Iksirugumta ([info]po) rakstīja,
@ 2016-02-12 13:15:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:cietums, latvija, likumi, valsts, vara, vardarbība

Grēkāžus grēciniekiem
Nu, un ko jūs, pilsoņi, domājat par Anša paraugprāvu?



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]po
2016-02-12 16:17 (saite)
Sapratu atšķirību. Tu uzskati, ka "valsts" ir īsta būtne ("tīģeris"), līdz ar ko redzi to kā nepārvaramu spēku. Es redzu "valsti" kā vardarbības attaisnojumu indivīdu prātos, līdz ar ko redzu vienlīdzību un iespēju komunicēt.
Attiecīgi, varētu jautāt - kurš ieņem upura pozu: tas, kurš jūtas totāli bezspēcīgs un atmet ar roku, vai tas, kurš jūtas vienlīdzīgs un dusmojas par reālu netaisnību.
Turklāt, upuri ir tikpat reāli kā noziegumi. Tā nav "poza". Tas ir fakts. Un brīdī, kad tu vaino upuri, tu aizstāvi varmāku. Pieļauju, ka mūsu nesaprašanāš skaidrojams vienkārši ar to, ka varmākas poza tev ir pieņemamāka.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]nefolk2
2016-02-12 16:21 (saite)
Atšķirība ir tāda, ka es nejūtos kā upuris un man nevajag katru dienu par kaut ko jaunu sašust. Uz dzīvi arī cenšos raudzīties pēc principa, ka vienīgais, kas man var nodarīt pāri, esmu es pats. Bet politika kā tāda vispār man ir vienā no pēdējām vietām interešu sarakstā. Pārfrāzējot vienu no Latvijas neatzītajiem ietekmīgākajiem domātājiem Edmundu Frīdvaldu, "šī diskusija nav tā vērta, bet es tomēr tajā iesaistījos."

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?