gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2020-03-23 22:30:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Kādam te (īpaši ekspatiem javropā) ir beidzot nomiris kāds rads, draugs, kolēģis vai vnk paziņa? Krematoriji taču netiekot galā, tātad vajadzētu būt vismaz kādai anekdotiskai nāvei, mm?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2020-03-24 09:17 (saite)
Bija kaut kāds Lancet raksts, ka vidējais mirušo vecums Itālijā ir 80 gadi. Tas manuprāt skaidri parāda tendenci, ka pārsvarā tie ir veci kraķi, kas var nomirt no jebkā, nu šoreiz nomira no koronas.

Mani vairāk satrauc ziņojumi, ka bieži mirst ārsti un citi iesaistītie. Loģiski domājot, ja jaunākiem cilvēkiem ir stiprāka imunitāte, tad tā nevajadzētu būt. Bet bija cits skaidrojums, ka ārsti ir nežēlīgi pārstrādājušies un neizgulējušies, un tāds stāvoklis ļoti samazina imunitāti. Šeit ir jādomā, kāpēc mēs sabiedrībā neļaujam vadīt kravas auto ilgāk par atļauto laiku (stingri regulē ar čipkartēm, uz ceļiem rīko pārbaudes utt.), bet ārstiem mēs atļaujam darboties bez ierobežojuma. Es saprotu, ka tagad ir ārkārtas stāvoklis, bet ja neizgulējies vadītājs var apdraudēt citus, tad ārsts var apdraudēt vēl vairāk. Un tā tradīcija ārstiem pārstrādāties bija pirms tam, un vai arī tas nav cēlonis lielākai mirstībai?

Ja ārstam neļautu ilgāk strādāt par 9-10 stundām, un viņam liktu iet izgulēties, tad viņš savā vietā ieliktu kādu palīgu paregulēt ventilatora režīmu. Būtu lielāks jautājums, kā šādus palīgus atrast, bet tas nav neiespējami. Bet tagad šie ārsti no pārslodzes pieļauj kļūdas, kuru dēļ mirst cilvēki, kā arī mirst paši.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mapats
2020-03-24 09:49 (saite)
Pieļauju, jo neesmu ārsts, ka slimnīcās un poliklīnikās var dabūt daudz lielākas vīrusa devas, vairākkārt un dažādus tā paveidus vienlaicīgi, tas papildus pārgurumam varētu palielināt iespēju nomirt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?