friends [entries|archive|friends|userinfo]
vistu_zaglis_la

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Ciba nemirst, Ciba pārdzimst [May. 26th, 2015|03:00 pm]

kautskis
Kā zināms, Ciba nekad nemirst, viņā vienkārši nomainās paaudzes un lietotāji. Tāpēc pastāstiet, lūdzami, kur tagad pārbīdījies Cibas burziņš! Manā frendlistē uznācis panīkums.
link61 comments|post comment

[May. 26th, 2015|01:09 pm]

etalonfunkcija
Man riebjas tā sajūta, ka es neko nevaru paspēt, ka velkos pakaļ savai dzīvei un notikumiem.
Šorīt pēc stundas vingrošanas muguru mazliet atlaida, bet tas nozīmē tikai to, ka šobrīd varu pieliekties jau(!) 30 grādu leņķī ne vairs tikai 10, kā pirms tam.
[te es gribēju rakstīt par visu, ar ko pēdējā laikā nodarbojos, un kam velkos pakaļ, bet slinkums]
Aj, problēma jau ir tajā, ka es nevis koncentrējos uz to, ko tādu labu šobrīd daru, bet uz tām visām neizdarītajām astēm, kas spraucas laukā no visiem e-pastiem, soctīkliem, gultapakšām, izlietnēm un darbu sarakstiem.
Ir jau labi. Jāiedzer tēja ar pienu un jāpadomā, vai es gribu šovakar iet uz vienu no diviem pasākumiem, vai palikt mājās un cīnīties ar astēm (kas tik pat labi var pārvērsties par trulu blenšanu internetos).
link1 comment|post comment

lieliska virtuve [May. 26th, 2015|11:00 am]

eermaniitis
ja kādam sanāk vēlme pēc labas İşkembe çorbası, tad labāko, ko esmu baudījis un jums arī iesaku ir uz Potsdamer Straße - viens mīlīgs turku restorāniņš, tieši tāds, kādus esmu redzējis stambulā - viss uz vietas ;)

p.s. tur viņi taisa uz piena bāzes - ņamm!
p.p.s. vācu virtuvi berlīnē neatradu ... nekādu!
p.p.p.s. alus visur vienāds, arī vācijā - populārākais EFES ;)
linkpost comment

[May. 26th, 2015|09:56 am]

nxn
aha. un Kūkās noķer pārēdušies sievieti.
linkpost comment

Ļoti zinātniska zinātne [May. 26th, 2015|10:33 am]

ezss
Feisbuk lentē parādījās šāds kāda jaunā censoņa citāts.
""man patīk tas, kā visi iepozē ar saviem bakalaura / maģistra darbiem, nevis, piemēram, cenšas uzrakstīt savus pārsteidzošākos atklājumus vai secinājumus. no šīm bildēm mēs pat neuzzinām, par ko tad attiecīgais darbs ir rakstīts, jo redzam tikai izprintētus darbus vienādos vākos. tātad šo darbu galvenā vērtība arī pašiem studentiem ir tos vienkārši uzrakstīt un iegūt grādu, nevis atklāt kaut ko jaunu savā tēmā. (arī man, protams, bija līdzīgi, es neesmu uzrakstījis nekādu rakstu par savu darbu vai veicis apkopojumu.)"

Visnotaļ piekrītu jaunietim un domāju, ka mēs visi tikai iegūtu, ja katram "vāciņu postētājam" būtu jāieliek savā socportālā darba apkopojums vienkāršiem cilvēkiem, kas nav šaurās jomas speciālisti. Šāda iniciatīva liktu izsvērt darba autoram, kāda tad ir jēga no visa šī papīra blāķa zaļajos vai sarkanajos vāciņos, kā arī, manā skatījumā, tas varētu palīdzēt cīņā pret zinātnes marginalizāciju.
link18 comments|post comment

Obligātā literātūra [May. 26th, 2015|10:18 am]

kautskis
Es, protams, saprotu, ka jūs visi esat lasījuši Farīda Zakarijas baisi pravietisko apcerējumu "Neliberālās dēmokrātijas uznāciens", kas uzrakstīts 1997. gadā un satriecoši trāpīgi pareģo to, ko piesola virsraksts: kā valstis par savu pārvaldes modeli arvien biežāk izvēlas neliberālo dēmokrātiju. Bet, ja nu neesat, še būs, noteikti izlasiet. Sniedz skaidru izpratni par to, kādā pasaulē mēs tagad dzīvojam, un pie viena arī parāda, ka šī lietu kārtība ir nobriedusi gadu gaitā, nevis pēkšņi nokritusi no gaisa kaut kādos nozīmīgos datumos (teiksim, pēc 11. septembŗa vai pēc Putina ievēlēšanas.) Piemēram, kā lai skumji nenošūpo galvu, lasot šādu novērojumu: "Ar savām darbībām Jeļcins Krievijā izveidojis superprezidentūru. Mums atliek vien cerēt, ka viņa pēctecis to neizmantos savtīgiem nolūkiem."

Ja esi sapratis jaunas lietas, tad papildināt un vajadzības gadījumā arī pārskatīt savus uzskatus nav nekas nosodāms, drīzāk otrādi. Tā arī es varu atzīt, ka kļūdains bijis mans paradums ar dēmokrātiju pēc noklusēšanas uztvert tādu valsts iekārtu, kas nodrošina likuma varu un tiesības saviem pilsoņiem. Dēmokrātija nozīmē tikai un vienīgi to, ka balstiesīgo pilsoņu vairākums nobalsojis par attiecīgo valsts varu, un mums apkārt netrūkst piemēru, kur pilsoņi nobalso par zagļiem, noziedzniekiem un pavisam neslēptiem rīkļurāvējiem.

Tāpat es saprotu, ka tādi jēdzieni kā "liberāls", "pilsoņa tiesības" un "likuma vara" Latvijā ir skarbi lamuvārdi, un par "dēmokrātiju" drīkst runāt tikai tad, ja piebilst, ka tā nav "visatļautība". Šādā gaisotnē vārdu salikums "liberālā dēmokrātija" nāk ar tādu bagāžu, ka izklausās vismaz pēc "sātaniskas visā šķīstā un pareizā apgānīšanas". Tamdēļ es līdz šim to esmu lietojis reti, taču acīmredzot nāksies to lietot biežāk. Tīri tā, lai ļaudis nedomātu, ka ar dēmokrātiju es saprotu tādu valsts iekārtu, kur kreiļus drīkst nomētāt ar akmeņiem, ja par to nobalsojis vairākums pilsoņu.
link4 comments|post comment

[May. 26th, 2015|09:29 am]

scope
Kā man patīk ceļu policijas runasvīra N. Krapša attieksme:
"Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis atzīst, ka šobrīd Ceļu policijai nav pietiekami daudz resursu, lai nodrošinātu visu vai vismaz lielākās daļas likumpārkāpēju sodīšanu.
Taču pilsonisko pārkāpēju dokumentēšanu neuztver kā risinājumu, jo kā pats atzīst: "Video filmēšana no sabiedrības nav labākais process, jo nepieciešams iziet konkrētu un sarežģītu lietvedību".
Savukārt tehnisko līdzekļu papildināšanai Krapsis netic, jo tam ir nepieciešami lieli ieguldījumi no valsts "kabatas"."
Citāts no http://www.delfi.lv/news/national/criminal/celu-policija-nespej-tikt-gala-ar-agresivajiem-braucejiem-vesta-raidijums.d?id=46014503

Sanāk, ka ir labi kā ir un nav ko te iedzīvotājiem sūdzēties, jo tad kādam būs jāveic "sarežģīta lietvedība", bet pašiem kaut ko darīt nav un nebūs līdzekļu.
Malači, ko lai saka.

Cita starpā, piemēram, sestdien CP ekipāža rādīja "likumīgu" veidu, kā veikt apgriešanās manevru uz Jūrmalas šosejas, gabaliņu aiz Priedaines caurlaižu punkta Rīgas virzienā, kur sadalošajā joslā ir pavisam īss posms, ko neierobežo barjeras - vienkārši ņemam un griežamies pāri izbraukātajai zaļajai zonai bez bākuguņu un skaņas signāla ieslēgšanas, ievērojot principu "jo man taču vajag, tas nekas, ka nedrīkst".
link3 comments|post comment

[May. 26th, 2015|09:20 am]

f
[Tags|]

vakar, lai aizmirstu par skumjām, uzslēdzu cinderellu.
and it did its job!
tā joprojām bija pasaka, bet ne vairs tik novienkāršota versija, kā mazās volta disneja grāmatiņas savulaik bija. keita blānšeta ļaunās pamātes lomā, protams, ļoti laba izvēle, lai arī vairāk par aktierspēli es nespēju novērst acis no viņas tievā vidukļa. vizuāli skaisti un ar dažiem patīkamiem jauninājumiem.
link1 comment|post comment

[May. 25th, 2015|08:26 pm]
chaika
[Tags|, , ]kaunas nekaunas |phonefoto
link2 comments|post comment

nebeidzamo prieku apkopojums [May. 25th, 2015|08:28 pm]

zirka
[Tags|, ]

lūk, tādas brīvdienas es saprotu. beidzot laukā ir pietiekami labs laiks, lai pagūtu un gūtu pilnīgu baudījumu no visa: apmeklētu trīs dažādus mūzikas, deju un tamlīdzīgas organizētās mežonības pasākumus, divreiz pabūtu pie jūras, mēģinātu piesauļot pakaļgalu vismaz drusciņ tuvāk apsvilušajam priekšgalam, izvadātu visādus viesus krustu šķērsu pa grāvja ievērojamākamajām vietām un diezgan labi debitētu velogida lomā, vairākkārt uzspēlētu badmintonu, sakoptu māju un sasniegtu boršča gatavošanā izcilību - otro reizi pēc kārtas. ēst vakariņas iekšā, bet pie atvērta loga, pa kuru virtuvē plūst siltais smaržīgais vasaras gaiss un putnu dziesmas
drēbes palika samestas gultā, sašķirotas, bet nesaliktas vietām, nu i vels šīs rāvis, iesim gulēt uz dīvāna, es arī nevaru (un vairs negribu) visu
šī būs lieliska vasara, draugi
link6 comments|post comment

[May. 25th, 2015|05:20 pm]

klusais_okeans
Iečekoju sava recenzējamā bakalaura darba autores feisbuka profilu, Nastavševs taimlainā - tātad daudz ko var piedot.
link2 comments|post comment

Varavīksnes vemjoši vienradži! [May. 25th, 2015|10:50 am]

kautskis
[music |Télex — Eurovision]

Labrīt, zaķīši! Šorīt blogs "We are not amused." publicē ko tādu, ko bieži vien nenākas redzēt — Kautska atskatu uz Eirovīziju. Tātad!

Jā, tā, edz, pagadījās, ka sestdien burvīgā kompānijā Tērbatā pa Igaunijas TV skatījos Eirovīziju. Brangs pasākums izvērtās, it īpaši tādēļ, ka igauņi dziesmu tekstiem mēdz rakstīt apakšā subtitrus. Eirovīzijas skatīšanās uzreiz ir jautrāka, ja reibumā vari dungāt dziesmu piedziedājuma igaunisko versiju!

Tā kā viss ir cauri, varu godīgi atzīties, ka man Latvijas dziesma nepatika. Pirmkārt, kas tas par nosaukumu?! Ja es nekā nezinātu par latvisko dzīvesziņu, man šķistu, ka mīlas injekcija ir kaut kāds latviešu apzīmējums seksam. Tomēr es par latvisko dzīvesziņu šo to zinu, tādēļ sliecos domāt, ka ar to drīzāk jāsaprot kaut kādu vērtīgu lietu piegāde novājinātām miesām. Kā finanšu injekcija, kas ne vienu reizi vien Latvijai lieti noderējusi. Otrkārt, Aminata ir godam ielāgojusi vērtīgo atziņu, ka dziesmai nepieciešams skanīgs piedziedājums — viņas dziesma sastāv tikai un vienīgi no piedziedājuma. Un treškārt, man gan šķita, ka spēka balādes mēs esam veiksmīgi atstājuši pagātnē — bet nē, šis žanrs atkal saplaucis krāšņiem ziediem! Tikai tagad spēka balādes dzied nevis gaŗmataini jaunieši ādas jakās, kas spēka balāžu klipos ar motocikliem trauc glābt savu mīļoto, bet gaŗmatainas jaunietes sarkanās kleitās, kas trauc pretī panākumiem Eirovīzijā.

Uzvarētāja kompozīcija man neizbēgami saistās ar šo te elbuma vāku (jā, tieši šo versiju), un neko daudz vairāk par to pateikt nevar. Man visvairāk patika Melnkalne ar savu dzīvespriecīgi austrumeiropeiskā vampīru aistētikā ieturēto uzstāšanos. Vispār patīkami, ka arī mazas valstis Eirovīziju atļaujas uztvert kā pasākumu, kur viņām nekas nav jāpierāda — turklāt viņām tas sanāk daudz piemīlīgāk nekā, teiksim, Francijai vai Vācijai, kur tik tiešām sitās cauri tas, ka viņām šis pasākums nerūp. Savukārt Lielbritānijas uzstāšanās, šķiet, cieta no tā, ka tā bija Lielbritānija — jo kuŗš gan Eirovīzijā balso par Lielbritāniju?! Bet viņi pārspēja Franciju un Vāciju, un ko gan vairāk varētu prasīt.

Aizkustināja Končitas burzīšanās Krievijas delegācijas stūrītī. Pilnvērtīgākai trollēšanai Končita varēja piespraust Kolorādo lentīti, šī nu reiz būtu tā reize, kad šī lente būtu tieši vietā un laikā. Vienbrīd gan bij tāds neērts brīdis, kad izskatījās, ka Krievija pat varētu uzvarēt — un, ko zin, varbūt tad Eirovīziju rīkotu Krimā, un tas tiešām būtu briesmīgi. Tomēr Krievija, gluži kā hokejā, tomēr pamanījās izraut zaudējumu, tādēļ nākamā Eirovīzija nebūs kārtējais Krievijas propagandas pasākums — tā vietā tas būs kārtējais liberastu propagandas pasākums.

Jo, protams, ir gan laikam pārāk daudz prasīts, lai Eirovīziju uztvertu tikai kā brangu ballīti uz Eiropas nodokļu maksātāju rēķina — to noteikti vajag izmantot, lai visiem un sev pašiem parādītu, kādi mēs esam iecietīgi/talantīgi/vareni un beigās skōrotu. Lai gan, ja tā padomā, tāds jau ir ballīšu mērķis.
link14 comments|post comment

[May. 25th, 2015|10:32 am]

f
brīvdienās tika iepazīstināti vecāki.
izskatījās apmēram tā - sēž visi četri rindiņā.
mammas ar sakrustotām rokām.
d. patēvs klusītēm tukšo glāzes un kļūst arvien sārtāks.
mans patēvs (cik nelabskanīgs vārds) tukšo glāzes diezgan skaļi un kļūst arvien runātīgāks,
un neļaujas pierunāties braukt mājās (that's a good thing!).
link11 comments|post comment

un atkal īdu [May. 25th, 2015|08:29 am]

oblica
Dieviņš manas miega lūgšanas neuzklausa.

Izdevās 5 h, neesmu ģēnijs, man par maz + 2.pakāpes (daždien pavelk līdz trešajai) sekundāra hipertensija, kas nāk bonusā visam, arī diez ko dzīvi neatvieglo.
Karoč - augšā no 4.30, jūtos draņķīgi, jau kādu laiku strādāju.
Vēl 3 nedēļas.

Labrīt!
link1 comment|post comment

[May. 25th, 2015|04:52 am]

zin
vēlos iegādāties kaut cik sakarīgu imūnsistēmu..
link1 comment|post comment

[May. 24th, 2015|09:38 pm]

zirka
[Tags|, , ]

traktoristu sezona atklāta, pārāk nesmejieties, mani ieraugot
citās ziņās - lai arī vienmērīgs iedegums man ir pārlieku smags izaicinājums, toties sarīkot fiziski, intelektuāli un emocionāli bagātinošu un tai pat laikā atslābinātu, nesteidzīgu pasākumu bez šmigas, turklāt kaut kur dziļi dirsā perifērijā, to gan es protu. grāvis godam noprezentēts
link8 comments|post comment

[May. 24th, 2015|07:14 pm]

scope
Vakar sanāca uz saullēktu pabūt Ķemeru purvā, bija forši.
Pēc tam izmetām vēl nelielu loku uz Tukumu, Sēmi, Jaunmokām un Džūkstes pusi.
... )
link10 comments|post comment

[May. 24th, 2015|05:19 pm]

zin
Kazuli apprecinājām godam
Sigulda ir smuka, Ratnieki forši un kompānija bija burvīga
tagad jāpārģērbjās, lai izejamās drēbes ar picu nenosmērētu
link2 comments|post comment

[May. 24th, 2015|05:15 pm]

zin
wtb 3 brīvdienas
linkpost comment

svētki uz visām mūsu ielām [May. 24th, 2015|08:49 am]

zirka
[Tags|, ]
[music |superbesse]

mierielas svētki mierielas svētkiem, pārbaudīta vērtība, tak galvenais vakara prieks tomēr bija zvejas ielas svētku ievērtēšana. chimera uzreiz pēc ierašanās sarunāja ar man personīgi nepazīstamu sievieti velosipēdu, lai es varu aizjozt līdz bodei pēc sava vīna un pārstāt dzert svešu, "čipša un dullā" prototips "divi no vecdaugavas" nodrošināja lielisku muzikālo pavadījumu dejām vecdaugavas saulrieta fonā, joprojām zinu dziesmiņas "manu mazo mērkaķīti" tekstu no galvas, ko vecmāmiņa dziedāja manā bērnībā, šodien sāp ikri no rokenrola un šeika ar gunču (gunčas vārdu es zināju, vēl pirms viņš pats to pateica, tādus tēvocīšus vienmēr sauc par gunčām). viss medžik
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]