lasitajs ([info]lasitajs) rakstīja,
@ 2019-05-09 09:27:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Izlasīju Delfos par Mārtiņa Boiko čekas stāstu. Boiko šobrīd ir mūz. akad. profesors, kurš ļoti interesanti un aizrautīgi stāsta par etnomuzikoloģiju. Bet tajos laikos ziņojis par Valda Muktupāvela kontaktiem. Domājot, kā būtu, ja es būtu vecāks, vai PSRS būtu novilkusi ilgāk, līdz es būtu sācis, piemēram, studēt, tad man par sevi nav ilūziju: ja pie manis būtu atnākuši pāris vīri pelēkos uzvalkos, uzspieduši uz bailēm / godkāri / konformismu, es būtu parakstījis papīru, varbūt īsti neapzinoties, ko tas nozīmē. Taču parakstījis būtu un maisos iekšā gan!


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]meness_berns
2019-05-10 14:27 (saite)
Nepiekrītu. Es vairāk nekā 25 gadus esmu komunikācijas jomā šajā valstī, regulāri runāju ar labi informētiem avotiem, un ļoti bieži (tiesa, ne vienmēr) tomēr patiesība ir nevis lielas sazvērestības un stratēģiski izsvērta plāna sastāvdaļa, bet plika sakritība.

Sliecos domāt, ka tā ir arī šoreiz.
- nepubliskoja 91. gadā, jo nobijās, vai arī bija citas svarīgākas lietas steidzamas politiskajā dienaskārtībā (Krievijas armijas izvešana, degvielas krīze, jaunas valsts administratīvā izveide, utt)
- marinēja 30 gadus, jo nepietika politiskās drosmes,
- nolēma publiskot pērn, jo sakrita politiskās intereses, nekāda Krievijas vai cita spēka iejaukšanās ar mēģinājumu "izprovocēt jaunu šķelšanos" (baigi jau nu šis kaut ko provocē – tāpat katram šīs fragmentētās publiskās sfēras burbulim jau ir savs viedoklis, vai maisos ir labie vai sliktie – pašreizējās publikācijas vai teātra izrādes neko neiespaido!)
- publiskoja nevis "bez izvērtējuma", bet vienkārši izpētes komisija, kurai bija izvērtējumu jādod, nemācēja saplānot gadiem savu darbu tā, lai šis izvērtējums būtu loģisks no plašas sabiedrības uztvertspējas viedokļa.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?