07 Decembris 2011 @ 17:20
 
Sacensība par lielākā patriota titulu izraisa nelabumu. Tikai tā varu komentēt tā saucamās koalīcijas lēmumu aicināt piedalīties referendumā par valodu un balsot pret.
http://publikai.lv/2011/12/07/politiskie-psihopati-grauj-latvijas-valstiskumu/
 
 
( Post a new comment )
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 18:41
Un kāds ir points? IMHO šo pasākumu vajadzēja vienkārši ignorēt. Bet tik drosmīgi politiķi nav, labāk pa lēto uzraut reitingu un paraustīt valodas stīgu. Idiotisms tīrā veidā. Es šajā sviestā vienkārši atsakos piedalīties.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 19:28
Es saprotu tavu attieksmi. Bet ja nu tiešām tiek uzdoti tādi fundamentāli jautājumi, tad man nav problēmu aiziet un atbildēt. Arguments šajā gadījumā ir pašcieņa.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
helvetica[info]helvetica on 7. Decembris 2011 - 19:44
kāda vēl pašcieņa? kamōn?!
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 20:09
Elementāra.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 20:19
Nu to pašcieņas retoriku es nekādi nevaru nopirkt. Tas izklausās pēc Dzintara.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 20:24
Nedomāju, ka to vispār var kaut kā paskaidrot. Tā ir subjektīva lieta, sentiments, kam nav nekāda sakara ar kaut kādu partiju retoriku.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 21:02
Nu pag, pag, pričom šajā gadījumā sentiments? Man šajā gadījumā situācija izskatās apmēram šādi. Skolā tavā klasē mācās urla Vovka. Kaut kādā bezsakarā (nav svarīgi kādā) Vovka uz tevi ir uzmetis lūpu un sauc aiz stūra izkauties. Jautājums ir - ko dari tu? Saki, ka tas ir pašcieņas jautājums un ej kauties. Vai arī pasaki Vovkam, lai viņs iet d.? Es izvēlos otro versiju. Nejūtu nekādu vajadzību iet un retardētiem ļaudīm kaut ko pierādīt.

Var arī paskatīties no, tā teikt, pragmatiskā viedokļa. Pieņemsim, ka visi bāleliņi aiziet un nobalso pret. Jautājums - kas no tā iegūst? Man šķiet, ka, attiecības tramvajā un pagalvos kļūs sliktākas. Manuprāt, labākā izeja no šīs situācijas ir parādīt, ka mums ir pofig šāds sviestains referendums; mēs neesam pret vienu vai otru valodu. Mēs esam pret psihopātiem, kas šādus referendumus organizē. Tā teikt - uzlikt ar visu proboru.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 21:45
Es jau teicu, ka sentimentu nevar paskaidrot, tas vai nu ir, vai arī nav.

No pragmatiskā viedokļa, manuprāt, vairs nevar izlikties, ka attiecības ir labas, jo tās nav labas. Un nejau kaut kādu psihopātu dēļ, bet tāpēc, ka ir divkopienu valsts.

Man, principā, arī būtu pofig tāds referendums un es cerēju, ka paraksti netiks savākti un situācija netiks eskalēta. Bet tie tika savākti pateicoties galvenokārt jauniem cilvēkiem, kuri līdz šim tika uzskatīti par integrācijas paraugu. Kāpēc viņi, tavuprāt, gāja parakstīties?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 22:06
Nu nezinu, man šķiet, ka ar sentimentu var oirovīzijā balsot, nevis referendumā. Neviens jau nesaka, ka vajag izlikties, ka attiecības ir labas. Šobrīd ir jādara viss, lai tās darītu labākas. Bet piedalīšanās referendumā tās padarīt tikai sliktākas (arguably). IMHO, īsti labu opciju nav. Bet piedalīšanās ir lielāks ļaunums par nepiedalīšanos. No tā ko tu saki sanāk, ka turpat vai nav nekādas iespējas, kā tika atklāta konfrontācija. No sērijas - mēs tad nu parādīsim, kurš te saimnieks. Man ir bail domāt pie kā šāda retorika var novest.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 22:19
Piekrītu, ka jādara viss, lai mainītu situāciju uz labo pusi. Pašlaik tvaiks tiek uzkurināts un referendums tieši ir līdzeklis kā to nolaist: negatīvais rezultāts lielā mērā pieliks punktu diskusijām par divvalodību.

Šī, manuprāt, ir tā situācija, kur pēdējā laikā uzsāktā atklātas valodas politika rezultējas kārtīgā ģimenes kašķī (bez vardarbības), pēc kura liekās emocijas tiks nolaistas un tad jau varēs arī padomāt par to, kā veidot kādas konstruktīvākas attiecības.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
indulgence[info]indulgence on 8. Decembris 2011 - 10:46
Kāpēc viņi, tavuprāt, gāja parakstīties? - Cik man nācies ar šīs grupas piederīgajiem aprunāties, viņi vienā balsī saka, ka tikai pateicoties tam, ka bāleliņi izjaukuši mierīgās un neitrālās līdzāspastāvēšanas pata stāvokli un aizsāka etniskās pretstāves kurināšanu ar parakstu vākšanu par mācību valodu etnisko minoritāšu skolās (latviešu valodā apgūstamo priekšmetu skaitu palielināt no 60% uz 100%).

Pirms gadiem 3 nevienam pat prātā nenāca pievērst uzmanību visādiem margināļiem tipa Lindermans (kuru latviešu vidē zināja daudz plašāk, nekā krievvalodīgo vidē), un ne par kādu otru valsts valodu neviens (izņemot šos pašus nevienu neinteresējušos margināļus) nerunāja un nedomāja. Bāleliņi šo "lēnās" integrācijas procesu ar savu referendumošanu izjauca, un tad kā mežā sauc, tā atskan, tb jau pamatskolā māca, ka jebkura darbība rada pretdarbību.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 8. Decembris 2011 - 11:47
Piekrītu. No otras puses, ir tomēr dīvaini, ka cilvēki, kas dzimuši, auguši un mūžu nodzīvojuši Latvijā nezina latviešu valodu kaut vai minimālā līmenī. Manuprāt, integrācijas tempus kavēja tieši tas, ka tik daudzi nejūt vajadzību/vēlmi to mācīties.

Un atkal no otras puses, nedomāju, ka referendums šo vajadzību radīs.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
Avtonoms[info]junona on 8. Decembris 2011 - 12:05
Jā, šis ir valdīds punkts par kuru iespēju robežās esmu bļāvis visos man pieejamos kanālos, bet nē, tad visi bāleliņi runāja to, ka nevar piekāpties, kurš te saimnieks un tamlīdzigu šitu.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
pati_viena: vilcis[info]pati_viena on 7. Decembris 2011 - 22:51
Vispār jau tas izklausās pēc Ausaiņa, haha
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 23:00
Domā Ušakovu? Viņš bija tas, kas pirmais lika galdā šo argumentu: "... man ir jābūt kopā ar simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju, kuri vēlas saglabāt savas pašcieņas izjūtu".
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
thel[info]thel on 7. Decembris 2011 - 23:06
Mana nostāja ir skaidra par šo referendumu - domāju, ka jēdzīgāk ir nepiedalīties (daži apsvērumi jau parādījās šajā diskusijā). Tomēr - vai gadījumā nebija tā, ka SC un Ušakovs piedāvāja trīs gadu moratoriju nac. jautājumiem (Manuprāt, nebūt ne tas sliktākais piedāvājums. Sevišķi no tagadējās perspektīvas). Un - gadījumā nebija tā, ka mūsu naciķi iebilda pret to? Sekas ir viss šis idiotisms.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 23:19
Šis idiotisms ir nevis sekas, bet cēlonis. Nav jau tā, ka ļaunie politiķi pēkšņi sakurināja nacionālo naidu starp etnosiem, kas pirms tam kvēloja lielā mīlā viens pret otru. Ergo, tā ideja par moratoriju bija retorisks manevrs, kas tika piedāvāts ar mērķi radīt iespaidu, ka problēmu nav un uz tā rēķina noķeksēt konkurentiem daļu elektorāta. Līdzīgi rīkojās arī Šlesers, kurš mēģināja visiem iestāstīt, ka 10. Saeimas vēlēšanās nacionālā tēma nebūs aktuāla. Mūsdienu Latvijā tā vienmēr ir bijusi un būs aktuāla.

(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
thel[info]thel on 7. Decembris 2011 - 23:30
teikšu godīgi - dzīvoju vidē, kur ir daudz krievi. Bērnībā pat mācēju labāk runāt krieviski nekā latviski. Tagad visa komunikācija ir normāla un bez naida un rajonā nemanu etniskas problēmas. Pats arī esmu relaksēts.

Par retoriku. Ok, varam pieņemt, ka tās ir priekšvēlēšanu izpausmes. Tomēr uzstādījums man šķiet jēdzīgs. Sevišķi mana rajona kontekstā. Vislielākie zaudētāji šāda moratorija rezultātā būtu NA. Iespējams, tāpēc bija histēriskas naciķu reakcijas. Šaubos, vai SC iegūtu vērā ņemamu elektorāta daļu.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 23:36
Manā rajonā gan tik relaksēti vis neiet - netālu atrodas Uzvaras piemineklis un to demonstratīvo "uzdirst mums uz gansiem" attieksmi te var dabūt jebkurā daudzumā.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 23:47
Un kāds risinājums? Apšaut? Deportēt? Sadot pa muti?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 23:59
Aiziet uz referendumu, paust viedokli un ar to arī pabeigt ņemtni tās patreizējā formātā. Cerot, ka jaunais formāts būs produktīvāks.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 8. Decembris 2011 - 00:40
Kādi ir argumenti par labu tam, ka kaut kas tiks pabeigts. Pabeigts būs referendums. Jautājums ir, ko tas iesāks?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 8. Decembris 2011 - 01:06
Līdz ar referendumu, manuprāt, tiks pabeigta muļļāšanās ap otru valodu - visa tā diskursa daļa lido laukā pa logu kopā ar lielu daudzumu tvaika.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 23:16
Nu pašcieņu jau kačā abas puses, ko gan citu viņiem darīt. Spēcīga kārts, kas neko nemaksā. Lai kaut ko jēdzīgu izdarītu ir vajadzīga pamatīga piepūle, iemaņas + tas prasa laiku. Bet pateikt, ka mūsējos abižo un mums tāpēc ir visiem jāparāda, lai mūs sāk cienīt, tas neko nemaksā. Un nav arī jābūt Einšteina intelektam.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 23:33
Pašcieņu piemin tādēļ, ka daudzi cilvēki abās frontes pusēs tiešām jūtas aizskarti. Nekā pretdabiska tajā neredzu, jo iemeslu, kāpēc gan krieviem, gan latviešiem ikdienā justies aizskartiem ir pietiekami. Citādi jau tā nebūtu tik spēcīga kārts.

Es te visu laiku norādu uz to, ka starpnacionālās attiecības ikdienā ir diezgan bēdīgā stāvoklī un ar to beidzot būtu jāsāk rēķināties kā ar faktu, nevis kā ar kaut kādu mediju konstruktu vai politisko bubuli. Un tur pie vainas ir visi - krievi, kas spītīgi nerunā latviski jo "mņe tak ļegče", latvieši, kas krieviem šo nerunāšanu nepiedod jo "valsts valoda ir jāzina", Krievijas mediji, kas visu laiku borē krievvalodīgajiem par to, kā apspiež pašu zemē, Latvijas nacionālradikāļi, kas visu laiku borē latviešiem, ka viņus apspiež pašu zemē. To visu jūs paši labi zināt.

Visu šo pūliņu rezultāts tagad ir iestājies: ir fundamentāls kašķis visos līmeņos, tikai pagaidām bez vardarbības. Es uzskatu, ka vardarbības draudiem ir jākļūst tik reāliem, lai lielākā daļa konfliktētāju nobītos un pagrieztu ratus atpakaļ. Nekādi veselā saprāta argumenti te nelīdzēs, tikai bailes no nemieriem.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 23:48
Es nejūtos aizskarts, piemēram. Un es teiktu, ka lielākajā daļā gadījumu apelēšana pie pašcieņas ir reāla smadzeņu skalošana.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
helvetica[info]helvetica on 7. Decembris 2011 - 23:49
lol
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
Avtonoms[info]junona on 8. Decembris 2011 - 00:41
Kāds bailes no nemieriem? Ir cilvēki, kuri tikai aplaudētu, ja te sāktos nemieri.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 8. Decembris 2011 - 00:45
Tāpēc viņus sauc par margināļiem, ka viņu ir maz un viņi neko nenosaka.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 19:55
Nu nezinu. Ja plānprātiņi uzdod fundamentālus jautājumus, tad lai paši arī atbild.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 20:11
Darīšu to vairāk priekš sevis, nevis priekš kāda cita.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
helvetica[info]helvetica on 7. Decembris 2011 - 20:49
plānprātīgi bija tad, kad kāds ierosināja divvalodības jautājumu ielikt dienas kārtībā. Bet, nu, ja nu tas tagad ir sanācis dienas kārtībā, tad nekas cits neatliek, kā ņemt cauri un risināt.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 21:05
Atkārtošos. Es teiktu, ka attiecībā uz referendumu labāk ir to nerisināt. Tad viss beigtos ar to, ka kādā pretīgā februāra dienā noteikt procents SC elektorāta aizietu uz iecirkņiem un bezjēgā nobalsotu. Bezjēgā tāpēc, ka nesavāktu kvoruma. Līdz ar to var teikt, ka nav nekāda referenduma. Bet tagad, ja bāleliņi vēl ies ar grumbu pierē un karodziņiem rociņās, tad tā jau būs reāla konfrontācija. Es saprotu, ka daži politiski spēki no tā tikai iegūtu, bet ko no tā iegūtu pilsoņi?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
helvetica[info]helvetica on 7. Decembris 2011 - 21:21
un man nāksies atkārtoties, lai teiktu, ka būs referendums. Ne vairs balsu vākšana par referenduma notikšanu, kurā es nepiedalījos, bet gan referendums, kas ir saistošs tiem, kuriem balsstiesības ir
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 21:49
Exactly. Turklāt, es neesmu tik ļoti pārliecināts, ka tie, kas referendumā balsos "par" tiešām nesavāks vajadzīgo skaitu - jaukto ģimeņu skaits ir pietiekami liels.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 22:02
Jā, būs referendums. Bet neiešana uz referendumu arī ir leģitīma opcija. Es domāju, ka "par" balsu griesti ir līdzvērtīgi SC elektorātam. Neredzu neviena iemesla, lai tas būtu būtiski lielāks. Ja pareizi saprotu, tad ar šo daudzumu līdz kvorumam nepietiek. Aizies bāleliņi un tad, skat, vēl arī kvorumu savāksiet + vēl spriedzi palielināsiet. Lūk, tajā es nepiedalos.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 22:09
Man gan liekas, ka spriedze tiek nevis palielināta, bet vienkārši tiek statistiski izmērīta.

So what, ka būs kvorums? Tāpat taču rezultātu noteiks vienkāršs matemātisks vairākums. Jautājums ir tiešām sensitīvs, tāpēc sagaidāms, ka cilvēki aktīvi paudīs savu viedokli. Kas tur slikts?
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 22:21
Es jau savus apsvērumus izteicu. Kas tur slikts, to mēs, iespējams, diemžēl redzēsim.
Kvorums ir bīstami, jo var nesavākties tik daudz sentimentālu bāleliņu, lai pietiktu episkajai uzvarai.
Es neredzu nekā laba nacionālu kaislību kurināšanā. Tev baigi vajag, lai cilvēki arvien vairāk sāk viens otram kautēt dēļ fakta, ka kāds ir latvietis vai krievs? Kurš no tā visa (izņemot dažus politiķus) iegūs? Pilnīgi nevajadzīga diršanās.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
[info]antons_v on 7. Decembris 2011 - 22:32
Tev ir tavi apsvērumi, man - manējie. Anyway tās ir tikai spekulācijas.

To, ka cilvēki viens otram kaitē pēc nacionālās piederības, ikdienā var novērot jau tagad. Piekrītu, ka tas ir draņķīgi, bet būtu arī stulbi to ignorēt. Es, diemžēl, cita risinājuma neredzu, kā novest situāciju līdz tādai neērtības pakāpei, ka gribi negribi būtu jāmeklē risinājums.

Igauņiem bija jautrība ar Aļošas pārvietošanu un etniskajiem grautiņiem, taču tas nebeidzās ar pilsoņu karu. Tagad vispār miers ir iestājies.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 7. Decembris 2011 - 22:57
Lūk, igauņu Aļošu parasti piemin kā piemēru tam, kā nevajag darīt. Tu runā tā it kā viņi ar to kaut ko būtu ieguvuši vai atrisinājuši. Lai gan patiesībā var teikt, ka viņiem paveicās, ka salīdzinoši sveikā tika cauri.
Apsvērumi par to, ka vajag vēl vairāk nokaitēt atmosfēru man nav saprotami. Es neredzu neviena laba iemesla to darīt. Lai situāciju atrisinātu ir vajadzīga saruna, bet šis nav labs sākums sarunai.
Jā, kaitē jau tagad, bet salīdzinoši maz. Tagad kaitēs vairāk, kas, imho, ir ekstrasūdīgi.
Un, protams, ka spekulācijas. Bet cita veida jau nav, kā izvērtēt alternatīvas rīcības.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)
helvetica[info]helvetica on 7. Decembris 2011 - 23:54
kvōrums ir prātīga iebilde. Sanāk tāda kā laimes spēle, vai vairāk būs to latviešu, kam savāktais balsojums uz referendumu kremtīs un būs jāiet cīņā "par latviešu valodu", vai tomēr Ķīļa atturībnieku; labi būtu jebkurš no šiem variantiem, bet, ja abi puse uz pusi tad, protams, kutelīgi :D

mans apsvērums ir, ka parakstu vākšanas, piketēšanas, biedrību dibināšanas, zabastovkas, svētku svinēšanas ir gribu/negribu lieta, katram pēc savām pārliecībām, bet vēlēšanas, referendumi, iedzīvotājskaitīšanas etc. visvalstiski pasākumi, kuros nevar nepiedalīties.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Diskusija) (Link)
Avtonoms[info]junona on 8. Decembris 2011 - 00:52
Es tomēr redzu atšķirību starp vēlēšanām un referendumu. Ja kāds ierosina referendumu par kādu absolūti debīlu jautājumu (piemēram, cik svecītes jāliek Ziemsvētku kociņā), tad man nav jāpiedalās šādā farsā. Tiem, kam tas liekas baigi svarīgi, lai iet un ķēmojas. Negribu tajā piedalīties un periods. Ja debīleņu procents ir pietiekami mazs, tad šī pasākuma vienīgās sekas ir iztērētā nauda, bet citādi tas ir faktiski nenoticis und alles.
Bet ja runā par konkrēto referendumu, tad tiem, kas gribēs dabūt cilvēkus pie urnām nāksies pamatīgi pasvīst, lai viņi kādā draņķīgā februāra sestdienā paceltu pēcpuses no dīvāna. Un kas tad ir visiedarbīgākie līdzekļi? Protams, pamatīga smadzeņu skalošana visos virzienos ala latvieti nepadodies, krievi nāk, iestāsimies par pašcieņu, beidzot piecelsimies kājās un visiem parādīsim utt. Lieki teikt, ka tas tikai nokaitēs atmosfairu vēl vairāk. Pie patreizējā pofigisma cilvēkus ir pamatīgi jāpārbiedē, lai panāktu, ka viņi balso. Kam tas vajadzīgs? Kā mūsu dzīve no tā kļūs labāka? Man šķiet, ka daudz labāk kopējam labumam būtu skaidrot cilvēkiem par to, cik bezjēdzīgs ir šis pasākums. Lai tas SC elektorāts iet un balso pilnīgi, ja reiz darīt nav ko. Lūdzu!
Tāpēc es negribu visā šitajā šļurā un minikariņā piedalīties.
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)