Petrovichs ([info]petrovichs) rakstīja,
@ 2012-08-26 12:10:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
The Economist raksta, ka Somija ir pat varbūtīgāks kandidāts izejai no eirozonas nekā Grieķija. Vnk praktiskajiem somiem negribas maksāt par dienvideiropiešu izšķērdīgā dzīvesveida radītajām problēmām.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]petrovichs
2012-08-26 15:22 (saite)
Vai katrs darbavietas zudums ir automātiski uzskatāms par sliktu notikumu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]karuna
2012-08-26 15:43 (saite)
>20% bezdarbs noteikti nav nekas labs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]petrovichs
2012-08-26 15:50 (saite)
Tā nav atbilde uz uzdoto jautājumu ;-)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]snark
2012-08-26 18:43 (saite)
grieķiem bezdarbnieki izmaksā lētāk tad, kad viņi ir bezdarbnieki, nevis publiskajā sektorā snaudoši algoti darbinieki.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]karuna
2012-08-26 18:52 (saite)
Visvieglāk ES krīzi pārdzīvo Zviedrija ar vislielāko valsts sektoru. Valsts sektors jau nav tikai ierēdņi birojos, bet skolotāji, ārsti, policisti, ugunsdzēsēji. Ja Grieķijas problēma ir strukturālu reformu nepietiekamība, tad tās ir jāveic un šo reformu veikšanai ir vajadzīga 1) nauda, 2) lielāka ES kontrole. Bet vajadzīgi abi divi faktori vienlaicīgi, nevis nauda, bez kontroles, vai kontrole bez naudas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]petrovichs
2012-08-26 19:24 (saite)
Atslēgas vārdi bija "publiskajā sektorā snaudoši algoti darbinieki". Ja tie dara reālu, vajadzīgu darbu, ir OK. Ja tie tikai pārcilā papīrus no viena galda stūra uz otru, tad viņu lietderība ir pat negatīva, jo viņi tikai bremzē šo papīru pārvietošanos.
Principā arī Latvijā ir milzums šādu "darbinieku" gan valsts, gan pašvaldību iestādēs, gan valsts un pašvaldību uzņēmumos. Vnk deputātiem un ietekmīgiem cilvēkiem un arī partiju darbiniekiem ir savi radinieki, bērni, skolas biedri, kaimiņi un citi jauki cilvēki un tie kaut kur jāiekārto. Tas labi, ja iekārtotie ir saprātīgi un darbīgi cilvēki un no viņiem ir kāds labums, bet ne vienmēr ir tā. Atceros kā kādas lielas iestādes darbinieks man stāstīja tipisku situāciju no savas iestādes dzīves:
Lielais priekšnieks vienas nodaļas vadītājam liek steidzami sagatavot vienu prezentāciju. Priekšnieka komanda nav apspriežama, un nodaļas vadītājs pats šo prezentāciju sāk taisīt. Blakus nodaļas vadītājs vaicā, vai tad X to nevarēja uzticēt? Nodaļas vadītājs skumīgi atbild - X jau tā ir pārslogots, bet visi pārējie nodaļas darbinieki ir ielikteņi un tie neko nemāk un nejēdz. Un atbrīvoties no viņiem arī nevar.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]karuna
2012-08-26 19:33 (saite)
Tā jau ir, bet nav īsti pārliecības, ka tieši tas ir grieķijas problēmu pamatā. Lielbritānijas birokrātija var būt vēl lielāks murgs, bet investori to neuzskata par problēmu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]petrovichs
2012-08-26 19:41 (saite)
http://www.nytimes.com/2011/10/18/world/europe/greeces-bloated-bureaucracy-defies-efforts-to-cut-it.html?pagewanted=all

Bet tai pašā efektīvajā Vācijā arī ir būtībā nevajadzīgi darbi. Reiz viens pazīstams Bundesbankas darbinieks man stāstīja, ka Bundesbanka ir patiešām neatkarīga savā monetārajā politikā un dažās citās specifiskās jomās, bet valdība nosaka Bundesbankas darbinieku skaitu. Un Bundesbankai šis skaits ir jānodrošina. Bet tā kā liekajiem darbiniekiem nav īsta darba ko iedot, esot izveidota liela nodaļa, kas to vien darot, kā izskatot visas instrukcijas un ražojot jaunas ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?