friends [entries|archive|friends|userinfo]
vistu_zaglis_la

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Guli arī tu, mans mazais draudziņ [Oct. 20th, 2017|12:13 am]

kautskis
Nesaprotu, kādēļ Laima, Kārta un Dēkla man izlēma tik dāsni apdāvināt, bet fakts. Mana puskurlā kaimiņiene, kas agrāk naktīs pilnā skaļumā skatījās krievu tolkšovus tieši aiz sienas, nolēmusi atsvaidzināt dzīvokli un pārvietot televizoru uz citu istabu. Un krievu tolkšovi ir kā feisbuka diskusija par aktuālu tēmu: visi par kaut ko ir līdz sirds dziļumiem aizvainoti un mēģina viens otru pārkliegt (saki nu vēl, ka Krievijā nav viedokļu dažādības.) Man ir pasliktinājušās zināšanas par to, kas ir aktuāls krievu mediju telpā (agrāk varēja diezgan labi saklausīt vadmotīvus), toties būtiski uzlabojies miegs.

Arlabunakti.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2017|11:59 pm]

kisswithafist
Ā un vēl, prokrastinācijas kārtā, jāpieraksta, ka vakar bijām uz Faustu LNO. Nu man opera ne sevišķi, tomēr jāatzīst, ka šī ir labākā no izrādēm, uz kurām esmu bijusi (kādas 2, viena ir Traviata un otru es neatceros). Godīgi sakot, izrāde tāda viegli nesabalansēta - brīžiem šķiet, ka pārējie tēli stipri nobāl uz izcilā Mefistofeļa fona, un histēriski-epileptiskais Sībelis man drīzāk izraisīja neizpratni, kā arī Fausts šķita ļoti, ļoti meh, tāds nekāds.
Taisnības labad jāpiemin, ka operas izbaudīšanai man ir svarīga vismaz viena izcila ārija, un šeit tās īsti nebija. Viss tāds daudzmaz vienāds. Bija "episkie" brīži, bet tas vairāk bija kora un orķestra kopdarbs nekā solista.

Joprojām ļoti gribu uz elusive Burvju flautu though.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2017|11:18 pm]

kisswithafist
A ja par kailumu, tad es īsti nesaprotu, kā var domāt par internetu kā par savu personīgo austerīti, kur viss skaisti, rožaini un puķaini. Nē, te ir internets. Te ir briesmoņi, kaili sēklinieki, troļļi, riebekļi, gnidriņi, šlamufas, ļarvas, mafloki un homeopāti. Pie tā ērtāk pierast.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2017|03:53 pm]

milda
Cerība maza, bet varbūt jums ir kāda forša ideja darba kolektīva saviesīgam pasākumam pa dienu. Kāda atrakcija/izklaide/atraktīva lekcija/ muzejs + pusdienas. Kolektīvs vīrišķīgs un vecumā pēc 45 pa lielam. Pagājušo gad es biju izdomājusi Morormuzeju, par ko vīri bija sajūsmā, bet šogad man nav ideju, kur viņus varētu saturīgi izklaidēt+ garšīgi paēdināt.
link17 comments|post comment

[Oct. 19th, 2017|03:24 pm]

mufs
[Tags|, ]

oh, welll

A recent study now raises the possibility that sleep could be affected by the degree to which someone feels like their life is purposeful or meaningful. /.../ found that people who reported having a greater sense of purpose in life also reported getting better sleep – even when taking into consideration age, gender, race, and level of education.

šeit
link5 comments|post comment

going wireless? [Oct. 19th, 2017|12:19 pm]

santech
Kaut kādā ziņā izskatās, ka pienāk dzīvē posms, kad jāpāriet uz bezvadu ierīcēm. Pele, klaviere, austiņas. Kāpēc? Pārvācos uz dzīvi kopā ar diviem kaķiem. Viens no kuriem ir potenciāls vadu grauzējs. Bezvadu sistēma gan arī vairāk sit pa kabatu. Tā ka - varbūt vienkārši jācer, ka vadi izdzīvos. Kaķiem nepatīkot citrusaugļu aroms. Jāierīvē vadi ar citronu ;D
link2 comments|post comment

Lūk tas gan kļūst interesanti [Oct. 19th, 2017|11:54 am]

pinjons
Satversmes tiesa šorīt pasludinājusi spriedumu ar kuru t.sk. Solidaritātes nodokļa likme tiek atzīta par neatbilstošu Satversmes 91.pantam (saskaņā ar spriedumu, tās atcelšana gan stāšoties spēkā tikai 2019.gada 1.janvāra). Atcelšana pamatota ar tādējādi, ka atšķirīgu nodokļa likmju piemērošanai jābūt pamatotai ar objektīvām atšķirībām nodokļa subjektu starpā un valsts budžeta ieņēmumu lielums, kas tiek iekasēts no solidaritātes nodokļa, nav uzskatāms par atšķirīgas attieksmes leģitīmo mērķi.

Citiem vārdiem sakot, Satversmes tiesa neiestājoties pret progresīvo nodokļu likmi kā tādu (atšķirībā no vairuma minētā nodokļa kritiķu), norāda ka konkrētajā gadījumā problēma slēpjas apstāklī kā likumdevējs (tb Saeima) pamatoja konkrētās nodokļa likmes nepieciešamību. Akmens likumprojekta autoru un Saeimas dārziņā.

Šī ir pirmā reize kad Satversmes tiesa kādu nodokli atzinusi par Satversmei neatbilstošu.

upd. Pilns sprieduma teksts.

upd2. Spriedumā par galveno problēmu atzīts fakts, ka solidaritātes nodokļa maksātājiem noteiktas atšķirīgas likmes, ņemot vērā riskus, kuriem persona ir apdrošināta un Satversmes tiesas ieskatā šī atšķirība nav pietiekami pamatota. Savukārt lielāko daļu no pieteicējo argumentiem Satversmes tiesa (visai prognozējami) atzinusi par nepamatotiem.

upd3. Arī konstituciononālo tiesību eksperti Pastars un Pleps atzīst, ka valsts faktiski ir uzvarējusi solidaritātes nodokļa lietu.
link17 comments|post comment

[Oct. 19th, 2017|11:39 am]

santech
beidzot unsucsribed no couchsurferu mailing listes. kaut kādas, kur looking hosts vai ko. kaut kāds jautājums uzpeldēja galvā par to, ka vai tiešām cilvēkiem nav nekā labāka ko dzīvē darīt, kā blandīties pa pasauli, meklēt ballītes utt. utml. bet tā var teikt par dajebkādu nodarbi, kas azirauj vienus, bet neaizrauj citus.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2017|11:21 am]

santech
[Tags|]

Sēžu savā bulkā, gaidu, kad kāds piešķirs tiesības rīkoties ar būvmateriāliem. Nosūtīju ziņu par šo jautājumu frakcijas līderim. Vēl nav atbildes. Tad atcerējos, ka man taču ir piešķirts menedžeris šādiem jautājumiem. Nosūtīju. Bet no viņa vēl mazāk cerību ko sagaidīt.
Bet Year 18 Day 310, 12:16 You have received 5,000,000 credits from the faction Rogue Squadron with the following message:
5,000,000 salary
vēl kaut kā attur visu pamest un iet freelance. Kaut gan - k gan es citu darītu šajā kosmosā. Katrā ziņā pabeigšu apbūvēt norīkoto planētu un tad gan neko jaunu laikam vairs neuzņemšos.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2017|11:22 am]

f
nezin kāpēc man ir tendence, sākoties aukstam laikam, iziet ārā svārkos. srsly, apmēram divas reizes gadā sadomāju uzvilkt svārkus, un uzreiz - tadā - neaizmirsti arī garu mēteli klāt.
linkpost comment

viesnīca šmiesnīca Londonā [Oct. 19th, 2017|10:47 am]

mufs
[Tags|, ]

advancētie londonisti, padomiņš vaig

ar muzejiem tikšu galā pati gan jau un badā nenomiršu (taču ja ir kāda must eat/ must NOT eat vieta, ar pieseivotu)

bet gūlta

a) bukot hoteli tagad?
b) bukot airBnB?
c) cerēt uz aklās vistas graudu pēdējā dienā HotelTonight?

gribu palikt drošā,lol, neibõrhudā, vazāties pa muzejiem un blenzt uz ēkām, 3 naktis

esmu nodzīvojusi līdz gandrīz 40 ne reizi neapmeklējot vietu,par kuru daudzi izsakās visnotaļ pacilājoši brīžiem; nav gan tas nekas baigi neloģisks, jo parasti no pilsētām izvairos, jebkādām
link6 comments|post comment

[Oct. 19th, 2017|10:10 am]

santech
Agrāk visas reizes bija stresi par pārvākšanos. Jo nu kārtējo reizi, mazāk kā gads, mazāk kā pusgads riņķī. Šoreiz kaut kā mierīgāk. Laikam arī pārvākšanās āda biezāka uzaugusi. Šoreiz beidzot iemesls tā kārtīgāk pareducēt savu miskastes krājumu. Jo otrreizējos izejmateriālus vienmēr var dabūt, lai kaut kādus sūdiņus taisītu. Bet kad es pēdējo reizi esmu kādu sūdiņu uztaisījis - neatceros. Arī pēdējā dzīvesvietā, kas točna kā studija darbnīca varēja būt. Varēja būt, ja dēļ īres maksām/algas apmēra pašam nebūtu jābomžojās. Kā jau esmu minējis - tinkeringu pārcelšu uz virtuālo vidi. IRL kaut kādu minimumu. Ā - šovakar varētu nofilmēt ugunsgrēku - sadedzināt vienu lietu, ko esmu taisījis, lai nav jāvelk līdzi. Jo nu - reducēšana. Varbūt būs smuki. Kārtējais materiāls videomontēšanai.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2017|09:50 am]

santech
šonakt daudz ko paspēju arī izsapņot. tik agri gulēt aiziejot. piemēram - humpīšos atradu foršu ādas jaku. nu - vecu, nolietotu, bet vēlaizvien stilīgu. un lētu. vienīgi lētums tāpēc, ka rokas-piedurknes bija no auduma. jebal.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2017|09:32 am]

santech
No praktiskās puses skatoties, to var saukt par kurināmā ekonomiju pirmspārvākšanās periodā. Bet kad gan es esmu bijis praktisks. Nu - aprēķinos. Vakar negāju mājās, jo bija tik labi vnk parubīties līdz rītam. Un tāpat vēl jutu, ka būtu vēl gulējis. No rīta kaķītis atkal mūs modināja. Šodien gan - pēc darba ātri uz mājām un
linkpost comment

[Oct. 18th, 2017|09:55 pm]

mufs
[Tags|]

jūs neticēsiet, es nupatās ar slaidu rokas vēzienu secināju,ka esmu nopirkusi atpakaļbiļeti janvārī.
jo tas taču ir lōģiski, braucienam novembrī rādīt atgriešanās tabulu pēc 2 mēnešiem,ātrāk jau šampinjonus nepielasīsi

bet tikuntā lētāk kā ar nac.avio b-bu
link9 comments|post comment

[Oct. 18th, 2017|08:32 pm]

mufs
[Tags|, , ]

esmu tik daudz uzrakstījusi un nodzēsusi, galvā neskaitāmus monologus norunājusi, bet beigu galā pati sev nonāku pie lol nau verc

izvēmos par tēmu uz vīru, gribēju sublimēties šopingā, jo viņš te brauc 2x uz ārzemijām izklaidēties bezmanis, bet čo ta aplauzos, jo nav skaidrs, kur aizbraukt.
gribēju uz londonām, jo, facepalm, neesmu tur bijusi, taču tad iedomājos,ka novembra beigās viss būs pagalam slapjš un auksts un plāns vienai klimst pa ielām varētu izrādīties neuzrunājošs
es jau vabše gribētu uz savām skotijām apukaļ, bet tur uz augšu nemaz neviens nelido ziemā
un visās siltajās destinācijās per se tūrisma galamērķi, ja plāns ir 2-3 dienas pabūt vienatnē, takurtatur

UPD.
sūc ar visu, nopirku uz londonu

esmu atvērta ieteikumiem, jo man nav viedokļa, bet ir 3 dienas
gribu noķert sajūtu un pasēdēt muzejos
link15 comments|post comment

[Oct. 18th, 2017|05:10 pm]

santech
https://soundcloud.com/henry-grantham-1/sets/dark-synth-99-mixes

respektīvi - kaut kādu produktivitāti darbā man šitais iedod
linkpost comment

[Oct. 18th, 2017|04:50 pm]

santech
inbox.google.com - it kā zbs štelle. bet ar cibas komentāru vēstulem netiek galā. nu - uztaisa thread, no kura neko saprast nevar kas kad ko kam sūtījis. un nemāku atrast setingus kur to kontrolēt.
linkpost comment

[Oct. 18th, 2017|04:18 pm]

santech
[Tags|]

ejiet nahui, kretīni. kuces, ja precīzāk. atcerējos bērnību. jums tagad labāk palika? man nē.
linkpost comment

[Oct. 18th, 2017|02:57 pm]

santech
cik ātri aizmirsīsies tas mī tū?
link5 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]