wildflower ([info]fermenta) rakstīja,
@ 2017-09-06 21:34:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:lalu, lilu, sila

Ceļā uz mazāk atkritumiem
Šodienas lielā atskārsme - sveramo biezpienu taču varu lūgt iesvērt savā trauciņā, nevis maisiņā. Mazāk vide piesārņosies + pašiem ērtāk mājās paņemt, nemētāsies maisiņš pa ledusskapi. Nez kāpēc par to nebiju iedomājusies līdz šim. Pēc krējuma un jogurta taču gāju ar savām burciņām. Bet lūk, tiem par taru jāmaksā, bet tāds bezmaksas maisiņš pat neliek aizdomāties.
Polietilēna maisiņu salocīšana strādā. Somā blakus auduma iepirkuma maisiņam arī salocītais lielais iepirkuma maiss, ja nu pirmais ir aizmirsies vai jau pilns. Kad vīramāte lūdza atsūtīt maisus dārzeņu sūtīšanai no laukiem, atklājām, ka īsti jau nav ko sūtīt, jo kopš iepriekšējās reizes nemaz tik daudz jaunu maisiņu nav uzradies.
Un esmu pieradusi pie kefīra paku skalošanas, lai arī tās varētu šķirot.


Laika un citu resursu taupīšanai gribu mēģināt plānot nedēļas ēdienkarti un iepirkumus. Eksperimentēju ar aplikācijām, kur to ērtāk darīt, jo dzīvam papīram nav laika (vai arī mazas rociņas cenšas to noņemt). Eksperimenta sākums ir daudzsološs. Sastādīta nedēļas ēdienkarte un uz veikalu vairs nedodos katru dienu (kas bija ikdienas pastaigas sastāvdaļa). Bonusā nenopērku šokolādes vai vēl kādus nevajadzīgus kārumus.

Un šodien rudens. Redzēju pirmo kāsi, kas skaļi kliegdams lidoja prom. Un botāniskajā dārzā klusiņām pielasīju pilnu somu zīļu bērnudārzam.(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dzheina
2017-09-06 23:34 (saite)
padalīsies, lūdzu, ar aplikāciju?

bet par šiem trauciņiem, ko ņem līdzi es ar ilgi nebiju aizdomājusies, līdz tirgū redzēju omītes, kuras atnākušas ar saviem trauciņiem krējumam, biezpienam utt. Tik tad pieleca, cik ļoti padomju laiki bija zero waste :)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]fermenta
2017-09-08 13:18 (saite)
Šobrīd liekas, ka ērtākā, ko esmu mēģinājusi ir "What's on the menu?" - vienkāršs saraksts, bet iespēja pievienot vairākus ēdienus/sastāvadaļas vienai ēdienreizēm. Citām savādāk makaroni ar maltās gaļas mērci un kartupeļi ar maltās gaļas mērci jāsaglabā kā divas dažādas maltītes/receptes. Vispār meklētājā meklēju "meal planner" un tur daudz variantu. Citi arī atļauj receptes/sastāvdaļas uzreiz pievienot un tad automātiski iepirkumu sarakstu taisīt. Bet mums tam cita aplikācija, ko jau sen lietojam un ir ērti :)

Nu, pēc krējuma un jogurta sen gāju ar savu trauciņu, bet bija tāds bomis pa pieri, ka var tak biezpienam ar :D

Bet senākos laikos jā, tik daudz ko varēja paši uzradīt, kas tagad nenāk ne prātā

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]sancha
2017-09-06 23:35 (saite)
Man jau atkritumu šķirošana liekas tik pierasta lieta(īpašI pēc tam, kad saņēmām brīdinājumu, ka nākamajā reizē būs 1000£ sods par nepareizi šķirotiem atkritumiem), ka LV vienmēr visu gribu likt atsevišķi, bet reāli nepazīstu nevienu, kas tiešām kaut ko ļoti šķirotu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]fermenta
2017-09-08 13:21 (saite)
Mēs atšķirojam papīru un stiklu, jo tiem pie mājas ir konteineri.
Ir kādi triki ērtākai dzīvei/šķirošanai, ko esi apguvusi?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kochka
2017-09-07 00:29 (saite)
Super

(Atbildēt uz šo)


[info]nesshux
2017-09-07 21:56 (saite)
Mani iepirkumu saraksti/ēdienkarte parasti ir ar ilustrācijām. :D Bet tā man tas jau ir kā svarīgs ieradums - nav pēdējā brīdī jādomā, ko taisīt ēst, nav jāskrien uz veikalu un ar sarakstu var brīvdienās sapirkt visas smagākās lietas, kas var stāvēt = nav jāstiepj pašai.
Varbūt dārzeņiem var ieviest kādus izturīgākus maisus/somas, ko lietot atkārtoti? Nu tādus kā tās plastmasas somas?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]fermenta
2017-09-08 13:24 (saite)
Mēs lēnām uz to virzamies, jo līdz šim brīdim nav bijis grūti dienas vidū pastaigājoties aiziet līdz veikalam un atvest ratos.
Sūtījumi jau ne tikai mums nāk, bet jā, jau pati sāku domāt, ka kaut ko varētu izdomāt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?