Adon ([info]lord) rakstīja,
@ 2017-10-11 22:56:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:tāpatvien

par jūru
Jautājums, kas man ienāca prātā Valencijas pludmalē un jau otro mēnesi neliek mieru - kādas bija antīko grieķu, romiešu, viduslaiku aristokrātu un feodālā laikmeta zvejnieku rekreācija pie jūras un vai tāda vispār bija? Vai romieši sauļojās, ja tā, tad kādas tradīcijas bija ar to saistītas? Vai hoplīti gāja peldēties, lai patīkami pavadītu laiku, nevis lai trenētu spēku un izveicību vai lai kādam uzbruktu? Vai viduslaiku zvejnieks brīvā brīdī zvilnēja pie jūras skatīdamies tālumā uz aiz horizonta zūdošajiem mastiem? Vai 6. gadsimta hercoģiene lūkojās uz mēness ceļu jūrā? Man visa sauļošanās/peldēšanās/caurāmdienāmpiejūraszvilnēšana šķiet ļoti garlaicīga un muļķīga laika nosišana, tāpēc interesanti, vai tā ir jauno laiku tradīcija, vai cilvēkiem tas vienmēr ir bijis raksturīgi? Nekur vēstures avotos ne ar ko tādu neesmu saskāries. Ovīdijs rakstīja par nimfām, kas dīķos plunčājās, bet tas nav gluži tas, imo.(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]sirdna
2017-10-12 07:52 (saite)
Cik nojaušu, tieši jauno laiku tradīcija ir strādāt, strādāt, ģībt no pārslodzes, atjēgties un atkal strādāt. Toties tumšajos viduslaikos cilvēki rullēja maksimālu gurķi un slaistījās no visa spēka, līdz kamēr bosiem (baroni da karaļi) nesakāpa galvās čuras un ambīcijas, un jamie nesāka spiest no tautas ārā maksimālus resursus.

Tā ka pēdējo 800 gadu laikā mums ir dikti maz iespēju pavāļāties un pablenzt mākoņos.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2017-10-12 10:08 (saite)
Nu, tas jau atkarīgs no kultūras. Šis stils - strādāt līdz sirmam vecumam nezinot atelsas, pēc tam censties notriekt sapelnīto naudu, ja vēl nav paspēts atmest slidas un atstāt mantojumu, ir raksturīgs vairāk tādām stingri kapitālistiskām kultūrām, kā visādi amerikāņi vai vācieši. Visādus dienvidniekus, tos pašus spāņus, atkal, strādāt pat ar automātu nevar piespiest, guļ zem palmas un priecājas par dzīvi...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]heda
2017-10-12 18:23 (saite)
lūk, lūk, un kāpēc lai spāņa sencis būtu bijis dumjāks par mūsdienu spāni? ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]heda
2017-10-12 18:30 (saite)
spriežot pēc folkloras, senčiem ar daiļā nesteidzīgu vērošanu un novērtēšanu viss bija kārtībā
par peldēšanos, šķiet, bija stāsts, ka viduslaikos vienīgie kaut cik tīrīgie cilvēki bija zemnieki, jo peldējās

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2017-10-13 18:29 (saite)
jā, par nesteidzīgu vērošanu piekrītu, mani interesē tieši peldes... tā varētu būt par tiem zemniekiem...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?