extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2019-12-29 12:21:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tā nu bija sanācis, ka pēdējās 3 nedēļas pavadīju Kubā (neprasiet kāpēc). Daži ir teikuši, ka viņiem ceļojums uz Kubu nemaz tik ļoti nav paticis, bet man šķiet, ka viņi nav kaut ko pareizi sapratuši – Kubai nav jāpatīk. Tieši otrādi – Kubai ir jābūt ļoti nepatīkamai, lai atgādinātu mums par nospiedošo dzīvi padomju laikos un atbrīvotu mūs no vēlmes kaut ko līdzīgu atkārtot. Cilvēku atmiņas ir ļoti īsas un mēs cenšamies aizmirst par visu slikto pagātnē, tāpēc ir vajadzīgs reizēm atkal pieredzēt lietas, lai zinātu, ka no tām vajag izvairīties. Kuba ir viena no šādām iespējām. Tikai nevajag izvēlēties all inclusive ceļazīmes uz Varadero baltajām pludmalēm ar žogu apkārt, kas aizsedz vietējās dzīves reālismu. Pastaigas pa Havanas priekšpilsētām, kā Bahia vai Alamar, atklās to, kāda varētu būt bijusi dzīve modernajā Padomju Latvijā kopā ar jaunākajiem viedtelefoniem un instagramu.Ceļojuma laikā grūtības radīja tas, ka ūdens miteklī tika pieslēgts tikai noteiktās stundās un dažreiz arī uz visu dienu pazuda elektrība. Savukārt pēc atgriešanās UK mani sagaidīja lietavu izraisīti plūdi un elektrības atslēgšana dažās vietās. Painteresējos, vai pasaulē ir vēl kādas valstis, kur nav sociālisma, bet kur regulāri iedzīvotājiem atslēdz komunālos pakalpojumus? Izrādās tāda vieta ir Dienvidāfrika, kur elektrību katram rajonam ieslēdz uz noteiktu laiku, un šim taupības režīmam ir pat tehnisks nosaukums – load shedding. Elektrības ražotāja mazspēja esot radusies no tā, ka valdība īsteno sociālo taisnīgumu, pieprasot, ka vismaz pusei darbinieku ir jābūt melnādainajiem, un līgumos par ogļu ieguvi dod priekšroku mazāk efektīviem uzņēmumiem, kurus vada minoritātes un sievietes.

Nez kādas būs sekas tam, ka mūsu izslavētā vārda brīvība pamazām tiek ierobežota, lai neaizskartu minoritātes, un viens izteikums nevietā par to, ka ir tikai divi bioloģiski dzimumi, var beigties ar atlaišanu no darba (psiholoģiski vesels cilvēks taču zina, ko un kad drīkst vai nedrīkst teikt, he, he).

Lai visiem laimīgs jaunais!


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]zazis
2019-12-30 10:54 (saite)
a nahujam ir jābūt psiholoģiski veselam, kur benefits?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-12-30 11:34 (saite)
Tā ir atsauce uz brīvās Latvijas psihiatru verdiktu lietā, kas bija saistīta ar personu, kurai padomju laikā atriebībā par politisko darbību bija piešķirta psihiatriska diagnoze un atņemta rīcībspēja. Šie psihiatri no padomju laikiem, to pamatoja, ka “psihiski vesels cilvēks jau zinās, ko drīkst vai nedrīkst teikt pie esošās varas”.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]brittany
2020-01-02 00:10 (saite)
es domāju iespējams nākošajā decembrī braukt uz kubu, lai nedaudz atpūstos no svētku sezonas, tāpēc gribēju pajautāt vai kubā tas būtu izdarāms, un vai tur ir ko sadarīt aptuveni 10 dienas? paldies

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-01-02 15:36 (saite)
Parastās tūristu aktivitātes mani mazāk interesē, tāpēc diez vai varēšu ieteikt kaut ko, kas jau nav ierakstīts ceļvežos. Bet tā citādi var pastāvēt rindā pēc siera, veļas pulvera vai šokolādes. Aiziet uz parku, lai tiktu pie wifi interneta, jo viesabonēšanas cenas ir 10 eiro par MB, bet vietējās SIM pārdod tikai kubiešiem.

Vēl ko tur varētu darīt, ir palīdzēt vietējiem savest kārtībā dažas vienkāršas lietas. Es piedāvājos sataisīt tekošos krānus – sadabūt detaļas, instrumentus utt. Protams, oficiālajos veikalos tur nekā nav, ir jāiet uz melno tirgu. Bet vēl grūtāk ir pārvarēt iesaistīto personu inerci un neticību, ka tas vispār ir iespējams. Rietumos ir kaut kā vienkārši – ja pats nezini, tad jautā forumos, skaties youtubā precīzas intrukcijas, pasūti no ebay utt. Rietumnieki vienmēr ir gatavi dalīties DIY pieredzē utt. Bet valstī, kur visu kontrolē valdība, viss notiek slepenībā. Krānus maina tikai slepeni meistari, kurus var atrast tikai caur pazīšanos, un protams, viņiem piķo nereāli lielas summas, salīdzinot ar oficiālajām algām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]brittany
2020-01-03 01:11 (saite)
paldies par ieskatu !

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?