Adon ([info]lord) rakstīja,
@ 2014-12-19 11:01:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:tāpatvien

par nikneimiem un izmirstošo paaudzi
Vai man tikai tā liekas, vai mana paaudze (nu, teiksim 27 - 35) ir tā, kurai ir raksturīgi nikneimi? Es esmu Lords kopš 14 gadu vecuma, parakstos kā Lords (kopš kādu 16 gadu vecuma), mani lielākais vairums no draugiem tā sauc un dažviet arī profesionālajā vidē. Un liela daļa no maniem draugiem arī labprātāk dzird sevi uzrunājot nikneimā, kā vārdā. Un iepazīstoties ar minētās paaudzes pārstāvjiem var droši stādīties priekšā pēc nikneima un to parasti pieņem un tā arī sauc. Pavisam savādāk ir ar gados jaunākiem cilvēkiem - es pazīstu baigi maz cilvēkus jaunākus par 25 gadiem, kurus sauktu nikneimos, tas vienkārši nav pieņemts... gados vēl jaunākiem lielākajai daļai ir vairāk vai mazāk unikāli vārdi un pēc nikneimiem nepieciešamības nav, bet arī tie, kas ir tradicionālo vārdu nesēji, tiek saukti vārdā.

Es to saistu ar sociālo mediju lietojumu - mūsu laikā bija čati - mIRCs, ICQ, ciba, mūsu pašprezentācija internetā notika caur niku, kurš pauda to, kā mēs izjūtam savu personību, un ja bija bilde, tad ļoti reti kad kāds lika savu foto, lielākoties tas bija avatārs, kurš raksturoja pašidentifikāciju vai pašsajūtu... nu, viss, kā tas arī šobrīd ir cibā... bet tad nāca sociālie portāli, kur uzreiz galvenā prasība bija, ka otrā galā ir reāls cilvēks - pašidentifikācija - Vārds/Uzvārds, obligāti fotogrāfija, kurā var skaidri redzēt, kāds tad tas jūzerītis dabā izskatās. Mēs jau esam pārejas perioda paaudze, izmirstoša suga, kuriem pat formālā atmosfērā izdzirdot savu pie dzimšanas doto vārdu rodas diskomforts. Jā, te es pēkšņi atcerējos revolūcijas laika Krieviju, kad arī visi darbojās ar nikiem, bet viņiem nebija cibas...

Jā, tas ir tikai mans novērojums un visai iespējams, ka es kļūdos.



(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]crescendo
2014-12-19 11:35 (saite)
Domāju, ne tieši paaudzes jautājums, bet 'interneta lietotāju paaudzes'.
Arī mūsu vecuma grupā tie, kas internetā iebrida jau draugu periodā, naski lieto Vārdu Uzvārdu un šķībi skatās uz tiem, kas 'slēpjas aiz pseidonīma' (īpaši interesanti šeit izskatās it kā demokrātisku un elektroniski-izglītotu viedokļveidotāju nostāja tviterī - tā pati Kažoka, kas proklamē, ka tvitera lietotāji bez vārda-uzvārda ir ignorējami).

Un tas nav arī tikai laika jautājums... ir jau niku lietotāji arī tagad - bet minoritāte. Tāpat kā interneta lietotāji bija minoritāte toreiz. Pieņemt nikus, to iespējamo plūstamību un mainību, avatarus - tur ir nepieciešama abstrahēšanās spēja, kas nebūt nav universāla. Kā likums, niku nīdēji arī sci-fi pieskaita marginālai un mazvērtīgai literatūrai pēc definīcijas.

(Atbildēt uz šo)


[info]honeybee
2014-12-19 12:02 (saite)
nu, manam lielajam bērnam ir niks, bet nu es ceru, ka dabā neviens viņu tajā nesauc (izrunāts niks izklausās apmēram tā, it kā kāds mēģinātu atkrēpoties caur degunu un pusceļā saprastu, ka tā nav laba doma)

(Atbildēt uz šo)


[info]viestards
2014-12-19 12:10 (saite)
nu mani draugi arī sauc mani pēc nika, nevis īstā vārda :)

Bet ja par jauno paaudzi, tad te ir liekas, ka ir divi lietotāju tipi- parastie lietotāji un advancētie, jo tajā pašā twitterī ir pilns ar cilvēkiem, kas raksta bez īstā vārda. Par reddit 4chan/8chan nemaz nerunāsim tur gandrīz visi ir anonīmi.
Un ir pat parādījies termins doxxing http://en.wikipedia.org/wiki/Doxing kad tiek atrasta cilvēka personīgā informācija un izplatīta internetā. Un ir gaījumi, kad cilvēki zaudējuši darbu dēļ paustajiem uzsskatiem.

(Atbildēt uz šo)


[info]unintended
2014-12-19 14:04 (saite)
Es tevi par Lordu nekad dziivee neesmu saukusi.

Es laikam piederu tiem citiem..

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?