Iksirugumta ([info]po) rakstīja,
@ 2014-12-20 13:37:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:emo, kultūra, pašnāvība, sievietes, vīrieši

the underclass
Puikas neraud. Vīrieši nejūt. Viņi močī, līdz nomočī viņus vai viņi nomočī sevi paši. Tādus vīriešus vēlas Baltijas sievietes - vēlas, rada un ienīst.
Pašnāvību skaita ziņā pirmo vietu pasaulē pārliecinoši ieņem Baltijas valstis
Latvijā vīrieši pašnāvības izdara aptuveni piecas reizes biežāk nekā sievietes

Bļe, brīnums, brīnums...

P. S.
Kjūt: "Vīrieši pabeigtas pašnāvības izdara 7 reizes biežāk nekā sievietes. Sievietes savukārt 4 reizes biežāk nekā vīrieši izdara pašnāvību mēģinājumus." Tātad vīrieši ir 28x attapīgāki. T.i. uz katriem 28 vīriešiem, kuri prot pieskrūvēt plauktiņu, ir viena sieviete, kura drosmīgi ieskrūvē spuldzīti.
Jeb - sievietes ~30x biežāk "jūtas slikti", kamēr veči reāli jūtas 7x sūdīgāk, bļe, tikai par to nedrīkst runāt. Netaisīs tak histēriju, vai ne.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]po
2014-12-21 11:48 (saite)
Jā, pavilki deķi uz savu pusi. Es nerunāju par "audzināt kā vīrieti", lai ko tas arī nozīmētu. Es runāju par to, ka vienai sabiedrības daļai aizliedz just un justies - mīlēt, cienīt sevi un citus, priecāties par dzīvi. Tā tas notiek, un tas ir drausmīgi. Domāju, ka arī vīrieši ir pelnījuši (so to speak) būt vismaz cilvēki, bet diemžēl stereotipi to liedz.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2014-12-21 21:04 (saite)
Labi. Kā aizliedz justies, mīlēt, cienīt sevi?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]po
2014-12-22 02:47 (saite)
Pazemo un ņirgājas par jūtu izpausmēm vecumā, kad tās lietas būtu jāmācās. Iekšējais fīdbeks tiek aizstāts ar varas tēlu atzinību. Skolotāja smaida - tu esi okei. Skolotāja dusmojas - tu esi sūds neatkarīgi no visa. Praktiski viss emocionālais spektrs tiek reducēts uz "nulle" un "-100%", t.i., tu vai nu izpildi ideālās normas, atbilsti standartiem, vai arī esi kroplis, kļūda. Vietas kaut kādām tur emocijām vai jūtām vnk nav. To, protams, no dara visiem, bet kultūra šajā ziņā meitenēm/sievietēm dod atlaides, ļaujot justies vismaz kaut kā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2014-12-22 04:19 (saite)
Varbūt esmu augusi dizgan neseksistiskā vidē, nezinu, bet skolā, piemēram, gan uz zēniem gan meitenēm atteicās tie paši noteikumi. Par to kādi viņi bija un cik pareizi, nepareizi- tur var daudz runāt. Visi bijām vienlīdz ierobežoti.
Bet par to kādas atlaides dod meitenēm, es neiebraucu- meitenēm ļauts izraudāties? Jā, ir daļa sabiedrības, kas uzskata, ka puikas/vīrieši neraud un viņi par to smejās, tie arī parasti ir tie paši kas skolā smejās par kādu nabadzīgāku vai lēnīgāku bērnu un tādi ir ļauni riebekļi un viņiem vieta elles ķēķī pie visiem pārējiem deģenerātiem. Bet tā nav visas sabiedrības nostāja. Paldies dievam kopistiskā sabiedrības daļa vēl uzskata, ka smiešanās par to, ka kāds raud, ir nosodoša, tāpat kā izvarošanas un sišanas.
Tu ļoti gribi novilkt līniju-, ka par vīriešu raudāšanu vairāk smejās, iespējams, ka procentuāli vairāk, jā, neesmu skatījusies statistiku, bet arī par meitenēm bieži smejās, kad tās raud. Pate esmu redzējusi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?