mmd's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Friday, December 13th, 2019
11:44 - Kā man patīk latviešu valoda.
Šodien radīju četrkārša nolieguma paraugs:

"Es nekad nekļūdos, ja neko nedaru".

Nu ko, pozitīvisma pārņemtie, pārvēršiet šo bez "ne-" :)

(1 comment | ir ko piebilst)

Monday, December 2nd, 2019
09:48
Vidzemes tirgus (un tirgus kā tāds) ir burvīga vieta. Iedvesmojoša, jo ir saruna.

Kopā ar sīkajiem apstaigājām "tantes un onkuļus", kuriem godīgi izstāstījām - neko nepirksim, veicam tirgus izpēti mājas darbam. Un tad pārdevēja Inese teica - Labi, tad vismaz aprunāsimies. Un saruna bija ļoti iedvesmojoša, informatīva, viegla un patīkama. Un protams, ka mēs beigās sapirkāmies, gan riekstus, gan augļus, gan skābus kāpostus. Un uzzinājām jaunas receptes. Un palika sajūta, ka nāksim vēl.

Ejot prom, man nācās atbildet uz bērnu jautājumu - kapēc tik daudz tukšu vietu. Tāpēc, ka steidzamies. Tāpēc, ka negribam komunicēt. Tāpēc, ka lētāk ir lielveikalā. Bet man ir savs onkulis, pie kura es pērku ābolus un dārzeņus, un iespējams ka no Latvijas laukiem. Un es nezinu viņa vārdu ...


PS Lazdu rieksti tirgū maksā 2x lētāk kā lielveikalā (4 eur/kg).

(ir ko piebilst)

Monday, November 18th, 2019
09:21 - Latgalīte.
Tātad, man mājās stāv aparāts, kurš pirms 40 un cik tur gadiem maksāja 375 rubļus. Iedomājies - 3 mēnešu inženiera alga par kasti, kas no ārpuses ir "cmuka", bet iekšas ...

Tehniski - iekšas ir fantastiskas. Tas, ka mono - tas ir sīkums. Lai visu to krāšņumu un dziļumu aizvadītu līdz tavām (manām) ausīm, tur ir 4 dažādi skaļruņi. Otrā istabā stāv Yamaha, kas ar visiem saviem dolbijiem un sub-būferiem nespēj iedot tādu dziļumu un telpiskumu skaņai (piem. šo var klausīties līdz bezgalībai https://youtu.be/jvAijRKZdjA).

Bet ir arī kasjaki. Skrūves ieskrūvētas šķībi, viens caurums izurbts nepareizi, tapēc skrūve netiek ielikta un lai turētos - uzsit ar āmuru, pieloca un ... "i tak soidjot". Motors vēl niķojas. Un adatas nav. Un nebūs, jo labas mono adatas (kā izteicās Pēteris no "Latgalītes"), pat Ļeņingradā nav ar uguni atrodamas. Tad, uzklausījuši padomus, atrotījām piedurknes, nopūtām putekļus no lodāmura un devāmies nezināmajam pretī. Jā - vēl neskan Jā, šo to nācās darīt3x un kaut ko laikam salauzām, bet jāatzīst - viena no foršākajām dienām kopā ar bērnu.


PS Izrādās, vidējos un garajos viļņos vēl var dzirdēt cilvēciskas skaņas. Krievu, poļi, itāļu un man liekas, spāņu valodās.

(ir ko piebilst)

Monday, November 11th, 2019
13:09
Ja stirnas un bebri staigā pa pagalmu un brālis zaķis dzīvo turpat zem ceriņkrūma, tad gribas lekt no prieka gaisā un priecāties par dabas klātbūtni. Citas emocijas pārņem, kad ieraudzīju ķiršu un jauno ābeļu nograuztos stumbrus. Nu, bļ***, kapēc? Zāle vēl zaļa, laiks silts, kapēc jāķeras klāt “saldajam ēdienam”?

(ir ko piebilst)

Friday, November 8th, 2019
09:56 - Mācoties kopā ar bērniem krievu valodu
Izmantojot google translate, iztulkojiet krievu valodā:
- Baltā cielava
- baltā cielava

Un tagad iedomājieties situāciju, kad bērns sagatavojis stāstījumu, iemācījies to no galvas un klases priekšā deklamē par Latvijas gada putnu.

Man bija jautri.

(4 comments | ir ko piebilst)

Monday, November 4th, 2019
14:56 - Fiat 500
Fiat 500 ir kolosāla, maza mašīnīte, kas ideāli piemērota pilsētai.

Ja vēl motoriņš būtu bik jaudīgāks, es tādu jau būtu nopircis (vai arī nopirkšu nākamajā vasarā). Ok, vēl jāizmēģina vai man izdosies iesēdināt kādu no bērniem aizmugurē un vai kājas būs jāamputē pirms vai pēc brauciena. Apsveru arī iespēju beidzot atmest savu pieeja mašīnu pirkšanā un jāriet uz auto šērošanu.

(7 comments | ir ko piebilst)

Sunday, October 20th, 2019
13:02 - Autobiogrāfija (uzmetums)
Manā valdījumā ir bijušas vairāk mašīnas kā man ir šobrīd ir gadu.

Dažas no tām man piešķīra darba vieta, par labiem sasniegumiem vai cerībā, ka tādi būs.
Dažas nopirku par savu, grūti un sūri sakrāto, naudu.
Vēl dažas man iedeva draugi vai radinieki - paši vainīgi.

Lai vai kā, katra no mašīnām saistās ar kādu posmu manā dzīvē. Dažī posmi ir skaistāki par citiem, daži posmi liek pasmaidīt un ja es kādreiz rakstīšu autobiogrāfiju, tad kā nodaļu virsrakstus noteikti varēs likt auto nosaukumus iz manas dzīves.

Atmiņa nav vairs tik laba, tāpēc jāsaglabā nodaļu virsraksti inetrneta plašajā kultūrslānī:

Vaz
ZAZ
Delta
BMW 525
VAZ
Renault Laguna
Baltais Mercedes
Ford Sierra
Ford Sierra
Opel Kadet
Opel Ascona
Opel Kadet
Opel Senator
Honda Civic
Audi 80
Ford Sierra
Honda Civic
Honda Civic
Peugeot 206
Honda Civic
Gaz 21
Mazda 3
UAZ 469
Nissan Terrano II
Nissan Note
Volvo 940
Chrysler Sebring
Jeep Cherokee
Chevrolet Suburban
Nissan Quasqai
Honda Civic
Honda CRX
Opel Vectra
VW LT35
Chrysler Grand Voyager
Mercedes Benz E
Honda Civic
Honda CRV
BMW 325, 330
BMW 320d
Chrysler Grand Voyager
Honda CRV
Opel Vectra x 2
Mazda 323 un Golfiņš laukos
BMW 740
Ford Mondeo

(8 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, October 8th, 2019
09:44 - Man nepatīk ūdenī
Vakar vakarā eju uz mājām. Līst. Un tad busiņš pabrauc garām - tik tuvu ietvei, tik ļoti apšļaksta, tik auksts tas ūdens. Kā upē iekāpt ar visām drēbēm.

Būs jābrauc uzmanīgāk.

(ir ko piebilst)

Monday, September 30th, 2019
07:35 - Rudens SUP
Ja gribas Zelta Rudeni, bet negribas ļaužu barus un sastrēgumus Siguldā, tad paņemiet laiviņu vai SUP dēli un apbrauciet Zaķusalu.

Tikai - nedariet tā kā es izdarīju :) Jo, redzies, mans vestibulārais aparāts paģēr strādāt ar visiem muskuļiem lai neapgāztos un tas nozīmē, ka strādā arī pēdas. Un ja pēdas ir ieautas melnās botās, tad tās sāk sāpēt jau pēc 5 minūtēm. Rezultātā, es stājos krastā, āvu baltas basas kājas un botas atstāju krastā.

Viss pārējais bija jauki - rudens krāsas, motorlaivu viļņi, deltaplānu triki. Saule vēl sildīja, lietus lija, viens varavīksnes loks, tad otrs un es pirmo reizi biju tik tuvu "zelta podam", kas aprakts tur, kur varavīksnes gals. Bet, tā kā gals bija pārdesmit metrus no manis un tas bija Daugavas vidū, tad jādomā, ka pods sen jau nogrimis un peldēties man galīgi nepatīk.

Paldies Riga Wake puišiem par kafiju - nākamajā garajā braucienā jāsarūpē dzēriens un šokolāde.

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 23rd, 2019
12:44 - SvDiena
pamošanās (daudz par agru)
kafija (atnesa uz gultu)
brokastis (Kool brieža burgeris)
darbs (ar taustāmu rezultātu, krāmēju malku)
atpūta (ja ir auto, kas ikvienu braucienu padara par atpūtu)
stress (divi bērni + darbs + ikdienas sīkās raizes)
miegs (jau vienpadsmitos vakarā, lai varētu nākamajā ritā sākt visu no gala)

(ir ko piebilst)

Tuesday, September 17th, 2019
09:21 - smaciņa
Manā mašīnā kāds ir nomiris.

Ja atstāj bagažnieka pārsegu vaļā - smird. Pat meitas aizmirstais asinszāļu pušķītis to nenomāc. Smird pēc kaut kā sapuvuša, pretīga. Protams, ka visu izkrāmēju un pārkramēju un neko neatradu. Atliek vien atdot mašīnu uz ekstra dziļo, pilno, kārtīgo tīrīšanu un cerēt, ka viņiem izdosies likvidēt to, ko es neatrodu.

Piezīme sev nākotnē - kad ienāk prātā ideja vest no meža/ezera mājās baļķīšus un bluķīšus, lūdzu neizvēlies to mašīnu, kas paredzēta lai vizinātu klientus no lidostas uz ofisu vai doties darba komandējumā uz Viļņu.


UPD Lietainās dienā automazgāšanas kantorī vīri garnlaikojas. Ja jātīra salons - iesaku.

(4 comments | ir ko piebilst)

Monday, September 16th, 2019
11:57 - Once Upon a Time in Hollywood
Patika, jo gara, jo niansēta, jo bez steigas un ļāva sajust nianses. Ja salīdzinam ar "traditional action", kas ir kā kaislīgs drāziens, šī bija niansēta erotika un maigošanās līdz kulminācijai un vēl fantastiska pēcspēle, kura ļauj vaļu fantāzijai. Bija fantastiski kadri, kad es skatījos un domāju - fak, kā tā var izplānot un novadīt kameru. Bija kadri, kuros piedomāts pie vissīkākajām detaļām (kā piemēram eļļu ēdošs V8 - nevis vienkārši dūmi, bet tieši tas zilais un pēc piedeguma smaržojošais, kas sajaucas ar benzīna dūmiem). Un paviršība/absurdums slepkavības ainās - tas protams Tarantīno rokraksts. Jo slepkavība nav galvenais, bet bez tās (tā pat kā sexā bez kulminācijas) nav jēga nekam - ne pirms, ne pēc.

Ir protams arī otrs skaidrojums - es reizēm asociēju sevi ar piņājošu četrdesmitgadnieku, kurš neredz savas veiksmes un iespējas. Tāpēc jābrauc brīvdienās uz laukiem un jāatrod mans ugunsmetējs.

(4 comments | ir ko piebilst)

Thursday, September 12th, 2019
15:20 - Piezīme sev pēc xxx gadiem
Ja pienāks tā diena, kad es zināšu - drīz jāiet, es pacentīšos atstāt aiz sevis neko. Neko no mantiskajām vērtībām. Nauda kontā varētu būt maksimums. Viss pārējais ir ahujenākās klapatas tiem, kam tas jānokopj.

(10 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, September 10th, 2019
11:37 - No kolēģu izteikumiem ...
Es šodien to redzēju - tas ir ass. Tas nav maigs un patīkams. Tas ir šņirkstošais.

(ir ko piebilst)

Monday, September 2nd, 2019
11:56
Es dievinu pirmo septembri. Bērni aizdodas uz skolu un iestājas mierīga ikdienas rutīna. Tagad tikai jāsakārto pulciņi un vaŗes ķerties pie Ziemassvētku brīvdienu plānošanas.

PS Laiks ārā dievīgs

(2 comments | ir ko piebilst)

Saturday, August 31st, 2019
08:33 - Trampulīni
5m - check
7,5m - check (vajadzèja 5 min lai saņemtos)
10m - neatradu motivāciju

PS Man tomer ir baigi bail no augstuma

(1 comment | ir ko piebilst)

Monday, August 26th, 2019
11:15
Romantiķis:
- Wow, paskaties cik skaisti! Iedomājies, katru reizi, kad mēs mājās braucam agri, agri no rīta, viss ir tik skaists un brīnumu pilns.

Praktiķis:
- Tas tāpēc, ka Tu neesi pieradis redzēt pasauli saullēkta gaismā. Ja brauksi katru dienu, pieradīsi un brīnumi izzudīs.

(ir ko piebilst)

Saturday, August 24th, 2019
15:26 - Ar bitèm ...
Vai tas ir normāli, ka bites iekārto māju vecā kurmja alā?

Vai ir vēl kāds zvērs (izņemot lāci), kurš būtu gatavs paciest bišu dzēlienus, lai tikai tiktu pie medus?

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, August 23rd, 2019
16:41 - Realitīvi
Kamēr diviem ir bēdīgi - nu tur, lauzti kauli un asfalta slimība, tikmēr man - priecīgi, jo vecākais bērns tajā visā noraudzījās un teica - nu labi, nepērkam moci. Ir protams noteikumi, bet tas jau atkal - relatīvi.

(ir ko piebilst)

Thursday, August 22nd, 2019
15:33 - Ačkariks Vol.2.
Piecelties agrāk - ček
Aizbraukt uz semināru, ierasties pirmajam - ček
Noparkoties - ček
Aizmirst izslēgt gaismas - ček
Pēc darba aizvilkties līdz mašīnai - ček
Padomāt visu to labāko par kolēģiem, kuri visas dienas laikā nav pienākuši pie manis un pateikuši - vecīt, tu aizmirsi gaismas izslēgt - ček


Jocīgi tie cilvēki (es) un viņu nosacījuma refleksi. Melnajā mašīnā visu laiku meklēju iespēju nospiest rokas bremzi ar kāju, violetajā - pilnīgi aizmirstu par gaismām.

(ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba