gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2017-07-14 14:04:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Patrairhālas vai ''maskulīnas'' vērtības pastāv kultūrās, kas vēlas būt saimnieki pār savu likteni. Dažkārt nonākot līdz tiksmei kontrolēt arī ''citu'' likteni. Hipermaskulinizēta civilizācija ir pašdestruktīva un ātri tiek sakauta dēļ milzīgā ''backlash'', kas notiek pret šādu hiperagresīvu spēku. Asīrieši vai mūsu dārgais gitlerītis tam labi piemēri. Savukārt otra galējība ir hiperfeminizēta, emaskulēta kultūra kāda šobrīd top ''progresīvajās''rietumvalstīs. Kultūra, kas zaudējusi savu identitāti vai tiecas to nozaudēt par labu citām, agresīvākām kultūrām aiz apātijas un pašdestrukīvām tieksmēm, kļūdaini ticot, ka šāds vājums patiesībā ir augstākā altruisma izpausme. Altruisms, kas kļuvis pataloģisks, peak altruisms, kad tu vēlies nogalināt pats sevi, lai kaut kas cits dzīvotu tavā vietā. Nez kāpēc mums tik reti un tikai īsiem laika sprīžiem pēdējos laikos izdevies nostabilizēt attiecīgās vērtības balansā. Biežāk un ilgāk tieši mētāšanās no viena grāvja otrā. Īpaši Rietumu civilizācijas hemisfērā. Austrumi tādā ziņā ir daudz konservatīvāki, homogēnāki, bez šādām straujām pārējām no vienas spektra puses, citā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2017-07-14 16:06 (saite)
Mans sākotnējais ieraksts bija par korelāciju/kauzāciju starp kultūras feminizēšanos un tās pašsaglabāšanās spējām. Teicu, ka kā hipermaskulīnas tā hiperfemīnas ņem ātru galu. Šajā kontekstā atsevišķo dzimumīpatņu situāciju šo kultūru iekšienēs neapskatīju. Runa gāja par uzvedības principiem visas kultūras kopējā egregorā, ja drīkst lietot šādu hipsterīgu apzīmējumu. Lai būtu skaidrāk - hipotētiski varētu eksistēt matriarhāts, kur sievietes ieņem dominējošo lomu, bet tajā pašā laikā šī kultūra uzvestos ārēji maskulīni, piemēram, piekopjot stingru traibālu lojalitāti un tieksmi pakļaut citas ciltis.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-07-14 17:28 (saite)
Tātad, "sievišķīgs" un "vīrišķīgs" var piemist:
-) gan sievietēm un vīriešiem, gan otrādāk;
-) gan kultūras iekšējam raksturojumam;
-) gan kultūras ārēijai attieksmei pret citām kultūrām.
Bonusā: kultūras iekšējais nav obligāti atbilstošs ārējam.

Cienītais, jūsu virtuves filozofijai ir problēma ar kategoriju veidošanas principu nenoteiktību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2017-07-14 17:46 (saite)
Es šeit nenodarbojos ar filozofiju. Maskulīnā un femīnā attieksme pret lietām ir ļoti viegli aprakstāma. Minēju izņēmumus tikai tāpēc, lai tev nesāktos kārtējais tipiski femīnais butthurts par to kā es nostādu sievietes zemāk or smth. Problēmai saprast feminitātes/maskulinitātes konceptus atrauti no to manifestējoša aģenta nevajadzētu būt problēmai priekš cilvēka, kas apveltīts ar abstrakto domāšanu. Bet es jau nez. Kā zini, neesmu augstās domās par mūsdienu akadēmisko izglītību, tāpēc iespējams vērtēju tavu spriestspēju pārāk augstu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-07-14 18:55 (saite)
Nu astroloģijas kategorijas arī ir ļoti viegli aprakstāmas, bet tas nenozīmē, ka tās atspoguļo realitāti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2017-07-14 19:42 (saite)
'Cept šajā gadījumā tas atspoguļo realitāti ļoti precīzi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?