Dzintra čoms ([info]mranarhs) rakstīja,
@ 2021-11-18 11:12:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Darbs un tā darītājs
Vai ir kāds jēdzīgs izskaidrojums tam, ka darba devēji nevis pieņem cilvēkus darbā paši, bet izmanto starpniekus? Proti, cilvēku atrod un ar viņu darba līgumu paraksta kaut kāda rekrutācijas/konsultāciju aģentūra, kas viņu tālāk "palienē" darba devējam. Ok, es vēl saprotu, ja runa ir par īstermiņa darbiem, aizvietotājiem un tamlīdzīgi. Bet kāda jēga to darīt, ja ir vairāk vai mazāk skaidrs, ka cilvēks ir vajadzīgs ilgākam laikam? Pat uz īsākiem periodiem var noslēgt darba līgumu pa tiešo.

Labi, ir daļa firmu un iestāžu, kas negrib ķēpāties ar personāla atlasi. To var ņemt kā ārpakalpojumu. Bet visu darbā pieņemšanas un uzturēšanas procesu atdot kādam citam - nesaprotu, kas no tā uzlabojas. Izmaksas diezin vai tur būs būtiski mazākas. Tai aģentūrai taču ir kaut kas jāpelna, visi nodokļi tāpat jāmaksā.

Es vienkārši šādu shēmu redzu arvien biežāk, un man ir kaut kā grūti noticēt, ka uzņēmēji darītu lietas, kas viņiem finansiāli nav izdevīgas. Iestādes vēl kaut kā var saprast, tur var būt birokrātiska ķēpa izveidot štata vietas, tā vietā paņem cilvēkus no starpniekiem, un miers. Izmaksas jau iestādēm nav tik svarīgas, ir drīzāk svarīgi iztērēt budžetu.

Pašam darbiniekam tas galīgi nav izdevīgi, jo alga defoltā būs zemāka nekā nozarē vispār - daļa atalgojuma aiziet aģentūras barošanai.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]hessin
2021-11-18 13:19 (saite)
viņiem joprojām tas ir izdevīgāk, jo no pastāvīgajiem darbiniekiem atbrīvoties var būt ļoooti grūti, kad tāda vajadzība uzradīsies.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hessin
2021-11-18 13:25 (saite)
+ kontraktoriem nedod kaudzi ar benefitiem, ko dod pastāvīgajiem. Un vēl ir metrikas, ko rēķina uz pastāvīgajām galviņām (revenue per employee). Abi labi izskatās uz papīra.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mranarhs
2021-11-18 13:59 (saite)
Par benefitiem es gan vismaz Zviedrijā tā neteiktu, jo šeit jau defoltā daudz benefitus dod valsts, tikai no tā, ka tu vispār strādā. Teiksim, nekāda privāta veselības apdrošināšana šeit nemaz nav nepieciešama.

Izskatās, ka tas tiek darīts formālu iemeslu dēļ (lai labi izskatās uz papīra). Vai es pareizi sapratu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mranarhs
2021-11-18 13:58 (saite)
Šis ir ticams punkts. Tā arī ir, ka cilvēku, kuram ik pēc perioda dod jaunu līgumu, nemaz nav pat jāatlaiž - vienkārši netiek iedots jauns līgums, un viss.

Taču tas nerada pārāk labu iespaidu par konkrēto darba devēju. Jā, ir cilvēki, kuriem ir ok nepastāvīgi un gadījuma darbi, viņi par to neuztraucas. Taču vairums grib stabilitāti. Tāpat arī ir skaidrs, ka pie tā paša darba devēja strādājošiem pa tiešo nolīgtiem cilvēkiem būs lielākas algas - un tas var radīt nesaskaņas un kurnēšanu no caur aģentūru pieņemtajiem darbiniekiem.

Tad vēl rodas jautājums, kāpēc nepieņemt ar terminētu līgumu pa tiešo. Man šķiet, ka tas izmaksātu lētāk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?