gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2022-10-14 14:46:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Sovoks 2.0
"Digitālā pratība" ir prasme vienmēr uzmeklēt tikai Patiesības Ministrijas apstiprinātus avotus un akli ticēt visam tajos teiktajam.

Interesanti vai mūsu skolās arī jau ieviesti šie radikāļu indoktrinācijas kursi?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dombrava
2022-10-14 20:32 (saite)
Bet tu pats jau arī uzskati, ka Vikipēdija nav uzticams info avots. Es domāju, ka tas ir derīgi teikt, ka ne viss, kas uzrakstīts, ir patiess. Ka informāciju vajag kritiski izvērtēt. Kādreiz likās, ka tas nav jāmāca, jo cilvēki paši saprot.

Manuprāt, tomēr ir starpība, vai nu info vāc arhīvos vai specializētās datubāzēs vai nokopē no atlants.lv vai Vikipēdijas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-10-15 12:04 (saite)
Nu jā un es varu derēt, ka digitālās pratības kursos teiks, ka jālasa wikipēdija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2022-10-15 18:50 (saite)
Nezinu, vai tādas lietas var iemācīt. Tas ir kaut kas, ko cilvēki apgūst intuitīvi, vai nu ir vai nav. Ka nevar ticēt kādai tantei vai reklāmai, un kā var pamazām gūt uzticamu informāciju beiziānā ceļā.

Teiksim, autistiem ir grūtības intuitīvi saprast sociālās spēles, brīžus, kad ir stulbi jāpiekrīt un jāmāj ar galvu, nevis jācitē pētījumi.

Līdzīgi neautistiem ir problēmas ar uzticamas informācijas iegūšanu. Viņiem acīmredzami smadzenēs ir sociālās biedrošanās ķēdes, bet nav šo beiziāno procesu uzticamas informācijas iegūšanai un viņi tic jebkurai reklāmai, kurām tic viņu draugi.

Nu kaut kā tā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?