302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb ([info]mindbound) rakstīja,
@ 2016-06-20 10:39:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Garastāvoklis:working
Mūzika:Atrium Carceri - Void: Passage
Entry tags:personal, politics

Politika nokauj prātu, bet te nu es esmu, pāri galvai ierastajos darbos un ar tapšanas stadijā esošu nepārprotami politiska satura rakstu/analīzi. Citās ziņās – tuvojas sarunu festivāls “LAMPA”, atgādinājums sev sākt aktīvi gatavoties (ar pasīvo gatavošanos ir vairāk vai mazāk tikts galā).



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2016-06-21 09:23 (saite)
Acīmredzot, mūsu izpratne par starptautiskajām konferencēm, konvencijām un līgumiem stipri atšķiras, bet runa nav pat par to. Runa ir par to, ka miljardu un miljonu mērogā pašreizējā pieeja politikai ir vāja un operacionāli neefektīva, savukārt tūkstošu un simtu mērogā tā ir neefektīva tādēļ, ka mēdz pāriet "bet mana cilts!" chimp-out režīmā. Ko ar šo situāciju iesākt, ir jau pavisam cits jautājums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2016-06-21 18:13 (saite)
''Mana cilts'' problēmas pastāv tikai kaut kur Āfrikā. Nacionālās valstu politiskie režīmi, ja tie ir godprātīgu cilvēku rokās var būt pietiekami efektīvi, pie tam pat tajās lēmumus ''vietās'' pieņem papildus sub-administrācijas kā pašvaldības, ciemu padomes etc. Jo pat valsts ir kaut kādā mērā pārāk globāla. Nevaru iedomāties kādā veidā kāds globāls parlaments varētu risināt vietēja mēroga problēmas, pie tam tur vēl rodas problēma kas tad ievēlēs to globālo parlamentu. Pat netiešas demokrātijas veidā tas kļūtu par vēl bezatbildīgāku aristokrātu bandu kāda šobrīd ir Eirokrātija. Vēl mazāk lokālās pašnoteikšanās tiesību kā šobrīd nozīmētu pilnīgu varas bezpreģelu un tas jau nu toč killos maindu (un ne tikai) tā, ka maz neliksies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2016-06-22 10:03 (saite)
"Mana cilts" problēmas ir visur, kur in-group cohesion iet roku rokā ar out-group hostility. Tribal thinking paterns, kā to var novērot, nav pametis arī vides, kurās burtiska cilts organizācija vairs nav spēkā.

Kas attiecas uz "Eirokrātiju", tad tās sakarā es domāju, ka ES tieši vajadzētu spert soļus savas efektivitātes palielināšanā un varas ekstensa paplašināšanā kādā no vairākiem iespējamajiem veidiem. Uzskatu, ka tad, ja stabils un efektīvs valdības aparāts spēj nodrošināt saviem iedzīvotājiem augstu civilā servisa un personīgās un ekonomiskās brīvības līmeni, individuāla un lokāla līmeņa politiskā autonomija nav kritiski svarīga (jo vairāk vidē, kurā varas pozīcijas nav mantotas vai kā citādi noslēgtas pret to iegūšanu karjeras ceļā). Labs salīdzinājums šeit, šķiet, varētu būt ar tipisku lielmēroga kompāniju, kur misgovernment equals mismanagement.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2016-06-23 10:11 (saite)
Tas ir kā, ja padomju cilvēks teiktu ''es vēlos lai Kremļa vara tiktu stiprināta''. Mind blown, bet nu ok. Tas es tu un es esmu es. Šajā jautājumā mēs būsim ierakumu pretējās pusēs un ar to arī punkts.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?