Tibi et igni: tev un ugunij - izlasi un sadedzini

dust in the wind

3.12.18 21:21

Šodien beidzot nolēmu, ka pietiek skriet, tā pat uzkrātais nogurums neļauj paveikt ko pilnvērtīgi un ātri un pastaigā pagriezāmies uz otru pusi, lai vienkārši ietu kaut kur - jo ledusskapis gana pilns, lai iztiktu bez veikaliem (jo ar vienu veikalu šeit nepietiek - lai dabūtu visu, ko gribi, jāapastaigā vairāki). Izrādās 500m no mājas tu jau esi nonācis Gaujas tilta vidū. 600m un jau ir meža vidus. Gaujā uzgājām neaizsalušu laukumu, kur liekas bija salaidušās visas tuvējās apkārtnes pīles - uz aci skaitot ap 400 īpatņu, bet skaits visu laiku tika papildināts ar no jauna pikējošiem bariem. Tā nu viņas tur pēkšķēja, pērās un peldēja - lielāka koncentrācija, ko esmu redzējusi. Nez kā ir barot tādu baru? Jo daži pīļtēviņi jau teorētiski paspēra lēnus soļus mūsu virzienā. Briesmīga sajūta kalna vidū saprast, ka netiec vairs ne uz priekšu ne atpakaļ, jo slīpums par lielu un slidenu - bet tu stum ratus, zem tevis ir upīte un puiks, kurš negaidot, kad nonāksi viņam pakaļ, jau sācis kūņāties uz augšu. Beigās jau visi dzīvi.
Tags: ,

28.11.18 09:11

Vakardienas pastaiga beidzās ar pusceļu raudošu lielo puiku. Rezultātā sabļāvies, rokas nosalušas un pēcpusdienā jau 38 temperatūra. Šai mirklī ieslēdzas tikai viens teikums: "Gribu mammu!" un der tikai mammas klēpis, vēlams, lai māte stāv kājās. Nurofēns, protams, iedarbojas kā brīnumzāles. Tālāk izdomājām beidzot ieslēgt trauku mašīnu. Un labi, ka neaizgājām gulēt, kamēr viņa darbojās - vienpadsmitos vakarā viņa sāka tecēt gar durvīm. Tad nu nācās vēl meklēt, kā noņemt apakšējo maliņu skapīšiem, lai saslaucītu plūdus zem viņiem - bet tur strādnieki atstājuši visus netīrumus, rezultātā pludojoši ķieģeļu putekļi un lauskas no urbšanas. (Trauku mašīnai kaut kas ne tā salikts, jo no viņas izsmēlām pusspaini ūdens, kas neplūda prom). Tālāk, protams, sekojoša nakts, kad zāļu iedarbība beidzas - no 3:30 līdz 4:30 ik pa 5 min skaraidīts uz blakus istabu, kur: "Gribu mammu! Gribu dzert!". Pa vidu Astras ēšana un atmošanās uz ballīti katru reizi kā dodos prom, vai nāku atpakaļ. Šorīt rezultējoši nāk miegs (jo modinātājās zvanīja jau 6:20 - tātad tīrais laiks - 5h miega) un tādēļ man joprojām salst (dziedāt Labvēlīgā tipa balsī).
Tags: ,

26.11.18 20:29

Šodien tiku pie forša instruktora un vizinājos pa Valmieru.

Pielaidām akvārijā zivis, atkal ir dzīvība. Pielikām pie sienas kāzu bildi un vedēju dāvāto dēlīti koka kāzās. Un atradām mūzikas centra vadu. Ir māju sajūta.

Meita var rakstīt spoguļrakstā kājām gaisā.
Tags: ,

10.11.18 20:21

Mēs tomēr tiksim uz Qeen filmu - vīrmāte pati pieteicās bērnus pieskatīt un vēl seansi paziņoti!

6.11.18 23:41

Esam ievākušies!

17.10.18 15:17

Sēžu saulītē, dzeru kafiju un klausos sienāža sisināšanu, kurš nodod savu atrašanās vietu lēkādams pa sausajām un pat zem viņa svara grabošām lapām.

Joprojām remonts. Joprojām ieslodzīta. Kārtējā nedēļa nākošās gaidās.

7.10.18 20:52

Lūdzu visus cibas spēkus, lai pēc nedēļas varam pārvākties!

20.8.18 20:47

Tik jocīga sajūta redzēt savu dzīvi kastēs. No vienas puses visas mūsu mantas saiet trīs piekabēs, no otras puses to mantu ir tik daudz...
Nevaru saņemties izlidināt to, ko ikdienā nelietoju, jo ja nu tomēr noder...
Dzīvoklis jau praktiski izvākts (mīļotais šovakar pēdējos sīkumus savāc un pabeidz visu mazgāt). Līdz ar to iestājas briesmīga sajūta, ka vairs nav māju (jo vienā mirklī pat apsvēru ideju braukt un atlikušo laiku pavadīt turienes bardakā, nevis rīvēties šeit). Mazliet skumji, jo tā vieta bija kļuvusi sasodīti mīļa, galu galā pirmās mūsu mājas. Un aplis ir noslēdzies - ja ievācoties mazgāju grīdas, kamēr blakus rotaļājas maza Lauma, tad tagad tur dzīvojās maza Astra.
Tags:

2.8.18 21:56

Cik bieži ir tāda ekskluzīva iespēja redzēt mīļoto vīrieti ar liesmu metēju?... Zem nojumes dēļiem iemitinājies lapseņu pūznis - sen neviens nebija staigājis un viņas sev ērtu dzīvi ierīkojušas - kā izrādās, jebkurš cilvēka svars viņām traucēja. Pūznis izsvilināts, uzliktas lamatas, lai saķertu atlikušās. Dusmīga saņoņa.
Bet tā Gauja...
Tik karsti, ka pat dunduru nav. Tik karsti, ka pat putni pazuduši - kāds pustraks dzenis vien dauza galvu pret koku. Vienīgās skaņas radi tu pats - vari izlemt, vai būsi lecoša zivs vai kāda meža pīle, kas aizskrien pa ūdens virsu. Neviena nav. Ienirt ūdenī līdz kaklam, līdz zodam, līdz lūpu kaktiņiem... ūdens pārzāģē pušu - ir divi cilvēki - viens tas, kurš virspusē, otrs lejā. Peldēt nedrīkst, lai noķertu kādu vēsumu un nesakarstu. Sēdi uz ceļiem un ļauj, lai strādā ūdens - aizness, aizplūst, aizskalo. Virs ūdens karstumā smaržo priedes.

1.8.18 22:09

Mācos apstāties. Atslēgties. Vakarā skrienot uz Gauju gandrīz uzkāpu čūskai.. zalktis... savējā: "Ej lēnāk, pārējie pagaidīs! Pasaudzē sevi!" Gauja ir silta un veldzi līdz galam nesniedz. Labi ir no rīta, kad ūdens vēl vēss. Šodien redzējām sfingsa kāparu (apstiprināts pie entomologa) - pirksta resnumā, 8cm garumā, bet pēc tam būs skaistulis. Atkal visi iņ un jaņ dod par sevi ziņu. Varbūt pie pārkarsušiem prātiem jūk visas maskas un laužas ārā cilvēku neprāts. Kaut kas pietrūkst un kaut kā ir par daudz.

30.7.18 22:02

Beidzot dienas karstums nomazgāts vientuļā vakara peldes Gaujā - ūdens kā silts piens un mierīgs kā spogulis. Sajūta jau fanastiska kailai ienirstot ūdenī un peldot pretī rozā mākoņiem, kad mieru iztraucē vien lecošas zivis vai kāds koku zaros sapinies putns.

Šejienes novērojums - tauriņu cīņa pret iršiem - pie mājas ir vecs ozols, kuram vienā vietā tek sula un kukaiņi nāk dzert. Kad salien 3-4 irši, visa sprauga ir aizņemta. Pēdējās dienās ir parādījušies ārkārtīgi skaisti un raibi tauriņi. Vismaz viens no tiem nolaidās netālu no dzeršanas vietas un vicinādams spārnus devās iršu virzienā tos dzenot prom. Vēlāk gan viņam nācās padoties skaitliskā vairākuma priekšā, bet sākotnēji skaistums bija stiprāks par briesmoni.

21.6.18 20:44

Nu ko, rīt pēcpusdienā paredzēts pirmo reizi sēsties pie stūres un pedāļiem.
Tags:

7.6.18 21:41

Reizēm liekas, ka manā dzīvē nekas nenotiek salīdzinot ar citiem. Bet tad atkal par to padomājot - meita tikko iemācījās velties un dēls tūlīt būs apguvis podu un uzsāks bērnudārzu. Un lielā meita mācās braukt ar divriteni.

21.5.18 21:30

Es varbūt esmu vecmodīga, taču, manuprāt, četri gadi ir par mazu, lai bērns no bērnudārza pārrastos ar grupas biedrenes uzlakotiem nagiem un pielīmētiem spožiem auskariem.
Lūpukrāsu epopeja tur iet vaļā jau sen. Nagus lakot un kopt citas meitenes kā izrādās, tiek vestas pie manikīra meistara.
Tags:

7.3.18 21:56

Šodien stāvēju dušā un jutu, kā atgriežas smadzeņu darbība. Galvā miljons lietu, kas jāizdara un kā tās darīt. Labi, izmēri ir niecīgi un aprobežojas ap ikdienas sadzīvi un tās uzlabošanu, bet pēc grūtniecības mierīguma un lēnuma liekas sprādziens. Vakar kā reiz lasīju, ka grūtniecības laikā smadzeņu darbības traucējumi esot kā sešdesmitgadīgiem cilvēkiem. Tad nu būšu atpakaļ savos trīsdesmit. Tā nu šodien vīru beidzot vakarā uz trenniņu aizlaidu, puika beidzot podiņā pačurāja (pirms tam nebija pierunāms apsēsties, bet nu jau bija iemācījies, ko nozīmē čurāt un vannā pie dibena mazgāšanas mēdza arī izčurāties) un aizmiga pirmo reizi bez knupja (kurš vienkārši pazuda, tiesa vakara gaitā atradās ielikts veļas mašīnā, bet māte šo faktu nevienam neizpauda un aizmigšana izrādījās necerēti viegla). Tagad vēl tikai jāzivēlas seriāls vai grāmata vai tomēr miegs.
Tags: ,

19.2.18 22:24

Sestdien visā nopietnībā apsvēru iespēju doties uz BKUS. Labi, ka svētdienas rīts jau bija savādāks un bērnā atgriezusies dzīvība. Šodiena jau pilnībā bez temperatūras un par sestdienas ļenganumu liecina vien vēl iesnas un klepus lēkmes aizmiegot. Doties meita ir enerģijas pilna. Pārpilna. Tā, ka es vairs nespēju tikt viņai līdzi un nodarbināt, līdz ar to cilvēkbērns ilgojas pēc dārziņa. Bet izaugusi pa šīm pāris dienām mājās atkal.
Tags: ,

8.2.18 21:09

Pirmsdzemdību plāns izpildīts - CSDD teorijas eksāmens nolikts.
Tags:

7.2.18 16:21

Sen neesmu sēdējusi un kaifojusi par mūziku. Tas nekas, ka apkārt tiek gāztas mēbeles.

1.2.18 20:30

Vakar nokārtoju autoskolas teorijas eksāmenu. Nākošnedēļ starp vīra komandējumiem un manu ārstu jāatrod laiks nokārtot CSDD.
Šodien otrā diena/nakts vienatnē. Meita uz dārziņu neiet, lai no rīta nebūtu jāpūlas visiem braukt ar autobusu. Esmu piekususi no bērniem. Istabas grīda šodien vākta jau 3 reizes, jo meitai griešanas mānija, bet dēlam konstruktors, kurš pēc tam attopas pa visu zemi. Ņemot vērā, ka nespēju pieliekties, nespēks un nogurums svin uzvaras gājienu. Nespēju vienoties ar sevi, apzinoties, ka saldētavā ir 1,5L saldējuma, tikai, vai pēc tam jutīšos labāk?..

16.12.17 20:50 - Maisam gals vaļā, jeb meitai 4

Tak tas mazais siltais kunkulis tikko salicis savus pirmos lego komplektus. Pirmdien, kad bija dzimšanas diena, uzdāvinājām mazo komplektiņu ar cilvēciņiem un policijas mašīnu (komplektu, kam līdzi nāca visvairāk cilvēciņu), bet šodien, kad lielā ballīte, no visiem lielā Classic kaste ar kauliņiem. Vakarā viena pati 1,5 stundu, jeb kamēr bija laiks doties gulēt, sēdēja un spēlējās. Kā liekas, par dāvanām tuvākajā laikā galva nebūs jālauza.
Bet mums pašiem enerģija ir izsmelta.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba