mmd's friends

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 50 vecākus

Wednesday, June 3rd, 2020


f_g

8:53p
maijpuķīšu vārda diena

burtiņi un bilde )

(ir ko piebilst)

Tuesday, June 2nd, 2020


f_g

8:30p
Drošībai

burtiņi un bilde )

(1 comment | ir ko piebilst)

Monday, June 1st, 2020


f_g

8:11p
Beidzot atbrauca kaste un vēl viens sveiciens!

burtiņi un bilde )

(2 comments | ir ko piebilst)

Sunday, May 31st, 2020


f_g

9:14p
Vasarsvētki

burtiņi un bilde )

(ir ko piebilst)

Friday, June 5th, 2020


pajautaa

[ hmmm ]
11:48a
sāļās tortes Rīgā

Kur Rīgā var nopirkt garšīgu sāļo torti (ar vai bez gaļas)?
Maximu lūdzu neieteikt, jo tur nav garšīgas.

(4 comments | ir ko piebilst)

pajautaa

[ juriic ]
12:26a
.

Rīgā ir vietas, kur cilvēk vēlajās stundās izklaidējas nepiespiesti un bez alkohola? (iztēlojos kaut ko apmēram kā atrakciju mola vaibu kaut kādā Braitonbīčā)

(10 comments | ir ko piebilst)

Thursday, June 4th, 2020


pajautaa

[ safe ]
12:22p
Vēl kas cits bez VIMEO

Vai ir kāda alternatīva (laikam jau izmaksu ziņā) VIMEO?
Galvenās prasības:

Iespēja failu aizsargāt ar paroli
Trešās personas nevar lejupielādēt failu (ja nav nepieciešamība)
Var dalīties ar failu linkiem
Var uzgalabāt daudzus failus vienuviet.

(5 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, June 2nd, 2020


sc_news

[ slikts ]
8:38p

Gribētos noskaidrot vienreiz par visām reizēm: Cibā ir atļauts mēģināt iebiedēt un attaisnot terorismu?


(73 comments | ir ko piebilst)

Thursday, June 4th, 2020


artis

9:20a
Uzsaukums - visiem revolucionāriem!


(1 comment | ir ko piebilst)

artis

8:49a
Slinkā statistika

https://twitter.com/lggiorgia/status/1268142160773332992

(2 comments | ir ko piebilst)

martcore

3:20a
In the field of psychology, the Dunning–Kruger effect is a cognitive bias in which people with low ability at a task overestimate their ability. It is related to the cognitive bias of illusory superiority and comes from the inability of people to recognize their lack of ability. Without the self-awareness of metacognition, people cannot objectively evaluate their competence or incompetence.

As described by social psychologists David Dunning and Justin Kruger, the bias results from an internal illusion in people of low ability and from an external misperception in people of high ability; that is, "the miscalibration of the incompetent stems from an error about the self, whereas the miscalibration of the highly competent stems from an error about others."

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, June 3rd, 2020


pavisam

11:30p
Prayer in C

Ir lietas, kas it kā ir acīmredzamas, bet ilgi nepielec.
Savukārt, kad pielec, šķiet - nu kā var būt tāda bremze?!
Kā 40 gados izlasīt, ka Dzeltenajos aizkaros nav vis "vēl baigi tālā lielceļa garumā", bet gan "velk baļķi tava lielceļa garumā".
Vai kā pirmajā bērnudārza koncertā lauzt smadzenes, kā gan viena meitenīte aplī var iet ātrāk par citiem bērniem? Tikai, kad viņi sastājas rindiņā, saprast, ka grupā ir dvīnītes.

Vakar ar Pensilvāniju un Ņūdžersiju piesaistījām sapulcē spečuku Daci.
Kad Pensilvānijs viņu uzrunāja "Dače", es nospriedu, ka man pret vakaru ir dikcijas traucējumi. Nemanāmi ik pa brīdim pieminēju viņas vārdu atkal, bet neviens vairs nemēģināja atkārtot viņa varoņdarbu.
Kad palikām vieni, viņš prasa, lai vēlreiz pasaku, kā izrunā viņas vārdu. Saku Dace.
-Dače?
-Nē tak, nu DACE kā... kā... hmmm

Un tad man стукнуло - tiešām šamējiem nav skaņas C? Nekur?! C burts ir, bet izrunā sī? Č ir, bet C nav? Cikiļ cikiļ, ai-ļu-ļū vietā "haba-haba?"

Liku ātri izrunāt t un s kopā, ko līdzīgu izspiedām, bet vienalga viņš šodien pieminēja Daci tikai kā "Scheduling Soft Lady", ko, acīmredzot, ir vienkāršāk pateikt kā Dace...

Pēdējo reizi tā mocījos, kad norvēģim mācīju izrunāt "Ģirts". Tomēr Ģ šķiet pašsaprotami, ka var nemācēt.
Bet C!!!

P.S. Šausmīgi jau cenšos atturēties no visādām politikām, bet tomēr pieminēju, ka šaipus okeānam sāk šķist, ka nemieri sit pušu C-19. Tā arī esot, ka veselas veikalu ķēdes (piem.The Home Depot) bailēs par darbiniekiem never vaļā veikalus.
P.P.S. Šodien biju galvaspilsētā (!!!), ieraudzīju leģendāro Pola reklāmu. Goda vārds, melns uz balta (vai šo vēl drīkst lietot?) - krāsainais starp baltajiem. Man gan šķiet, ka būtu bijis jāatsauc pat bez visa ASV konteksta.

(18 comments | ir ko piebilst)

martcore

10:53p
Beidzot noskatījos teleseriāla "Pēdējais ministrs" pirmo sezonu līdz galam - kopsummā es viņu skatījos reizes trīs, tur ir vienkārši burvīgi hailaiti.

Nedaudz pārsteidza pašu krievu kinokritika par "Ministru". Teiksim, es ļoti šaubos, ka autori kaut ko mēģināja pateikt par būmeriem un zūmeriem- Romāns Volobujevs ar Jeļenu Vaņinu kaut kad sen atpakaļ mēģināja uzrakstīt seriālu par to, kas notiktu, ja Krievijā pie varas nāktu jaunie liberāļi (galīgi izlidoja no galvas nosaukums, o, atcerējos, "Rītdiena"), tālāk par pilotu (man personīgi ļoti patika) netika, bez īpaša izbrīna, ka neviens producents sev neabonē vietu uz ešafota.

Tādēļ "Ministrs" manuprāt ir jūtami kaut kur daudz vairāk pārrakstīta "Rītdiena", nekā no nulles, vispār ir diezgan jūtams, ka tas ir rakstīts 10-o sākumā, nevis beigās; Krima tiek nejauši pieminēta, šķiet, pēdēja sērijā, nu un "Mad Men" un "Newsroom" citēšana jau noteikti arī nav par 2019-o; Poznera čmorīšana, tas arī ir vairāk par dekādes sākumu. Protams, interesanti, kādi kompromisi tiek sasniegti šādā materiāla restaurācijā vai restartā. Visdrīzāk, ka nekādi. Tā ir fantastiska iespēja uzrakstīt kinoscenāriju par politiku, un pēc gadiem septiņiem to pārrakstīt vēlreiz. Un pēc septiņiem vēlreiz. Kā Linkleitera "Boyhood" savā ziņā.

(ir ko piebilst)

lasitajs
10:25p
Reizēm mēdzu ieiet kapos tāpat vien. Kad braucu ar riteni no centra, tad man parasti pa ceļam uz mājām ir Matīsa kapi. No vienas puses dzelzceļs, no otras centrālcietums. No trešās – atkritumu apsaimniekošanas firmas autostāvvieta. Kur vēl labāku vietu kapiem.

Un kad jau kapos, ta jāpameklē dīvainie uzvārdi. Reiz atradu tādu: ШАМПАНСКИЙ, АРКАДИЙ СЕРГЕЕВИЧ. Šovakar arī foršs akmens trāpījās:

title or description

(1 comment | ir ko piebilst)

martcore

8:28p
run the jewels nupat realizējuši savu ceturto elbumu
brīvi pieejams viņu ofsaitā, kuru diemžēl šobrīd klausās visa atlanta, tāpēc saits ir nograuts
nu, spoķikā ar taidalu arī vajadzētu būt

(ir ko piebilst)

pajautaa

[ ulvs ]
7:20p
Atceros, ka kaut kad 90to sākumā vai vidū mani un māsu senči aizveda uz vietu, ko laikam sauca "Fantadroms", kas bija tāda vieta, kur bija tumša un liela telpa ar dažādiem floriscentiem vai kāvińtur sauc objektiem, tīkliem pie griestiem, pa ko varēja rāpot sīkie un pētīt interesanto vidi. Par attiecīgu samaksu.33

Kā sauca šo vietu? Un kur par to var iegūt vairāk info?

Vai tāda vieta maz eksistēja?

(6 comments | ir ko piebilst)

artis

5:44p
Ak vai!

http://archive.is/1uxm9

(17 comments | ir ko piebilst)

mmd
4:38p
Turpinot transporta tēmu

Pamanījāt - Rīgā ir pieejami elektriskie mopēdi?!

Drausmīgi jauki un bailīgi. Iedomājos - ja kāds jaunietis, saņēmis tiesības savos 18 un apbruņojies ar kredītkarti, izīrē tādu aparātu, tad iespējas viņam palikt bez zobiem, rokam un dvēselēm miesā ir visnotaļ lielas. Līdz 50 km tas aparāts brauc lieliski, bet bremzes ir tādas kā jebkuram lētam divritenim. No otras puses - lieliska iespēja pavizināties matiem plīvojot ar devīzi - dzīvo ātri, mirsti jauns, un atstāj aiz sevis smuku līķīti.

PS Pozitīvais - par pirmo braucienu naudu nepaņēma. Kurš grib promocijas kodu?

(4 comments | ir ko piebilst)

lasitajs
2:55p
Pēc dažām minūtēm sāksies pēdējais eksāmens.

(10 comments | ir ko piebilst)

kashadura
11:34a
Apkārties

Lai jums lieliska diena! Cik jūs forši.

(ir ko piebilst)

artis

9:18a
Well, we now know how this played out, dear Camus

"[Albert Camus] found himself fighting a Sisyphean battle during the 1940s. He was a man troubled by the possibility that anti-fascism could come to mirror its enemy (a charge many liberals have now levelled at Antifa)—that it could start to embrace the very same principles of domination and the overuse of violence. Following the defeat of fascism, and turning his attention to questions of post-war justice in 1945-1946, Camus claimed to be neither “victim” nor “executioner,” not an easy ethic to put into practice, yet the alternative for Camus was “murder.” As the intellectual historian George Cotkin explains: “Camus… worried about how the rebel could avoid becoming the oppressor, about whether the rebel’s critical knowledge of the problems of nihilism and revolution could allow him to act instead of becoming frozen in self-doubt and hesitancy. In the face of such existential knowledge, Camus counseled rebellion that is anchored in ‘thought that recognizes limits.’ [..] Orwell and Camus warned us that anti-fascism can curdle into something dangerous, a sort of boundless self-righteousness that eventually loses sight of itself. While battling white supremacists and fascists, it would do us good to remember the anti-fascist ethic of self-scrutiny, that fear of becoming what you are fighting.”

(3 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, June 2nd, 2020


artis

11:42p
Kā tagad populāri atbildēt: 'lol' un 'ok, boomer'

https://mobile.twitter.com/CattHarmony/status/1268016835007406080

(12 comments | ir ko piebilst)

dooora

9:15p
ffstal i pašol!

(3 comments | ir ko piebilst)

magnolia

8:57p
šodienas prieks (žru, ņemogu)

sperts no instagram:
"spa rituāļi"
un Tu..vai Tu jau šodien izveici kādu spa rituāļuku uz sevis?

(ir ko piebilst)

artis

7:55p
Būtu jāuzsit pendele tiem, kas ir galīgi slinki un tik izlaidušies, ka neseko "woke" statusa izmaiņām. Jūsu profila "tag line" jau sen nevar atsaukties uz #StayAtHome un #WearAMask. Tagad tur jābūt #GoOutandLoot un #RiotsBuiltThisCountry. Vai kaut kā tā.

(4 comments | ir ko piebilst)

dooora

7:42p
makets „Makaka un parakets”

(2 comments | ir ko piebilst)

indulgence

3:10p
par šoferu dēliem

Reiz Viņa Majestāte Lielbritānijas karalis Džordžs II iegriezās apraudzīt Grinvičas observatoriju. Tās direktors Džeimss Bredlijs izvadāja karalisko augstību, izrādīja kas un kā, abi izrunājās par kosmosa dzīlēm, melnajiem caurumiem, tārpejām un lidojumiem kosmosā. Kaut kā pašās sarunas beigās saruna pašsaprotami ievirzījās zinātnes finansēšanas apspriešanā (arī tajos laikos finansējums bija zinātnieku vaimanu pamattēma). Uzzinājis, cik liela alga ir karaliskās observatorijas zinātniskajiem līdzstrādniekiem, karalis visai izbrīnījās, un piedāvāja to krietni palielināt. Bredlijs noslīdzis ceļos: “Majestāte, nedariet to! Ja observatorijā būs lielas algas, tad te neņems darbā nevienu astronomu!”

(ir ko piebilst)

pavisam

1:57p
Vārdi #3

Sākšu kolekcionēt.
Insane & Chinese pievienojas Irene.

Patiesībā quite cool.
Irene Adler kā pirmā asociācija :>

(ir ko piebilst)

brookings

1:29p
Gaišākas ziņās "Brits have been banned from having sex with anyone outside of their own household under new coronavirus lockdown legislation rolled out by the Government."

(11 comments | ir ko piebilst)

svesinieks

12:59p
#ZeltaPadoms

You expect the agony to be far worse - but it never really is.

(ir ko piebilst)

pavisam

12:36p
Petting fail

Vakar ieraudzīju (kārtējo) kļūdu savā suņa saimnieka karjerā.

ar uzskates materiāliem )

Citādi, izolācijas laiks mums ir ļoti liels izaicinājums - viņa redz, ka esmu mājās, bet nespēlējos, nepasēžu un vispār ignorēju.
Ja runāt "kolēģis" kateogrijās, tad:
-kolēģis regulāri sēž blakus un ar savām lielajām, brūnajām acīm diedelē uzmanību;
-kolēģis pierunāja iet ārā čurāt, bet tad sāka lēkāt, spēlēties un grauzt žagariņu;
-kolēģis atstiepa bebru. Kad gribēju paņemt, paķēra un aizskrēja;
-kolēģis jau otro stundu guļ un neko nedara;
-kolēģis videokonferences laikā uzrāpās uz palodzes un sāka aurot uz svešu mašīnu pagalmā.
utt.
Vislielākās bažas, kas notiks ar ruksi, kad mēs būsim prom visu dienu...

(12 comments | ir ko piebilst)

brookings

12:34p
melns un balts

nav ziepju te, kultūru (vai kultūras) karā

tikai faktu ignorēšana un social preening (jaukas traipes), daudz no kā ir importēti

(5 comments | ir ko piebilst)

f

11:40a
es jau domāju, ka divu gadu laikā tomēr būs beigušās nedienas ar uzvārda maiņu, tak nē, smart id termiņš tuvojas beigām, un nevaru pašrocīgi apdeitot, un tāpēc jābrauc uz filiāli, un ne katra filiāle pieņem apmeklētājus, bet mūsu mazmiestā seb vispār aizklapējās ciet jau sen. argh.

(6 comments | ir ko piebilst)

artis

9:07a
Antifa’s American insurgencyhttps://spectator.us/andy-ngo-antifa-american-insurgency/

(16 comments | ir ko piebilst)

martcore

12:52a
tā tomēr ir briesmīga lieta, amerikāņu vēlme izplatīt savu kultūru (gadus 120 seno) un savas problēmas uz visu pasauli
es lasu tagad gan rietum-, gan austrumeiropas ziņu kanālos komentārus un reakciju par džordža floida bojāeju

"kāda starpība, policija ir visur vienādi varmācīga gan pret melnajiem, gan baltajiem, kādēļ šeit ir apvainojumi noziegumā dēļ rasisma?"

mūsu valstī tā laikam arī ir, pie tam policija nav īpaši varmācīga
bet štatos tā nav, kā rāda precedenti, tā ir patiešām aizvien rasistiska
taču mums viņu problēmas īsti nesaprast, lai kā šī amerikāņu kultūra censtos mūs tām, hm, pievienot
mums nav vergturu pagātnes, mūsu kopi nepizģī kaut kādus indiešus un vjetnamiešus un viņu masu defilē gājienus, kuru arī arī nav
mums no tā visa ir viens piepiļījies un bēdīgs skinheds, kuru es redzēju gadus desmit atpakaļ, un cibas eks-lietotājas deep draugu pavisam jau zemi, akmeni un lieveni apkaunojošā performance

čuvaki nesaprot situāciju, bet aizrautīgi komentē no saviem ierakumiem par lietām, par kurām viņiem nav vispār ne minimālākās sajēgas
kādēļ viņi to dara? acīmredzami jūtas piederīgi nabaga amerikas tautas liktenim, ne vairāk, ne mazāk
ko sējāt, to pļaujat

(9 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 1st, 2020


svesinieks

10:54p
#DarManTēvis

Pamanīju, ka kādas augsti cienījamas lietotājas izveidojusies diskusija par augstāko izglītību Latvijā. Tur sastājies pūlis spārda nabaga Latvijas augstākās izglītības iestādes un teju ikviens piekrīt, ka ir ļoti slikti. Daži bikli iebilst, ka ir dažas vietas, kur ir mazāk slikti, bet nu kopumā visviens – ir bēdīgi un var šūdināt sēru drānas, bet pie galdnieka darināt zārku Latvijas terciārajai izglītībai. Es arī gribu piemest mazliet malkas un divus centus.

Pirmkārt – ir jāpiekrīt – ir vietas, kur ir ļoti slikti. Ir vietas, kur veci neieinteresēti cilvēki, kuriem rūp pēc iespējas mierīgāk sagaidīt penzijas gadus, par valsts naudu docē 20 gadus vecus materiālu viegla grāda tīkotājiem. Rezultāts, protams, ir paredzams un ar izglītības kvalitāti nesavienojams. Domāju, ka programmas, nodaļas vai pat fakultātes ar šādu pieeju ir ikvienā vai gandrīz ikvienā valsts augstskolā. Īpaši čābīgi ir reģionos, kur katrs studējošais ir zelta vērtē un izvirzīt pret viņu nopietnas prasības, nozīmē zāģēt zaru uz kura pat sēdi, jo pie augstskolas durvīm cilvēki rindā nestāv un bieži neizdodas aizpildīt pat budžeta vietas. Padzenot vieglā grāda tīkotājus, naudu nevarēs samaksāt pat vecajam docētājam un būs sperts kārtējais solis tuvāk durvju slēgšanai. Iemesli tam protams ir dažādi – iestādes kultūra, studējošo motivācija, Latvijas mazums, globālā konkurence. Bet viens no iemesliem noteikti ir nauda.

Ja infrastruktūra un materiāltehniskais nodrošinājums, vismaz kaut kādā mērā, aplaistīts ar struktūrfondu naudiņu. Tad atalgojums docētājiem, ar izņēmumiem, un doktorantiem ir smieklīgs. Piemēram, mana virziena LU programmā doktorants var piedalīties konkursā (konkursā, lol) par 117 EUR stipendiju. Bez doktorantiem nav pasniedzēju, bez pasniedzējiem nav doktorantu. Par situāciju liecina katra reize, kad uzpeld kāds akadēmiskā darba sludinājums, kas meklē institūta direktoru par 1000 EUR mēnesī, bet prasa 10 gadu pieredzi laukā, doktora grādu un orientāciju uz izcilību. Papildu jāņem vērā visas nianses ar slodzēm, jo ne visi pasniedzēji var savākt pilnu slodzi, docējot kursus, kuri tiem padodas – kas vai nu rezultējas smieklīgā algā, vai teju fiktīvos kursos slodzes veidošanai. Noteikti jāmin arī akadēmiskā personāla ievēlēšana, kas vispār ir savāda vadības organizācijas pieeja, ko, manuprāt, pārāk viegli izmantot ļaunprātīgi.

Liekas, ka nereti esot augstskolās klātienē tīri sajūtu ziņā var sajust to ka ir bēdīgi. Pie iebrūnējušajiem koka paneļiem, vai tūkstošgades sākumā veikta eiroremonta pieskrūvētais struktūrfondu vizuālais ansamblis, kas liecina par ieguldījumiem, tīri emocionāli saistās ar situāciju kopumā. Kā mēģinājums pie pensijas vecumu sasniegušā nihilistiskā pasniedzēja, pieskrūvēt birku “augstākās izglītības kvalitāte”.

Bet kāpēc iesāku rakstīt!? Jo gribēju teikt, ka ir arī jāpasaka dažas labas lietas:

Teju katrā AII (arī mazajās) ir viena vai vairākas cilvēku grupas, kurām pateicoties entuziasmam, neformāliem kontaktiem, darba devēju interesēm, iestrādēm, veiksmei un labvēlīgai situācijai ir izdevies radīt tīri pieņemamas studiju programmas. Kā pienenes asfaltā, tās spēj radīt augsti kvalificētus speciālistus, pat piesaistīt doktorantus un iesaistīt viņus projektos, lai studijas doktorantūrā nebūtu tikai ambīciju apliecinājums un dārgs vaļasprieks. Bieži tas ir apliecinājums, ka viens cilvēks savā vietā, nozīmē nenormāli daudz un dažu cilvēku entuziasmam nav robežu. Tas, manuprāt, ir ļoti cienījami un ir labs iemesls būt uzmanīgam, pirms zvana kapracim.

Ir nosacīti elitāras izglītības segments, kas ir labs – SSE, RBS, RGSL, kaut kādā ziņā arī BA. Tiesa gan kāds varētu teikt, ka viņu outuputs ir ļoti saistīts ar inputu – un man nebūtu, ko viņam iebilst. Ja uz tavu iestādi nāk 1) Baltijas ģimnāziju un bakalaurātu absolventi ar zelta diplomiem, kuru rindas paretina ar iestājeksāmeniem un pārrunām un 2) MBA studenti, kas var sagrabināt 25k kompetences celšanai un elitāram tīklošanās pasākumam, tad droši vien var gaidīt arī, ka viņi iznāks ārā galvas tiesu virs pārējiem. Nemaz nerunājot par to, ka, ja tu esi samaksājis mazliet naudas un esi pieradis pie zināmas kvalitātes, tu droši vien nekautrējies to prasīt arī no mācībspēkiem un studiju biedriem. Bet tā jau tāda konceptuāla izglītības sistēmas problēma visos līmeņos.

Bet arī meinstrīmā ir labas lietas. Ir lielās universitātes, kas strādā gan pie sniegumā balstītas docētāju novērtēšanas sistēmas, studējošo atsauksmju izmantošanas, mācībspēku pedagoģisko prasmju celšanas (kas nez kāpēc tikai vispārējā izglītībā šķiet pašsaprotami), gados jauniem cilvēkiem vadībā un citām iniciatīvām, kas noteikti ir force for good. Lielajās Universitātēs domāju, ka teju katrā fakultātē var atrast vismaz vienu studiju programmu, kura ir laba, vai vismaz ok. Domāju, ka arī reģionālās universitātēs ir pa kādai labai vai ciešamai studiju programmai, īpaši uz profesionālu sagatavošanu orientētās studiju programmu vidū. Tāpat domāju, ka ir 1.līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas, kuras ir ļoti foršas, nereti pat foršākas, kā bakalaura.

Pats nāku no LUSZF, kur pēc 5 gadu studijām kopumā varētu teikt, ka bija labi. Jāatzīst, ka kopumā aptuveni 1/4 daļa kursu bija viduvēji vai vāji, vēl kāda 1/4 ļoti labi un izcili un aptuveni puse vienkārši o.k. kursu. Semestri pavadot Helsinku Universitātē nebija tā, ka bija “diena pret nakti” sajūta, lai gan biju gatavs tam, ka jutīšos, kā ar cauru džutas maisu piesedzies speķains zemnieks. Bija daudz lietu, kas bija foršākas, bet noteikti ne tā, ka varētu runāt par fundamentāli atšķirīgu kvalitāti un izpratni par studiju procesu.

(6 comments | ir ko piebilst)

svesinieks

9:15p
Man kremt geitkīpings. Kāds vienmēr grib izveidot savu standartu pēc savas izpratnes par to kas ir kas.

Viņi teiks Tu neesi īsts nacionālists, ja nesvini maija svētkus.
Viņi teiks, ka tā nav īsta ģimene, ja tajā nav vīrietis un sieviete partnerattiecībās.
Viņi teiks, ka tas nav īsts Lean menedžments, ja tev būs kāds vidēja līmeņa vadītājs.
Viņi teiks, ka tā nav īsta diskriminācija, jo tu neesi čigāns.
Viņi teiks, ka tā nav īsta māksla, jo necenšas nodot vēstījumu.
Viņi teiks, ka tā nav īsta māksla, jo vēstījums, acīmredzot, ir kļuvis par pašmērķi.
Viņi teiks, ka tas nav īsts alus, jo tam cauri spīd mazliet gaismas.

Ej dirst, geitkīper, ar savu neiekļaujošo pieeju. Attapsies viens pats, pašapmierinātībā laizot savas "īstās" olas.

(2 comments | ir ko piebilst)

mazeltov

7:55p
Biju Vinterbergā 2 dienas, izbraucos pa kalnu, pārvarēju bailes nobraukt wallrides, dažus akmeņu krāvumus, un dropus, ko citgad nevarēju ar ko arī sevi apsveicu!

(ir ko piebilst)

str

4:15p
Labi špikeri
https://www.symbolab.com

(ir ko piebilst)

artis

1:21p
CUBAN SUBVERSION:SHADOW OVER LATIN AMERICA

https://www.hsdl.org/?view&did=699859

(ir ko piebilst)

pajautaa

[ ulvs ]
1:21p
Kur Rīgas Centrā var dabūt plastmasas futlārīti/ielikni Nano SIM kartei, lai to varētu ievietot vecāka gadugājuma telefonā, kur var ievietot tikai Sandard SIM vai Micro SIM? Man ir tikai tādi ielikņi, kas paredzēti tikai priekš Micro SIM ievietošanas Standard SIM vietā. Ja kas, šeit skatāms SIM Izmēru/nosaukumu attēls.

(6 comments | ir ko piebilst)

siltavieta

9:19a
kas tajā amerikā notiek

(ir ko piebilst)

Sunday, May 31st, 2020


pavisam

10:26p
Migrācija

note to myself, gari, garlaicīgi un par darbu )

(9 comments | ir ko piebilst)

lasitajs
11:49p
https://poets.org/poem/do-not-go-gentle-good-night

Man nenormāli patīk šī dzejoļa pirmā rindiņa. Dzejolis pats arī kruts, bet tieši pirmā. Pirmā ir īpaša rindiņa.

(8 comments | ir ko piebilst)

f

9:53p
šogad biju apņēmusies iestādīt vismaz dilles, bet paciņa neatvērta guļ uz trepēm. vēl jau it kā nav par vēlu. acīmredzot, vēlme ņemties tikai periodiski uznāk. labi vien ir, ka neesmu padevusies apkārtējo spiedienam uztaisīt vismazāko siltumnīcu pasaulē (cilvēki ārkārtīgi grib uzspiest siltumnīcu, un, kad saku, ka nē, tad viņi mēģina pierunāt uztaisīt tādu pavisam mazu, uz ko es aizvien saku nē, jo, as i said, es negribu siltumnīcu, man nav vajadzīgas tās minūtes ravēšanas, tāpēc, call me crazy, bet izvēlēties dzīvi bez siltumnīcas šķiet tikai loģiski), stādītājs no manis nekāds. arī mazdārziņš uz palodzes man aprobežojas ar sīpolu, kuru gadījies nopirkt jau ar izlīdušiem lokiem. es neaudzēju kaudzi garšvielu, un mans garšvielu plaukts ir pavisam vienkāršs, un vispār, ēdienus gatavoju ar sāli un pipariem, un man tā garšo labāk par visu citu. salātiem gan tagad lieku persilādi un nupat jau vispār nezinu, ko dzīvē vēl var vajadzēt. kariju, varbūt. nav slikti, ja mājās ir karijs. nu un dilles, kuras tā arī neiestādīju.

(10 comments | ir ko piebilst)

martcore

7:28p
kāds no jums ir redzējis rīgas megalielveikalos vai alkoautletos šādu atspirdzinošu dzērienu?


ja esat, pastāstiet kur, man drīzumā var drusku savajadzēties

(5 comments | ir ko piebilst)

pavisam

8:14a
Bezgalība

Mums, programmā stipri attālinātiem no jeb kā humanitāra, bezgalību skaidroja šādi:
Iedomājieties smilšainu pludmali. Reizi miljons (miljards?) gados atlido putniņš, paņem vienu smilšu graudiņu un aizlido.
Tad lūk - bezgalīgi ilgs laiks paies, kamēr viņš aiznesīs visu pludmali.
Tai pat laikā uzreiz oponējot, ka, lai gan tas ir nenormāli liels laika periods, tas ir definēts. Tomēr bezgalība nav izmērāma.

Patiesībā, bezgalība ir laika posms no atvaļinājuma iesnieguma brīža līdz tā sākumam.

(3 comments | ir ko piebilst)

martcore

8:19a

(3 comments | ir ko piebilst)

indulgence

7:50a
Pārlasot Eglītiša "Psihiatriju" (Rīga, 1974.),

Šķiet, ka dakteris aplūkojis spilgtākos komentāru autorus internetā…

"Debilitātes gadījumos slimniekam vislielākās grūtības ir radoši domāt, bet citādi (īpaši vieglos gadījumos) viņš var apmierinoši iekļauties sabiedrībā un atrast sev piemērotus sarunu biedrus.” 258.lpp.

“Histēriskās psihopātijas slimniekiem nav raksturīga dziļa domāšana un loģiski spriedumi... Lai pievērstu sev uzmanību, viņi labprāt ieņem vairākumam pretēju pozīciju (diskusijās par kultūru, politiku utt.).” 228.lpp.

“Histēriskie psihopāti visiem līdzekļiem cenšas pievērst sev uzmanību... Daži slimnieki cenšas radīt iespaidu, ka ir ļoti gudri un izglītoti... lepojas ar saviem sasniegumiem un diplomiem. ... Visgrūtāk histēriskie psihopāti pacieš vienaldzību pret sevi, tādēļ, ja viņiem neizdodas radīt par sevi pozitīvu iespaidu, slimnieks kļūst klaji rupjš un agresīvs, rada konfliktus un strīdus, lai tikai tomēr tiktu ievērots.” 227.lpp.

“Psihopātija ir visas personības disharmonija. Pataloģiju kopumā veido neatbilstība starp atsevišķām psihiskās dzīves sastāvdaļām – viegla uzbudinātība, rupjība, kas apvienojas ar nespēju iekļauties normālā sabiedrībā. Slimnieki nav plānprātīgi, ir bieži pat apveltīti ar labām spriešanas spējām... Nespēj pieļaut, ka citam varētu būt taisnība... Sava rakstura dēļ cieš vai nu paši, vai liek ciest citiem.” 223.lpp.

“Dusmīgās mānijas gadījumā šizofrēnijas (..) slimnieks viegli sadusmojas, ātri konfliktē, rupji aizskar citus, visur iejaucas, uzbāžas ar savu viedokli un klātbūtni.” 124.lpp.

“Plānprātības simptomi: Zūd humora izjūta, atsaucība, ētikas izpratne, sašaurinās intereses, slimniekam nemotivēta patika vai nepatika pret apkārtējiem, uzsvērta tieksme uz seksuāla satura sarunām, banālām anekdotēm, rupjībām leksikā... zūd spēja sevi objektīvi novērtēt.” 90.lpp.

“Interpetatīvie murgi: Slimnieks savas domas pamato, radot aizvien jaunus un jaunus secinājumus. Slimnieks pataloģiskajā stāvoklī piekrīt tikai tiem faktiem un pierādījumiem, kas viņa radīto murgu sistēmu apstiprina. Tos faktus un pamatojumus, kuri ar viņa murgiem ir pretrunā, vinš nepieņem.” 38.lpp.

“Pataloģiskā domāšana raksturīga šizofrēnijas slimniekiem. (..) raksturīga pataloģiska loģika, kurā gan daļēji ir izmantota veselu cilvēku loģika, bet rezultātā rodas aplams, nepareizs secinājums.” 36.lpp

“Rezonēšana ir šizofrēnijas slimnieku tukša, neauglīga spriedelēšana par banālām tēmām, par kurām vispār nebūtu vērts runāt.” 35.lpp.

“Saraustīta domāšana visbiežāk sastopama šizofrēnijas gadījumos – sākumā teikuma atseviško daļu gramatiski pareizais veidojums var radīt iespaidu, ka slimnieks runā sakarīgi, bet jau pēc pāris teikumiem klausītājs apjūk, jo vairs nekā nevar saprast. Šādi slimnieki sākumā var maldīgi atstāt pat gudru cilvēku iespaidu.” 33.lpp.

“Perservācijas gadījumā (..) slimnieks iestrēgst pirmajā izvirzītajā jautājumā, nespējot izsekot līdzi nākošajiem jautājumiem, kā rezultātā visu laiku nevietā atbild vienu un to pašu vārdu vai vārdu salikumu, runā par vienu un to pašu tēmu, kaut sarunu biedrs sen jau uzdevis citu jautājumu.” 33.lpp.

“Senestopātijas gadījumā slimnieks, stāstot un paužot savu viedokli, nespēj atrast adekvātus apzīmējumus latviski un cenšas lietot valodā neesošus apzīmējumus – jaunvārdus (neoloģismus)." 25.lpp.

(3 comments | ir ko piebilst)

Saturday, May 30th, 2020


dooora

8:42p
idfas filmas uz līnijas.
https://www.idfa.nl/en/selection/133345/our-years-grow-on-us-like-the-rings-of-a-tree

(ir ko piebilst)


> 50 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba
hackers counter system