kokezis

(no subject)

Mar. 30th, 2015 | 01:51 am
posted by: kokezis

Esot cilveekam nav iespējas ticēt bet gan tikai pienjemt

Link | Leave a comment | Add to Memories


texti

Precos ar svešinieku!

Mar. 29th, 2015 | 10:44 pm
posted by: texti

Neziņu - "Mīl vai nemīl? Gribi būt miljonārs? Vai esi gudrāks par piektklasnieku?" u.tml. - Latvijas šovu nozarē beidzot ir nomainījusi patīkama apņēmība: "Precos ar svešinieku!". Nav gan arī tā, ka kāzu tēma līdz šim pie mums būtu bijusi pilnīgi neaparts lauciņš. Piemēram, 2010. gadā norisinājās šovs ar nosaukumu "Maģiskās kāzas Molā", kurā desmit žūrijas atlasi izturējuši pāri tika pie tā goda Vislatvijas acu priekšā apprecēties lielveikalā. Tiesa, šie cilvēki diemžēl bija ne tikai iepriekš pazīstami, bet vairāk vai mazāk uzskatīja sevi arī par pāri. Jau vēlāk pie Latvijas izklaides zvaigžņotajām debesīm parādījās vēl viens šovs ar kāzu un reizē neziņas pieskaņu "Precamies?", kurā Binnija ar pavadonēm riņķoja pa orbītu kā prazdamas, lai pierunātu laulāties iepriekš nepazīstamus cilvēkus. Tiesa, laulības nebija obligāta prasība, un te tāpat kā skolā - kas nav obligāti, tas arī nav jādara, tāpēc neviens, neskaitot Binniju pašu, tā arī neapprecējās. Vislabākā šova daļa bija iespēja pasniegt otram dāvanu - piemēram, kolažu no savām fotogrāfijām, ko piekārt mājās pie sienas, lai varētu vienmēr atcerēties, kā izskatījās cilvēks, ko neesi gribējis precēt.

Bet te nu beidzot mums ir ne tikai kārtīgs, draivīgs šovs, bet reizē arī sociāls eksperiments - izdosies vai neizdosies laulība diviem pilnīgi svešiem cilvēkiem. Uzreiz skaidrs, ka likmes nav sevišķi augstas, jo 70% ģimeņu Latvijā šķiras, bet - jānožēlo taču ir neizdarītais, nevis izdarītais! Bija arī aizdomas, ka šovam nepieteiksies neviens vai labākajā gadījumā vien kāds bariņš cerību pilnu nelegālo imigrantu, jo tomēr - kāzas?! Kurš gadsimts? Normāls, moderns mūsdienu cilvēks neprecas tikpat lielā mērā kā neabonē draugiem.lv statistiku, jo ir pienācis laiks jaunai ērai - Tinder un kopdzīves reģistrēšanai! Tomēr izrādījās, ka Rietumeiropas vēsmas pie mums vēl ir bērnu autiņos, jo šovam pieteicās 300+ džeku un 400+ meiteņu. Ekspertu komisija strādāja vaiga sviedros, lai no šī bagātīgā izejmateriāla atlasītu, viņuprāt, saderīgākos un saticīgākos pārus. Komisijas sastāvā tika iekļauti Latvijas profesiju elites spilgtākie pārstāvji - psiholoģe, seksoloģe, antropoloģe un mācītājs. Baznīca šovā visdrīzāk iesaistījusies, vēloties būt laikmetīga - sākumā gan jau teica: "Laulāt svešus cilvēkus? Ko jūs iedomājaties?", bet tad salūza pret tādiem argumentiem kā (citēju): "Kas jums visu laiku ir? Beidziet reiz stāvēt malā, sekojiet mūsdienu tendencēm! Paskat, viens jūsējais piedalījās šovā "Divas zvaigznes", normāls džeks, ar gariem matiem, cilvēkiem ļoti patika. Šis šovs visiem atklās, ka laulības nav nekas traks, turklāt - mūsdienās cilvēki saiet kopā kaislību vadīti, tad liesma abu starpā dziest, ģimene jūk, bērni cieš. Ir pienācis laiks mācīties labāko no vēstures un citu kultūru pieredzes - divu cilvēku kopdzīves pamatā ir jābūt racionāliem, izskaitļojamiem iemesliem!". Vispār tas šovu pārstāvis vēl ilgi runāja, bet visu es necitēšu. Galvenais jau ir pateikts - mācītājs piekrita, ka laulāt savstarpēji nepazīstamus cilvēkus tiešām ir ok.

Pagaidām internetā pieejamas trīs šova epizodes - pirmo es skatījos, tā teikt, ar vienu aci, šķirstot jaunāko presi, otru uzliku, ejot gulēt, bet uzreiz arī aizmigu, trešo (hronoloģiski - otro), gods kam gods, noskatījos pilnībā. Visiem sešiem šovu dalībniekiem ir vidēji 25 gadi, visi izskatās normāli - pēc cilvēkiem. Sākumā intervijās viņiem jāatklāj savas sajūtas par to, vai cilvēks, ko viņi nekad nav redzējuši, izrādīsies piemērots kopdzīvei, vai tomēr ne. Zandai, kuru eksperti salikuši pārī ar Uģi, ir sajūta, ka svešinieks tiešām būs viņas ābola otra pusīte. Meitene arī vaļsirdīgi atklāj, ka gribētu topošo vīru iepazīt tuvāk un uzzināt, kas viņš par cilvēku. Esmu ļoti empātisks cilvēks, tāpēc spēju viņu šajā jautājumā saprast. Turklāt Uģis man uzreiz iepatīkas, jo, apcerot, kādā tieši tonī teiks liktenīgo "Jā", tur rokās līdz pusei pilnu (esmu optimistisks cilvēks!) viskija glāzi. Lai raksturotu Zandu, vienkārši citēšu viņas brāļa teikto: "Viennozīmīgi traka!". Daļu otra pāra veido džeks vārdā Ulvis, kura radiniece pirms brauciena pie altāra viņam jautā, ko iesāks, ja līgava būs pārāk apaļīga. Šeit puisim pēc atbildes rokā nav jāmeklē, jo viņš tomēr ir fitnesa treneris - phe, easy money, sastādīs programmu un liks notievēt! Mazliet pasteigšos notikumiem pa priekšu, bet trešajā sērijā Ulvis konstatēs, ka viņa sieva ir nevis resna, bet pārlieku mākslinieciska, tāpēc vedīs viņu iepirkties. Lielveikals tātad ir labākais ceļš kā izsist no cilvēka laukā līdz mielēm kaitinošo mākslinieciskumu. Puisis arī uzskata, ka būtu necienīgi līgavai pie altāra uzsist pa plecu, tāpēc ir apņēmības pilns ar viņu pēc gredzenu mīšanas nosūkties. Operatoram toties ļoti patīk Ulvja kurpes - tās raidījumā var aplūkot trīs dažādos rakursos, vienreiz arī blakus spilvenam. Par trešo pāri - Zaigu un Raimondu - man nav daudz, ko teikt, normāli cilvēki kopumā.

Pēc dalībnieku pārdomām beidzot seko šova galvenais notikums - kāzu ceremonijas - , kuru laikā visiem svēti jāsolās nekad nešķirties. Man vislabāk patika Zandas un Uģa kāzas, jo tajās līgava lepni izkāpa no lifta. Tas ir tieši tas, ko pārdrošākajos sapņos esmu iecerējusi arī savām kāzām. Lai skatīties uz dalībniekiem nebūtu pārāk vientuļi, ar komentāriem par notiekošo iesaistās arī jau minētie šova eksperti. Viņi ir satikušies Nacionālajā bibliotēkā un stāv pie tās lielās grāmatu sienas, kas laikam tiecas simbolizēt, ka viņi visi ir ļoti, ļoti gudri. Antropoloģes kundze manas aizdomas tikai apstiprina, sakot tā: "Lai kopdzīve izdotos, pārim kopā jādara lietas. Piemēram, jātaisa neparasti foto vai jālēkā ar gumijām". Pēc pieredzes zinu, ka abi minētie tiešām ir iecienīti hobiji Latvijas pāru vidū. Mācītājs tikmēr atklāj, ka bez cilvēku pasaules eksistē arī dievu un eņģeļu pasaule, bet es tā līdz galam nesapratu, ko viņš ar to gribēja teikt un kur galu galā atrodas dēmonu pasaule. Seksoloģe pasaka vien to, ka sekss laulībā nav galvenais, un tiek momentā atlaista no darba savā seksoloģijas uzņēmumā. Psiholoģe nesaka neko, jo viņa ir pieradusi, ka tad, ja grib normāli nopelnīt, runāt ir jāļauj klientiem.

Tagad - pats galvenais - kā tad nu visi nosūcās! Ulvis bija salielījies ne pa tēmu un iedeva tik vārgu buču uz vaiga, ka labāk tiešām būtu bijis līgavu draudzīgi iedunkāt. Raimondam ar Zaigu bija normāls, īss skūpsts uz lūpām, bet Uģis ar Zandu tika vistuvāk franču skūpstam, tāpēc es viņiem piešķiru veikala Sexy Style goda medaljonu ar trīs dažādiem režīmiem. Pēc ceremonijas likumsakarīgi ir afterpārtijs ar romantiskām dejām un sanākušo viesu novēlējumiem, no kuriem daži skan apmēram šādi: "Kaut kāds potenciāls jau tur ir" vai "Visus simt procentus nedodu, bet pa kādiem 87 jums varētu izdoties". Iespējams, esmu pārāk romantiska būtne, bet es nezinu, vai tās ir frāzes, kuras gribētu dzirdēt savās kāzās. Par laimi man, tās arī nedzirdēšu, jo kā normāls cilvēks plānoju reģistrēt kopdzīvi. Jāizdomā tikai, kā šajā procesā ieintegrēt jau izsenis izsapņoto izkāpšanu no lifta. Antropoloģe uzskata, ka pirmajā naktī pāriem seksa nebūs, jo viņi pārāk maz pazīst viens otru. Laikam par gadījuma sakariem neko nav dzirdējusi, dā! Zaiga tomēr ir cerību pilna un pieļauj tuvības iespējamību. Diemžēl viņas cerības nepiepildās, jo Raimonds ir prātīgs puisis un nevēlas neko sasteigt. Antropoloģe tikmēr nāk klajā ar vēl kādu pārsteidzošu atziņu - it kā esot tā, ka kopā dzīvojoši cilvēki, gadiem ejot, tikai satuvinās. Nu nezinu, es jau to tik apņēmīgi neapgalvotu, bet tā kā neesmu antropoloģe, manu viedokli neviens arī neprasa. Pēc tikumīgās kāzu nakts pāriem ir paredzēts doties ceļojumā - Ulvja un mākslinieciskās meitenes gadījumā - uz Igauniju, bet tad ar prāmi uz mīlestības pilsētu - Helsinkiem. Kopumā visu pāru vienojošais elements raidījumā bija nevis pārsteigums par izvēlēto partneri, bet gan to, ka visi cilvēki uz viņiem skatās. Tas tiešām šoviem un kāzām parasti ir pilnīgi neraksturīgi.

Kopumā šovs man mācīja, ka jānovērtē to, kas tev ir. Tai skaitā mīļotais cilvēks. Bet visvairāk jābūt pateicīgam par to, ka viņu pazīsti.

Link | Leave a comment | Add to Memories


planeeta

(no subject)

Mar. 30th, 2015 | 12:35 am
posted by: planeeta

Vispār tas ir šausmīgi - tikties ar kādu un pēc tam nespēt izšķirties - a ja nu viņš lidmašīnu ietrieks kalnos?

Link | Leave a comment | Add to Memories


pa_leeto

Tava cena

Mar. 29th, 2015 | 10:31 pm
posted by: silpurene in pa_leeto

Pāris M izmēra lietiņu - cik gribēsi, tik samaksāsi, atrodas centrā. Ah, parole standarta 123

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


krii

Tiklības kareivjiem patiks

Mar. 29th, 2015 | 09:48 pm
posted by: krii

Irānas TV sporta kanāls.

Link | Leave a comment {5} | Add to Memories


(no subject)

Mar. 29th, 2015 | 04:56 pm
posted by: tepat in pa_leeto

Netieku šovakar uz Benzīnvīru septiņos Dirty Deal Teatro. Atdošu studentu biļeti par paciņu dzeltenā Camel. diana.kondrasa iekš gmail

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


dooora

Suna no onna

Mar. 29th, 2015 | 02:42 pm
posted by: dooora

labrīt, zvaigžņu putekļi, Laimesmātes lutekļi.
ja kādam akurāt svētdienā nav ko paliekošu darīt, var nākt uz Preses namu, talkā mazaimijai uztīrīt studiju.
mēs aizvakar sākām skatīties '64. gada japāņu filmu pēc Kōbō Abes Sievietes smiltīs. tik pamatīgs blieziens, ka palikām pusītē – vesela porcija uzreiz bija par daudz. hahā, kamēr pukstinu šos burtus, jau divi cilēki pieteikušies uz talku, lieliski.
pēc tam Ķipī no kādiem 7ņiem: alus brūvēšana, vakariņas, pirts un peldes.
kritušie tiek uzmundrināti noklausīties rīta pamācības un rīkoties tālāk pēc saviem ieskatiem. laheim!

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


hotai

(no subject)

Mar. 29th, 2015 | 11:36 am
posted by: hotai

mani fascinē ziņu aģentūra LETA, kas katru gadu publicē ziņu ar šādu virsrakstu: "Latvijā veiksmīgi ir notikusi pāreja uz vasaras laiku". vai kādreiz ir bijis citādāk? nu piemēram šādi:

Latvijā neveiksmīgi ir notikusi pāreja uz vasaras laiku

Rīga, 29.marts, LETA. Naktī uz svētdienu, 29.martu, Latvijā neveiksmīgi ir notikusi pāreja uz vasaras laiku - pulksteņa rādītāji plkst.3 tika pagriezti par vienu stundu uz priekšu, bet ne visur tas noslēdzies sekmīgi, informē Ekonomikas ministrija (EM).
Kā informē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), atsevišķos novados laika griešanas rezultātā, iespējams, kādas kļūmes dēļ skolotāju frizūras iestrēgušas 80'to/90'to gadu mijā, un šobrīd nav zināms, kā šo situāciju labot.
Savukārt Talsu novada televīzija, neprecīzi izpildot pārejas uz vasaras laiku instrukcijas, nonākusi vakardienā, un reģionālais medijs vēsta tikai par notikumiem, kas norisinājušies vairākas dienas atpakaļ.
Nedaudz citādākas problēmas vasaras laika ieviešana radījusi vairākiem Latvijas rakstniekiem, kuri, pārcenšoties ar laika griešanu uz priekšu, šobrīd atrodas nākotnē, bet pārējie Latvijas iedzīvotāji, kuri atrodas ierastajā vasaras laikā, viņu daiļradi nesaprot.
Visbeidzot, neuzmanīgi rīkojoties ar laikrādi, Olga Rajecka-Miglieniece un muzikālā apvienība "Turaidas roze" nonākusi alternatīvajā vasaras laikā, kur vakarā ir rīts, kur piepūsts ods pūš tauri un ziloņi kur sīc, kā arī kur kuģis vagu ar un traktors stāv uz enkura pa ziemu šovasar.
Par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā atbildīgā institūcija ir EM, kas šobrīd ķērusies pie problēmu risināšanas.

Link | Leave a comment {4} | Add to Memories


helvetica

ļ.patīk

Mar. 29th, 2015 | 11:55 am
posted by: helvetica

 photo democracy_zps9azmp8qk.png

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


helvetica

pie 7dienas rīta kafijas

Mar. 29th, 2015 | 09:19 am
posted by: helvetica

Briti un komunisms; hitlers, orvels un hobsbaums

Link | Leave a comment | Add to Memories


(no subject)

Mar. 29th, 2015 | 09:11 am
posted by: adinkra

Pateicoties doktoram un ūberīgajam augu noteicējam, tagad zinu, ka tas koks, par kura iespējamo nosaukumu esmu interesējusies vairākus gadus, ir acer negundo- ošlapu kļava.

Un vispār, ļoti labs augu noteicējs (N.Priedītis "Latvijas augi"). Ar fotogrāfijām, pēc kurām tiešām var atpazīt, nevis- tā kā līdzīgs ir, bet īsti saprast nevar. Tagad paveras plaša iespēja kļūt par nosaukumu speciālistu. Vairs nevajadzēs teikt- tas tur dzeltenais, kas aug pie pakša :)

Link | Leave a comment {7} | Add to Memories


iokaste

(no subject)

Mar. 28th, 2015 | 08:57 pm
posted by: iokaste

Cilvēkam ir divi pavadoņi.
Viens ir tas milzis, kas iet nopakaļ un izfigurē mūs pēc savas patikšanas. Par to jau es esmu stāstījis un daži to sauc par zemapziņu. Bet ir arī otrs, īkšķi garš cilvēciņš, kas dzīvo pakausī. Kad mēs ko darām, tad vislaik ziņkāro uz viņu atskatīties. Jo viņš lasa domas un tiek saukts par intimitāti. Arī otrs izfigurē, bet neizrāda.

Link | Leave a comment {4} | Add to Memories


krii

(no subject)

Mar. 28th, 2015 | 08:49 pm
posted by: krii

Izskatās, ka esmu nomērdējusi savu efeju. Jūtos ļoti bēdīga un vainīga.

Link | Leave a comment | Add to Memories


krii

(no subject)

Mar. 28th, 2015 | 08:36 pm
posted by: krii

Kurš skrējiena posms sestdienas vakarā ir visgrūtākais? Pareizi - treniņtērpa uzvilkšana.

Link | Leave a comment | Add to Memories


helvetica

(no subject)

Mar. 28th, 2015 | 06:35 pm
posted by: helvetica

Es negribētu iet zemessargos; ja vajadzētu, es tad labāk ietu Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā.

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


simamura

(no subject)

Mar. 28th, 2015 | 01:34 pm
posted by: simamura

http://www.rockethub.com/projects/55248-europride-2015-invites-the-world-to-create-history-in-riga
man vēl mazliet jāpastrādā šodien, un tad es kaut ko varēšu ziedot.

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


simamura

(no subject)

Mar. 28th, 2015 | 12:33 pm
posted by: simamura

to, ka ilgi netur ļaunu prātu, faktiski netur vispār, jo ātri aizmirst, varētu saistīt ar alkoholisma blaknēm, ja vien nebūtu tā, ka visu labo gan atceras, un atceras ilgi, un glabā maigas jūtas pret labdariem, pat ja viņu patiesie motīvi turpina būt neskaidri, un vēl to varētu saistīt ar kauna trūkumu jeb bezkaunību, jo ļaunu prātu var turēt arī uz sevi, no kā izriet arī slavenā vainas apziņa, kas interesantā kārtā turpina būt klātesoša arī tad, kad viss sen jau ir aizmirsts, radot ļoti paradoksālu situāciju, kurā vienlaikus tātad var būt gan bezkaunīgs, gan nokaunējies, kas faktiski ir tieši tas, kas man cilvēkos patīk.

Link | Leave a comment | Add to Memories


iokaste

Mr. Turner, 2014

Mar. 28th, 2015 | 10:56 am
posted by: iokaste

Tags:

Link | Leave a comment | Add to Memories


15

vienk atstāšo to šeit

Mar. 27th, 2015 | 08:05 pm
posted by: 15

https://youtu.be/HMUDVMiITOU?list=PLL4IwRtlZcbvNYsMrGv1QpQvl4UkbpxEE

https://www.youtube.com/watch?v=NrI-UBIB8Jk

lai jums arī

Link | Leave a comment | Add to Memories


vistu_zaglis

Watch, if fortune is a bitch with venom and laser tits

Mar. 27th, 2015 | 03:56 pm
posted by: vistu_zaglis

O_O

Nē nu kā, atnāk saimniece pēc ikmēneša īresnaudas, skumju sirdi dodu banknošu čupiņu, viņa saka "jā, zin' kas ir, mēs te mazliet pārrēķinājām, summa drusku mainīsies".

Es tāds sākumā "OK, whatevz, astotais gads jau iet, kaut kad līdz tam bija jānonāk".

Zin' ko? Man samazināja dzīvokļa maksu. SAMAZINĀJA! Tā dzīvē vispār notiek?

Link | Leave a comment {20} | Add to Memories