Līkcepure ([info]likcepure) rakstīja,
@ 2019-11-11 10:04:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Here you are
Skolotājas atsauksme pēc mūsu "Skolas somas" gleznu ludziņas. Bija tik laba, ka nespēju nepārpublicēt šeit (visdrīzāk autore ir viena no divām skolotājām, kura, pametot zāli izrādes vidū, vairākkārt neticami neveikli nogāzās):

"Labdien! Pieņemu, ka izrādes veidotāju acīs izskatīšos pēc Anitas Sondores, kura pret jauno talantu pašizpausmes kvalitātēm ir "palikusi akla un kurla", tāpēc, protams, būtu ļoti interesanti noskaidrot, kas Jums pašiem šajā uzvedumā patika. Kamēr man nav tādas iespējas, dalīšos savā redzējumā.

Es godīgi centos atrast kaut ko, kas man visā tajā liktos kaut nedaudz simpātisks. Tomēr, vai man patīk vīrieši panēsātās treniņbiksēs? Nē. (Pat tad, kad laukos ciema traktorists Jānis tādās atnāk pasērst, gribas pajautāt, vai viņam tiešām krājumos nav nevienu džinsu.) Vai man patīk no galvas iemācīti uzziņu literatūras teksti? Atkal nē, pat skolēnu izpildījumā es tam saskatu minimālu pievienoto vērtību. Vai man patīk, ka sievietes ik pa laikam histēriski iekliedzas. Joprojām - nē. Vai man patīk kauna sajūta, kad negribas skatīties uz to, kas notiek uz skatuves, jo tas izraisa tikai vienu vienīgu vēlēšanos - pēc iespējas ātrāk pamest notikuma vietu? Pasarg die's! Vai man patīk, ka mani un manus skolēnus uzskata par aprobežotiem stulbeņiem, kas nesaprot neko, kas sniedzas augstāk par nabaga Kiviču Andra dzīves izpratni un kuri nav spējīgi uztver mākslu kā tādu bez tās novilkšanas līdz primitīvam sadzīves līmenim? Nē, tāpēc es skolēnus mācu mākslas darbu nevis iestūķēt savā pagaidām vēl diezgan šaurajā uztveres rāmīti, bet izmantot kā instrumentu, lai apziņu paplašinātu, paskatītos uz pasauli no kāda cita skatu punkta, ieraudzītu to autora acīm un tādā veidā attīstītu emocionālo inteliģenci. (Gara acīm redzu Vasiļevska, Miesnieka, Pauļukas apjukušos un neizpratnes pilnos skatienus, ja viņiem būtu tas gods uzzināt, ko viņu darbos ir ieraudzījuši izrādes veidotāji.)

Pēc visa teiktā jāizdara godīgs secinājums: nepatika nekas, skatīties bija garlaicīgi un grūti. Un vēl - biju pamatīgi izbrīnīta, noskaidrojot, ka autori nav dziļi amatieri, kuri "Skolas somā"ir ieraudzījuši vieglu iespēju nopelnīt.

Dzīves pieredzes rezultātā jau sen esmu nonākusi pie atziņas, ka nav nekādas vajadzības uzbāzties citiem ar savu viedokli. Arī šoreiz būtu to paturējusi pie sevis, bet ja jau Jūs paši palūdzāt, tad - kā saka angļi, here you are. Ar cieņu, XXX".


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]jim
2019-11-11 12:41 (saite)
tiešām sulīgi!

(Atbildēt uz šo)


[info]marina_
2019-11-11 13:01 (saite)
kā saka angļi, here you are - ir brīnišķīgs. šo vajadzētu folklorizēt

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]requiem
2019-11-11 13:02 (saite)
++

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]sargtornis
2019-11-11 13:22 (saite)
Uzrakstīts tā, ka gribas piekrist pat izrādi neredzējušam.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]likcepure
2019-11-11 13:32 (saite)
Nu jā, iztēlojoties, kā aktieri visu izrādi novalkātos treniņtērpos histēriski izkliedz aprobežotus uzziņu literatūras tekstus, novelkot mākslu līdz primitīvam Kiviču Andra sadzīves līmenim - diezkas tiešām nav.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]apriori
2019-11-11 13:41 (saite)
šo tiešām rakstījis tavs spirit animal :)

(Atbildēt uz šo)


[info]ulvs
2019-11-11 16:05 (saite)
Viņai es būtu gatavs uzticēt savus bērnus.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?