Februāris 2012   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Slēgta tipa psihe

Posted on 2011.12.17 at 08:00
Doom: Asins staigā locekļos
Mūza: Life After Life
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,Pēdējā laikā (atkal tas pēdējais laiks!) daudz staigājot pa cibu, sanāk uzdurties desmitiem pamestu, aizmirstu, neaktīvu friends only režīmā (visbiežāk, neilgi) uzturētu dienasgrāmatu vraku. Apmēram 9 no 10 tādiem (slēgtā tipa) žurnāliem ir miruši, un tas mudina meklēt likumsakarības. Izdomājis gan vēl neko neesmu (droši vien ar atgriezenisko saiti kaut kas), taču ne daba, ne nefolks nemīl tukšumu, tāpēc es neapstāšos, iekams nebūšu noskaidrojis, kāds tad īsti ir tas apmaksātajam kontam piedraugojamo profilu limits (lūdzu, nespoilot). Varu apgalvot, ka pēdējā pusotra mēneša laikā esmu aplūkojis vairākus tūkstošus cibu, spriežot pēc tā, ka piesekoju vidēji katrai piektajai (nevis visām pēc kārtas, kā te dažiem varētu likties.) Bet, runājot uz to pašu pārspīlēto raizi par savu privātumu tīmeklī, pirms desmit gadiem izlasīju visu Kastaņedu, daudz ko noteikti uztvēru pārspīlēti, bet tas, kas kopš tā laika vienmēr ir sekojis līdzi, ir pašos pamatos pārkārtotie priekšstati par sevis svarīguma sajūtu. Protams, te talkā nāca arī pirmās depresīvās psihozes epizodes, kuru laikā tu mentāli dekonstruē sevi līdz kaulu smadzenēm, lai atkal darītu to fēniksa lietu pēc tam haha. Kastaņeda, protams, iet roku rokā ar kaut ko ierindas cilvēkam grūti aptveramu, jo, apmēram tāpat kā Nīčem, kuram visa būtība bija bin. op. (pardon, neatceros pareizos jēdzienus) sintēzē (?), viņam izkopta "atteikšanās" no sevis, ego noliegšana, altruisms, nesavtība, tolerance, (fiziska) norobežošanās no sabiedrības utml. lietas arī ir pašsvarīguma izpausmes. Proti, vairums mieru, mīlu, askētismu un ego nāvi sludinošie guru, ikonas un tādi, kas visu mūžu "paliek savā tēlā," ir tā paša sava svarīguma vergi, pie tam vēl baisāki par "parastajiem" cilvēkiem. Kaut kas jādara ar to apsēstību ar sevi. Mēs neviens sevi nepazīstam patiesībā. Es nicinu izteikumus, kas sākas ar "Es nekad... (kaut ko nedarīšu)," jo tu bļe nepazīsti sevi, līdz galam. Kad mirsi, tad zināsi kaut ko par "nekad," tagad tā ir vienkārša iedomība un arogance. Neko tu nezini par sevi, trešo reizi saku!!! Ego ir mūsu ļaunākais ienaidnieks, nāve - labākais draugs, bet pasaule - spogulis. Sašķaidi to un kāp cauri, love, Tev vēl dzīvot Saules mūžu (atvainojos par nekonsekvenci, ja kādam tā rūp ;)

Comments:


krēpjlācis
[info]nistagms at 2011-12-17 14:54 (Tipa)
es vienu brīdi biju tik ļoti nojūdzies ar spoguļu teoriju, ka sāku analizēt bez maz vai katru uz sevi vērstu negāciju izpausmi ar kaut ko, ko esmu 'pārāk slikti nodomājis vai izdarījis'. bet nu Kastaņeda enivei ir spēks un īsts mincīts. turklāt daudzi no 'svētajiem' jau nemaz nav iestrēguši pašsvarīgumā, viņi vienkārši raksta, dod padomus, es nedomāju, ka viņi paši sevi tik ļoti gribētu padarīt par svētajiem, tā jau viņus vienkārši pēc tam uzkonstruē sabiedrība un PR džeki.
Mehāniskais vienradzis
[info]nefolk at 2011-12-18 14:47 (Tipa)
Kastaņeda jau bieži pārspīlē, un šis (par tiem guru) nav no grāmatām, bet, ja nemaldos, viņa Tensegrity "sesiju" konspektiem, vai arī to teica kāda no viņa raganām, piemēram, Florinda [es nopietni esmu iepazinies gandrīz ar visu iespējamo, viņam jau tur bija savas veģmas, kas arī uzrakstīja 3 atsevišķas grāmatas, un man tās visas ir, angliski :], turklāt es nedomāju, ka tev jāraksta "nojūdzies" (par spoguļiem), jo tā jau ir realitāte, tikai varbūt jāsāk ar vispārīgo savas eksistences intenci un tad jāpievēršas detaļām
[info]harmonie at 2011-12-19 17:01 (Tipa)
"Pēdējā laikā (atkal tas pēdējais laiks!) daudz staigājot pa cibu, sanāk uzdurties desmitiem pamestu, aizmirstu, neaktīvu friends only režīmā (visbiežāk, neilgi) uzturētu dienasgrāmatu vraku. Apmēram 9 no 10 tādiem (slēgtā tipa) žurnāliem ir miruši, un tas mudina meklēt likumsakarības."

pieņemu, ka tas mudināja piedraugot arī manējo... varu galvot, ka tas nu nav vraks.
Mehāniskais vienradzis
[info]nefolk at 2011-12-19 17:08 (Tipa)
Nu, pag, es jau neesmu no meža. To, vai ir vraks, vai nav, var viegli secināt pēc kalendāra/arhīva lapas ;)
Previous Entry  Next Entry