es pats personīgs ([info]maigs) rakstīja,
@ 2020-05-12 09:22:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
mani nepamet slikta pēcgarša pēc Michael Moore pēdējā garadarba "planet of the humans" noskatīšanās. lai arī pati doķene viduvēja, ja ir runa zinātnisku faktu izmeklēšanu un konsekventu pierādījumu prezentēšanu, tā pārapdzīvotības doma un pašlaik notiekošais vienkārši liek manām smadzenēm viegli dzirksteļot. es protams saprotu, ka mūsdienās mēs visi kopā esam izdomājuši, ka glābsim dzīvības (par katru cenu) un pagarināsim dzīves ilgumu (nefilozofējot kāda dzīves kvalitāte sagaida pār-dzīvotājus), bet vēsturiski skatoties kā epidēmijas bez žēlastības tīrīja cilvēku ierindas, šādi ierobežojot cilvēku masu pieaugumu, man rodas jautājums (nevienu nedžadžojot un nedariet to arī ar mani), vai tas kā mēs tagad rīkojamies ir adekvāti.
es protams saprotu katras nāves personisko traģēdiju un nekādā veidā to negribētu noniecināt vai samazināt, bet jūs, lūdzu, padalieties ar savām pārdomām šajā jomā, ja jums tādas ir.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]teja
2020-05-12 18:27 (saite)
es varbūt teikšu kaut ko radikālu, bet nāve nav traģēdija un dabā viss pašregulējas - kā vīrusi tā sociālās kustības, kā zero-waste un vegānisms, ir nevis kādu cilvēku īpaša apgaismotība, bet šīs pašregulācijas daļa.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]maigs
2020-05-12 18:33 (saite)
nē, nē, es tev 100% piekrītu. es vispār daudz par nāvi lasu un domāju un daudz vairāk pārliecības iegūstu, ka mums par to vajag vairāk runāt un lasīt. tas nav nekas tāds no kā jābaidās, bet jā.. mums veseliem jauniem un žirgtiem to viegli teikt, kā mana ome teica. es arī ticu, ka dabai pofig un ja vajadzēs tā notjūnēsies tieši tā, lai noslaucītu cilvēkus no zemes virsas. šī diena īpaša ar to, ka beidzot šī apziņa iesakņojās manī, vot kā jūtos

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]teja
2020-05-12 23:49 (saite)
jā, esmu dzirdējusi arī tādu viedokli par klimata krīzi - ka nepareizi teikt, ka tas ir kaut kas "slikts dabai", jo dabai viss vienmēr būs OK, slikti būs cilvēkiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?