Chloroform Sauna ([info]martcore) rakstīja,
@ 2009-12-22 12:43:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
atgriežoties pie vakardien uzrakstītā gaišā ziemassvētku posta par principiem (es nebiju gaidījis, ka būs tāds responss)
servisa klab elvē izmantotājs biezpientaure komentos raksta - "normāls vidusmēra cilvēks mirs, bet spītīgi turēsies pie saviem uzskatiem, ļoti bieži pat saprazdams, ka viņam nav taisnība"
true

bet lūk, redzat, tas ir tomēr paradokss
teiksim, pusamerikas ievēlēs par prezidentu morālu lopu bušu vecāko, tāpēc, ka "mēs esam republikāņi nahuj", šie demokrātu-republikāņu uzskati ir izveidojušies bezmaz, nezinu, ģeogrāfiski, tiem vispār nav nekāda sakara ar veselo saprātu un situācijas analīzi

kā reiz izteicās filozofs un publicists uldis tīrons savā piecu sekunžu intervijā raidījumam panorāma - visas problēmas ir no tā, ka cilvēki vienkārši nedomā
true

tajā pašā laikā tomēr eksistē principi, kuriem es (savulaik) sekoju - piemēram, tam, ka žurnālistikā ne par kādu naudu nedrīkst izteikt cita viedokli kā savu. mana eks-dzīvesbiedre reiz parādīja šādi fingeru labi apmaksātam darbam, par piedāvājumu politiski nedaudz uzdžinsot, un es šausmīgi lepojos ar šādu viņas lēmumu. viņas vietā es arī pasūtītu pasūtītājus nahuj.
true

tad apgalvojums, ka "normālam cilvēkem nevar būt ne uzskatu, ne principu. normāls cilvēks rīkojas tikai pēc situācijas" slēpj sevī paradoksu vai nē?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]grey
2009-12-22 13:31 (saite)
Manuprāt, cilvēku kā personību nosaka/veido tieši viņa principi.

Otrkārt, lai cilvēks "rīkotos pareizi" pēc situācijas, viņa rīcībā ir jābūt nepieciešamā apjoma/kvalitātes informācijai.

Treškārt noteikti nepiekrītu, ka katrā situācijā ir viens vispareizākais risinājums. Subjektīvi, protams, gribētos, lai tā būtu, bet faktiski tu uzzini vai lēmums bija pareizs vai nē, tikai pēc zināma laika.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]antuanete
2009-12-22 13:45 (saite)
"Treškārt noteikti nepiekrītu, ka katrā situācijā ir viens vispareizākais risinājums. Subjektīvi, protams, gribētos, lai tā būtu, bet faktiski tu uzzini vai lēmums bija pareizs vai nē, tikai pēc zināma laika."

Manuprāt, to, vai lēmums bija "pareizs" vairumā dzīves situāciju vispār nav iespējams uzzināt, respektīvi, nav zināms, "kā būtu, ja būtu".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]martcore
2009-12-22 13:45 (saite)
varbūt man paskaidrosi, kāpēc katrā situācijā neeksistē ideāls risinājums?
nu, kādu piemēru

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?