gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2020-11-21 01:59:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Lielais Restarts
"Amazon: profit up 100%
Walmart: profit up 80%
Target: profit up 80%
Lowe's: profit up 74%
Microsoft, Facebook, Apple, Google: stock at record high

Small businesses: 21% closed; revenue for rest down 30%. They're gonna go extinct in the lockdown without help."


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]barvins
2020-11-21 12:01 (saite)
Tas, ka kopumā mazie apēd lielos, bija patiesība arī pirms pandēmijas, cilvēki vienmēr par to žēlojas.

Bet būtu korekti balansam pieminēt ne tikai lielos, kas pandēmijā uzvārījās, bet arī mazos: Zoom, Giraffe360, masku šuvēji un apdrukātaji, fast food taisītāji, kas iemācījās lietot Wolt un Bolt Food, visa veida velo/elektro pārvietošanās līdzekļu nomātāji/tirgotāji/uzturētāji.
Lielajām viesnīcām īstenība patreiz ir daudz grūtāk nekā mazajiem, kas AirBNB izīrē no vecmāmiņām mantotos dzīvokļus. Vienk. cilvēki ir sapratuši, ka lielā viesnīcā, kur apgrozās daudz cilvēku, ir lielāks covid saķeršanas risks, nekā mazā dzīvoklī, kas redz 2 ceļotājus nedēļā. (šajā gadījumā nevar skaidri pateikt, vai vinnē lielie vai mazie, jo zaudētāju pusē ir lielās viesnīcas, bet vinnētāju pusē ir gan mazie, kas izīrē dzīvokļus caur AirBNB, gan arī pats AirBNB, kas tomēr ir liela kompānija).

(Man nav iebildumu, ka pašnodarbinātie nemaksā nodokļus - ja man nav pēc tam par viņu pensijām jāmaksā.)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-11-21 12:58 (saite)
Nevaru tev piekrist, jo vismaz UK ir cita realitāte.

Privātie masku šuvējiem nav nekādas lielās peļņas, salīdzinot ar tām, kas tiek piegādātas no Ķīnas. Auduma maska varbūt maksā ap 5 eiro, peļņa tur ir minimāla, jo tas ir tuvu reālajām izmaksām. Ķirurģiskās maskas agrāk maksāja 10 centi, bet tagad ap 50 centi. Peļņa ir pieaugusi fenomenāli.

Mazie takeout food cieš milzīgus zaudējumus. Kur tu redzi, ka viņi nopelna? Pirmajā lokdaunā tie visi bija slēgti, bet tagad ierobežo to darba laiku un milzīgus sodus, ja kaut ko pārkāpj.

Ceļošana ir faktiski apstājusies – ne AirBnB, ne lielās viesnīcas šeit neko nenopelna. Kur tu redzi mazos izīrētājus kaut ko vinnējam?

Pašnodarbinātie maksā nodokļus – jautājums bija par to, ka nodokļi jāmaksā pat tajos mēnešos, kad nav nekādu ienākumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barvins
2020-11-21 14:03 (saite)
Es katru dienu pasūtu darbā ēdienu no kkādas vietas, uz kuru pirms tam būtu devies ar kājām un ēdis uz vietas. Citrez 1.5 stundas jāgaida līdz piegādās, jo ap pusdienlaiku pavāri un kurjeri ir pārslogoti. Man izskatās, ka viņiem bizness iet no rokas.

Ceļošanas apjoms ir pamatīgi nokrities, protams, bet no atlikušā mazumiņa mazie paņem lielāku daļu, nekā lielie, par to bija runa.

Es baigi negribu ielaisties diskusijās par pašnodarbinātajiem, neesmu pētījis, nav aktuāli. Bet vai tu esi drošs, ka tā nodokļu maksāšana sezonas darbinieku brīvajā sezonā bija vienīgais, ko valdība gribēja izmainīt un par ko ļaudis cepās?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-11-21 14:08 (saite)
>> Es katru dienu pasūtu darbā ēdienu no kkādas vietas, uz kuru pirms tam būtu devies ar kājām un ēdis uz vietas.

Jā, un tas ir uz nabaga restorānu rēķina, kuriem tagad šie DoorDash līdzīgie piegādes uzņēmumi diktē nolaist cenas.

>> Bet vai tu esi drošs, ka tā nodokļu maksāšana sezonas darbinieku brīvajā sezonā bija vienīgais, ko valdība gribēja izmainīt un par ko ļaudis cepās?

Es nesaprotu, par ko tu runā. Pašnodarbinātie nav sezonas darbinieki.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barvins
2020-11-21 22:17 (saite)
Tu runāji specifiski par pašnodarbinātajiem, kuriem ir normāli, ka ir mēneši bez ieņēmumiem vispār (un es pieņēmu, ka tie ir sezonas strādnieki).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-11-21 23:18 (saite)
Sezonas strādnieki ir strādnieki. Viņus pieņem darbā un atlaiž. Pašnodarbinātie ir pavisam citi, kā tulkotāji, kuriem darba apjoms var variēt dažādu, neprognozējamu iemeslu dēļ.

Nekādas cepšanās arī nebija, bet tieši iebildumi par to, ka būs jāmaksā nodoklis, pat ja nekādu ienākumu nav. Daudzi pat neticēja, ka ir iespējams kaut ko mainīt, bet pēc protestiem tomēr izdevās panākt, ka pagaidām šāda prakse netiks ieviesta.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barvins
2020-11-21 23:42 (saite)
Hmm. Malači pašnodarbinātie, I guess.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2020-11-21 13:06 (saite)
Es arī nesaprotu ideju, ka lielā viesnīcā kovid saķeršanas risks ir lielāks nekā mazā dzīvoklī? Man vajadzēja nakti pārlaist starp reisiem un es izvēlējos tieši lielo viesnīcu, jo ērti un tuvu lidostai. Kovids caur virsmām nav lipīgs, un nav nozīmes, cik viesu ir iepriekš bijuši. Bet distancēšanās ir svarīga. To vieglāk ievērot lielā viesnīcā ar plašām telpām, nekā mazā dzīvoklītī.

Par pašnodarbināto ierobežošanu ir arī liela sāpe, ka tas rada vēl lielākas grūtības cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar strādāt pilnu darba laiku (mātes ar bērniem, cilvēki, kam ir dažādas hroniskas kaites utt.).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barvins
2020-11-21 14:07 (saite)
COVID caur virsmām nav lipīgs:D Nēnu, ja pieskarsies kovidniekam pie apšķaudītās plaukstas, nekas nenotiks, bet ja pēc tam ar to roku maizi mutē bāzīsi, tag gan.

Anyways, cik cilvēku dienā ir aiztikuši durvju rokturus un lifta pogas, un vai viesnīcas istabām katram numuriņam ir atsevišķa ventilācija - par to ir jautājums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-11-21 14:10 (saite)
Jaunākie pētījumi apliecina, ka praktiski tas tā nenotiek. Pat vīrusu apēdot, nekāda inficēšanās nenotiek. Jautājums ir neaktuāls.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barvins
2020-11-21 22:18 (saite)
Saiti uz rakstu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-11-21 23:21 (saite)
Es tagad nemeklēšu, bet kopsavilkums par pašreizējo stāvokli bija redita grupā slatestarcodex, ar konkrētām atsaucēm utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barvins
2020-11-22 00:12 (saite)
Par apēšanas nekaitību neticu - ja vīruss ir mutē, un tu elpo (pat ja elpo caur degunu), tad vīruss nonāk arī plaušās. Bet nu consesnus internetos ir, ka daudzkārt lielāka varbūtība ir inficēties ieelpojot pilienus, ko izelpo cits inficētais, nekā aiztiekot apklepotas virsmas un bāžot mutē nemazgātas rokas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?