friends [entries|archive|friends|userinfo]
iokaste

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

ciemošanās [Dec. 4th, 2022|10:21 am]

extranjero
Mans ciemošanās laiks Latvijā tuvojas galam. Vēl ir palikusi iespēja apciemot kādu cibiņu. Varat pieteikties, kurš vēlas, lai viņu apciemotu nākamās nedēļas laikā līdz piektdienai. Ja pieteiksies vairāki, tad vai nu kopā, vai loterijā izlozēšu, pie kura braukt ciemos. Rakstiet komentāros, kas vēlas, lai aizbrauktu pie viņa ciemos.
linkpost comment

[Dec. 4th, 2022|08:22 am]

extranjero
Atcerēsimies, ka viens no iemesliem, kāpēc tevi varēja nobloķēt tviterī vai citos sociālajos tīklos, bija apšaubīt, ka vakcīnas ierobežo kovida izplatību un ka maskas ir efektīvas. Abas šīs lietas šobrīd ir skaidri redzamas kā neefektīvas. Tas ļoti bremzēja diskusijas un precīzu zinātnisko datu plašāku izplatību un uztveri sabiedrībā.

Es nezinu, kas notiks ar tviteri nākotnē, jo biznesa lietas ir sarežģītas un nav mans lauciņš, bet ir skaidrs, ka turpmāk ar šādu korupciju vairs nevarējām turpināt un bija kaut kas jāmaina.
link2 comments|post comment

medicīna ir ļoti korumpēta nozare [Dec. 4th, 2022|07:05 am]

extranjero
Protams, medicīna ir arī ārkārtīgi noderīga nozare, jo tā burtiski glābj cilvēku dzīvības katru mīļu dienu. Varbūt tieši tāpēc tajā ir bijis iespējams izvērst korupciju tik lielā mērā, kā tas nebūtu iespējams nekur citur.

Cilvēki nesen satraucās par to, ka kādā slimnīcā pie slima bērna netika atļauts palikt šī bērna aprūpētājiem, jo slimnīcas vadītājam tā ir vienkārši ērtāk. Pirms dažiem mēnešiem šie paši cilvēki svēti ticēja šī paša slimnīcas vadītāja aicinājumam uzturēt pēc iespējas ilgākas mājsēdes, jo “slimnīcai tā ir ērtāk”.

Tagad ir jaunais plašais randomizētais pētījums, kas parāda, ka parastās ķirurģiskās maskas ir vismaz līdzvērtīgas (non-inferior) ar N95 maskām veselības aprūpes iestādēs. Atcerēsimies, ka dažās valstīs pat bija pat noteikumi, ka ir jāvalkā N95 maskas, jo ķirurģiskās maskas šķietami ir pārāk nedrošas. Fakts ir tāds, ka pētījumi nespēj atrast būtiskas atšķirības pat slimnīcās, kur cilvēki noteikti var būt labāk apmācīti, kā tās pareizi lietot.

Protams, ražotāji tam nepiekrīt, kas nerada nekādus pārsteigumus.

Bet daudz lielāka problēma ir, ka šī korupcija ir iegājusi valdībā. Es atceros jau pašā sākumā Dr. Zavadska nosauca remdesivīru par “spēles mainītāju” (game changer vai breakthrough zālēm), lai gan tika prezentēts ar pētījuma rezultātiem, ka tas dod tikai pavisam nelielu uzlabojumu. Šo zāļu iegādei tūlīt tikai novirzīti miljoni, bet arī turpmākie pētījumi apliecināja, ka ieguvums ir pavisam neliels. Pavisam nesen Evusheld iegādei tika atvēlēti 50 tūkstoši eiro, un es padomāju, ka salīdzinoši ar to, kas tika nejēdzīgi iztērēts kovida laikā, šī ir tikai tāda sīknauda.
linkpost comment

tu nekad neesi viens [Dec. 4th, 2022|12:42 am]

puzuris
Naktīs, kamēr tu guli, uz tavas sejas izlien mazi ērcīši un dejo pa tavu ādu, katrs ar savām astoņām kājiņām kārpās un slīd pa taukaino poru tuksnesi. Viņi meklē sev draudzenītes, bet viņas dzīvo dziļi sviedru dziedzeros un pie matu saknēm un virspusē iznāk tikai šad un tad, jo ir aizņemtas ar radīšanas svēto misiju. Tāpēc ērcīšiem jābūt vienmēr gataviem, jo viņu mūžiņš ilgst tikai divas nedēļas. Tad nu, ja nakts melnumā un drēgnumā šķiet, ka visi ir tevi pametuši, atceries, ka pa tavu seju rāpo mazas ērcītes un kaut kur dziļāk citas ērcītes dēj olas un kaut kur, varbūt uz tava degungala vai uzacu birztalās kādas citas ērcītes piedzīvo mežonīgas mīlas ekstāzes pilnus mirkļus un tāpēc tu vari būt pavisam mierīgs, jo zini, ka patiesībā nekad neesi viens.
linkpost comment

[Dec. 3rd, 2022|04:09 pm]
avralavral
Rattlesnakes often return to the same den, year after year, sometimes traveling several miles to get there. How the rattlesnakes find their way back to the dens each year is unknown, but may involve a combination of pheromone trails and visual cues (e.g., topography, celestial navigation, and solar orientation).

Nākamgad vajadzētu uzlabot savu celestial navigation.
link1 comment|post comment

[Dec. 3rd, 2022|02:06 pm]

nekurlande
Ar muti Rīgā, ar darbiem Aizkrauklē.
link1 comment|post comment

[Dec. 3rd, 2022|01:27 pm]

extranjero
Tātad īsumā:

Kanye visdrīzāk ir bipolāra depresija, kurai šobrīd ir mānijas fāze. Ja kādu rūp cilvēku garīgā veselība, tad ir loģiski viņu bloķēt tviterī, jo pēcāk viņš pats ļoti nožēlotu visu, ko būs tajā sarakstījis. Cilvēki mānijas fāzē mēdz iebrist lielās auzās, daži ielīst milzīgos kredītkaršu parādos, kurus pēc tam visu mūžu nevar nomaksāt utt.

Atcerēsimies, ka Latvijā arī bija akcija – neļauj draugam braukt dzērumā, noslēp vai atņem mašīnas atslēgas utt. Nevienam neradās iebildumi, ka būtībā tā ir cilvēka apzagšana un viņa tiesību pārkāpums. Jo ir skaidrs, ka cilvēks dzērumā var sastrādāt visādus trakumus, kurus pēc tam ļoti nožēlos. Tiesību ierobežošana šādā situācijā ir pilnīgi visu interesēs.

Vēl kas man likās interesanti, nesen saskaroties ar dzērušiem cilvēkiem, bija tas, cik ļoti viņi atgādina šizofrēniķa uzvedību. Nezinu kāpēc daudzi ir iedomājušies, ka šizofrēnija ir kā dubulta personība. Tas droši vien no burtiskas vārda tulkošanas – sašķelta personība. Šizofrēnijas pazīmes var būt ļoti dažādas, bet bieži tās ir neloģisks domas gājiens, atkārtošanās uz vienu un to pašu, dažreiz paranoja u.tml., būtībā kā smagi piedzēries cilvēks. Šo salīdzinājumu laikam negadās dzirdēt tikai tāpēc, ka vairums lieto alkoholu un viņiem būtu ļoti nepatīkami to dzirdēt. Bet nu tā tas ir, izņemot ar to, ka alkoholiķis izgulēs dzērumu un atkal būs skaidrā, bet šizofrēniķim tas tā var nenotikt. Lai gan dažreiz (bet tikai dažreiz) ar zālēm šizofrēniju izdodas labi kontrolēt vismaz uz kādu laiku.
link6 comments|post comment

Terorisms? [Dec. 3rd, 2022|12:32 pm]

ctulhu
//Aktīvisti sola daudzveidīgas protesta akcijas dažādās vietās, lai izjauktu sabiedrības dzīves normālo ritumu.//

https://jauns.lv/raksts/arzemes/533032-klimata-aktivisti-vacija-sola-no-pirmdienas-izjaukt-sabiedribas-dzives-normalo-ritmu

Interesanti vai ar šo pašu viņu deklarāciju viņus [``pēdējoa paaudzi`` un citus līdzīgos] nevar klasificēt kā teroristisku organizāciju un tad attiecīgi rīkoties - tieši tajā pašā veidā kā rīkojas ar ISIS kaujiniekiem utt.
link4 comments|post comment

[Dec. 3rd, 2022|08:57 am]

gnidrologs
I think the details of history can obscure the bigger picture here, which is that the current understanding of the modern scientific establishment is that humanity has gone through a more or less steady linear progression from total ooga-booga to increasingly more complex, sophisticated and evolved societies and this conception is not negotiable. Their problem with some of those alternative history scenarios is not so much that they dislike how the evidence for stuff like dates etc is being challenged, but that the very idea of something like an advanced civilization existing in an era in which according to the progressivist narrative humanity was just rising out of their ooga-booga caves or what have you throws a monkey wrench in the entire foundation of the progressivist myth.

There's no question that many of those involved in the alternative history camp are mostly amateurs where as the scientific establishment can boast actual experts not to mention a direct access to the materials and resources necessary for a proper investigation, but the mistrust some people place on said establishment is not based on a presumed lack of competence or extertise, but the existence of this inflexible modernist credo which rejects even the possibility of what some of those alternative history people are suggesting a priori, reguardless of the evidence. Now sure the reverse is also true given that the desire to BELIEVE is strong among any community of alternative "thinkers", but the fact remains that modern researchers are not free from bias either and they too have their own axe to grind.
linkpost comment

2 metri [Dec. 3rd, 2022|05:29 am]

extranjero
Vēl Latvijā ir ļoti uzkrītoši, ka ļoti daudzos uzņēmumos, iestādēs, pat medicīnas skolās ir atgādne ieturēt 2 metru distanci, lai mazinātu kovida izplatību. Tas ir domāts nopietni? Man šķiet, ka jau 2020. gada rudenī bija skaidri pierādīts, ka kovids izplatās aerosolu veidā un tie 2 metri pilnīgi neko neizsaka. Cilvēki joprojām var sekot tik absurdām lietām, iespējams inerces dēļ.
link3 comments|post comment

[Dec. 2nd, 2022|08:40 pm]

extranjero
Man jau vairākus gadus pirms pandēmijas bija saruna ar vienu cibiņu par to, vai vakcinācijai būtu jābūt piespiedu kārtā. Pienāca pandēmija, pienāca vakcīna pret to, un tu dabūji to, ko toreiz gribēji – vakcīnu mandātus jeb obligātu vakcināciju tik stingri, cik vien nu to valsts spēja noteikt. Tagad tas viss ir izgāzies un parādījis, cik traģiski var beigties šādi piespiedu pasākumi.

Sliktas idejas nomirst ļoti lēnām.
linkpost comment

[Dec. 2nd, 2022|08:21 pm]

gnidrologs
A nah es neiehujārīju to vaxu? Būtu šanse pēkšņi nomirt. Labākais nāves paveids, kāds iespējams. Pēkšņi nomirt ir labāk, nekā mirt ilgi un apzināti no vecuma un akumulētām kaitēm. Volands to nepaspēja pateikt, bet tā ir.
link1 comment|post comment

[Dec. 2nd, 2022|07:14 pm]

nekurlande
Varētu par kaut ko pacepties, bet nezinu, par ko.
link1 comment|post comment

[Dec. 2nd, 2022|06:09 pm]

extranjero
Cilvēkiem ir tik grūti atzīt, ka SBF (un patiesībā arī lielākā daļa kripto popularizētāju) ir vienkārši skameri, tieši tāpat kā viņiem ir grūti atzīt, ka vakcīnu mandāti bija milzīga kļūda un ļoti kaitīga politika, kas nevajadzīgi ierobežoja cilvēku brīvības. Pieņemot nelielus melus, cilvēkiem jau ir vieglāk pieņemt lielākus. Tieši vakcīnu mandāti, nevis antivax, radīja šķelšanos sabiedrībā.

Nekad neaizmirstiet par to!
link3 comments|post comment

[Dec. 2nd, 2022|05:38 pm]

gnidrologs
Degustācijas nolūkos nopirku Curiosity Cola. Atverot pudeli un paostot uzreiz sajutu ko pazīstamu. Veco bērnības laika Pepsi tievajā pudelē ari balti-zili-sarkano etiķeti. Tieši tāda pati dabiska un patīkama aroma. Pats šķidrums liekas pat vēl piesātinātāks ar dažādām piegaršām, bet padomijas Veldzes Pepsis arī man kā bērnam bija bezgala garšīgs un šo te precīzo smaržas aromātu atceros ļoti labi. Tas, ko liek tagad, pie mums franšīžētajās amerikāņu kōlās, ir nafta + samaltu līķu atliekas. Ja poļu vai ķīniešu variants, tad naftas vietā ir ekskrementi.
Bring back Veldze plx. Viņu limonādes bija tik nereāli garšīgas un neoda pēc šķaidītājiem, bet reāliem augļiem un ogām + tie bija mazgāzēti. :(
Smieklīgi, ka iekš current_year šādu normālu produktu var atļauties tikai miljardieri. Nez kāpēc Elōns šito nedzer, bet kaut kādu shitty diet coke.

edit: tur vēl tas foršais moments, ka mute tā dīvaini savelkas, uztverot pamatīgu malku. Tas aromāts un asums overwhelmo. No širpotreba kolas drīzāk rodas vēlme izskalot muti ar ūdeni.
link1 comment|post comment

Tablete [Dec. 2nd, 2022|04:57 pm]

pajautaa

[aai]
Ahoi.
Kāds ir labākais veids, kā kādam atdādvināt teju nelietotu Lenovo planšeti?
https://www.laptopsdirect.co.uk/lenovo-tab-e10-tb-x104l-msm8909-2gb-16gb-4g-10.1-inch-tablet-za4c0008gb/version.asp

Ir burtiski pāris reizes apčamdīts pirms gada vai vairāk, reizes 2 vai 3 pa 10min palietots, un viss.
Ir pat vēl oriģinālā kastes, lādētājs.
Perfektā stāvoklī - vien tie parametri pie 2022 nav tādi, lai kko jaudīgu darīt utt.

Gribētu, lai tiek kādam konkrēti un kur to patiesi vajag, nevis anonīmi atdot kādai organizācijai
link5 comments|post comment

Es te paskatījos [Dec. 2nd, 2022|04:57 pm]

ctulhu
ko antiprojektcija piedāvā kā pretargumentus AES:

Starp iemesliem:


More expensive than renewable energy in terms of energy production and CO2 mitigation, even taking into account costs of grid management tools like energy storage associated with renewables rollout.

Too costly and risky for financial market investment, and therefore dependent on very large public subsidies and loan guarantees.

Unsustainable due to the unresolved problem of very long-lived radioactive waste.

Financially unsustainable as no economic institution is prepared to insure against the full potential cost, environmental and human impacts of accidental radiation release – with the majority of those very significant costs being borne by the public

Subject to too many unresolved technical and safety problems associated with newer unproven concepts, including ‘Advanced’ and Small Modular Reactors (SMRs).Viegli redzēt ka viņi vis ir vai nu atrisināti vai mazsvarīgi un sekundāri vai arī feiki.
link6 comments|post comment

[Dec. 1st, 2022|10:52 pm]

gnidrologs
lol kā spāņiem veiksmīgi izdodas speciāli neiesist
linkpost comment

[Dec. 1st, 2022|10:42 pm]

nekurlande
Vai arī nebūs.
link2 comments|post comment

[Dec. 1st, 2022|08:47 pm]

extranjero
Kad vējš nepūš, tad Vācija dedzina ogles.Avots.
link5 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]