es pats personīgs ([info]maigs) rakstīja,
@ 2020-05-12 09:22:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
mani nepamet slikta pēcgarša pēc Michael Moore pēdējā garadarba "planet of the humans" noskatīšanās. lai arī pati doķene viduvēja, ja ir runa zinātnisku faktu izmeklēšanu un konsekventu pierādījumu prezentēšanu, tā pārapdzīvotības doma un pašlaik notiekošais vienkārši liek manām smadzenēm viegli dzirksteļot. es protams saprotu, ka mūsdienās mēs visi kopā esam izdomājuši, ka glābsim dzīvības (par katru cenu) un pagarināsim dzīves ilgumu (nefilozofējot kāda dzīves kvalitāte sagaida pār-dzīvotājus), bet vēsturiski skatoties kā epidēmijas bez žēlastības tīrīja cilvēku ierindas, šādi ierobežojot cilvēku masu pieaugumu, man rodas jautājums (nevienu nedžadžojot un nedariet to arī ar mani), vai tas kā mēs tagad rīkojamies ir adekvāti.
es protams saprotu katras nāves personisko traģēdiju un nekādā veidā to negribētu noniecināt vai samazināt, bet jūs, lūdzu, padalieties ar savām pārdomām šajā jomā, ja jums tādas ir.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]apjukums
2020-05-12 14:17 (saite)
Lai reāli risinātu pārapdzīvotības problēmu, tāpat kā klimata krīzi, ir nepieciešama sadarbība pasaules līmenī. Ir jau forši mazajā Eiropā šķirot atkritumus vai izlemt nedzemdēt bērnus, bet ja 70% pasaules iedzīvotāju to nedara, tam īsti nav jēgas, ja vien savas sirdsapziņas apmierināšanai. Iedzīvotāju skaits visstraujāk aug Āfrikā, kur liela daļa joprojām dzīvo bez tekoša ūdens un elektrības. Par kontracepcijas ieviešanu un dzimstības regulēšanu tur vēl ilgi nedomās, jo krietns bērnu pulks joprojām lielā mērā ir veids, kā nodrošināt sev iztiku un/vai izdzīvošanu vecumdienās.
Mēs visi mirsim :P

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]maigs
2020-05-12 15:52 (saite)
Šitais protams ik klasiskais paradox kas maļās pa galvu jau gadus.
Šodien, interesanti, beidzot savu iekšējo diskusiju pabīdīju uz priekšu, savas personības un darba gaismā.

Šodien sāku trīsdimensionāli domāt (trīsdimensionāli, jo par to nevar debatēt, respektīvi viens aspekts pret vienu, bet mana pozīcija trīs aspektu rezumē un kustību šī trīsstura laukumā).

A runāju es te par savu pozīciju People-Planet-Profit trīssturī

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]apjukums
2020-05-12 18:11 (saite)
Yuval Noah Harari jaunākajā grāmatā "21 Lessons for the 21st Century" arī par šo diskutē, ļoti iesaku, ja neesi vēl lasījusi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]maigs
2020-05-12 18:13 (saite)
Ir lasīts, jā, ļoti laba grāmata!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?