Petrovichs ([info]petrovichs) rakstīja,
@ 2011-11-17 21:38:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Augstākās izglītības vilinājums
Nez, kas ir tas, kas padara augstāko izglītību tik iekārojamu, ka bieži vien cilvēkam ir gandrīz vai vienalga kur studēt, lai tikai būtu kārotais izglītības papīrītis? Un pēc tam cilvēks ar augstāko izglītību strādā par pārdevēju vai degvielas uzpildes stacijas operatoru un pilda pienākumus, kuros, manuprāt, nekāda augstākā izglītība nav nepieciešama.
Un vēl, kāpēc tik ļoti daudz jauniešu izvēlas studēt visādas "pļāpu" specialitātes, tur sabiedriskās attiecības, socioloģiju, žurnālistiku, vēsturi, filozofiju utml, bet visai aktīvi izvairās no reālajā ekonomikā pieprasītām specialitātēm - inženieriem, tehnologiem, konstruktoriem u.t.t.? Ja paskatās darba tirgus pieprasījumu, metālapstrādes speciālisti vai elektroniķi vai ķīmiķi vai kādi citi "tehniskie" visu laiku ir pieprasīti, kamēr sociālo zinātņu jomā ir relatīva pārprodukcija.
Nē, šoreiz tas nav puksts par aplamo Latviju. Līdzīgas tendences ir arī Eiropā un ASV, kur trūkstošās "tehniskās" vakances aizpilda imigranti no Ķīnas un Indijas, kur tehniskās specialitātes ir lielā cieņā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]helvetica
2011-11-17 21:54 (saite)
es varu pastāstīt savu pieredzi:
pamatskolā padevās bioloģija un ķīmija, bioķīmija vispār bija vismīļākā, bija doma paspiest uz to tālākā karjeras izvēlē. arī matemātika un fizika padevās tīri ok. Vidusskolā nomainījās pasniedzēji, neko vairs nesapratu, atzīmes bija zemas un lielākoties mērķis bija izvilkt kontroldarbu uz atzīmi, kas nesabojātu kopējo leicības skatu. Kādas tur vēl tālāk eksaktās profesijas?!
proftehskolu izglītība attiecīgajā brīdī skaitījās kkas, ko iet macīties nesekmīgi idioti, bomžu un alkānu bērni un nepilngadīgās māmiņas, kas nevar pat videni normālu pabeigt + vēl vecāku presings par to, ka vajag augstāko izglītību, jo profene-lasīt iepriekš..

visādi citādi prāta stūrī sēž, ka paralēli savai humanotārajai (kas man patīk un interesē) vajadzētu apgūt kādu nebūt ar rokām darāmu amatu, lai varētu kontrobutēt sabiedrībai jēgpilnāk.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]petrovichs
2011-11-17 22:04 (saite)
Tas, ka ļoti daudziem izvēli ierobežo vidusskolas vājā matemātika, fizika, ķīmija, man nav noslēpums. Drusku izbrīna, kāpēc skolas mācību programmas ir tā sačakarētas. Skatoties tagadējo laiku matemātikas grāmatu, piemēram, man šķiet, ka tur pamatīgi samudrītas vienkāršas lietas. Mūsu laikos kaut kā mācēja to vienkāršāk un skaidrāk izklāstīt.
Un kopējais sekmju līmenis matemātikā, fizikā, ķīmijā skolās ir nožēlojami zems, kā secinu gan no saviem, gan paziņu bērnu stāstiem :(

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]eermaniitis
2011-11-17 23:10 (saite)
nu kurš radošs, zināšanām un iedvesmām apdāvināts jaunais ķīmiķis, fizmats vai kas tamlīdzīgs dosies uz skolu, kur viņam alga kā sētniekam attieksme kā pret liftnieku un tā tālāk

miesas sodus skolās, skolotājiem vismaz pusi saeimas deputātu algas (rēķinot ar piemaksām) un tad varam sākt ko runāt

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]fictio
2011-11-18 00:28 (saite)
Manu izvēli nekas (vidusskolas sekmju ziņā) neierobežoja, tomēr pieķēros pie "pļāpu" filozofijas. Īpaši nenožēloju. Tomēr, varbūt būtu labāk, ja augstskolā apgūstamo varētu salasīt no vairākām specialitātēm, jo ir bijuši šādi tādi studiju kursi, kuri šķituši derīgi vien caurumu aizbāšanai un kredītpunktu vākšanai. Varbūt tas neko nemainītu darba tirgus utt. ziņā, tomēr laikam man kaut kur vēl ieķēries 19. vai tamlīdzīga tāla gaidsimta naivums, ka zināšanas vismaz par dažiem procentiem ir pašvērtīgas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?