friends [entries|archive|friends|userinfo]
iokaste

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Dec. 3rd, 2021|04:48 pm]

gnidrologs
Elektrības rēķins foršs. Paldies kovidioti.
linkpost comment

[Dec. 3rd, 2021|09:14 am]

extranjero
Lūk, šis ir raksts par RSV (respiratori sincitiālais vīruss), ar kuru tagad slimo daudzi bērni un piepilda intensīvās aprūpes nodaļas. Tiek skaidrots, ka tas ir tāpēc, ka iepriekšēju ierobežojumu dēļ bērniem nav bijušas pietiekamas saskarsmes ar vīrusu vajadzīgajā laikā, tāpēc imunitāte nav nostiprināta ar atkārtotu saskarsmi, un pēc ilgāka pārtraukuma slimība tagad ir daudz smagāka.

Nesen daudzi priecājās, ka stingro ierobežojumu dēļ ir pazudusi gripa. Tas varētu tā būt, bet es lasīju teoriju, ka gripas sezonā vairums cilvēku inficējas ar gripas vīrusiem, bet lielākajai daļai šī infekcija noris bez simptomiem. Iespējams, ka šāda saskarsme ir pat vajadzīga, lai uzturētu imunitāti, jo citādi imunitāte ar laiku samazinās, un vēlāk saslimšana varētu būt pat smagāka. Šķiet, ka tas patiešām ir sagaidāms, ka atšķirībā no iepriekšējās sezonas šajā sezonā gripa būs daudz smagāka, lai gan īstos rezultātus mēs vēl redzēsim.

Ja mēs gribētu izskaust šos vīrusus, tad mums būtu vajadzīga ikgadēja (bet varbūt pat pēc 6 mēnešiem) vakcinācija pret tiem. Tas diez vai ir praktiski izdarāms, tāpēc ir pilnīgi normāli ik pa reizei izslimot iesnas. Maniem mājiniekiem pēdējā mēneša laikā ir bijušas divas puņķainas reizes, kas droši vien bija kādi saaukstēšanās vīrusi, kas uznāk ik pa gadam. Nebūs nekas īpašs, ja tiem pievienosies kovids, kas pēc sākotnējās vakcinācijas vai izslimošanas būs vieglā formā, jo organismam jau būs pietiekama imunitāte pret to.
linkpost comment

Nodokļi [Dec. 2nd, 2021|04:03 pm]

pajautaa

[adirred]
Kaut kad jūlijā VID bija sūtījis man ziņu par to, ka jānomaksā ienākuma nodoklis par 2019.g. Šo vēsti nupat tikai ieraudzīju, jo, nu nedaru es vairs neko Latvijā kopš 2016.g., kad bija pēdējās mazās lietiņas par autoratlīdzībām.

Summa niecīga, pat ar visu nu jau sarēķināto sodu (nu jā, jo neesmu laikā nomaksājis, protams) tikai daži eiro.

Tomēr biju izbrīnīts, kā man kaut kas pēkšņi 2019.g. varēja rasties. Kopš 2017.g. dzīvoju Zviedrijā. Uzrakstīju VID jautājumu par šo. Tāpat arī minēju to, ka tā viņu lapa EDSā, kur it kā vajadzētu būt deklarācijai ar aprēķiniem, neveras (rāda kaut kādu error mesidžu). To gan viņi noignorēja, bet par nodokli atbildēja šādi: "Piemaksa izveidojusies neapliekamā minimuma dēļ. Tā kā ir nokavēts deklarācijas samaksas termiņš, lūdzam Jūs sadaļā "Maksājumi" apskatīt esošo parāda apmēru un apmaksāt to."

Esmu tiešām neizpratnē, kāds neapliekamais minimums, no kā tāds varēja rasties. Kādi būtu minējumi?
link7 comments|post comment

[Dec. 2nd, 2021|08:24 am]

extranjero
Beidzot (gandrīz 2 gadus pēc pandēmijas sākuma) ir parādījies raksts, kā tad ārstēt kovidu mājas apstākļos. Minēts, ka līdz šim šādu informāciju sniegt nebija ieteicams, jo tas varētu mazināt paniku, apliecinot, ka kovids vairākumam nav briesmīga slimība. Bet bez panikas totalitārisma pasākumu ieviešana varētu neizdoties.

Bet konkrēti par pašiem ieteikumiem – tie ir ļoti labi un precīzi. Pietiekoši skaidri pateikts, ko var un nevar darīt. Labs raksts. Atšķirībā teiksim no komentāriem, kur cilvēki iesaka visādas alternatīvas, kuras gan nekaitē, bet arī nav efektīvas.

Es gan nenoturēšos arī nepateicis, kādas nebūtiskas neprecizitātes ir šajā rakstā. Pirmais, kas likās dīvaini, ir paracetamola saukšana par acetominofēnu. Šādi paracetamolu sauc tikai ASV. Eiropā nekur šīs zāles ar šādu nosaukumu nav reģistrētas vai tirgotas. Nezinu, kāpēc rakstā cilvēkiem Latvijā būtu jālieto amerikāņu nosaukums, kas tikai samulsinātu cilvēkus. Rodas iespaids, ka varbūt šie ieteikumi ir tulkoti no kādām ASV paredzētajām vadlīnijām. Tāpat atļautā maksimālā paracetamola dienas deva ir 4 grami (nevis tikai 3 grami). To var lietot pa 1000 mg līdz 4 reizēm dienā (ik pēc 6 stundām).

Tāpat ieteikt recepšu zāles šādā rakstā nav īsti korekti.

Visbeidzot, kodeīna efekts klepus mazināšanā ir placebo līmenī. Kodeīnu lieto nedaudz stiprāku sāpju remdēšanā, ja ibuprofēns vai paracetamols nepalīdz, bet kā opioīds tas var izraisīt atkarību, tāpēc to neiesaka lietot bez vajadzības. Ja lieto bez receptes, tad rekomendācijas ir lietot ne ilgāk par 3 dienām.
link12 comments|post comment

Dzīve nerīgā [Dec. 2nd, 2021|04:18 am]

pajautaa

[skafandrs]
Čau, cibiņi!
Te kāds varbūt var padalīties pieredzē, kā ir ar maziem bērniem pārcelties uz dzīvi citā pilsētā, ja darbi paliek turpat Rīgā? Darbi gan tādi, kas mūsdienās mierīgi darāmi arī attālināti, bet tas var mainīties.
Man vienmēr gribējies prom no Rīgas, bet tagad, kad ir iespēja un apsveram dzīvi Ogrē, sāku raustīties - ja nu nebūs ērti un kasturvēl.
Pastāstiet, kā jums ir gājis ar Rīgas pamešanu!
link16 comments|post comment

[Dec. 1st, 2021|09:36 pm]

gnidrologs
IQ bell curve meme viens no labākajiem mēmšabloniem. Var piemeklēt ļoti daudz atbilstoša.
linkpost comment

[Dec. 1st, 2021|06:47 pm]

gnidrologs
Sirdnam taisnība. Sniegs ir pretīgs balts sūds. Veļļuku nepabraukt, īpaši pa ciemata teritoriju. Varbūt kaut kad jānopērk to, kas ar traktora riepām.
link23 comments|post comment

[Dec. 1st, 2021|05:34 pm]

lavendera
[Tags|]

viņš izvēlējās saukli "Anima Sana In Corpore Sano", kas nozīmē "Jums vajadzētu lūgties par veselīgu prātu veselā ķermenī".
linkpost comment

ViiPiiEn [Dec. 1st, 2021|04:56 pm]

pajautaa

[aai]
Sveiki,
Kurus no VPN servisiem jūs ieteiktu privātai lietošanai? Express VPN, Surfshark... kādu citu?
Neesmu privāti aktīvi lietojis un īsti nezinu, kas skaitās value for money?
link6 comments|post comment

[Dec. 1st, 2021|09:26 am]

veejstikls
Tik līksma melodija, sāpīga teksta caurdurta https://www.youtube.com/watch?v=ydOzYZ7VbkQ
linkpost comment

[Dec. 1st, 2021|08:22 am]

extranjero
Vai man vienīgajam tā likās, ka solījums, ka mums jāpaciešas divas nedēļas, kamēr PVO noskaidros sīkāku informāciju par o variantu, ir precīzi kā solījums – tikai divas nedēļas, lai saplacinātu līkni?

Tas, protams, nenozīmē, ka ar katru dienu mēs neiegūsim jaunu informāciju. Bet kāds tieši ir plāns par 2 nedēļām? Kādi testi vai statistiski ticami novērojumi varēs tikt veikti, kas dod pilnīgu skaidrību? Par to gan neviens nerunā.

Šobrīd lasu ziņu virsrakstus un tie ir divējādi – vienos teikts, ka vakcīnas nestrādās pret o variantu. Citos teikts, ka vakcīnas joprojām strādās pret o variantu. Droši vien arī rečekisti ir sadalījušies divās brigādēs, un viena pierāda, ka pirmais apgalvojums ir nepatiess, bet otra brigāde, ka otrais izteikums ir nepatiess. :D

Reālajā dzīvē varbūt abiem ir taisnība, jo viss ir atkarīgs no tā, kā uz to skatās. Nianses ir svarīgas, un galu galā tā ir puspilnās – pustukšās glāzes attieksme.

Kovids ir nāvējoša slimība – pustukšā glāze.

No kovida pamatā mirst tikai veci vai riska grupas cilvēki – puspilnā glāze.

Kovids nav iznīdējams, tas vienmēr paliks ar mums – pustukšā glāze.

Kovids nākotnē būs tikai kā iesnas – puspilnā glāze.

Kāda šodien ir tava glāze, mīļais lasītāj! Puspilna vai pustukša?
link4 comments|post comment

[Nov. 30th, 2021|09:43 pm]

gnidrologs
Radikālas marksistu organizācijas breinvašots nēģeris apzināti ar auto noslepkavo sešus cilvēkus un savaino desmitiem citu. Tipisks terorisms. Lugenprese - "parādes sadursme/incidents", "auto iebrauc kaut kur un uztriecās kaut kam", "autotraģēdija". Tikmēr puika, kas neļāva tieši šīs pašas organizācijas sarīdītajiem laupītājiem un pedofiliem sevi noslepkavot ir balti supremacistiskais murdernazis, kuram vajadzētu pūt cietumā.
link4 comments|post comment

paterni [Nov. 30th, 2021|06:53 pm]

gnidrologs
Atcerēsimies, ka šie deģenerāti tieši tā pat atbalsta reālu fizisku vandālismu, kāds bija redzams ASV un Rietumeiropā.
link4 comments|post comment

trīs lietas manā prātā [Nov. 30th, 2021|09:57 am]

rugetta
- man liekas, ka es neesmu morāli gatava vēl vienai ziemai.
- saņemties pateikt svarīgas lietas draugiem ir grūtāk nekā saņemties pateikt svarīgas lietas romantiskajām interesēm.
- džinsi ar augsto jostasvietu vairs nav gana labi, man tagad nepieciešami džinsi ar ļoti augsto jostasvietu.
linkpost comment

lol [Nov. 29th, 2021|10:59 pm]

gnidrologs
linkpost comment

Ilūzijas un apmātību cilvēku pasaulē izraisa bezdibenī devušies tēli no Fantāzijas [Nov. 29th, 2021|08:44 pm]

veejstikls
Uzmini, dēļiņ, kas notiek ar visiem Spoku pilsētas iemītniekiem, kas ielēkuši tukšumā?

..Viņi kļūst par murgiem cilvēku smadzenēs, par baiļu iedomām, kaut īstenībā ne no kā nav jābaidās, par alkatību, kas padara viņus slimus, par izmisuma rēgiem, kaut nav iemesla izmisumam.


kamēr šo rakstīju, nokrita galda lampa un, vadiem iegailējoties spožā sprakšķī, tika izsisti korķi
linkpost comment

[Nov. 29th, 2021|01:54 pm]

extranjero
Visa informācija var strauji mainīties, bet vēlreiz uzskaitīsim, kas mums ir šobrīd zināms:

1) ir pamanītas jaunas mutācijas pīķa proteīnā (0)

2) zinātniekiem tas bija negaidīti, jo bija domāts, ka mutāciju lauks bija izsmelts līdz ar delta variantu (0)

3) šis variants it kā esot vēl lipīgāks, bet īsti nav skaidrs cik ļoti (-)

4) ir ziņas, ka ar šo variantu slimo vieglāk, ir nedaudz citādi simptomi (+)

Vai šī pamatinformācija ir iemesls atkārtotai panikai? Dažas valstis jau slēdz robežas un nosaka vēl stingrākus noteikumus. Man tas galīgi nešķiet pamatoti, jo plusi un mīnusi ir kaut kā līdzsvarā. Jā, vajag būt piesardzīgiem, un pētīt, bet nu esošā reakcija jau ir kā South Park.

Kas vēl ir zināms saistībā ar vakcīnām? Tālākais jau ir vairāk spekulatīvi:

5) Iespējams, ka šis variants samazina vakcīnu efektivitāti par 40%. Kas ir slikti, bet no otras puses:

6) Vakcīnu ražotāji saka – divu mēnešu laikā varam uztaisīt jaunas vakcīnas. Es droši vien pagaidītu savu būstera vakcīnu līdz šim laikam.

7) Vai variants ir radies, sliktās vakcinācijas aptveres dēļ? Nevar izslēgt, bet diez vai, jo Dienvidāfrikā vairākus mēnešus iepriekš līdz šim bija zems izplatības līmenis. Pat zemāks nekā vienā otrā valstī ar labu vakcinācijas aptveri.

8) Zinātnieku modeļi par šādu mutāciju neiespējamību atkal pieviļ.

9) Izslimojušiem imunitātei pret šo vajadzētu būt labākai nekā vakcinētajiem, jo izslimojušo imūnsistēma ir “redzējusi” visu vīrusu nevis tikai pīķa proteīnu.
link29 comments|post comment

[Nov. 29th, 2021|03:36 pm]

iokaste
rijība v.s. patmīlība
linkpost comment

[Nov. 29th, 2021|03:18 pm]

sieramaize
vēl pirms gada visu savu dzīvi (cik nu es sevi kā sevi atceros) vienmēr droši teicu, ka riebjas ziema. Nīstu ziemu. Mīlu vasaru.
bet pēc pagājušās ziemas man domas dīvainā kārtā mainījušās
labi, ne mainījušās. Jo projām mīlu vasaru, bet esmu pamanījusies ļoti, pat ļoti novērtēt ziemu

Šomēnes pie manis divas reizes ir snidzis. Esmu ļoti priecīga, ļoti patīk sniegs, putenis
Vienkārši aukstums gan nē. Bet ja ir auksts un balts, tad jau tas ir kas cits

Jūtos laimīga, priecīga, pacilāta
kaut kādā ziņā arī atgādina bērnību

staigāju un priecājos

šodienas atceltās lekcijas vispār izmantoju, lai izietu pastaigāties pa dienu. Jauki, tiešām.
nejauki tikai, ka (nezinu kādēļ) pēdējā laikā cigaretes garšo pretīgi
kāda starpība vispār, vienkārši nepīpēšu, hehe
linkpost comment

[Nov. 29th, 2021|12:14 pm]

extranjero
Un ja tā izrādīsies taisnība, ka jaunais o variants rada vieglāku saslimšanu (jo ir ārstu ziņojumi, ka tas saslimušajiem nerada ožas vai garšas traucējumus), tad patiesībā visām valstīm vajadzētu gribēt, lai tas ātrāk ieviešas, izspiežot sliktākus variantus. Ne tā ka speciāli izplatīt, bet ļaujot aizvietoties variantiem, kas tāpat ir neizbēgami.
link36 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]