friends [entries|archive|friends|userinfo]
iokaste

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[May. 16th, 2022|09:49 pm]

extranjero
Es vienkārši nerakstu, jo patiesība pamazām jau ir atklājusies, un neko jaunu vairs es nepateikšu.

Masks paziņoja, ka grib nopirkt tviteri, uzreiz “taisnības cīnītāji” raudāja un draudēja, ka demokrātija var izdzīvot tikai ar viņu kontroli. Bet pēc tam, kad Masks pārjautāja – vai tiešām tikai <5% tvitera lietotāju ir boti? – sākās juristu draudi, ka lai nemēģina izvairīties no pirkuma. Jo skaidrs, ka tā ir sūdu bedre, kurai nav nekādas lielās vērtības.

Tāpat Skots Aleksandrs ir uzrakstījis grāmatas “Žervē princips” (The Gervais Principle) apskatu. Man kā autistam bieži nav skaidrs, kā darbojas sabiedrības nerakstītās normas, tāpēc es ļoti novērtēju šīs grāmatas, kas dod vismaz aptuveni skaidrojumu par to – šoreiz par to, kā darbojas korporācijas. Lai gan tas nav attiecināms par 100%, tā ir laba atskārsme. Īsumā: hierahiju veido cilvēki, kuri izdara tieši tik, cik no viņiem prasa un paliek pamata strādnieku līmenī. Viņus sauc par lūzeriem, bet viņi nav lūzeri tiešā izpratnē, jo viņi atrod dzīves jēgu lietās, kas nav saistītas ar darbu – ģimenē, draugiem utt., bet darbs ir tikai, lai nopelnītu naudu tam visam.

Otrs līmenis ir darbinieki, kas ieliek lielas pūles darbā, darot vairāk nekā tiek prasīts, lai kāptu pa karjeras kāpnēm. Viņus sauc par nejēgām (clueless). Viņi nav muļķi, jo var būt gudri speciālisti savā jomā, bet viņi dzīvo korporācijai un viņus savās shēmās izmanto hierarhijas augstākais līmenis – sociopāti. Tie nav gluži sociopāti psiholoģijas izpratnē, bet tie, kas jau no paša sākuma saprot, ka ar lielāku darbu neko nevar sasniegt. Viņi faktiski izdara mazāk nekā tiek prasīts, bet ir labi shēmotāji, un ātri paceļas hierarhijas virsotnē un kontrolē visus, un uzņēmumi praktiski darbojas saskaņā ar viņu shēmām.

Cibā laikam ir daudz karjeristu nejēgu. Piemēram, kad “pavisam” man uzbrauca par personāldaļas kritiku, es tajā saskatu padevīgu sociopātu izstrādātu noteikumu izpildi. Tāpat lielā cieņa pret valdības un politiķu (sociopātu) noteikumiem, un ārkārtīga neiecietība pret tiem (piemēram, gnidrologu), kas pamatoti tos kritizē. Jā, tā ir, ka šī grāmata daudz vairāk atbilst gnidrologa pasaules redzējumam (tikai atmetot nepierādītās lietas).

Es esmu pārāk naivs, tāpēc man bija pagrūti saprast, kāpēc cilvēki var tik ļoti aizstāvēt pilnīgi absurdas lietas. Piemēram, vakcīnu sertifikātu uzrādīšanu veikalos. Lūzeriem par to nav intereses, viņiem galvenais ātrāk izdarīt savu darbu, lai cik tas absurds nebūtu, un iet mājās pie siltā pavarda. Tālāk, nejēgas grib kāpt pa karjeras kāpnēm, tāpēc bez iebildumiem padevīgi izpildīs jebkuru augstāk stāvošo prasību. Savukārt sociopātiem paņirgāties par cilvēkiem ir viņu dabā. Šajā visā hierarhijā vispār nekur neparādās jautājums par to, vai šai kārtībai ir kāds praktisks labums infekcijas ierobežošanā. Mēģinājumi to saprast no šāda skatījuma ir naivi un neauglīgi. Pasaule tā nestrādā, un jo ātrāk mēs atradīsim un pieņemsim savu lomu šajā hierarhijā, jo labāk mums pašiem.
link2 comments|post comment

[May. 16th, 2022|01:34 pm]

sieramaize
šodien piņņāju tramvajā
labi, ka ir tādas sejas maskas. lai arī nav vairs obligāti, turpinu nēsāt un patiešām atmaksājas!
uzsūca 80% mitruma! life hack
linkpost comment

[May. 16th, 2022|01:16 pm]

sirena
Pamēģināju pieteikties pases maiņai, jēzus kas par bardaku
linkpost comment

[May. 16th, 2022|10:22 am]

lavendera
[Tags|]

..vai tuvoties Eiropas valstu saimei, kopienai, no kuras mūs nolaupīja asiņainā Padomju okupācija, vai arī ļauties austrumu vējiem, kas vēlas mūs aizpūst apspiestības virzienā.
(Selma Levrence)

Khem.
Khem divi. Nez, kāds tomēr uztvers, kur tas joks? :D
link11 comments|post comment

Kriminālieta iesācējam [May. 16th, 2022|09:19 am]

shanietis
[Tags|]

"Sarkanais mežs" autori ir uztaisījuši vēl vienu labu, pat ļoti labu, seriālu "Krimināllieta iesācējam" izmantojot par pamatu A. Kolberga detektīvromānu "Meklējiet sievieti". Grāmatu biju lasījis un ar interesi noskatījos. Trīs lietas, ko vēlos atzīmēt. Pirmkārt, pat ja grāmata ir lasīta, filmā ir pārsteigumi labā nozīmē un ir vairākas būtiskas izmaiņas. Otkārt, viena no spēcīgākajām atziņām ir 6. sērijas 41 min, kad čekas savervētais aģents saka savam Maskavas priekšniekam - kamēr mēs esam te(domāta Latvija), te būs purvs, kurā grūti brīvi elpot. Treškārt, filmā ir epizodisks personāžs, kurš netiek īsti atšifrēts pat filmas titros, bet kuram ir būtiska loma kā tiltam starp VDK, organizēto noziedzību un iekšlietu ministriju. Pāc skata ļoti atgādināja vienu itin pazīstamu personu LV politikā. Nezinu, vai tā bija iecere vai vienkārši sagadīšanās.
linkpost comment

čau, boss [May. 15th, 2022|10:55 am]

gnidrologs
linkpost comment

[May. 15th, 2022|12:22 am]

sieramaize
pārdomas...
es par daudz pīpēju saltiņus pedeja laika (jā, apkaunojoši)

vel rit draugs brauc uz manam majam, satiks ari vecakus 1o reizi
viniem čista kādus 10 gadus likas ka esmu a lesbian, nu es viņiem parādīšu! HAHAHSHDHEHAHAHA (atkal...apkaunojoši)

Bet vispar... es saku "apkaunojoši", bet man nav tāda kauna. Noteikti ne par šīm abām lietām. Tas ir fake anyways.
At this point es tikai saku lietas (apkaunojoši).
linkpost comment

[May. 14th, 2022|03:57 pm]

pajautaa

[lavendera]
Kādam nolūkam dvielim ir vajadzīga kabata ar rāvējslēdzēju?
link10 comments|post comment

[May. 13th, 2022|09:00 pm]

methodrone
Ja tu esi depresīvs tad simts procenti tu neesi pieslējies esības brīnumam un patiesībai. Sauciet budistus par trakiem, bet viņi izprot esību un Dievu, un tāpēc arī priecājas tik ļoti pat tukšumu.

Jā, esība ir melanholiska at times, bet tas ir prieka avots nevis deprsīvas dzejas iegansts.

Es šodien domāju par to, vai depresija vēl aizvien ir modē. Izdomāju, ka nav.. jo lai cik skaista būtu tava depresīvā proza, tai vienmēr kaut kā pietrūkst, tā vienmēr pagriež aklu aci, ir nepieklājīgi narcisistiska un atskakās no patiesības. Tā nav stalta un godīga. Drīzāk indulģenta un bērnišķīga, Labākais, ko no tās var iegūt ir uzjautrinājumu, komēdiju. Budists, lasot depresīvu dzeju ķiķina - ar tādu nolūku to vajag rakstīt, ja raksta.

*

Also I am so triggered by people who chose bad faith over reality check and pursuing truth and logos. Dzīve jau tā grūta - kāpēc vēl vairāk iepīt sevi ačgārnos valgos.
link1 comment|post comment

[May. 13th, 2022|06:08 pm]

par_velti

[tiga]
Pāris lietas, kas palikušas pēc neliela remonta: 
1) izvelkamā dušas aizkaru stanga (70-120cm), tika izmantota durvju ailē uz remonta laiku, hromēta ar pelēkām detaļām. Pieejamas 2gb. 
2) remonta plēves, 2gb, viena zila, otra balta, nav ar remonta putekļiem vai krāsām, jo tika izmantotas kā durvju aiļu aizkari komplektā ar augstāk minētajām stangām, bet ir kāds caurums radies pavisam noteikti līmējot un atlīmējot. Lai būtu priekšstats, aptuveni tādas
3) divas durtiņas piekļuvei pie caurulēm - vienas plastmasas, neizpakotas, vienas metāla, lietotas, bet var izmantot vēlreiz. Izmēri metāla durtiņām: priekšpuse - 25x30cm, aizmugure - 20,5x25,5x2cm + ķepiņas. Plastmasas durtiņām - priekšpuse: 21,5x31,5cm, aizmugure: 19,7x29,7x2,5cm. 
4) grīdas savienojuma plakanā noseglīste, kādas parasti liek pie durvīm. Materiāls - metāls, krāsa - šampanietis. 72x3,7cm. 
5) PVC ventilācijas kanāli 12,5 cm diametrā - 3 jauni leņķi, kā arī viens savienojums šim izmēram un viena pāreja D 8-10-12-12,5-15 cm. 


Foto varu nosūtīt uz pieprasījumu. Atrodas Rīgā, varu sūtīt pakomātā, ja esi Rīgā vai pierīgā, iespēju robežās varam sarunāt satikties.
Vari droši rakstīt dzēstos komentus, jo tie nāk uz epastu.
linkpost comment

[May. 13th, 2022|12:57 pm]

lavendera
Pateicoties lidlam, man tagad ir ideāls zaļo draugu komplekts mājās.
Ražojošs kumkvats, mazulīši kalamondins un citrons. Nu un Maximā pirkts, jau pamatīgi izaudzis fikuss.
linkpost comment

[May. 12th, 2022|07:39 pm]

gnidrologs

- The fact that none of the major entities are screaming about the results from the released Pfizer papers tells you all you need to know. This is all you need to see there is a major conspiracy happening in real time. Real results from the manufacturers themselves, suppressed by the authorities and media, released by court order. You can't get anything clearer than this.
I am guessing the people at your university are oblivious to the Pfizer papers too? In spite of being scientists?

- You're not going to believe me but in the German school system they teach something called media competency. What's that, you ask? Reading many different sources and evaluating them for yourself?
No, my friend. What they teach you is how to spot and avoid dissident or discordant news and how to find the official, state-owned "independent" outlets, and that you need to trust the experts because the world is too complicated for you.

- Really? Holy shit.

- "Question everything!" was also what our teachers said, but it in retrospect it certainly wasn't what they meant, and the questioning was always guided.
It was "question Christianity, question traditions", and admittedly in my time it also was still "question corporations".
But it certainly wasn't "question the political system" or "question the state-owned media".

I have to say it was quite effective, as that gives people the illusion of being rebellious free thinkers, without ever questioning what's really going on.
linkpost comment

[May. 12th, 2022|11:32 am]

sieramaize
varu atzīmēt jaunu gadadienu
vakar, nē, aizvakar bija mūsu pirmais actual strīds!
Jāatzīst, diezgan ilgi turējāmies!
Malači
(visi pārējie, protams, kabači, HA!)
linkpost comment

Molohs arī smaida [May. 11th, 2022|08:37 pm]

gnidrologs
linkpost comment

[May. 11th, 2022|01:53 pm]

pajautaa

[mapats]
Vai komentāri uz ēpastu jau sen nenāk?
link8 comments|post comment

duet imeni putina [May. 11th, 2022|01:22 pm]

lavendera
https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%94%D0%A3%D0%AD%D0%A2+%D0%98%D0%9C%D0%95%D0%9D%D0%98+%D0%9F%D0%A3%D0%A2%D0%98%D0%9D%D0%90

gūglēju Putin sdoh, uzraku šo
link1 comment|post comment

[May. 11th, 2022|12:15 pm]

gnidrologs
Ja nebūtu paklausīgi ņuņņas, tad okupācijas huila jau sen būtu demontēta un visa sovoka simbolika kriminalizēta, bet senāk nedrīkstēja, jo krievi bija nabaga apspiestā minoritāte, ar kuriem jāčubinās, citādi Markss Vanderbeņķis kratītu pirkst. Tagad, kad tie paši kadri devuši atļauju full-on tikumsignalizēšanai un Krievija ir oficiāli bubulis, pēkšņi visi tādi drosmīgi kļuvuši. Gaidam nākamās instrukcijas.
link10 comments|post comment

[May. 11th, 2022|10:18 am]

rugetta
šobrīd pats svarīgākais ir sevi disciplinēt un, aiz izmisuma par profesionālo nākotni, nepieteikties kaut kādam dzimtes studiju maģistram eiropā, bet kas tad mani apturēs lol
linkpost comment

[May. 10th, 2022|11:21 pm]

gnidrologs


Principā tas pats, ko jau Brookings ielika. Bet nu ko. Tāpat rudenī nāksies atsākt obligāto vaksēšanu un citus pigorus, vai ne?
link4 comments|post comment

ar vienu bakalauru bija par maz VIII [May. 10th, 2022|08:55 pm]

rugetta
[Tags|]

es varbūt joprojām esmu iesprūdusi lauka darba fāzē, toties beidzot saņēmos plānot izlaiduma balli.
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]