Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Pašlaik ap 80 % enerģijas es tērēju psihošanai par to, kā lai visu pagūst, un gruzonam par to, ka visu pagūt nav iespējams. Līdz ar to visas manas kaut cik produktīvās darbības ir haotiskas, lēnas un mazefektīvas.
Dakter, kā lai tiek no šitā vaļā?
 • Man palīdz divas dienas pilnīgu brīvdienu, agrāk vienkārši, bez brīdinājuma, atslēdzu telefonus un devos kaut kur uzdzīvot, sēņot vai ko tamlīdzīgu, bez iespējām darīt it kā Vajadzīgo, tagad mēdzu pabrīdināt lielo vairumu līdziesaistīto, ka manis divas dienas nebūs, ja kādam kaut kas nepatīk, var "sist dirsu pret zemi", bet es ta zinu, ka esmu psiholoģiski slims, man ir vajadzīgas vismaz šīs divas dienas. Kā šķiet, palīdz nevis tik daudz tās divas vai cik dienas, bet tas gandarījums, ka esi visus pasūtījis, kā likums, to dienu pietiek, lai kaut kā saliktu visus šitos "kas es esmu" pa plauktiņiem.
  • Mja. Jāizdomā tik, kur varētu aizlaisties no sevis un no balsīm galvā.:)
   • Mhm, žēl, [info]vikings, izskatās, pie hellēņiem aizmaucis. Tas ir cilvēks, kurš divās dienās toč varetu visu no galvas izdzīt ar neliela pārgājiena pāri 20km purva palīdzību:)))
 • kautkā līdzīgi kā unpy. pārtraukumu atpūtai. izslēgt visus pienākumus no galvas. pastaiga. jūra mežs (aizstāt ar to, kas nomierina tevi) un tad spēki atgūstas.

  atzīšos - man jau otro mēnesi tas pats. panika. nespēja izdarīt ne 20% no ieplānotā, neticība saviem spēkiem. pagaidām izvēlējos tikai vienu darbu, patīkamāko. izdarīs - domās tālāk.
 • atteikties no pienākuma, lai arī ir dota piekrišana un pagājis laiks.
 • Getting Things Done sistēma vai, precīzāk, princips "sarakstīt nafig uz papīra pilnīgi visu, kas pa galvu maisās, un līdz ar to izmest no galvas ārā - ieskaitot tādas lietas kā "nopirkt pienu, nopirkt vīnu, noskatīties jauno seriāla sēriju, piezvanīt mammai"" + "procesēt pa vienam" + austiņas un dusmīgs uzrūciens ikvienam, kas domā, ka tu tagad te baigi multitāskosi un viņam ir prioritāte jo viņš ir nekaunīks (pēdējais ir mans papildinājums un tīri pašas prieciņam).
  Procesēšanai sekojoši principi
  1) ja tu to vari izdarīt 2 min laikā, tad izdari
  2) ja nevari, tad lai paliek pierakstīts, līdz sakārto prioritātes
  3) prioritāti iedod tiem, kas tev ir i) svarīgi tavai Izaugsmei ii) objektīvi svarīgi stratēģiskā līmenī iii) taktiski svarīgi ar konkrētu deadlainu, attiecīgā kārtībā iv) figņa, ko tev iedevis augstākminētais nekaunīgais, jo to tak pat mērkaķis var izdarīt, gan jau krii arī varēs

  ja prokrastinē, dari to par tēmu: google zen habits, getting things done, productivity system utml

  vsm tā es to parasti daru
 • cik tomēr mēs esam līdzīgi ...

  es vakar iemetu telefonu miskastē un neatbildēju nevienam ...

  ir bijuši gadījumi, kad neatbildēju nedēļu vai divas, tagad "iemācījos" iztikt ar dienu vai divām...

  google kalendārs, kurā atzīmēju darāmos, padarītos un nepadarītos un nepārceļamos darbus (dažādas krāsas) - te gan svarīga pašdisciplīna ;)
Powered by Sviesta Ciba