gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2016-09-03 23:04:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Nopietna tēma. Ir daži cilvēki, ar kuriem pamatā esmu sastapies internetos, kuriem manuprāt piemīt autisms, vismaz vieglā formā.
Jautājums - vai autisms ir obligāti jāapzīmē kā slimība? Principā tas ir modus, kad cilvēks vadās nevis no savas pieredzes vai biežāk vienkārši neprot uzkrāt dzīves pieredzi, tā kā viņš neredz saistības starp faktiem, bet parasti vadās no grāmatās sarakstītām, citu cilvēku teorijām par to kā pasaule strādā.

Man pašam ir ļoti liela skepse par psihiatriju kā zinātni un šķiet, ka tas, kas tiek apzīmēts ar psihisku slimību vairāk atkarīgs no attiecīgā brīža zeitgeista, nevis kādiem objektīviem kritērijiem, bet godīgi sakot autisti mani biedē vairāk kā šizofrēniķi vai dauņi, jo spēj būt sociāli aktīvi tā pat kā sociopāti un psihopāti.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]sakaarnis
2016-09-04 10:39 (saite)
Autisms ir kaut kā sekas, es domāju. Varbūt tāda kā pašaizsardzība pret prāta sapisienu. Mani gan mazliet mulsina, ka tu apgalvo, ka autisti spēj būt sociāli aktīvi, bet autisms jau pēc definīcijas vērsts prom no šādām aktivitātēm.
Vispār mani ir pārsteigusi dažu cilvēku uzvedības atšķirība starp to, kā tie izpaužas forumos un kā - dzīvē. Man toreiz likās, ka, nu, vajadzētu būt daudzmaz līdzīgi, bet kļūdījos.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2016-09-04 11:50 (saite)
Autismam nav obligāti jābūt vērstam prom no sociālajām aktivitātēm. Tajā ir traucējumi pēc definīcijas, bet ja šie traucējumi ir tādi, kas principā netraucē būt sociālam, bet tikai rada grūtības noteiktos aspektos, tad viņi var būt pat ļoti sociāli aktīvi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2016-09-04 13:01 (saite)
Ar sociālu aktīvumu es nedomāju tur burtiski salonu lauvas, bet tādi, kas spēj piedalīties dzīvē ar savu darbu, viedokļiem etc. Galējā spektra pusē laikam ir tie, kas cauru dienu grimst sevī, kādā šaurā hobijā un ne ar vienu nespēj/negrib komunicēt, bet ''vieglajiem'' gadījumiem ir apmēram tā pat kā ar sociopātiem. Viņi prot imitēt standarta uzvedību, lai gan intuitīvā līmenī to nesaprot. Tāpat ir grūtības ar ikdienišķu common sensu. Šitā lieta nereti parādās, kad palasi kādu šauras specialitātes pārstāvi vai kabineta ideologu rakstām savus uzskatus par pasauli. Pamatīgs tunnel vision. It kā labs speciālists savā šaurajā profesijā, varbūt pat ģēnijs, bet kaut kādā aspektā pilnīgi nefiltrējošs notiekošo vispārīgā kopainā. Drīzāk ticēs kaut kādai savai ļoti specifiskai pet teorijai, nekā daudz vienkāršākai un ticamākai versijai.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?