpu un milzīgā tempā, sienotkopāvisusvārduslaitasātrākbeidzas, kā ložmetējs izšauj atlikušo tirādes daļu un...
— Nē, paldies
...beidzot izelpo. "Jūsu biļetes, 8. zāle 2. stāvā, paldies"
link1 garāmgājējs|iet garām

[Oct. 12th, 2014|04:18 pm]
[music |Nick Cave & The Bad Seeds / The Ballad Of Robert Moore And Betty Coltrane]

Pie sestās dienas, tātadīt, aizstaigājām mazliet paklausīties Keivu mierīgā atmosfērā un uz ļoti labas un kvalitatīvas apskaņošanas tehnikas.

T.i. apmeklējām dokumentālo k/f  20,000 Days on Earth.

K/f izrādījās tīri patīkama un interesanta skatāmviela, kuras rezultātā vari vien secināt, ka varbūt ir tikai labi, ka tu neesi Keivs. Ka tarakānu šovs tavā galvā ir pieticīgs un rāms, nevis diskotēka un masu praidi, tev nevajag uzmanību, vēl vairāk uzmanības, vēl vairāk, es, es, mīliet mani, mīliet mani vēl, tas esmu es, es, ES!!!

Bet nenoliedzami tieši šādi frīki pastarpināti padara mūsu dzīves krāsainākas, paldies viņiem par to.

Ā, nu un kinofilmai vienu mazu oskariņu par sākuma titriem, lūdzu, ja.
link10 garāmgājēji|iet garām

[Oct. 11th, 2014|05:20 pm]
[mood |Laiks kulturālai sestdienai]
[music |Nick Cave & The Bad Seeds / Shoot Me Down]

Dienās ķēros pie pēdējās nelasītās Flinnas grāmatas.

Nez kāpēc sāku domāt par viņas vīru.

Ka gan jau ir kļova dzīvot kopā ar cilvēku, kurš prot šitik kapitāli rakstīt, izteikties un attiekties pret dzīvi. Bet no otras puses — man būtu bail, reāli bail. Tas taču ir pizģec, kas tai meitenei galvā darās.
link9 garāmgājēji|iet garām

[Oct. 5th, 2014|01:30 pm]
[music |Tricky / Sun Down feat. Tirzah]

Nu un par Trikija jauno albumu jūs tīšām klusējāt un neko neteicāt, ja?
link6 garāmgājēji|iet garām

[Oct. 4th, 2014|12:16 pm]
Pēc divarpus stundām pie vēstniecības jāsatiek kamrāds, tā mēs tikko sarunājām.

Sapratu, ka ir pēdējais brīdis iekš CVK atvērt listi, paskatīties, kas tad mums te par izvēlēm.

Nu atvēru. Nu paskatījos. Nu a ko tagad darīt? Man viņi visi riebjas, saprotiet, visi, nu. Nē nu nopietni, pizģec kaut kāds.

Latvijas attīstībai, bļaķ, Einar, nu ej gleznot, nezinu, dari kaut ko savam priekam, neliec mums uz to visu atkal skatīties.

Suverenitāte. Lata atjaunošana, tautas bankas izveide, srsly, suverenitāte, ejiet izgulēties, jums pietiek.

"Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām". Mani favorīti, viņi visi tur jebanuļisj, bet vismaz šo faktu neslēpj, jāciena cilvēkus par drosmi piecelties kājās un visai valstij pavēstīt, ka tarakāni viņu galvās ir izcīnījuši pārliecinošu uzvaru.

Vienotība. Dēļ jums es tagad dzīvoju saskaņā ar kristīgajām vērtībām, un nespēju no tā izvairīties. Un vispār jūs man riebjaties, ar ko, protams, neatšķiraties no visiem pārējiem.

POLITISKĀ PARTIJA IZAUGSME, atvainojiet par capslock, bet es te citēju CVK lapu. Kas, bļaģ, ir visi šie cilvēki, un kāpēc viņi uz mani kliedz capslockā, ko? Ejiet projām, nepazīstamie cilvēki, nekliedziet uz mani. Kokapstrādes rūpnīcu viņiem vajagot, tā esot valstiska prioritāte, es zinu, kā tas šajā valstī tiek risināts: uzliksim sodu katram, kuram nepieder kokapstrādes uzņēmums.

Led Zeppelin Partija "Vienoti Latvijai". Klaunu šova revival tour, uzstājieties Arēnā, lūdzu, nevis Saeimā, Saiemā skatītājus nelaiž un pivci nedod.

Nac.Apv. — kamēr visi raivji dzintari aurēja iekš brīnišķīgā resursa "latvians.com", ja pareizi atceros, par to, kā visus krievus stums lopu vagonos un gejus dedzinās pilsētas galvenajā laukumā, tikmēr vismaz bija smieklīgi. Tagad pat lulzus vairs nepiegādā. Aiz loga 2014. gads, a viņi mums te par nacionālismu un tradicionālajām vērtībām smirdēs, tā jau Latvija par vienu lielu kristīgo jaunuvju klosteri padarīta.

Latvijas Reģionu Apvienība. "Pamatvērtības – cilvēka cieņa ir neaizskarama, tā ir jārespektē un jāsargā. Ģimene – laulība starp vīrieti un sievieti – ir valsts prioritāte un pamatvērtība. Stipra nacionālā identitāte un lepnums par piederību Latvijai. Kristīgās vērtības ir veselīgas sabiedrības un atbildīgas politikas pamats.". Enough said.

Jaunā konservatīvā partija. Pizģec. JAUNĀ konservatīvā partija, varētu domāt, ka pārējās tādas nav. [citāts no Life of Brian par "People's front of Judea"].

Latvijas krievu savienība. Нахуй. Starp citu, jūs palasījāt? "bērnu aizstāvību no vulgāras seksuālās propagandas, kas tiek īstenota, aizbildinoties ar bērnu seksuālo izglītošanu, un par ģimeņu aizsardzību no pārmērīgas valsts iejaukšanās vecāku un bērnu savstarpējās attiecībās", nez, šo teikumu kāds ir pārlasījis divreiz? Viņiem pašiem tas šķiet ok, kas tur rakstīts?

"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija. Нахуй.

ZZS. "Uzlabosim tiesu darbu", tas nav mazliet ironiski? "Pasargāsim Latviju no ģenētiski modificēto organismu un kodolenerģijas riskiem." Pie viena varbūt uzrīkojam kalendāro reformu un oficiāli pārceļamies uz 18. gadsimtu, ka jau tāda pjanka, ne?

No sirds Latvijai. No sirds Latvijai, āāāāā, nu kas tas par nosaukumu, cilvēki mīļie, i programma arī tikpat skaistos saukļos, vot, dodiet mums nedēļu, un nākampiektdien pret plkst. pieciem-sešiem dzīvosim leiputrijā, kā tad, jā, atnāks Sudrabai attāli līdzīgais cilvēks, который все подметет, который все объяснит.

Vārdsakot, es nezinu, varbūt jāizlaiž tas neobligātais vēstniecības apmeklējums, un jāiet uzreiz uz krogu, aizsist vietu, sagaidīt pārējos, lai var pie pivča parunāt par to, kā iepriekš varbūt nesanāca, bet tagad gan viss būs заебись. Infa 146%.
link13 garāmgājēji|iet garām

[Oct. 2nd, 2014|05:34 pm]
[music |Archive / Vaillant (Acoustic)]

No vienas puses, ciniski ieiet krievu veikalā un paņemt krietnu maišeli ar "Sibīrijas" pelmeņiem — tas ir pret jebkādu patriotismu, politisko nostāju un ekonomiskajām sankcijām.

No otras puses — tāpat viņi ražoti Vācijā.

Bet es gribu piezīmēt, ka šī sanākusi kaut kāda ļoti jocīga nedēļa. Ārā vasara, silti, sīkpasūtījumu pacienti jau kuro dienu liek mierā, aiz kam var mierīgi un netraucēti sēdēt un bakstīt visādus ievilkušos webprojektus, vobšem ir sajūta, ka man kaut ko nav līdz galam izstāstījuši.
link4 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 27th, 2014|09:09 pm]
[music |Thom Yorke / The Mother Lode]

Tā kā nepiedodami sen nebija bērītis seglots — šodien stingri nolēmu, ka nekādus jaunus maršrutus un piedzīvojumus uz savu galvu nemeklēšu, organismu lieki nemocīšu. Plāns ir ierasts, zināms un konkrēts: Mořina - Karlšteina un tad gar upi mājās, ne soli pa labi, ne soli pa kreisi.

Olimpā šī anekdote tika uztverta ļoti labi, Nīke až ar smūtiju aizrijās, kad viņai izstāstīja. Un tā kā dieviem pašiem labs humors iet pie sirds, viņi uz manu ierašanos uzrīkoja Karlšteinā festivālu ar spēlēm un meitenēm. Tikko es biju padomājis, ka urā!, līdz pat pašām mājām vairs neviena kalna, manu ceļu aizšķērsoja krāsainas lentītes un kaut kādi pilsoņi klaunu viduslaicīgos tērpos paziņoja, ka iekļūšana pilsētā šodien iespējama tikai samaksājot 200 kronas. Tranzīta vīzas dabūt nevarot, mēs saprotam, ka tev vienkārši jātiek cauri, bet opā.

Nē nu skaļi es neko daudz nepateicu, monologs palika turpat galvā. Pērties visu to nelabo ceļu atpakaļ šķita pagalam nekošēra ideja, tāpēc nogriezos pirmajā +/- braucamajā cūkceliņā, lai mēģinātu kaut kā tomēr izlauzties līdz upei. Cūkceliņš, protams, bija braucams tikai pirmos 100 metrus, pēc tam tas pārvērtās grantētā taciņā. Un kā jau jūs ļoti labi paši nojaušat — devās taisni augšup kalnā. Pateicu nepieklājīgu vārdu, nokāpu, kārpīdamies uzstūmu bērīti līdz pašai augšai, uzkāpu uz bērīša, nobraucu vēl 100 metrus, atkal nokāpu un kārpīdamies stūmos lejā, jo dubļi + saknes + akmeņi tomēr vairāk prasa kalnābaiku un ķiveri.

Kurp tieši es dodos, man, starp citu, nekādas apjausmas nebija.

Ticis atkal lejā, ieraudzīju divas mazas nepatīkama izskata taciņas un, aleluja, ceļu norādes. "Pa kreisi iesi —", vēstīja norāde, "civilizācijā nokļūsi. Pa labi iesi — ūdenskritumus redzēsi". Mirkli pamīņājos, bet tad sapratu, ka otrreiz mūžā es te, cerams, vairs nenonākšu, 500 metri nav tik daudz arī pa dubļainu taciņu, rādiet šurp tos savus ūdenskritumus.

Pēc 400 metriem ieraudzīju, ka, lai nokļūtu pie dabasskatiem ir jāuzkāpj pa šaurām trepītēm klintī, un pēc tam otrā pusē jākāpj atpakaļ lejā, pateicu vēl vienu nepieklājīgu vārdu, nolēmu aplūkot ūdenskritumus fočenēs, un griezos riņķī, lai pēc 3 km beidzot nokļūtu apdzīvotajā vietā Srbsko, lai svētīta šī vieta un lai daudzkārt svētīti cilvēki, kas ir izgudrojuši asfaltu, paldies jums vissirsnīgākais, jūs, cilvēki, kas ir izgudrojuši asfaltu.

Nu un pēc tam jau ko, pēc 6km atkal Karlšteina, tikai šoreiz no malas, un tad jau arī ierastais mājupceļš, un pivcītis un limonāde pie picērijas, un dziļas pārdomas par dzīves plānošanas jēgu. Dārgo organism, es tiešām gribēju kā labāk.
link9 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 27th, 2014|11:33 am]
[mood |Pēkšņi vasara]
[music |Thom Yorke / Guess Again!]

Nu a ko jūs klusējat un neko nestāstat, ko?

link8 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 26th, 2014|03:35 pm]
[music |KVETY / Baktanek]

OK, tiktāl nu mēs esam. Až jādodas pastaigā pa interneta veikaliem gādāt vēl vienu jēGrāmatiņu, jo piepeši izrādās, ka viens šāds gadžets mājās tomēr ir par īsu.
link7 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 20th, 2014|04:31 pm]
Kārtējo reizi atmaksājas tradīcija skatīties filmas, iepriekš par tām neko nelasot un neredzot treilerus.

Pie sestās dienas nolēmu sevi paizklaidēt ar kādu spriedzes ķini, pa ausu galam bija dzirdēts, ka Edge of Tomorrow esot ļoti neslikts pastāsts par to, kā Toms Krūzs un blondīne glābj planētu no eiliēniem.

Nē, ja es nebūtu šo vērtējumu dzirdējis no uzticamiem avotiem, es nekad mūžā neskatītos filmu par to, kā Toms Krūzs un blondīne glābj planētu no eiliēniem, nē.

Nē nu ko. Sākumā ir tāds "emmm, ok, lai tā būtu", un pēc tam ir "wait, wut!?, es pareizi redzēju?", un uzreiz pēc tam tāds O_O, un beigu beigās šis izrādās viens no kļovākajiem pēdējā laikā redzētajiem trilleriem, ticiet man. Až žēl, ka uz kino neaizgāju.

(tikai nespoilējiet komentāros, ja?)
link9 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 17th, 2014|01:52 pm]
[music |Emika / Wicked Game]

Varbūt viss būtu beidzies labi, ja es nebūtu prasījis tās cigaretes.

Kad pārdevēja bija beigusi pīkstināt visus manus nedaudzskaitlīgos pirkumus (168 czk vērtībā), es, turot rokās 1000 kronu banknoti, palūdzu viņai divas paciņas cigarešu. Ar šo brīdi arī sākās notikumu attīstība.

Aizvērusi plauktiņu, šī pilsone, kura līdz tam man šķita tikai neglīta, man izsniedza: 2 paciņas cigarešu, 32 kronas un čeku.

Es, viegli apmulsis, turpināju stāvēt ar savu 1000 kronu banknoti rokās.

Pēc nelielas pauzes apmulsa arī viņa. Un sāka man pārmest par to, ka viņa nav nopīkstinājusi cigaretes. Un tad runāt kaut kādas nesakarības. Tad pieņemt negaidīti loģisku lēmumu par to, ka es varētu samaksāt par abām pirkuma daļām atsevišķi, un visa grāmatvedība sakristu.

Es piekritu šai, kā tajā brīdī šķita, saprātīgajai idejai un iedevu viņai jau minēto banknoti.

Aiz piepūles viegli šņākdama, viņa parakājās pa kasi un nokrāva manā priekšā 1832 kronas. "Nu un ko jūs man te iedevāt?", es jautāju. "A kas jums nepatīk?", viņa jautāja pretī. Uz sekundi es pat apsvēru iespēju visam piekrist, paņemt negaidīti nopelnīto summu un doties projām, bet tad viņas acīs jau otro reizi pāris minūšu laikā ieplaiksnījās attapības gaismiņa.

Un viņa sakrāmēja visu naudu atpakaļ atvilktnē, atspiedās pret tās vāku, saķēra galvu, un teica, ka grib mājās.

Es teicu, ka es gribu cigaretes.

Blakus kasē pārdevēja ieinteresēti grauza popkornu.

Tad viņa saņēmās. Nez kāpēc sāka pārlasīt čeku, lai uzzinātu, ka tas joprojām ir par 168 kronām. Beidzot izdeva tik, cik pienācās. Un bija gatava atvadīties, un man nupat jau nācās stipri saņemties, lai atgādinātu, ka man nav iebildumu samaksāt arī par tām nolāpītajām pīpēm.

Nezinu, vai karjera mazumtirdzniecībā šai kundzei bija pareizākā izvēle, patiesi nezinu.
link13 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 16th, 2014|07:17 pm]
[music |Leonard Cohen / You Got Me Singing]

Jaunajā Koena albumā sliktākais ir tas, ka man nav viskija.

Viss pārējais ir (ne)cerēti labi.
link7 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 16th, 2014|06:14 pm]
[mood |Galeras]
[music |Wiz Khalifa / Samo]

Klau, jūzerneim, ja tev ir iesista roka vizuālajās mākslās, un tu proti apieties ar fotošopu, iespējams, ka mums vajag tieši tevi.

Uzdevums vienkāršs: ir fotogrāfija, kurā redzamo seju vajag dabīgi un neuzkrītoši padarīt, es citēju, "teiksim, trīskārt ļaunāku". Kaut kādu materiālo kompensāciju gan jau sarunātu.

Pratīsi?
link7 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 15th, 2014|12:13 pm]
[music |Elbow / The Take Off and Landing of Everything]

Ļoti nepatīkams kontrasts starp brīvdienām un šodienu, es piezīmēšu.

Jāsāk nupat jau ieviest kaut kādus ķīniešu vergus, es tak ar visu šito skaistumu netikšu galā.
link2 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 12th, 2014|11:36 am]
[mood |Darbīgs]
[music |True Live / Got To Go, Got To Take Me]

Es zinu, jums liksies, ka es pavisam nesen ko tādu jau jautāju. Bet nē, tā nav, ir nianses.

Mopēds nav mans, man palūdza kolektīvā saprāta padomu šādā jautājumā:

Oktobra beigās, tātad, uz Rīgu dodas čehu alkašu koristu kolektīvs apmēram 40 cilvēku sastāvā. Un viņiem pilnīgi noteikti gribēsies kaut kur iedzert. Kaut kur Vecrīgas tuvumā. Lūk, dārgais kolektīvais saprāt, kurp šos pilsoņus varētu aizsūtīt tā, lai mūsu nacionālais lepnums nepaliktu kaunā? Saprotiet, tie ir čehi, viņi ir pieraduši pie normāliem pivčiem (un paspējuši iemīļot arī Brenguli) un kroga gaisotnes, tādas, kur kauss nestāv tukšs ilgāk par minūti, kur nav pašam jātekalē pie letes uzpildīt, kur tev neliek justies kā kafetērijā vai restorānā, nu jūs sapratāt, vārdsakot.

Ir idejas?

link22 garāmgājēji|iet garām

[Sep. 6th, 2014|08:52 pm]
[mood |sātaniski noguris]
[music |picērija]

Nu ko. Pel.cūkas lamas uzklausītas, soma izformēta, atkorķēts viens labi auksts pivcītis, ko iztukšoju tupa sēžot un domājot, cik labi beidzot būt pašam savās mājās.

Manuprāt, sanāca viens no feinākajiem rīgābraucieniem, bija prieks redzēt visus, ko redzēju, žēl, ka katru atsevišķi tik maz. Bet darīju, ko varēju, labāk tomēr jūs pie mums.
link4 garāmgājēji|iet garām

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]